forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/04/2020 : 23:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja Finchera uopste ne gotivim. Jedino The Game i Se7en su mi dobri filmovi, ali daleko od nekakvih remek dela. A Gone girl mi se nimalo nije svideo. A tek Fight Club. Bolje da ne pricam.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/04/2020 : 23:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ja sam valjda jedan od rijetkih kome se Gone Girl nije previse svidio. A njegov pretposljednji The Girl with the Dragon Tattoo nisam gledao (ionako ne kuzim koji racku morao Ameri uvijek nesto ceprkati po vec napravljenih stvarima, bolj da nauce da citaju, ti jebeni rimejki mi nikad nisu bili previse jasni; jasno, pare se moze uvijek izmuzat ako je vec netko drugi napravio sve kako treba, a ti samo uzmes to i presnimis, mozda dodas nesto svojeg ali najcesce se u tim americkim rimejkima non-English filmova skoro nista novo ne doda, valjda kako vec rekoh Ameri ne znaju da citaju titlove, a sinhronizaciju jos nisu osvojili - isto jos jedna stvar koja mi je totalno glupa, jedino ako nisu crtici u pitanju).
Jos jedan prije toga, The Social Network, mi je bio onak ok, ali nista ekstra specijalno. Button je donekle "fora" ali kad ga vidis to je to, zasto bi ga ponovno gledao. Zodiac mi je bio ok, ali hej, to je vec koji po redu "remake"? Panic Room je nja nja... A onda smo vec kod Fight Cluba i 21 godina unazad.

7even i dalje njegov najbolji.


Mozda je trebao vratit se snimanju videospota. :D





I nikad ga neće nadmašiti.
Seven je remek-djelo u svakom pogledu i jedan od najboljih filmova tog tipa ikad snimljenih. Samo to da je snimio dosta bi bilo.


quote:
Originally posted by going going

Ja Finchera uopste ne gotivim. Jedino The Game i Se7en su mi dobri filmovi, ali daleko od nekakvih remek dela. A Gone girl mi se nimalo nije svideo. A tek Fight Club. Bolje da ne pricam.




I mene je fama koja je pratila Fight Club pomalo čudila, ali sam ga nedavno skinuo da ga opet pogledam da vidim kakav će mi biti sad.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 06/04/2020 23:25:43
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2020 : 23:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa Fincherom na 6/10.

Nisam gledao:
The Game (znam kraj pa mi bilo nekako bezveze)
Zodiac (volio bih)
The Girl with the Dragon Tattoo (čitao knjigu i gledao švedsku verziju, čini mi se suvišnim)
Gone Girl (ovo me pak potpuno ne zanima)

Od pogledanih kao dosta dobre pamtim Se7en i Fight Club, Benjamin Button mi je ok, a Alien³ te pogotovo Panic Room smatram promašajima. Najbolji mi je The Social Network, koji me ugodno iznenadio na svim razinama, pogotovo s obzirom da mi je tema dosta odbojna.

Vjerojatno ću pogledati i ovaj novi o Hermanu J. Mankiewiczu kad bude prilika.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 00:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Fincher ranked:
1 Fight Club
2 Se7en
3 Alien 3
4 Gone Girl
5 The Game
6 Panic Room
7 Zodiac
8 The Social Network
9 Girl with the dragon tattoo
10 Not so curious case of BB

Edited by - vukozec on 07/04/2020 00:05:40
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/04/2020 : 00:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Alien 3 mi je naj naj

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2020 : 17:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Alien 3 mi je naj naj


Aha, nisi gledao prva 2?

Daj priberi se...







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/04/2020 : 19:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je samo njegov Panic Room promašaj. Alien zbrkan, ali ima gotivnu atmosferu, ostali sve dobri do briljantni filmovi.
Fight Club i 7even su jednostavno briljantni.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 19:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi nije bilo jasno zašto je Panic room promašaj (to je opće prihvaćeno mišljenje). Meni solidan trilerčić, nadprosječan.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2020 : 19:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nikad mi nije bilo jasno zašto je Panic room promašaj (to je opće prihvaćeno mišljenje). Meni solidan trilerčić, nadprosječan.


Točno se sjećam odlaska u kino, novi film tipa koji je napravio Sedam i Fight Club, bit će ludnica, a nakon kina k'o da sam gledao u zid, nikakva emocija, efekt, ništa. Bio mi je baš veliko razočaranje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2020 : 19:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vukozec

Nikad mi nije bilo jasno zašto je Panic room promašaj (to je opće prihvaćeno mišljenje). Meni solidan trilerčić, nadprosječan.


Točno se sjećam odlaska u kino, novi film tipa koji je napravio Sedam i Fight Club, bit će ludnica, a nakon kina k'o da sam gledao u zid, nikakva emocija, efekt, ništa. Bio mi je baš veliko razočaranje.



