forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/02/2021 : 19:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mogu da ti preporučim film, meni se baš svideo. Rush je rasturio ulogu. Sad skoro sam ga gledao, bio je na tv, počeo sam možda da gledam deset minuta posle početka. Bukvalno nisam prepoznao glumca, tek posle nekoliko minuta sam ukapirao ko je u pitanju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 27/02/2021 : 21:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

koze, s obzirom da vidim da si u Van Gogh fazonu, preporučam At Eternity's Gate. Meni je bio bolji nego Loving Vincent.




Razmišljao sam se, ali bi mi bilo malo previše - posebno što je dosta teži od Loving Vincent. Ali je jako dugo na spisku, hvala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/02/2021 : 09:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by manhunter

Nije van Gogh, ali je odličan film.



To me već dugo čeka. Drago mi je vidjeti pozitivan komentar.

A kad smo kod dugog čekanja, pred nekoliko dana sam napokon po prvi put pogledao Citizen Kane. U međuvremenu sam to napravio i po drugi te treći put. Jednom s komentarom Petera Bogdanovicha, jednom s komentarom Rogera Eberta. Nakon godina i godina čitanja i slušanja kako je u pitanju najbolji film svih vremena, pristupio sam mu očekivano skeptično. I iako meni osobno svakako nije najbolji i rekao bih da ima mnogo filmova koji su jednako dobri, pa čak i bolji, promatrani sami za sebe, ne može mu se poreći izvrsnost. Pogotovo kad ga stavimo u kontekst vremena i uvidimo koliko je važna njegova uloga u razvoju filmske umjetnosti. U pitanju je film koji je bio i ostao iznimno originalan i iznenađujuće svjež. Nakon tri gledanja u četiri dana imam osjećaj da bih ga sada mogao opet upaliti i ne bi mi bio dosadan. Komentari Bogdanovicha i Eberta su zabavni i informativni i ukazuju na mnoge stvari koje (bar na prvo gledanje) nisam primijetio, a koje doprinose boljem razumijevanju važnosti filma. Ako ima još tko da nije pogledao ovaj film, preporučam mu da to učini, a onima koji žele ponoviti gradivo i/ili znati više da nabave verziju s komentarima.




CK je zaista jedan od najboljih filmova ikad.
Ako imas dobre zivce pogledaj i Mank iz 2020.
https://m.imdb.com/title/tt10618286/?ref_=nv_sr_srsg_0
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/02/2021 : 10:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mank čeka spreman već neko vrijeme, past će ovih dana. Ako se ne varam BeaGea je komentirao da je slab, šta se ni tebi nije svidio?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/02/2021 : 12:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jeste slab, razvučen i dosadan. Ukoliko imaš namjeru da ga pogledaš, uradi to u naredno vrijeme dok su ti dojmovi iz CK još svježi.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2021 : 07:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by manhunter

Nije van Gogh, ali je odličan film.



To me već dugo čeka. Drago mi je vidjeti pozitivan komentar.

A kad smo kod dugog čekanja, pred nekoliko dana sam napokon po prvi put pogledao Citizen Kane. U međuvremenu sam to napravio i po drugi te treći put. Jednom s komentarom Petera Bogdanovicha, jednom s komentarom Rogera Eberta. Nakon godina i godina čitanja i slušanja kako je u pitanju najbolji film svih vremena, pristupio sam mu očekivano skeptično. I iako meni osobno svakako nije najbolji i rekao bih da ima mnogo filmova koji su jednako dobri, pa čak i bolji, promatrani sami za sebe, ne može mu se poreći izvrsnost. Pogotovo kad ga stavimo u kontekst vremena i uvidimo koliko je važna njegova uloga u razvoju filmske umjetnosti. U pitanju je film koji je bio i ostao iznimno originalan i iznenađujuće svjež. Nakon tri gledanja u četiri dana imam osjećaj da bih ga sada mogao opet upaliti i ne bi mi bio dosadan. Komentari Bogdanovicha i Eberta su zabavni i informativni i ukazuju na mnoge stvari koje (bar na prvo gledanje) nisam primijetio, a koje doprinose boljem razumijevanju važnosti filma. Ako ima još tko da nije pogledao ovaj film, preporučam mu da to učini, a onima koji žele ponoviti gradivo i/ili znati više da nabave verziju s komentarima.





Evo pogledao Citizen Kanea nocas i bas mi nije legao. Imam neki problem ocigledno sa najboljim filmovima svih vremena. Tako mi nije legao ni Hickokov Vertigo koji se smatra isto najboljim filmom svih vremena, najcesce se spominju Citizen Kane ili Vertigo da nose tu laskavu titulu.
Medjutim ni jedan ni drugi mi nisu legli, cak Citizen Kane vise. Mozda kad pogledam s komentarom Pitera Bogdanovica bude interesantnije i otkrije mi nesto vise o filmu ali ipak nije to to, najvise volim kad gledam film i imam taj utisak uf kakva je to filmcina i kad se zavrsi da me dugo drzi uzbudjenim upravo pogledani film. A nazalost to kod mene nije slucaj s Vertigom i Citizen Kaneom.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/03/2021 : 08:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije ni mene toliko "udario" na prvu. Krenuo je izvrsno s onim početnim montažama Xanadua i News of the World, a onda mi se nekako razvodnio i tek su mi neke scene iskočile, primjerice Kane i supruga za stolom. Kao što sam napisao, mislim da ima i boljih filmova i svakako onih koji ostavljaju jači utisak (bar na mene), no rekao bih da je Kane film kod kojeg treba zaći iza kulisa da bi se u potpunosti uvidjela njegova veličina. Naravno, tebi možda jednostavno neće leći i gotovo. I to je skroz legitimno. Evo supruga i ja pogledali neki dan Bringing Up Baby koji slovi za najbolju screwball komediju i bio nam je skroz bezveze, s tek nekoliko iskupljujućih detalja. A moram napokon pogledati i taj vražji Vertigo pa javim dojmove.

