forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/05/2020 : 16:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
1917 nisam još gledao, Dunkirk mi je ostavio bolji dojam od Fury.

Na Snajper stvarno nemam što dodati na komentar onog veterana koji sam linkao. A i to je onda samo po sebi moj komentar.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/05/2020 : 16:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vukozec, pogledaj Richarda Jewella. Siguran sam da ti se neće svidjeti. ;)

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/05/2020 : 16:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Clint mi je top 10 redatelj. Gran Torino je 10/10 npr.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/05/2020 : 18:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Gran Torino. A Clint je generalno dosta dobar, ali ima i promašaja. Spomenuti Richard Jewell mi djeluje kao jedan od njih pa sam ga odlučio preskočiti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/05/2020 : 18:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Richard Jewell. Samo zato što demonizira medije isto ko i Trump ne znači da je loš film.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/05/2020 : 20:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nemam problem s demonizacijom medija, već mi se čini patetičan, a ni tematika mi nije baš interesantna.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/05/2020 : 22:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Patetičan? Pa jest. Ima dodvoravanja američkim konzervativcima, ali tematika je dobra. I bonus je energičan nastup Sama Rockwella.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/05/2020 : 08:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by vukozec


- Dunkirk - Muzika je prenapadna i služi da se nadomjesti dijalog i razvijanje karaktera kažu neki. Filmska glazba je dio cijeline koju predstavlja film. Film je suma svojih dijelova. Potpuno je legitimno da autor neki od tih dijelova prenaglasi, a neki drugi namjerno sreže, ako time postigne efekt koji cilja i tako uspješno ostvari viziju koju ima i pritom zaokupi pažnju gledatelja. Pravo osvježenje među ratnim filmovima, najbolji Nolanov film od Nesanice, možda i od Mementa.





Apsolutno se slazem, tj. nema sta ovde neko da se slaze ili ne, to je cinjenica i auotorov stil ili pecat.
Medjutim mene licno uopste nije odusevio Dunkirk, naprotiv, bio mi je isprazan, nezanimljiv i na kraju ga je dokusurio sa Cercilovim govorom, patetikom i moralisanjem.

Meni je u poslednjih nekoliko godina najbolji ratni film proslogodosnji 1917. Jednostavna a tako efektna prica. U potpunosti antiratni film kakve nismo vidjali odavno. Nema moraliziranja, patetisanja i nacionalistickog busanja u grudi na kraju filma, vec je kraj tih, ljudski i topao.


A kao sasvim dobar noviji ratni film s par odlicnih, napetih scena i dobrom glumackom postavom (i neuobicajenom trenutku radnje- sam kraj rata pocetak `45 koliko se secam) bih naveo David Ayerov Fury.



Dunkirk je dosadan, a to jedan ratni film nikako ne smije biti. Vidi se pokušaj da se od filma napravi remek-djelo, ali ja to nisam progutao.

1917 ima interesantnu kameru, nažalost to je jedino zanimljivo u ovom filmu, ali svakako vrijedi pogledati upravo zbog kamere.

Što se tiče Furyja, a ne znam baš. Film je ok, ali Brad me cijelo vrijeme podsjeća da je u tom filmu soft verzija svoje uloge iz Inglourious Basterds.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/05/2020 : 08:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Preminuo Michel Piccoli.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2020 : 01:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam bas nesto pratio filmove u zadnje vrijeme (vise serije), ali ovog sam slucajno pogledao na televiziji i prijatno me iznenadio.

Ben Is Back (2018)
https://www.imdb.com/title/tt7545524/

Julia Roberts je odlicna u ulozi mame nekoliko djece (nekoliko je tamnijih jer je suprug crnac - taj podatak je samo za nagora), a za badnje vece vrati se sin, tinejdzer, koji je imao problema sa drogom, krao je, lagao, posljednje mjesece je prezivio na rehabu i ne bi se jos smio vratiti. Ispostavi se da ga nije pustio njegov "sponzor", koji je rekao da jos nije spreman na povratak kuci, nego je sam od sebe otisao, iskrao se. Mama je na testu kako odrzati obitelj zajedno, jer izgleda da se jos nista nije promjenilo, a kad im provale u stan u ukradu psa (koji je tog sina jednom prilikom odrzao na zivotu da nije o/d)...