Ja sam ga isto gledao ukinu. Nije bilo tog wow efekta kao kod ova dva prethodna, ali nisam bio nesretan. Imao sam osjećaj da sam pogledao dobar film koji je zadovoljio moje apetite.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/04/2020 : 20:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Panic Room je jako dobar triler, ali je žrtva pijedestala - izvrsnosti prethodnih djela svog autora.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/04/2020 : 22:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa defininitivno ima i toga da su očekivanja kod ljudi veća, ali nevezano za to ko je režiser, meni je to potpuno prosječan triler. Dakle, smatram ga promašajem u vezi sa Finčerovom filmografijom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2020 : 22:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Panic room je sasvim prosečan triler.
Fight club je genijalan, a Seven... zaspao sam na pola filma i probudio se kod scene u pustinji i mislio "odakle sad Spacey ovde"? Pokušavao sam još par puta da ga odgledam, ali mi je prebanalan.

Znam, nisam normalan, znam, ne postoji osoba na ovom svetu koja drži do sebe, a da joj se taj film nije svideo.. Ali eto.

Pucajte. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/04/2020 : 23:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pucajte. :D



BANG!

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/04/2020 : 00:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
O my god, they killed manhunter!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/04/2020 : 00:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ali s ovom izjavom o Seven nije bolje ni zaslužio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2020 : 11:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo najbolje o pokojniku...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/04/2020 : 12:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sedam mi je kao tinejdžeru bio, normalno, jedan od naj filmova, no čini mi se da me samopodrazumijevajuće idolopokloništvo spram tog filma sad pomalo počinje živcirati. Kao prvo, smisao cijelog filma je šok-horor, nema se tu što posebno analizirati, za razliku od recimo Fight Cluba. Kao drugo, nije ni posebno originalan, rađen je po očitom uzoru na veliki koju godinu stariji hit Kad jaganjci utihnu, što s vremenskim odmakom dodatno iritira zbog činjenice da je taj manjak originalnosti kod Finchera pravilo (Zodiac = Sjećanja na ubojstvo, Benjamin Button = Forrest Gump, remake Muškaraca koji mrze žene, Gone Girl je adaptacija velikog suvremenog književnog hita kojem film vjerojatno nije ništa bitno dodao, itd.). A ni cijela ta triler moda 90ih nije bila nešto specijalno originalna, modernizirana inačica postulata koje su nekoliko desetljeća ranije postavili Hitchcock i giallo.

Odličan triler, ono što je htio, taj film je odlično napravio, no nije mu mjesto u panteonu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2020 : 12:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Upravo ovo. Meni je Kad jaganjci utihnu u panteonu, a kad sam krenuo sa gledanjem Seven nisam mogao da se otmem utisku da se radi o kopiji na više nivoa. Nisam neki idolopoklonik pa da kažem da je film dobar ili loš samo zato što ga je taj i taj reditelj radio. Fincher mi je dobar u Fight Clubu i donekle u Alienu, ali to bi bilo to.

Seven mi je predvidljiv i prebanalan za moj ukus, a posle Jaganjaca. Tako da...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/04/2020 : 12:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa jesi li ikad odgledao od pocetka do kraja?
Seven je prva liga, jedan od najboljih trilera uopste.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2020 : 12:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam. Pokušavao sam više puta, ali kao što rekoh, predvidljiv i banalan. Ima toliko boljih trilera, ne znam gde da počnem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/04/2020 : 13:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Seven cijenim prije svega zbog zanimljive filozofije koju izlaže, i iskreno, ne smatram ga kopijom Jaganjaca. Jaganjci su čisti triler o odnosu psihopata i nadobudne mladosti, a Sedam je neo noir o kontrastima socijalne patnje i hedonizma.

Film mi nije ni predvidljiv ni banalan, čak suprotno.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2020 : 14:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam. Pokušavao sam više puta, ali kao što rekoh, predvidljiv i banalan. Ima toliko boljih trilera, ne znam gde da počnem.


Znaci, ne znas sta se desi na kraju sa glavnim junakom? Steta. Ta scena je upecacena za sva vremena. Bas zajebano... ali da, kad jednom pogledas nije isto, ALI OPET ne na nacin Shyamalana kad jednom pogledas twist na kraju sam film ponovno nema toliko toga za ponuditi. Ovdje nije pitanje twista (koji na neki nacin to i nije, barem ne u onom pravom smislu da se sve preokrene iz nezamislivog)...






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/04/2020 : 14:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam prvih 45 minuta, onda zadremao i onda gledao od scene u pustinji do kraja. Ajd, baš ću pokušati još jednom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/04/2020 : 16:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Gledao sam prvih 45 minuta, onda zadremao i onda gledao od scene u pustinji do kraja. Ajd, baš ću pokušati još jednom.



Pa ti si još uvijek živ?
BANG!
Izvinjavam se svima, nisam dobro pogodio prvi put.





BANG!
BANG!
Još dva za svaki slučaj.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 08/04/2020 16:50:21
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.94 seconds. Snitz Forums 2000