forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/09/2020 : 19:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

A niko nije primetio što je Charlie Kaufman napravio novi film u Netflix produjciji koji je okačen bukvalno pre neki dan. Zove se I'm thinking of ending things. I deluje kao ozbiljan horor i metafizički mind fuck.


Primijetio sam ja, samo sam nedavno čitao knjigu po kojoj je to snimio i bila mi je potpuno bezveze pa sam odlučio preskočiti i film, Kaufmanu unatoč.



Sad mi je splasnuo interes za nabavu iste


A čuj, knjiga je na prvu intrigantna, pa čak i pomalo jezovita, ali kraj (po meni) apsolutno poništava sve što mu prethodi i čini cijelu knjigu potpuno bezveznom. To je, naravno, moje mišljenje, vidim da su recimo ljudi na goodreadsu uglavnom oduševljeni.



Ma nabavit ću ju ja svejedno, toliko sebe poznajem, samo nije mi više toliki prioritet.
E, goodreads uzimam u obzir, ali više kao smjernice.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/09/2020 : 16:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
[/url]


Mladi kineski redatelj Bi Gan, u filmske je vode prešao iz onih pjesničkih i to se itekako osjeti u njegovom drugom dugometražnom uratku (a navodno i u prvom, kojeg još nisam gledao). Long Day's Journey Into Night vrlo je jasno podijeljen na dva, međusobno vrlo različita dijela. Dok je prvi kolaž slika i sjećanja u kojem se skače napred-nazad kroz vrijeme, drugi se sastoji od jednog neprekinutog, sat vremena dugačkog kadra, postprodukcijski prebačenog u 3D. Uz izvedbenu, tu je i sadržajna razlika. Stvarnost u prvom dijelu naspram sna/fantazije/filma u drugom. Očekivano, među njima je i puno paralela i dojma sam da bi s drugim gledanjem mnoge nejasne stvari sjele na svoje mjesto. Ipak, jasnoća i potpuno razumijevanje priče i događaja nisu od presudne važnosti za ovaj film. Kao i kod poezije, najbitnija je sposobnost da nas uvuče u svoj svijet i da nam probudi emocije, a Bi to radi s lakoćom (pogotovo u drugom djelu).

Simpatična je anegdota kako je film u Kini reklamiran kao ljubavni film za parove pa je na prvi dan prikazivanja u tamošnjim kinima, imao iznimno veliku posjećenost, da bi ista slijedeći dan, nakon mnoštva negativnih komentara neugodno iznenađenih kino-posjetitelja, pala za 98%. Bitno je stoga istaknuti da se ovdje radi o punokrvnom art filmu i onima kojima takva ostvarenja ne leže najbolje bi bilo da ga zaobiđu u širokom luku. S druge strane, publika željna nečeg drugačijeg i sklona snovitom, mističnom i nadrealnom, tu će pronaći mnogo toga za sebe.

P.S.
Radnja se vrti oko potrage glavnog lika za nekadašnjom djevojkom. Za one kojima je još stalo do priče.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 23/09/2020 16:07:09
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/09/2020 : 16:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Headshot iz 2016



Priča je klišejsko spašavanje "damsel in distress" ali akcija je fantastična i vrlo gruba. Indonezijska produkcija, glavni glumac je isto u Raid 1 i 2.

Pogledajte prvih deset minuta kako glavni negativac izađe iz zatvora.
Brrrr.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 19/09/2020 16:45:08
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2020 : 01:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Simpatična je anegdota kako je film u Kini reklamiran kao ljubavni film za parove pa je na prvi dan prikazivanja u tamošnjima kinima, imao iznimno veliku posjećenost, da bi ista slijedeći dan, nakon mnoštva negativnih komentara neugodno iznenađenih kino-posjetitelja, pala za 98%. Bitno je stoga istaknuti da se ovdje radi o punokrvnom art filmu i onima kojima takva ostvarenja ne leže najbolje bi bilo da ga zaobiđu u širokom luku. S druge strane, publika željna nečeg drugačijeg i sklona snovitom, mističnom i nadrealnom, tu će pronaći mnogo toga za sebe.