Sina cete se sjetiti iz recimo Manchester by the Sea, kao i nekih drugih filmova. Isto odlican u ovoj ulogi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 24/05/2020 01:39:57
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/05/2020 : 23:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
MUBI sad ima i stalno dostupnu knjižnicu naslova, te nije više ograničeno samo na 30 aktualnih filmova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2020 : 01:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Asher (2018) sa meni dragim Ronom Perlmanom.



Fin filmic. Ima neku atmosferu, koju je uspeo lepo da prenese, pa onda oprastam neke naivnosti. Uobicajena prica, matori placeni ubica odradjuje poslednje poslove, zaljubljuje se u zenu, izdaja, dza bu. Fino je to poslozeno. Retko vidjamo filmove gde su glavni akteri jevrejska mafija. Verovatno ih Holivudski lobi stiti, pa imamo mnogo cesce filmove sa italijanskom mafijom ili ruskom mafijom.

Vredi pogledati zbog sarmantnog Prelmana, dobre kamere, par dobrih scena.

Inace ovaj film je bio na FESTu 2019. godine i hteo sam da ga tad jos gledam u bioskopu ali propustih.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/05/2020 : 06:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

MUBI sad ima i stalno dostupnu knjižnicu naslova, te nije više ograničeno samo na 30 aktualnih filmova.


Vidjeh. Razmišljam da im sad napokon dam taj broj kartice i aktiviram račun.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/05/2020 : 09:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledao El Angel, navodno po istinitom događaju.
Meni je film odličan, onako, malo drugačiji, a lima je ulogu odradio svjetski :

https://www.imdb.com/title/tt7204348/

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2020 : 11:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

MUBI sad ima i stalno dostupnu knjižnicu naslova, te nije više ograničeno samo na 30 aktualnih filmova.


Vidjeh. Razmišljam da im sad napokon dam taj broj kartice i aktiviram račun.





Mislim da još imaš priliku iskoristit onu ponudu za 90 besplatnih dana od strane Tuskanca ili Kinoteke (došlo mi na mail).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/05/2020 : 15:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

MUBI sad ima i stalno dostupnu knjižnicu naslova, te nije više ograničeno samo na 30 aktualnih filmova.


Vidjeh. Razmišljam da im sad napokon dam taj broj kartice i aktiviram račun.





Mislim da još imaš priliku iskoristit onu ponudu za 90 besplatnih dana od strane Tuskanca ili Kinoteke (došlo mi na mail).


Ma ja sam se registrirao nekad kad je bila ta fora sa besplatnim mjesecima, ali svejedno trebam upisati broj kartice da bi to aktivirao, i sad to već neko vrijeme izbjegavam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2020 : 17:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vice

MUBI sad ima i stalno dostupnu knjižnicu naslova, te nije više ograničeno samo na 30 aktualnih filmova.


Vidjeh. Razmišljam da im sad napokon dam taj broj kartice i aktiviram račun.





Mislim da još imaš priliku iskoristit onu ponudu za 90 besplatnih dana od strane Tuskanca ili Kinoteke (došlo mi na mail).


Ma ja sam se registrirao nekad kad je bila ta fora sa besplatnim mjesecima, ali svejedno trebam upisati broj kartice da bi to aktivirao, i sad to već neko vrijeme izbjegavam.





Ja san iša priko Paypala. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/05/2020 : 09:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


ZA dva tjedna bi na YouTubeu trebao poceti online filmski festival We Are One.



Sve bi trebalo biti besplatno, a zivo me zanima vidjeti sto ce sve biti na programu. Amazon radi nesto slicno s SXSW festivalom, ali to bi trebalo biti dostupno samo u SAD-u. Ovaj jutjubov globalno.


Evo sto kaze na kanalu:

Discover and watch films during this first ever 10-day global film festival co-curated by over 20 film festivals from across the world, May 29 - June 7. All funds raised during the festival will benefit COVID-19 relief funds. Subscribe to this channel for the latest information on film, talks and schedule.

