forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2020 : 11:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kao sto rekoh, Forest Gump je definitivno bolji film of knjige
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/05/2020 : 12:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Hteo sam u stvari da odgovorim na Polijev drugi deo posta. ;)

Ima i slučajeva da je film bolji od knjige, naravno, ali većinom je obrnuto.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2020 : 12:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Normalno kad se po dobrin knjigama snimaju filmovi
Rijetko ce kome pasti na pamet da po ocajnim knjigama snima film :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/05/2020 : 12:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Sretan 90. rodjendan Cintu!!!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 31/05/2020 : 13:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Sretan 90. rodjendan Cintu!!!



Clintu! Tako star, još uvijek ne zna pisati ...


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/05/2020 : 17:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Srecan 90. rodjendan Prljavom inspektoru Hariju!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/05/2020 : 19:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A isto danas slavi i Tom Berenger, 71.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/06/2020 : 20:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Pogledao dosta toga, ali izdvojio bi ova dva zanimljiva filma.

Midsommar
https://www.imdb.com/title/tt8772262/





Neću previše pričati, ako volite malo drugačiji tip horora ovo bi vam se moglo svidjeti. Teško je ovakav film ocijeniti, ali po meni ima u njemu nešto zbog čega će vam se još dugo vrtiti u glavi nakon gledanja.


Vivarium
https://www.imdb.com/title/tt8368406/





Opet film koji neće svima odgovarati, ali hoće onima koji vole mozgati nakon filma i tražiti objašnjenje. Kopanje me podsjetilo na Kevin Bacona i Stir of Echoes (https://www.imdb.com/title/tt0164181/)

Edited by - stripofil on 02/06/2020 20:18:56
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2020 : 21:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Midsommar mi izgleda zanimljivo, ali trajanje od 148 minuta me odbijaaaa......
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/06/2020 : 21:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Midsommar mi izgleda zanimljivo, ali trajanje od 148 minuta me odbijaaaa......


Redateljska verzija traje 171 minutu.

A gle, ako je film dobar, što te briga koliko traje?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2020 : 21:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
A rijetki su filmovi koji su toliko dobri da mogu držati pažnju 140+ minuta
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/06/2020 : 21:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

Midsommar mi izgleda zanimljivo, ali trajanje od 148 minuta me odbijaaaa......


Redateljska verzija traje 171 minutu.

A gle, ako je film dobar, što te briga koliko traje?


Tako je.

A ovaj je dosta dobar. Barem kino verzija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/06/2020 : 23:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Midsommar mi izgleda zanimljivo, ali trajanje od 148 minuta me odbijaaaa......



Moj dojam nakon filma je bio da traje 90 minuta.
Došao sam doma nakon cijelodnevnog kopanja po vrtu, navečer roštilj s ekipom da nazdravimo za dobro odrađeni posao. Dođem doma oko 1 ujutro, bezveze upalim TV i pustim taj film, kao 10 min. prije nego zaspem da me malo uspava.

Odgledao sam ga u komadu, niti jednom nisam zijevnuo, a bio sam slomljen od fizičkog posla. Nisam ni skužio da je 3:30h kad je završio.

Uz film zanimljiva je i cijela priča "oko" njega, redatelj je proveo duže vrijeme proučavajući običaje tako da je jako puno toga temeljeno na pravim običajima, koliko god to čudno zvučalo. Biti će ti jasno nakon što pogledaš film. :)

Također je i zanimljiv s obzirom na ovu korona situaciju i stav Šveda prema njoj... da ne spoilam previše.

Kamera je izvrsna, u startu djeluje kao tinejdžerski slash horor, ali brzo se vidi da je ovo barem klasu iznad.

Sada moram pogledati i Hereditary od istog redatelja.

Ako si pogledao "Get Out" ovaj film ima sličnu atmosferu, sličan twist, ali je daleko više umjetnički orijentiran. Horor snimljen po danu, treba to znati napraviti.


quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Redateljska verzija traje 171 minutu.

A gle, ako je film dobar, što te briga koliko traje?



Tu verziju bi volio pogledati. Baš sam se mislio pogledati ga još jednom, ima dosta detalja koji promaknu kod prvog gledanja.