Zvuci vrlo interesantno! Pogledacu!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/09/2020 : 09:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao I'm thinking of...
Ni dosad nisam bio osobiti fan Kaufmana (nit reziserski, nit scenaristicki), ali ovo me je bas izvozalo/istripovalo. Ako bi morao da opisem u dve reci, to bi bio filozofski horor :)
Mislim da sam pohvatao konce I sam, ali sam nakon "istrazivanja" po netu sklopio celu sliku. I sad mi ceo film deluje kao jedna velika, velika tuga/zal obicnog coveka. I zbog toga mi je jos I bolji. Ali svakako ga nemam nameru gledati ponovo. Ikad.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 21/09/2020 09:58:52
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/09/2020 : 10:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Pa sam si zato "razveselio" vikend gledanjem Showgirls :)
Jos tada, devedesetih, mi je bio ok I stvarno ne kapiram srozavanje filma kao dno dna, kada se iz aviona vidi da je Verhoven zeleo da postigne upravo ono sto se I vidi na ekranu. Pravi zivot iza blestavih reflektora, moralnu propast I naravno zrtvu jedinog iskrenog I postenog lika u celom filmu. Sve je to naglaseno preglumljavanjem, predimenzioniranjem, cak I presvrsavanjem :O Satira? Na neki nacin vrlo moguca. Svi su se potrudili da daju najljigavije od sebe I stvarno mi je zao sto je Elizabeth Berkley sjebala svoju potencijalnu karijeru ovim rizikom da 80% filma seta (polu)gola/ Nije da je neka vrsna glumica, ali ipak vidim da je kako-tako izmenadzirala svoju karijeru I preusmerila je ka drugim ciljevima.
Steta sto je film flopnuo, u planu je bio nastavak Nomi does Hollywood, ali ako neka bas zeli moze da pogleda I Showgirls 2 koja prati onog crnaca I njegovu zenu. kazu da je jos gori nego original, mozda ga I overim uskoro ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 21/09/2020 10:11:01
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2020 : 16:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Iako Petzold režira filmove već 25 godina, čuo sam za njega tek kad je izašla Barbara (2008.). Kako to već biva s mnogim filmovima koji me interesiraju, Barbaru još uvijek nisam pogledao, kao ni naredni Phoenix, ali je eto Transit došao na red. Kao i prethodni Petzoldovi uratci i ovaj je gotovo univerzalno hvaljen, no moram priznati da mene baš i nije oborio s nogu. Vrlo je dobro dočaran svijet koji je nekakva kombinacija prošlog i sadašnjeg, kao i atmosfera nadolazećeg užasa, i to bez da nam je zapravo objašnjeno što se točno događa. Tu su i mnoge direktne i indirektne poruke o izbjeglicama, pridošlicama, prihvaćanju drugih i drugačijih, identitetu, (ne)sebičnosti i još koječemu, ali priča koja stoji u središtu svega toga mi jednostavno nije bila dovoljno zanimljivo predstavljena te, iako je gluma vrlo dobra i likovi su "na papiru" intrigantni, vrlo brzo sam izgubio interes za njih.

Pogledao sam nekoliko intervjua s Petzoldom povodom filma i čini mi se jako simpatičan. Pričljiv je, načitan i nagledan te vrlo duhovit. Ima jako zanimljiv pristup snimanju filmova i razvijanju likova. Problem je što (po meni) sve to što se nalazi u pozadini nije do kraja uspio prenijeti u ovaj film. Dojma sam da je trebao otići korak dalje u nadrealno i time filmu dati malo živosti.

Svakako je riječ o zanimljivom filmu o kojem se može puno pričati i iščitati svašta iz njega (a i učitati u), samo mi nije pružio užitak gledanja koliki sam očekivao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2020 : 19:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote




