forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/01/2021 : 12:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoć Shadow in the cloud i baš sam se zabavio. Pulp B akcijski horrorčić.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/01/2021 : 21:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Gledao poslednjih nekoliko dana:

Bird Box (2018/Susanne Bier) https://www.imdb.com/title/tt2737304/

Blizanac od A Quiet Place (2018), samo što ovdje imamo da ljudi ne smiju da gledaju. Ok za ubiti vrijeme i to je to.

Everest (2015/Baltasar Kormakur) https://www.imdb.com/title/tt2719848/?ref_=fn_al_tt_1

Film o katastrofi na Mont Everestu iz 1996. Iako je u pitanju igrani film, ima tu neku dokumentarističku crtu. Na momente lijep, na momente jeziv. Ima nešto istovremeno i privlačno i odbojno kod tolikih odricanja i rizika koje ljudi podnose da bi se popeli tu stjenčugu. Uhvati čovjek sebe tokom filma kako razmišlja da li bi se usudio. Vrijedi pogledati.

The Da Vinci Code (2006/Ron Howard) https://www.imdb.com/title/tt0382625/?ref_=nv_sr_srsg_0

Film snimljen po mega popularnoj knjizi, ali je ovako intrigantna tema je morala da dobije bolju ekranizaciju. Gledljivo, ali ne baš dobro realizovano.

Night on Earth (1991/Jim Jarmusch) https://www.imdb.com/title/tt0102536/

Pet odvojenih priča o taksistima u pet različitih gradova (Los Anđeles, Njujork, Pariz, Rim i Helsinki), koje se dešavaju istovremeno. Prva priča se dešava u prevečerje, a poslednja tokom jutra, s obzirom na različite vremenske zone. Zanimljiva ideja i odlična realizacija. Priče variraju po zanimljivosti, ali u svakoj ima dobrih stvari. Favoriti su mi one iz Njujorka, sa imigrantom iz Istočne Njemačke, i iz Rima, sa ludim Robertom Benignijem i njegovim seksualnim (ne)zgodama koje priča popu u 4 ujutru. Nije tu urnebesno to što on priča nego način na koji priča.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2021 : 00:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od 01:03-01:10 je su u Splitu
Silazak sa marjana,Prokurative tj.Trg Republike i Riva.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 13/01/2021 : 00:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Togo

Wow. Dugo nisam pogledao film koji me je ovoliko dirnuo. Nije bi bilo baš za suze, samo sam se ježio. No raspaklao sam se kad sam se sjetio da mi je škola za manje od tjedan dana.
Ovo je divan film čija je glavna svrha prikazati povezanost psa i čovjeka. Ta lojalnost je neopisiva i često veća negoli između dvojice čovjeka. Pas Togo, gazda i družina jure za serum koji će spasiti živote djece, pretrčali su najviše uz najgore uvjete, no nisu završili u novinama, jer nisu oni dopremili serum. U novinama je završio samo tim koji je osobno dopremio, a ukupno u toj operaciji je bilo 20 timova. Što dovoljno govori o medijima tadašnjeg, a bome i današnjeg doba. A pejzaži filma - ma predivni.
Biti će puno događaja koji su totalno nerealni i glupi, što mi je zasmetalo, više nego inače. Jer je ovo film po istinitom događaju. Kraj je relativno happy, no biti ćete naježeni tokom zadnjih 10 min, ako ne i više. Najbolji dio filma je definitivno prava slika gazde i psa, jer to su stvarne osobe, godina 1925. Film definitivno vrijedan gledanja. Tu hrpu glupih događaja će zasjeniti priča i osnovna svrha filma.

Pas i čovjek. Neopisivo.


Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/01/2021 : 09:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Togo je izvrstan. Ja sam ga gledao dva dana zaredom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2021 : 01:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Forman vs. Forman (2019)
https://www.imdb.com/title/tt10299146/

Veoma dobar doku o Formanu.





Vidim ima i ovaj o Tarkovskom, bacam se na trazenje...

Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer (2019)
https://www.imdb.com/title/tt10850518/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 16/01/2021 : 18:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Wicker Man, rimejk klasika iz 1973.
https://www.imdb.com/title/tt0450345/

Bježite što dalje od ovog filma.
Ne znam što je gore režija ili gluma. Cage kao da je slučajno upao u ovaj film, gluma mu nema veze s vezom. Bezvezno izderavanje, grimase, nikakvog smisla i logike. Priča isto bez ikakve veze.

Mislim da bi pijan i drogiran bolji scenarij napisao.