Za trajanje se slažem, "Kum" traje 175 minuta, pa sam uživao u svakoj minuti.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2020 : 01:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kad ste vec spominjali Forrest Gump gore, bas pre neki dan sam naisao na ovaj sjajan video esej od mog omiljenog jutjub filmskog kriticara.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/06/2020 : 08:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Skeptičan sam što se tiče tih jutjubera, pa sam išao malo pogledati o kakvim taj filmovima priča i naletio na njegov best of 2019. Moram reći da sam ugodno iznenađen. Istina, gotovo svi filmovi na listi su američki, ali u pitanju su redom vrlo dobri naslovi (jedan nisam gledao). Pogledat ću još koji njegov video.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 03/06/2020 : 12:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Spoilers**
Midsommar je - drek od filma. Razumijem da se nekog mogu dojmiti tehnički/umjetnički aspekti, scenografija, kolor u tom filmu i šta ti ja znam. Medjutim sve je to površno, banalno. kad se ide dublje nema tu ničeg osim teškog nihilizma. Svi ti filmovi gdje zlo maršira kroz film i ono najbitinije! pobjedjuje na kraju, su životno promašeni i zbog toga za mene, bez pravih vrijednosti. Horror filmovi u pravilu teško i mogu biti dobri u tom kontekstu kako ih ja gledam, ali ima izuzetaka, recimo the Exorcist. Mislim nisu problem tresh horrori, slasheri itd. jer su u samoj osnovi sami svijesni da služe zabavi i podizanju adrenalina, i to je ok kome se to gleda, ali ne volim kad se prodaju muda pod bubrege, neka besmiselna filozofija, kao u midssomar ili recimo pada mi na pamet i jedan Eden lake, još teži slučaj od ovog gore.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/06/2020 : 13:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Midosmar jke ekstra film

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tarantula
New Member



252 Posts

Member since 08/03/2016

Posted - 03/06/2020 : 17:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tarantula a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv osvrt, sa nekim detaljima koje možda do sada niste znali,a povodom 90-og rođendana jednog od najvećih likova sa filmskog platna

Kompletan tekst možete pročitati na https://bit.ly/3gNpixX

[url=https://ibb.co/5xHYZC9][/url]
[url=https://imgbb.com/]picture uploader[/url]

http://www.tarantula.ba

Mostar, Kr.Tomislava 51. tel +38736/347-205 mob +38763/440-004
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2020 : 17:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Skeptičan sam što se tiče tih jutjubera, pa sam išao malo pogledati o kakvim taj filmovima priča i naletio na njegov best of 2019. Moram reći da sam ugodno iznenađen. Istina, gotovo svi filmovi na listi su američki, ali u pitanju su redom vrlo dobri naslovi (jedan nisam gledao). Pogledat ću još koji njegov video.





Renegade cut odnosno Leon, covek koji stoji iza naloga, je jako ozbiljan i po mom misljenju njegova vidjenja filmova su vrlo respektabilna. Interesantno je i kako cesto ukombinuje filozofiju i politiku u svoje eseje.
Tako da ti ga ozbiljno preporucujem Shaner, ja sam prvo naisao na njegovu analizu Sicaria, odlicno uradjeno.


Inace sinoc sam pogledao Netflix original film Extraction. Debitantski rad reditelja Sam Hargravea koji je inace poznat kao koreograf i vodja kaskadera (ako se tako prevodi stunt coordinator). A scenario je pisao jedan od brace Russo, koji su nam poznati po radu na nedavnim Marvelovim filmovima CA: Winter Soldier, Civil War, Infinity War i Engdame. A scenario je na osnovu stripa, sto mi je bio interesantnan podatak.

Medjutim ovaj film ne nudi apsolutno nista. Ko hoce da iskljuci mozak na skoro 2 sata i gleda bezumnu pucacinu u stilu Johna Wicka ili jos gore u stilu Expandablesa po Bangladesu, eto filma za njega. Mislim volim, jako retko, ali volim ponekad da pogledam neku bezumnu akciju, ali ovde mi nista nije bilo posebno interesantno, Chris Hemsworth je okej ali uloga mu ne zahteva nikakav glumacki talenat. Prica je onako, kao otac sin odnos bla bla. Jedino sto mi je bilo iznenadjenje je SPOJLERI da drugi glavni lik, pa onda i glavni lik ginu na kraju filma, medjutim poslednja scena filma nam prikazuje da je ustvari Hemsworth preziveo, kako stvarno ne znam, jer je nemoguce da je ono preziveo, a razgovori o drugom delu potvrdjuju da on ustvari nije poginuo na kraju filma. Steta. KRAJ SPOJLERA

