forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/04/2020 : 21:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by swamp thing

Nikad mi nije bilo jasno zašto su taj film kritičari toliko sahranili. Mislim, nije ništa posebno, ali je skroz ok.



Ni meni nije jasno koji se Revenge komentariše, ovaj novi, ili onaj sa Costnerom? Pošto mi ovaj komentar od vukozeca nije baš jasan ako se radi o ovom starijem, a nadovezao se na ovaj tvoj komentar. A ja sam mislio da ti pričaš o mom predlogu..


Onaj s Kostnerom, ovaj novi ću baš pogledati sad poslije ove razmjene
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/04/2020 : 22:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo od mene još dve preporuke, većini nepoznati filmovi, ali vredni gledanja u svakom slučaju!








I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/05/2020 : 09:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://kinokinoteka.hr/2020/04/kinoteka-pokrece-online-magazin/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/05/2020 : 12:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
A Beautiful Day in the Neighborhood (2019) https://www.imdb.com/title/tt3224458/

Neobično lijep film.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 02/05/2020 : 15:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Bad Boys for Life (2020)

U potrazi za laganom zabavom da odmorim mozak odlučim pogledati 3. dio franšize i izuzetno mi se dopalo. Zabavan, dinamičan, odličan omjer akcije i humora, vizuelno atraktivan i Paola Nunez kao eye candy svake scene. Preporuka. 8/10
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/05/2020 : 17:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Evo od mene još dve preporuke, većini nepoznati filmovi, ali vredni gledanja u svakom slučaju!



Dodao u listu, pa ih pogledam čim stignem.

Jučer sam pogledao dva filma:
Legado en los huesos (The Legacy of the Bones)
https://www.imdb.com/title/tt7304802/
Nastavlja se na "El guardián invisible", u istom "tonu". Tematski mi je bio poprilično nezanimljiv, te crkveno-okultne teme su mi odavno dosadile. Pristojno je snimljen, ali je dosta mračan pa je ponekad teško povezati neke sitnice, ima par loših prijelaza. Atmosfera je dobra, gluma prosječna. Gledljivo, ali ništa posebno.
Ocjena: 5/10

Code 8
https://www.imdb.com/title/tt6259380/
Slučajan odabir, pokazao se kao jako loš odabir. B produkcija po pitanju priče i glume. Meni bezvezan film, nekakav X-men križanac. Možda može proći tinejdžerima.
Ocjena: 4/10
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/05/2020 : 19:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by mladjo





Mladjo jesi ovo gledao?
Mislim da bi ti se moglo sviditi.

Revenge
https://www.imdb.com/title/tt6738136/



Jesam, dao sam mu 5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/05/2020 : 19:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by manhunter

Evo od mene još dve preporuke, većini nepoznati filmovi, ali vredni gledanja u svakom slučaju!



Dodao u listu, pa ih pogledam čim stignem.

Jučer sam pogledao dva filma:
Legado en los huesos (The Legacy of the Bones)
https://www.imdb.com/title/tt7304802/
Nastavlja se na "El guardián invisible", u istom "tonu". Tematski mi je bio poprilično nezanimljiv, te crkveno-okultne teme su mi odavno dosadile. Pristojno je snimljen, ali je dosta mračan pa je ponekad teško povezati neke sitnice, ima par loših prijelaza. Atmosfera je dobra, gluma prosječna. Gledljivo, ali ništa posebno.
Ocjena: 5/10

Code 8
https://www.imdb.com/title/tt6259380/
Slučajan odabir, pokazao se kao jako loš odabir. B produkcija po pitanju priče i glume. Meni bezvezan film, nekakav X-men križanac. Možda može proći tinejdžerima.
Ocjena: 4/10



Code 8 sam odustao gledati nakon 15-ak minuta i slažem se sa ocjenom :))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2020 : 12:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Den Skylidge / The Guilty (2018) https://www.imdb.com/title/tt6742252/

Dobar danski film koji sa jako malo resursa pravi napetost i drži pažnju do kraja.