Ocjena: 2 / 10 (samo zbog lijepih krajolika)
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 16/01/2021 : 20:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Super je Togo, baš pogledao neki dan. Jedan od rijetkih filmova koje sam pogledao u posljednje vrijeme da valja.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/01/2021 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Frankie (2019)
https://www.imdb.com/title/tt8019694/

Lijep film sa Isabelle Huppert, Brendanom Gleesonom, Mariso Tomei... u Portugalu. I snimljeno super, emocije koliko treba.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2021 : 00:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Apsolutna preporuka za film Otac Srdana Golubovica. Glavna uloga Goran Bogdan.





Go to Top of Page

_Luka
New Member

Serbia
222 Posts

Member since 17/11/2019

Posted - 17/01/2021 : 11:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send _Luka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren
Night on Earth (1991/Jim Jarmusch) https://www.imdb.com/title/tt0102536/

Pet odvojenih priča o taksistima u pet različitih gradova (Los Anđeles, Njujork, Pariz, Rim i Helsinki), koje se dešavaju istovremeno. Prva priča se dešava u prevečerje, a poslednja tokom jutra, s obzirom na različite vremenske zone. Zanimljiva ideja i odlična realizacija. Priče variraju po zanimljivosti, ali u svakoj ima dobrih stvari. Favoriti su mi one iz Njujorka, sa imigrantom iz Istočne Njemačke, i iz Rima, sa ludim Robertom Benignijem i njegovim seksualnim (ne)zgodama koje priča popu u 4 ujutru. Nije tu urnebesno to što on priča nego način na koji priča.



Pogledao sinoć. Meni su bolje priče iz evropskih gradova.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 00:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Poslednjih nedelju dana pogledao:



About Time (2013) r. Richard Curtis

Richard Curtis je kralj romanticne komedije, zanra koji mi nije medju omiljenim, ali koji moze nekad da bude zabavan za pogledati. Na primer Love Actually mi je takav film, volim da ga pogledam kad je na tvu i simpatican mi je. Notting Hill mi se nije svideo. Dnevnike Bridzit Dzouns nisam gledao a ni ne planiram u skorije vreme.
About Time mi je zazvucao interesantno, putovanje kroz vreme, u glumackoj postavi Rachel McAdams i Bill Nighy. Medjutim ovo je bas slab film i cak vremenom postaje jako iritantan. Fora s putovanjem kroz vreme je potpuno suluda i lose izvedena. Sve vreme sam ocekivao da ce glavni lik osetiti neke posledice svog petljanja sa svojim zivotom kroz putovanje unazad, da ce nauciti da ne treba tako da se nosi sa problemima i da bukvalno iskoriscava svoju moc da sebi namesti zivot na taj nacin, medjutim film se time uopste ne bavi, vec glavni lik svaki problem tako resi sto putuje kroz vreme i nema nikave posledice. Na kraju pokusaj izazivanja emocija sa Bill Nighyovim likom je ispao patetican preko svake granice.
Ne preporucujem.

1/10



Crazy, Stupid, Love (2011)

E ovo je vec dobra romanticna komedija. Zanimljiv, simpatican, duhovit, sa odlicnom i sarmatnom glumackom podelom, ovaj film vredi pogledati kad covek zeli da se opusti i pogleda nesto neopterecujuce.

7/10




The Little Girl Who Lives Down the Lane (1976) r. Nicolas Gessner

Evo filma za koji, moram priznati nikad nisam cuo sve dok mi ga drugar nije preporucio (drugar je zaljubljen u Jodie Foster, pa je odlucio da pogleda sve filmove u kojima ona glumi i tako naisao na ovaj). Nikad nisam video ovaj film ni na jednoj listi, niti iskace na wikipediji ili nekim drugim stranicama kao istican film u karijerama Jodie Foster i Martina Sheena.
Izasao iste godine kada i Skorsezeov Taksista, ovaj film je ocigledno ostao u senci oblakodera De Nirovog i Skorsezeovog Njujorka. The Little Girl Who Lives Down the Lane je neobican film, mesavina horora, misterije i psiholoskog trilera, neki kriticari kazu i feministicki film. Mada mislim da je najbitnije sta kaze sam reditelj koji je rekao da je njegov film tinejdzerska ljubavna prica. Ja bih rekao da film neocekivano prelazi iz jednog zanra u drugi i zavrsava se jako efektno. Lokacije na kojima je sniman film su vrlo privlacne. Preporuka za ovaj neobican film.