E ovo ja zovem zabavom! Fantastično je vidjeti da Takashi Miike i nakon više od 100 filmova ne posustaje i uživa u svom poslu. First Love/Hatsukoi je, vjerovali ili ne, film upravo o prvoj ljubavi. Ali pošto je to ipak Miikeov film, tu su i yakuze, trijade, sitni dileri, korumpirani policajac, prostitutka ovisnica, boksač s terminalnom dijagnozom, katane, mačete, pištolji, puške, jurnjave, paleži i, naravno, mnoštvo odsječenih dijelova tijela. Sve to nije ništa novo, ali način na koji je ukomponirano, sa postepenim otkrivanjem informacija, brojnim obratima i pregršt humora, je za svaku pohvalu. Glumci su jako dobro odradili svoj posao i pokazali dobar osjećaj za komediju, akcijske scene su upečatljive i napete, a muzika izvrsna. Zbog velike količine nasilja film se sigurno neće svidjeti svima, ali oni kojima to ne smeta svakako bi mu trebali dati šansu. Siguran sam da se neće pokajati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2020 : 22:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

_Luka
New Member

Serbia
222 Posts

Member since 17/11/2019

Posted - 08/10/2020 : 15:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send _Luka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner





E ovo ja zovem zabavom! Fantastično je vidjeti da Takashi Miike i nakon više od 100 filmova ne posustaje i uživa u svom poslu. First Love/Hatsukoi je, vjerovali ili ne, film upravo o prvoj ljubavi. Ali pošto je to ipak Miikeov film, tu su i yakuze, trijade, sitni dileri, korumpirani policajac, prostitutka ovisnica, boksač s terminalnom dijagnozom, katane, mačete, pištolji, puške, jurnjave, paleži i, naravno, mnoštvo odsječenih dijelova tijela. Sve to nije ništa novo, ali način na koji je ukomponirano, sa postepenim otkrivanjem informacija, brojnim obratima i pregršt humora, je za svaku pohvalu. Glumci su jako dobro odradili svoj posao i pokazali dobar osjećaj za komediju, akcijske scene su upečatljive i napete, a muzika izvrsna. Zbog velike količine nasilja film se sigurno neće svidjeti svima, ali oni kojima to ne smeta svakako bi mu trebali dati šansu. Siguran sam da se neće pokajati.





Nije ostavio neki utisak na mene. Nešto mi je tu falilo. Valjda crni humor, koji sam ne znam zašto očekivao.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2020 : 15:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by _Luka


Nije ostavio neki utisak na mene. Nešto mi je tu falilo. Valjda crni humor, koji sam ne znam zašto očekivao.


A ja sam se većinu vremena smijao. Moguće da samnom nešto nije u redu, već mi se nekoliko puta desilo da se jedini u kinu smijem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/10/2020 : 17:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam ga prestao praiti :D davno
ako nekog zanima tom mesova knjiga agitator na engleskom mozemo se dogovoriti
jednostavno sam prekucao te japance i azijate

engleski je engleski :)


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

_Luka
New Member

Serbia
222 Posts

Member since 17/11/2019

Posted - 08/10/2020 : 19:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send _Luka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by _Luka


Nije ostavio neki utisak na mene. Nešto mi je tu falilo. Valjda crni humor, koji sam ne znam zašto očekivao.


A ja sam se većinu vremena smijao. Moguće da samnom nešto nije u redu, već mi se nekoliko puta desilo da se jedini u kinu smijem.





Ma ima smešnih momenata, ali opet...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/10/2020 : 18:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Based on a True True Story? - scene-by-scene breakdown of Hollywood films that claim to be based on a true story:
https://informationisbeautiful.net/visualizations/based-on-a-true-true-story

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/10/2020 : 17:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Trumbo (2015)

Pogledao sinoc Trumba. Meni jako interesantna tema.
Film je zabavan, simpatican, iako prebrze montaze i vidi se jedna velika uzurbanost da se period od 13 godina svede na dvocasovni film.
Brajan Kranston kao Trambo pun pogodak. Sjajan glumac.
Takodje sam se obradovao da vidim uvek dobrodoslog Johna Goodman a prijatno su me iznenadili svojim ulogama Dean O'Gorman kao Kirk Douglas i Christian Berkel kao Otto Preminger.
Informativan, sarmantan i odlican soundtrack cine da ovaj film bude fina dvosatna zabava, ali nije nista vise od toga. A i ne mora da bude.