3/10

E da, ima i ta kao luda akcija iz jednog kadra, koja je ocigledno VFX spojena i odradjena. Ne znam sta da mislim o tome. Evo jednog dobrog video eseja o tome (a nije od gorespomenutog Renegade Cuta, vec od Thomasa Flighta mladog montazera):
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/06/2020 : 21:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Spoilers**
Midsommar je - drek od filma. Razumijem da se nekog mogu dojmiti tehnički/umjetnički aspekti, scenografija, kolor u tom filmu i šta ti ja znam. Medjutim sve je to površno, banalno. kad se ide dublje nema tu ničeg osim teškog nihilizma. Svi ti filmovi gdje zlo maršira kroz film i ono najbitinije! pobjedjuje na kraju, su životno promašeni i zbog toga za mene, bez pravih vrijednosti. Horror filmovi u pravilu teško i mogu biti dobri u tom kontekstu kako ih ja gledam, ali ima izuzetaka, recimo the Exorcist. Mislim nisu problem tresh horrori, slasheri itd. jer su u samoj osnovi sami svijesni da služe zabavi i podizanju adrenalina, i to je ok kome se to gleda, ali ne volim kad se prodaju muda pod bubrege, neka besmiselna filozofija, kao u midssomar ili recimo pada mi na pamet i jedan Eden lake, još teži slučaj od ovog gore.



Ne kaže se bez veze "beauty is in the eye of the beholder". Koliko ti "zamjeraš" nihilizmu toliko se mnogima može zamjeriti isprazno filozofiranje.

Drek od filma je za tebe, možda za još nekoga, ali ta tvrdnja nema apsolutno nikakvu težinu. Isto bi bilo da sam ja izjavio kako je u pitanju remek-djelo.

E sad, ili nisi shvatio film ili možda nisi bio raspoložen (spreman) za njega.

Režiser je jednu uobičajenu svakodnevnu životnu situaciju stavio u jedno folklorno sektaško okruženje i po meni je to napravio fenomenalno. Istina mogao je napraviti srcedrapajuću dramu, ali nije, napravio je odličan art horror i uz to nas još educirao i upoznao sa povijesnim običajima jedne države, odnosno jednog dijela stanovništva te države. Priča unutar priče.

Nije to ništa novo, ovakvim društvenim devijacijama, a nešto slično obilježava i glavnu protagonisticu, su se bavili i drugi veliki redatelji. Imamo Hanekea koji je to prikazao na svoj način, a imamo i genijalnog Kubricka koji se više puta "obračunao" sa raznim devijacijama kako društvenim tako i onima ljudske prirode.

Izjaviti da je to površno je besmisleno, upravo njegova studioznost, proučavanje starih običaja, runa, folklora i njihovo oživljavanje za potrebe filma su sve samo ne površan pristup.

Nihilizam je sporedna tema, sekta je sporedna uloga, to je samo omotač, "lijepo" pakiranje.

Ti u biti kritikuješ jednu povijesnu "ideju", a ne film. I to je ok, ta ideja ti može biti banalna, besmislena, nihilistička, kako god, ali nema smisla prema tome ocijeniti film.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 05/06/2020 : 18:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Sad umjesto da sam rekao da je film sranje, mogao sam u duhu lijepih manira reći da mi se osobno ne sviđa, ali to na kraju ne bi puno promjenilo.
Kažeš ljepota je u oku promatrača - pa baš to je to što mene ni malo ne zanima kad pričam o tom filmu, a ti u par navrata naglašavaš artističku stranu. Svaku star se može promatrati sa raznih kutova. Tema je može se reći svakako zanimljiva, kostumografija, nordijski pejsaži sve je to interesantno. Sektaštvo, okultizam itd to uvijek probudi/uznemiri čovjeka jer je usko povezano sa religijom, a to je jedno od najvećih pitanja. Sve je to ok kako si ti opisao svoj dojam, može to na kraju ispasti i dokumentarno i historički ali mene smeta neka sasvim druga star zbog koje imam averziju prema filmu. Ja mislim da se djelo ne može odvojiti od autora, pa me tako i ovdje zanima šta je autor htjeo reći?
Gledao sam film prošle godine i ne sječam se baš puno detalja ali ako sam dobro zapamtio, protagonistica na kraju gleda kako gori ona kuća i u samoj finalnoj sceni - njen osmijeh. Što to znaći, grubo rečeno, da je prihvatila sektu? Za mene je autor ovdje pao jer se nije jasno opredijelio do samog pitanja sekte.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/06/2020 : 00:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Sad umjesto da sam rekao da je film sranje, mogao sam u duhu lijepih manira reći da mi se osobno ne sviđa, ali to na kraju ne bi puno promjenilo.
Kažeš ljepota je u oku promatrača - pa baš to je to što mene ni malo ne zanima kad pričam o tom filmu, a ti u par navrata naglašavaš artističku stranu. Svaku star se može promatrati sa raznih kutova. Tema je može se reći svakako zanimljiva, kostumografija, nordijski pejsaži sve je to interesantno. Sektaštvo, okultizam itd to uvijek probudi/uznemiri čovjeka jer je usko povezano sa religijom, a to je jedno od najvećih pitanja. Sve je to ok kako si ti opisao svoj dojam, može to na kraju ispasti i dokumentarno i historički ali mene smeta neka sasvim druga star zbog koje imam averziju prema filmu. Ja mislim da se djelo ne može odvojiti od autora, pa me tako i ovdje zanima šta je autor htjeo reći?
Gledao sam film prošle godine i ne sječam se baš puno detalja ali ako sam dobro zapamtio, protagonistica na kraju gleda kako gori ona kuća i u samoj finalnoj sceni - njen osmijeh. Što to znaći, grubo rečeno, da je prihvatila sektu? Za mene je autor ovdje pao jer se nije jasno opredijelio do samog pitanja sekte.