7/10



First Reformed (2017) r. Paul Schrader

Odusevljeno sam pisao o ovom filmu u oktobru prosle godine na ovom topicu i odlucio sam da ga ponovim da proverim da li sam preterao sa odusevljenjem. Film je idalje vrhunski i samo sam potvrdio svoje odusevljenje i First Reformed je sigurno najbolji film koji sam pogledao prosle godine i ulazi mi na listu najboljih filmova ikada koje sam pogledao.
Apsolutna preporuka

10/10




The Seven Year itch (1955) r. Billy Wilder

Mnogo volim Bilija Vajldera. Uzivam u njegovim filmovima. Ovo mi je sesti njegov film do sada. Sedam godina vernosti je adaptacija pozorisnog komada istog imena koji je zario i palio Brodvejom, medjutim zbog stroge cenzure Hejzovog koda (Productions Code), Vajlder nije mogao da izvede ono sto je zeleo. U jednom intervju je rekao da je bolje da nije ni pravio film, nego da je cekao da ga napravi sada (u vreme davanja intervjua) kada su odredbe koda olabavile.
U svakom slucaju ovaj film je sarmantan, Merilin Monro je prelepa kao i u svim filmovima, Tom Ewell izrazito sarmantan, uz par dobrih fora ovaj film vredi pogledati, ali ipak je inferioran u odnosu na sledecu Vajlderovu genijalnsot takodje sa Merilin Monro a to je Neki to vole vruce (Some like it hot).

7,5/10



Pieces of a Woman (2020) r. Kornél Mundruczó

Nova netfliksova drama o gubitku deteta na porodjaju. Film je dobar, ali nekako previse sve ide u ocekvinaom smeru, nema niceg preterano izazovnog i neocekivanog, ne vezemo se nesto preterano za likove, svi su na neki nacin nedopadljivi, lik muza mi je ostao nejasan i nekako mi je olako on predstavljen kao neki negativac u filmu.
Film bi bio solidan da nema poslednje scene na drvetu jabuke koji mi je dodatno snizio film u ocima.
Mislim da je ovo bio neuspeli pokusaj independent drame evropskog reditelja na americkom tlu. Vanessa Kirby drazesna kao i uvek.

5/10




Otac (2020) r Srdan Golubovic


Film inspirisan istinitim dogadjajem. Otvorio Berlinski filmski festival i mislim da je osvojio nagradu publike, nisam siguran, a mrzi me sada da proveravam.
Film opisuje tragediju i ličnu borbu jednog čoveka kome su zbog siromaštva predstavnici lokalnih socijalnih službi oduzeli decu. On iz protesta započinje svoje putovanje, hodajući od sela na jugu Srbije do Beograda, sa kraja na kraj zemlje. Očajan, ali dostojanstven, želi da pokaže da mu je stalo da na najvišem mestu, u nadležnom ministarstvu, pronađe rešenje za svoj problem. Kroz svoje putešestvije, od gubitnika, odbačenog i poniženog čoveka - on postaje heroj.
Srdan je u jednom intervjuu rekao da kada je cuo za pricu o Nikoli, odmah je mogao da zamisli film, srpsku verziju Paris, Texasa ; a mene licno film dosta podseca na Lynchov Straiht Story (1999) koji je isto po istinitom dogadjaju, s tim sto mi je Otac jaci emotivno, verovatno zato sto su nasi krajevi u pitanju a ne Americki srednji-zapad.
Odiseja protagoniste (kog sjajno otelovljuje Goran Bogdan) je teska, dirljiva a ni u jednom trenutku pateticna i katarzicna. Sjajan film. I nisam ocekivao onakav kraj.
Apsolutna preporuka!

10/10

Edited by - going going on 18/01/2021 00:37:25
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 01:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Robby Müller: Living the Light (2018) r. Claire Pijman
https://www.imdb.com/title/tt8842066/?ref_=vp_vi_tt

Ne znam da li se ovaj film spominjao ovde. Gledao sam ga na Festu 2019.godine. Bas dobar, emotivan i lep film , za sve ljubitelje filmova na kojima je radio Robby a i za one koji nisu pogledali ni jedan. Ovo je nezan zavir u privatni zivot coveka iza kamere nekih od vizuelno najlepsih filmova 20. veka.

Robby Müller je bio direktor fotografije koji se mozda najvise istakao saradjujuci sa Wim Wendersom, Jimom Jarmuschom, Peterom Bogdanovichem i Larsom Von Trierom.