Edited by - going going on 12/10/2020 17:33:11
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 13/10/2020 : 08:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2020/10/08/hocus-pocus-how-a-critically-trashed-box-office-bomb-become-walt-disney-most-popular-halloween-movie/#1d857484173c

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2020 : 20:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Pogledao sinoc Mystic River! Rezija: Klint Istvud.
Odlican, potresan film! Preporuka.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/10/2020 : 20:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ufff, kad je ovo bilo kad sam išao na premijeru ovog filma. Baš sam mator! :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2020 : 17:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Pogledao sinoc jos jedan film koji je rezirao Istvud. Nedavno izasli The Mule.
E ovo je vec dosta slab film. Iako je Istvud simpatican kao dobronamerni dekica koji se bavi hortikulturom i Istvud dobro glumi, nije mi ipak uverljiv Istvud kao mirni, fini dekica, samo sam cekao kad ce onako prepoznatljivo njegovo da se namrsti, i namrstio se kad ga je Bredli Kuper uhapsio.
Pored toga prica je skroz suplja. Ima toliko bespotrebnih i nemotivisanih scena, pogotovo sa ovima iz DEA, gde likovi samo udju u kancelariju, vidimo ih kako ulaze, sednu, razmene bukvalno 3 recenice i kazu dogovoreno, i onda izadju iz prostorije i kamera to sve vreme prati. Pa nigde u pravom svetu ne izgledaju tako razgovori i koja je potreba da se isprati ulazak i izlazak, dramaturski bi bilo mnogo bolje da toga nema, nego da zavrsimo razgovor na krupnjaku jednog od likova.
Pored toga odnos Istvuda sa porodicom je isto slabasno izveden i kraj. Dosadnjikav je film.
Moze da se pogleda, ali nije to to. Ocekivao sam od ovakve teme, jos je istinit dogadjaj, malo vise uzbudljivosti ili zanimljviosti u pripovedanju. Pogotovo od Istvuda koji je stara kuka i majstor.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2020 : 00:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


First Reformed (2017)

Scenario i rezija: Paul Schrader
Glume: Ethan Hawke i Amanda Seynfreid

Kakva je ovo filmcina! Bas me je odusevio film! Ne bih nista detaljisao ali medju najboljim filmovima koje sam pogledao ove godine po prvi put. Stvarno me je iznenadio i odusevio! Apsolutna preporuka!
Svaka cast Shraderu, oduvek sam voleo njegovu saradnju sa Skorsezeom pogotovo na Bringing out the dead i Raging Bullu. A Ethan Hawke je maestralan, kakav glumac!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2020 : 09:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Izašao novi Borat. :D
Javim dojmove kad pogledam. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/10/2020 : 11:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



First Reformed (2017)

Scenario i rezija: Paul Schrader
Glume: Ethan Hawke i Amanda Seynfreid

Kakva je ovo filmcina! Bas me je odusevio film! Ne bih nista detaljisao ali medju najboljim filmovima koje sam pogledao ove godine po prvi put. Stvarno me je iznenadio i odusevio! Apsolutna preporuka!
Svaka cast Shraderu, oduvek sam voleo njegovu saradnju sa Skorsezeom pogotovo na Bringing out the dead i Raging Bullu. A Ethan Hawke je maestralan, kakav glumac!




Eto dodao na watchlist
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2020 : 13:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Borat OK,ćera idradila super posao. Bregina muzika u filmu. Kome se svidio prvi,svidjet će se i ovaj.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/10/2020 : 16:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark




Eto dodao na watchlist



Javi kako ti se cini kad pogledas, samo nemoj sad da ocekujes previse jer sam ja nahvalio film. Obicno kad mi neko nahvali film i ja ga pogledam, ne odusevim se, ali kad bez ikakvog predznanja pogledam neki film imam najvece sanse da se prijatno iznenadim.

Je l moguce da @shaner nije pogledao First reformed?

Edited by - going going on 23/10/2020 16:39:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6917 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/10/2020 : 19:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Je l moguce da @shaner nije pogledao First reformed?


Moguće, moguće. Znam za film, naravno, ali sam ga namjerno odlučio preskočiti. Vjerujem da je dobro napravljen, ali mi izgleda kao da nije za mene, a i ne ljubim baš Hawkea. Tko zna, možda jednom ipak dođe na red.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000