Možda ne bi puno promijenilo, ali bi bilo preciznije. Onako ispada da film ne valja i to vrijedi za sve koji će ga pogledati, a ovako ispada da se tebi nije svidio, ali to ne znači da je film loš.

SPOILER ALERT
U ovom slučaju si posebno u pravu kad kažeš da se djelo ne može odvojiti od autora.
Nego vratimo se na "što je to autor želio reći".

Osnovna tema i srž ovog filma je prekid (završetak) ljubavne veze, vrlo jednostavna i uobičajena "stvar". Sve ostalo je simbolika i metafora koja se reflektira iz narušene svijesti glavne protagonistice.

Režiser nas u to uvodi kroz normalan uobičajeni život gdje vidimo kako Dani doživljava veliku životnu tragediju i jedini tko joj preostaje je Christian (dečko). Također je očito kako među njima više nema prave ljubavi i jedino što njega drži u toj vezi je manjak "muda" i situacija u kojoj se našao i iz koje ne zna kako se izvući. Prikaz gubitka obitelji i bol koju Dani osjeća je fenomenalno napravljen, doslovno sam osjetio bol preko TV slike.

Christian napokon pronalazi izlaz iz veze u obliku putovanja u Švedsku kako bi odradio diplomski (ili nešto u tom stilu), međutim ponovno zbog manjka hrabrosti poziva Dani na to putovanje (ili ne?)

Ako ćemo gledati još dublje. Postoji mogućnost da je cijeli drugi dio filma prikaz stanja uma i svijesti. Borba sa samim sobom. Na to nas navode određeni "skriveni" tragovi. Na početku filma se vide elementi oko Dani koji su povezani sa kasnijom radnjom, neki se i ponavljaju, a neki su vezani uz Švedsku mitologiju i povijest. Iz toga bi se moglo zaključiti da je ona u određenoj životnoj fazi proučavala tu tematiku i onda je logično da joj se kasnija "borba" odvija u takvom okruženju. Uz to odmah na dolasku (prijelazu) u "novi svijet" uzimaju halucinogene gljive, koje opet mogu biti metafora za posebno stanje uma. Isto se provlači kroz mnoge scene u obliku pulsirajučeg cvijeća na glavi, kao da nam redatelj želi poručiti da to ipak nije "normala". I to radi na izvrstan način, možemo kroz njezine oči vidjeti kako se osjeća osoba koja vodi snažnu psihološku borbu.

Sekta je u biti sve ono što Dani nema u Christianu, to je njegov kontrast, to je ono što njoj nedostaje u vezi. Oni (sekta) funkcioniraju kao jedno i oni su tu jedno za drugo. Stari koji se žrtvuju su njeno opraštanje sa vlastitim roditeljima i pronalaženje smisla i logike, jer um bez smisla nema mira.

Jako je puno simbolike, puno detalja, poput runa na njihovim sektaškim nošnjama, svaki je dobio svoj znak. Još jedna stvar koja upućuje da je sve to Danina umna projekcija.

Međutim redatelj nije samo zapakirao njenu borbu u nekakvu maštariju već je većinu toga bazirao na stvarnim povijesnim događajima, poput života i običaja sektaša i svojevoljnog žrtvovanja starijih. Ima tu i vikinške povijesti kroz komentare kako su doveli najljepše djevojke iz svojih pohoda po Europi ili mutilacije pridošlica.