Edited by - going going on 20/01/2021 08:52:44
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/01/2021 : 09:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Bogme ni ja nikad čuo za The Little Girl Who Lives Down the Lane, to bude s imdb ponuđenim Burnt Offerings (1976.) taman za večer horora 70-tih.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 18/01/2021 : 14:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
The Little Girl Who Lives Down the Lane (1976) r. Nicolas Gessner
First Reformed (2017) r. Paul Schrader
Otac (2020) r Srdan Golubovic



Ima tu jako dobrih i zanimljivih filmova, koji bi mi možda i promaknuli, hvala.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 20:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nma na cemu stripofil!
Javi kako ti se cini kad ih pogledas, i bonjovi4ever takodje!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/01/2021 : 21:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Dodao i ja First reformed na svoj popis za gledanje
Možda se ne javljam uvijek, ali redovito pratim ovaj topic
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2021 : 02:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Iskupljenje u Shawshanku (1994)
Prije dosta godina znao sam ocjenjivati filmove na IMDb-u na način da praktički niti jedan film ne može dobiti ocjenu 10. Desetka je bila nedostižni ideal, nešto toliko savršeno da jednostavno niti ne može biti snimljeno. I tada mi je jedan frend skrenuo pažnju na to da razmišljam krivo. "Ti tražiš ultimativno savršenstvo žanra. To se ne može tako gledati. Pogledaj što ti je najbolje i to ocijeni desetkom"-rekao je tada i bio je u pravu. Ne postoji savršeni film ali postoje filmovi koji su vrlo blizu tome.
Shawshank je imao tu nesreću da je izašao iste godine kao i Forrest Gump i Pulp Fiction i jednostavno nije imao šanse sa nagradama. Uglavnom, taj film mi je dugo bio pojam nečeg najboljeg i najljepšeg što postoji u kinematografiji. Naknadnim gledanjem ipak mu dajem ocjenu 9/10. Sve je to odlično, i glavni lik koji svoju sudbinu drži živom 19 godina, i Freeeman kao (praktički) prostodušan čovjek koji "nabavlja stvari" i ostali stanovnici tog zatvora koji kuju svoju (ne)sreću svojim ponašanjem kako prije, tako i unutar zatvora. Teška, dramatična priča. Ali priča o čovjeku koji se nije predao i koji je prevario sistem.
Zapamtite ove riječi:
1) Nije se predao
2) Prevario je sistem
To su stvari koje "malog" čovjeka drže velikim.
Svaka mu čast.
Ocjena:9/10

Forrest Gump (1994)
Naprosto je nevjerojatno da svaki put kada gledam ovaj film, otkrijem nešto novo. Zadnji put sa motkrio da se radnja ne dešava u vremenu nastanka filma nego 10-ak godina ranije, a sad sam otkrio da je bolest koju Jenny ima zapravo AIDS. Bilo je tu još mali milion otkrića ali da vas ne zamaram sad s tim - ovaj film je remek - djelo. I ona uzrečica sa životom i bonbonjerom mi je zapravo niš posebno. Više govore one rečenice na početku:"Moja mama je govorila da možeš puno govoriti o čovjeku po njegovim cipelama. Gdje je bio, kamo ide...Ja sam nosio razne cipele."
Ima tu puno fora:lik je zapravo završio faks iako je bio retard samo zato što je bio dobar u sportu, u vojsci se uklopio jer je zbog svog IQ-a slušao sve što treba...Ma mogli bi o tome satima. Možda najača scena je kada majka od Forresta otkrije da mu fali 5 bodova da ide u normalnu školu i onda dogovori sex sa ravnateljom. Mali FOrrest je vani, a ravnatelj izlazi nakon nekog vremena:"Dečko, tvojoj majci je stvarno stalo do tvog školovanja:))" Jbno legendarna scena! Ali činjenica je da je Forrest Gump jedno od najvećih dostignuća filmske umjetnosti uopće.
Ocjena:10/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2021 : 02:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse (1991)

Dobar dokumentarac koji nam pruza dobar uvid u ludilo koje je predstavljalo snimanje Apokalipse danas.

Ali opet mi deluje kao da mnogo stvari fali i da nije sve lepo objasnjeno. Na primer zasto je Kopola otpustio Harvija Kajtela?

Preporucujem jutjub kanal CinemaTyler koji ima odlicne analize filmova i ima citav serijal o snimanju Apokalipse danas.