Ima tu nekih nepotrebnih scenarističkih propusta, ali ništa što bi značajno pokvarilo utisak. Film dobro poentira na temi kako se lako usudimo da donesemo sud o stvarima o kojima ne znamo dovoljno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 : 14:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, dosta dobar i ovaj gornji danski (bio na TV prije nekog vremena), moglo bi ovo i u pozoriste. A i rasplet dosta tipican za skandinavske filmove, citaj brutalan i crn.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/05/2020 : 16:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Contratiempo (2016)
https://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=nv_sr_srsg_0

Film ima dosta dobru atmosferu ali twistovi nisu baš nešto posebno kvalitetni. Ipak, dajem dobru ocjenu.
Ocjena:7/10

The Room (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8485364/?ref_=nv_sr_srsg_0

A tak-tak, ništa posebno...
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 16:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
prince of tides 1991
kakva filmčina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 : 19:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Reci, koliko si maramica potrosio?







Nego... vec nekoliko dana se trudim sa filmom 1917... ajmeeeneee, pa tko boga vam miloga je za ovo rekao da je nesto odlicno, ili cak nedajboze (!) da bi ovo moglo dobiti oskara.
Prvi put sam pogledao 12 min i batalio. Par dana poslije nastavio i zavrsio sa gledanjem kod 18 min (eto, da sam mladjo sada bi precrtao film i rekao ciao bella, goni se! ali ne, dajem mu i dalje sansu). Danas nastavio i dosao cak do 41 min, mada je dosadno i nezanimljivo do boga.

Mislim, toliko lose glume i plasticnih dialoga vec dugo nisam vidio. Vec pocetak me podsjedio na Dunkirk i onu budalu iz trailera koja pogleda u kameru. I ovdje mozes VIDJETI kako je sve poslozeno, nastimano i nimalo realno. A tek dialogi... 'ebote, pa nije ovo strip da to moze proci (mislim, da je neki drugi redatelj mozda bi cak moglo proci). Bljak! Barem mene to iznimno zivcira. Da je barem neka fantazmagoricna prica iz serijala Jedno doba, jedna prica ili neka crna komedija tipa Black Adder ili samo saljiva WW1 prica. Ali ne, kao zeli biti realan film koji sebe uzima ozbiljno, ali it has failed miserably.

Valjda nastavak gledanja nece biti gori nego ovo do sada... Boze, molim te!!!!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 03/05/2020 19:44:52
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2020 : 21:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
@Poli

Taj film je u tehničkim stvarima dosta superioriniji nego u priči, koja se svodi na putovanje od tačke A do tačke B. A čak i ta jednostavna priča ima rupa, mada film ima poentu, dobro prikazuje užase i besmisao rata.

Kamera je svakako najbolji dio (iluzija filma bez rezova, uglovi, utisak da si tamo, to je stvarno dobro urađeno). I to se naročito vidi u bioskopu.

Meni je bio sveukupno dobar, ali ni blizu odličnom.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/05/2020 : 21:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Valjda nastavak gledanja nece biti gori nego ovo do sada... Boze, molim te!!!!!


Nemoj nastavljati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/05/2020 : 21:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
I ja bih rekao da ne treba da nastavlja kad mu je nakon pola filma takav utisak

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/05/2020 : 22:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Reci, koliko si maramica potrosio?







Nego... vec nekoliko dana se trudim sa filmom 1917... ajmeeeneee, pa tko boga vam miloga je za ovo rekao da je nesto odlicno, ili cak nedajboze (!) da bi ovo moglo dobiti oskara.
Prvi put sam pogledao 12 min i batalio. Par dana poslije nastavio i zavrsio sa gledanjem kod 18 min (eto, da sam mladjo sada bi precrtao film i rekao ciao bella, goni se! ali ne, dajem mu i dalje sansu). Danas nastavio i dosao cak do 41 min, mada je dosadno i nezanimljivo do boga.

Mislim, toliko lose glume i plasticnih dialoga vec dugo nisam vidio. Vec pocetak me podsjedio na Dunkirk i onu budalu iz trailera koja pogleda u kameru. I ovdje mozes VIDJETI kako je sve poslozeno, nastimano i nimalo realno. A tek dialogi... 'ebote, pa nije ovo strip da to moze proci (mislim, da je neki drugi redatelj mozda bi cak moglo proci). Bljak! Barem mene to iznimno zivcira. Da je barem neka fantazmagoricna prica iz serijala Jedno doba, jedna prica ili neka crna komedija tipa Black Adder ili samo saljiva WW1 prica. Ali ne, kao zeli biti realan film koji sebe uzima ozbiljno, ali it has failed miserably.