Christian je uz nju iz pristojnosti, ne iz ljubavi i njoj je to jasno, ali nema više nikoga tko će biti uz nju i zato cijela sektaška epizoda prikazuje njenu bitku. Od opraštanja sa roditeljima, preko prihvaćanja vlastite vrijednosti, žrtvovanja Christiana (prvi i drugi put) do osjećaja voljenosti i priprdnosti (Pelle, kraljica maja).

Na početku vidimo njen strah od napuštanja, i nakon dolaska u sektu ona ima napadaje straha, ali oni postepeno prelaze u druge emocije, poput ljutnje, razočaranosti, prihvaćanja samog sebe.

Zašto smiješak na kraju? Ne zbog sekte, nema sekte, već zbog toga jer je Dani napokon završila tu nesretnu vezu i zatvorila to poglavlje. Kao točka na "i" je ritualno spaljivanje Christiana.

Kao što djeca često svoje strahove riješavaju kroz maštu, tako je i Dani svoju vezu okončala kroz svoje "putovanje" stvorivši njoj vjerojatno poznato okruženje u kojem se osjećala odvojeno od boli koju joj je donio vanjski svijet, a istovremeno voljeno i prihvaćeno.

Edited by - stripofil on 06/06/2020 01:02:54
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 06/06/2020 : 17:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Kao što djeca često svoje strahove riješavaju kroz maštu, tako je i Dani svoju vezu okončala kroz svoje "putovanje" stvorivši njoj vjerojatno poznato okruženje u kojem se osjećala odvojeno od boli koju joj je donio vanjski svijet, a istovremeno voljeno i prihvaćeno.



Bogme skupo je naplatila svoje “putovanje”
Vidiš ja se pola tih stvari ni ne sjećam, tako da nemam nešto posebno dodati na tvoj osvrt jer si fino objasnio svoj pogled. Ne bih da tupim dalje ali činjenica je da je cura pronašla svoje “oslobođenje” u kultu iliti sekti, što ipak ostaje problematično (spas je u demonu?). Jer borba izmedju dobrog i zla predstavlja neku životnu suštinu i trebala bi biti iznad ljudskih svakodnevnih situacija kao što je ljubavna veza ili gubitak voljenih. Ne znam, moguće da autor nije bio toga svjestan kad je smislio taj twist jer ona se naizgled spasila iz svog stanja - takva “sreća” može biti samo trenutne prirode.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 10/06/2020 : 08:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by stripofil

Kao što djeca često svoje strahove riješavaju kroz maštu, tako je i Dani svoju vezu okončala kroz svoje "putovanje" stvorivši njoj vjerojatno poznato okruženje u kojem se osjećala odvojeno od boli koju joj je donio vanjski svijet, a istovremeno voljeno i prihvaćeno.



Bogme skupo je naplatila svoje “putovanje”
Vidiš ja se pola tih stvari ni ne sjećam, tako da nemam nešto posebno dodati na tvoj osvrt jer si fino objasnio svoj pogled. Ne bih da tupim dalje ali činjenica je da je cura pronašla svoje “oslobođenje” u kultu iliti sekti, što ipak ostaje problematično (spas je u demonu?). Jer borba izmedju dobrog i zla predstavlja neku životnu suštinu i trebala bi biti iznad ljudskih svakodnevnih situacija kao što je ljubavna veza ili gubitak voljenih. Ne znam, moguće da autor nije bio toga svjestan kad je smislio taj twist jer ona se naizgled spasila iz svog stanja - takva “sreća” može biti samo trenutne prirode.



Druže, ti kao da živiš pod staklenim zvonom. Život, pa samim tim jelte i filmovi/umjetnički izražaji često mogu da budu malo komplikovaniji od hepi enda i moralnih načela pojedinaca.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 11/06/2020 : 10:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Diskusija je to, ništa strašno. I ne radi se o hepi endu. Mene ovdje konkretno zanima autor jer postupanje pojedinaca na kraju i oslikava neku svijest autora, njegovo razmišljanje i rasuđivanje. Ja ne mislim da su stvari tek tako nabacane i da mogu biti odvojene od njegovog uma. Samo za primjer - ne znam dal je neko primjetio jednu veliku simboliku - u finalnoj sceni ritualno spaljivanje njezinog dečka >Christiana< misliš da je odabir njegovog imena puka slučajnost?
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000