Evo cele plejliste:



Evo samo deo o Harviju Kajtelu

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/01/2021 : 07:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
I ja sam bio zaljubljen u jodi foster pa sam to gledao prije 15ak godina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/01/2021 : 19:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote


Ratni film kao što treba. Ruski iz 2020, engleski subtitli.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 20/01/2021 : 00:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Odlični mini osvrti Goinže, iako About Time pamtim kao jako zabavan i simpatičan rom-com sa solidno ukomponovanim elementima fantastike. Baš mi je u sećanju ostao kao lep i opuštajuć film.

Priključujem se ovih dana sa nekim svojim upisima!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2021 : 08:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


American Gangster (2007) r. Ridley Scott

Ah imao sam velika ocekivanja, medjutim nisu ispunjena. Sve je ovde uradjeno korektno i kvalitetno, gluma, production design, rezijski, postavka price je jako interesantna ali ovaj film ne nudi nista vise, nsita sto ga cini pamtljivim, sto ga istice u moru gangsterskih i slicnih zanrovskih filmova. I predugacak mi je.
Nazalost ovde nesto ne stima u vezi price, nisam tacno siguran sta, mogao je ovaj film da bude epic, da bude jedan od najvecih, ali prosto nije. Ni blizu. Sto ne znaci da nije zabavan zanrovski film koji vredi pogledati radi zabave, glumacke podele itd.

7/10



Apocalypse Now (1979) r. Francis Ford Coppola {redux verzija}

Ovo mi je treci ili cetvrti film da gledam Apokalipsu. Prvi put sam je gledao kao bas klinac kada je brat iznajmio film iz videoteke Zabac. I bila je ova produzena redux verzija. Od tad mi je ostala kao najbolje upamcena scena ona kada prilaze francuzima obavijeni u magli, kao u nekakvom snu.
Onda sam pogledao Apokalipsu kao mladi tinejdzer, i nije mi bas legla.
I konacno sada, i sada mi je bas legla. Bas bas. Kopola je napravio remek delo za sva vremena, ludilo, haos Vijetnama je po onome kako ga ja zamisljam, u potpunosti preneseno ovde u filmu i sto kaze Kopola u jednoj izjavi: Moj film nije film o Vijetnamu. On jeste Vijetnam.
Genijalnost od pocetka do kraja. Neki se zale da je ova redux verzija pomalo razvucena, posto ja nikad nisam gledao prvu bioskopsku verziju ne primecujem tu razvucenost.
Odiseja Willarda u srce tame i beznadje i besmislenost rata je odisja koja ce se prepricavati i za 10 vekova (ako ljudski rod opstane do tada) kao sto se danas prica o Homerovoj Odiseji.
Iako mi je Harvi Kajtel omiljeni glumac, Martin Sheen mi deluje nezamenljivo u svojoj ulozi, ali opet mi ostaje neki zal kako bi bogatije izgledala ionako vec bogata karijera Harvija Kajtela da ga je Kopola zadrzao, a mozda to ne bi bio isti (kvalitetom) film koji smo dobili sa Martinom. A inace bas volim i Martina.
Doorsi na pocetku i kraju, moj omiljeni bend ikada, je samo jos dodatni plus film. Ne postoji bolja i ludja pesma koja bi pratila ludilo na ekranu kao sto to cini the end. Zao mi je sto Morrison nije poziveo da vidi to. Sigurno je ovaj film odusevio i Olivera Stouna jer je on, ako sam dobro procitao, prvobitno napisao film o Vijetnamu na osnovu svog licnog iskustva i zamislio ga kao film sa muzikom Doorsa i Dzimom Morisonom u glavnoj ulozi, od toga nazalost nije bilo nista i taj film se pretvorio u Platoon. Koji je takodje odlican film o Vijetnamu. Ali Apokalipsa je, cini mi se, liga za sebe, van konkurencije.
Da ne duzim dalje.

10/10
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/01/2021 : 09:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Ovo mi je treci ili cetvrti film da gledam Apokalipsu. Prvi put sam je gledao kao bas klinac kada je brat iznajmio film iz videoteke Zabac. I bila je ova produzena redux verzija. Od tad mi je ostala kao najbolje upamcena scena ona kada prilaze francuzima obavijeni u magli, kao u nekakvom snu.



Pogledaj i ovu zadnju verziju, razlikuje se od prethodne dvije.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2021 : 10:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A ja sam bas zelio pogledati onu prvu skracenu verziju jer su prosle decenije od kada sam je gledao i nigdje je ne nađoh (mozda nisam trazio dovoljno istrajno), ovu redux sam gledao par puta (a i oriđi DVD mi stoji doma, jedan rijetkih).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000