Valjda nastavak gledanja nece biti gori nego ovo do sada... Boze, molim te!!!!!






Meni stvarno al istvarno niste jasni vi koji nakon odgledanih 20-ak min filma koji vam se ne sviđa idete i dalje gledati taj film do kraja :D

Čisti mazohizam:D

Mislim, kolika je šansa da će, nakon odgledanih 15-20-25% filma, negledljivi film biti ipak gledljiv?

a ako takav i posotji - to je jedan od sto i ne isplati se zbog toga trošiti vrijeme

Just sayin'

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/05/2020 : 23:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kod mene film ima 15 minuta da se dokaze
Npr novog terminatora sam stao na 45.

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2020 : 23:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

I ja bih rekao da ne treba da nastavlja kad mu je nakon pola filma takav utisak


Pa nisam jos bio na pola filma , tek na 41. minuti.

Eto, u međuvremenu pogledao do 55. minute. I wow, dosli neke cice, pokupili ovog klinca na kamion, i poginuo mu kolega, Boze toliko akcije mi srce nece podnijeti. I kakav realizam, wooowwwwww.... not!

Ali i dalje ko da neki srednjeskolci prave neku predstavu u skoli (a svi su u razredu kemicara i biologa).

A za kameru bih rekao samo dvije stvari: Kubrick i Tarkovski. Dovoljno.



Mislim (valjda) cu se pretuci do kraja, mada... gledam preko USB-a na TV-u jer kabal nesto sere pa da gledam ko normalan covjek sa PC-ja. Ovako uvijek iznova moram da krecem i premotavam iz pocetka jer glupi TV zaboravi gdje sam vec bio (barem u 2 od 3 slucajeva). Plus kretenski TV ne prepoznaje č ć š ž pa moram sve to prije gledanja na kompu prebaciti u c s z, pohraniti i ubaciti USB u TV.
Jebes ova sranja, samo da se trgovine otvore i da kupim drugi kabal i gledam iz BS Playera ko covjek.








quote:
Originally posted by zeljko

Kod mene film ima 15 minuta da se dokaze
Npr novog terminatora sam stao na 45.


Aha, znaci dokazao se, ali je onda krepao na pola puta?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 03/05/2020 23:51:09
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2020 : 06:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Jok...nije se dokazao
Jer ga nisam nastavip sutra gledati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/05/2020 : 13:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

A za kameru bih rekao samo dvije stvari: Kubrick i Tarkovski. Dovoljno.




A da nisi možda mrvicu podigao ljestvicu previsoko?

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 13:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Poli

A za kameru bih rekao samo dvije stvari: Kubrick i Tarkovski. Dovoljno.




A da nisi možda mrvicu podigao ljestvicu previsoko?



Nisam gledao 1917, ali definitivno planiram, a glavni razlog zašto je na must see listi je Roger Deakins.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/05/2020 : 13:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nisam gledao 1917, ali definitivno planiram, a glavni razlog zašto je na must see listi je Roger Deakins.



Mislim da sam u osvrtu na film i napisao da je ovo još jedan dragulj u karijeri Rogera Deakinsa. Vrhunski je odradio svoj dio posla.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/05/2020 : 23:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by vukozec

Nisam gledao 1917, ali definitivno planiram, a glavni razlog zašto je na must see listi je Roger Deakins.



Mislim da sam u osvrtu na film i napisao da je ovo još jedan dragulj u karijeri Rogera Deakinsa. Vrhunski je odradio svoj dio posla.


Je, ali džaba mu to. Ne može kamera spasiti slab film.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/05/2020 : 09:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Naravno, samo što bih rekao da ovo nije slab film
Jesi li ga gledao u bioskopu?

Mene je u mraku bioskopske sale kupio. Kad krene ono šunjanje po blatu a ti (zbog rada kamere) sa njima cijelo vrijeme, uz mrtve, blato, pustoš svuda i zvuke rata, uživi se čovjek pa stavi sa strane nešto slabiju priču i glumu, koja opet sveukupno nije baš toliko slaba jer je glavni lik prilično dobro odglumio tu neku otupjelost na sve to što mu se dešava. A možda je samo do njegove face, koja je i inače takva

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000