The festival will feature programming curated by the Annecy International Animation Film Festival, Berlin International Film Festival, BFI London Film Festival, Cannes Film Festival, Guadalajara International Film Festival, International Film Festival & Awards Macao (IFFAM), Jerusalem Film Festival, Mumbai Film Festival (MAMI), Karlovy Vary International Film Festival, Locarno Film Festival, Marrakech International Film Festival, New York Film Festival, Rotterdam International Film Festival (IFFR), San Sebastian International Film Festival, Sarajevo Film Festival, Sundance Film Festival, Sydney Film Festival, Tokyo International Film Festival, Toronto International Film Festival, Tribeca Film Festival and Venice Film Festival.




Da podsjetim na ovo, polako su poceli stavljati najave i filmove. Prema ocekivanome, puno kratkih filmova i dokumentaraca, dugometrazni uglavnom onako tipicni "festivalski" misung.

Kaze da bi vecina toga trebala biti dostupna na VOD-u na YT, sto se nadam, jer neki koji me zanimaju padaju u radno vrijeme. Za oko su mi zapali Wrath of Silence i Mystery Road jer takvu tematiku volim. A ne znam zasto, i ovo isto

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/05/2020 : 20:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

En man som heter Ove (2015) aka Čovek po imenu Uve
https://www.imdb.com/title/tt4080728/

Jos jedan dobar crni svedski komic. Prica je vec viđena, imao je cudno djetinstvo, psotao je stari grumpy kojemu je umrla zena i ne zna kako ici dalje, pa razmislja o samoubojstvu, pokusava par puta i nikako da uspije. Dobiva nove susjede, ona je iz Irana ali topla i neposredna, ne smeta joj ta njegova grubost, vidi ipak dobro u njemu. Bas za nagora (to sto su doseljenici iz Istoka )...


Hm, H'wood razmislja(o) o rimejku? Sa Tomom Hanksom...
https://www.imdb.com/title/tt7405458/





Drukcije poslije ohoho vremena pogledao "jaganjce" ('91), i dalje jebeno dobar film, prava klasika (mada moja kaze da mu se vidi to da odise 80-ima, sto je meni plus, a njoj ne). Manhunter, nekoliko godina prije njega, nije uspio docarati tu atmosferu, ni redateljski posao nije na nivoju Demmeja, ali u principu je bio sasvim ok, no test vremena kod njega nije uspio. Hannibal dalje je vec izglancan, ali nivo nize sto se tice odlike, ima nekoliko finih djelova (na brutalnih, ali i smijesnih, donekle) i sasvim je pristojan, no Ridley nije 1A ovdje. Red Dragon mi je bio tako-tako, a Hannibal Rising... prakticki se malo toga sjecam, znaci njesra.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/05/2020 : 22:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Uvek sam mrzeo kad mi neko kaže "knjiga je bolja od filma", ali u slučaju Uvea, to je stvarno tako. Film je sasvim ok, ali nije ni prineti knjizi.

Što se osvrta na filmove sa Hannibalom tiče, slažem se sa svime. Manhunter je sasvim ok, ali je zastareo. Inače, po tom filmu sam uzeo nick na forumu, pošto je bilo glupo da se nazovem SilenceOfTheLambs.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 30/05/2020 22:35:11
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/05/2020 : 23:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hannibal the Kannibal
To si trebao uzeti
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/05/2020 : 00:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Secam se za ime ali sam mislio da imas ipak bolje misljenje o filmu. ;P


A to za knjigu prakticki uvek vazi. Mislim, barem se ne secam nekog primera da je film toliko premasio knjigu (i kada sam u srednjoj procitao Platoon iznova me izuo, a mislio sam da ne moze biti bolje od filma).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 31/05/2020 00:36:50
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2020 : 07:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Shawshenk je vjerojatno bolji film nego knjiga
Kum isto

Forrest Gump definitivno
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2020 : 11:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Secam se za ime ali sam mislio da imas ipak bolje misljenje o filmu. ;P





Pa imam dobro mišljenje: posle Lambs mi je najbolji od svih iz serijala. Gde ćeš više?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2020 : 11:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Shawshenk je vjerojatno bolji film nego knjiga
Kum isto

Forrest Gump definitivno



Ma naravno da je svaka knjiga bolja od filma. A to je samo zato što smo mi bolji reditelji i glumci u našoj glav, nego oni koje gledamo na filmu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000