Inače, ovaj utisak o kojem pričaš i to uzbuđenje koje te onda drži još dugo nakon odgledanog filma su nešto što mi se sve rjeđe događa. Ne znam da li im prestrogo pristupam ili možda jednostavno biram krive filmove.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 01/03/2021 08:19:23
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/03/2021 : 22:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, i ja planiram pogledati Kanea. Zadnji put sam ga gledao u srednjoj školi i to još kao zadatak iz hrvatskog (morali smo ga pogledati na TV-u i sutradan smo raspravljali o simbolici u filmu).
To baš nije prava atmosfera za gledanje filma.

Kanea, Vrtoglavicu, Prošle godine u Marienbadu i Pravila igre nisam pogledao prošle godine, od filmova iz Peterlićeve "Studije o 9 filmova".
Kanea i Vrtoglavicu sad imam, a ostala dva ću pogledati ako ih nabavim.

Edited by - Ernie Pike on 01/03/2021 22:27:04
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/03/2021 : 22:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Cura i ja smo prvi put Kanea pogledali ima nekih misec dana, isto smo ga stalno odgađali i nikako nam se nije dalo. Međutim, kad smo ga napokon upalili, pogledali smo cijeli film u tišini, bez ijednog komentara jer nas je baš uvuklo u radnju. Neću ulaziti u to je li najbolji film ikada ili ne, takve titule su mi uvijek preglupe, no reći ću zato da smatram da je stvarno fenomenalan. Nakon što smo ga odgledali, još smo dobrih sat vrimena raspravljali o njemu, o detaljima, simbolici i svemu tome. Ne sjećam se kad mi se to zadnji put dogodilo (osim kad pljujemo po lošim filmovima ). Sve u svemu, prva liga i naprosto mi je nevjerojatno kako svježe i relevantno djeluje dobrih 80 godina nakon što je originalno izašao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 01/03/2021 22:27:46
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2021 : 03:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odgovaram sutra malo opsirnije. Ali bih samo istakao za one kojima se svideo Kane i vole filmove iz tog perioda kada izgledaju sveze i relevantno i danas da obavezno pogledaju Sunset Boulevard, remek delo Bilija Vajldera i uopste sve njegove filmove preporucujem.

A i Kazablanka i nepravedno zapostavljeni biser Nicolasa Raya In a Lonely place su mi isto iz te kategorije filmova da ih mogu svake godine gledati po jednom i da mi ne gube na svezini i jacini utiska.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2021 : 09:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Ernie Pike
Vrtoglavica i Marienbad su mi na listi valjda cijeli život, baš ću ih probati pogledati ove godine. Pravila igre apsolutno fantastičan! Gledao sam ga jednom, pred nekih 7-8 godina i svako toliko ga se sjetim i pomislim kako ga želim pogledati ponovo. Probat' ću učiniti i to.

@Paka01
Potpisujem sve što si napisao, samo ja nisam mogao dočekati ženu pa sam ga pogledao sam.

@going going
Sunset Blvd. izvrstan! Od ostalih Wilderovih filmova, gledao sam davno Some Like It Hot i pamtim ga kao zabavnu komediju (zadnja scena je jedna od onih kojih ću se sjećati cijeli život), a nedavno smo supruga i ja pogledali The Apartment i on me, s obzirom na reputaciju, razočarao.

Casablanca je u kategoriji s Vertigom, a In a Lonely place mi je prošao ispod radara.

Nego, kad smo kod tih starih klasika, najtoplije preporučam Les enfants du paradis. going je govorio o tome kad te film drži još dugo uzbuđenim, e pa mene ovaj još uvijek drži a gledao sam ga pred nekoliko godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/03/2021 : 09:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Baš sam u nedelju pogledao Casablanca i onda nastavio sa Malteškim sokolom. Odlični filmovi. Some like it hot mi je jedan od omiljenih filmova, gledam ga sigurno jednom godišnje.

Vertigo sam možda pre mesec dana odgledao, odličan film, ali ipak ga je vreme malo načelo..
Citizen Kane sam odavno gledao, nije me nešto oduševio, možda mu dam još jednu šansu.

Sunset Blvd sam gledao kad i Vertigo i to mi je jedan od najgenijalnijih filmova ikada snimljenih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 02/03/2021 09:25:30
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/03/2021 : 09:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Interesantno, meni je Silom dadilja (Bringing Up Baby) fenomenalan film, kao i Kane, al sam pristran jer bas jako volim klasicni Hollywood, iako imam rupa i tamo koje bi se trebale nadoknaditi.

Od Wildera, Apartman mi je isto bio tako-tako, doduse, a osim nabrojanoga preporucam jos Dvostruku obmanu (mislim da je to going gledao ako se ne varam), onda onaj s Kirkom Douglasom kad drzi onog tipa u rupi, Jen dva tri s Jamesom Cagneyem, i Izgubljeni vikend.

Ko voli taj stari Hollywood, moji favoriti su izmedju ostalih i braca Marx i Preston Sturges :)

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2021 : 09:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ah, braća Marx. Briljantno nešto.

Nego, za one koji ne vole Hollywood:

https://easterneuropeanmovies.com/


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/03/2021 : 09:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Baš sam u nedelju pogledao Casablanca i onda nastavio sa Malteškim sokolom. Odlični filmovi.



Odlična su oba, baš su mi se svidili. Prošle godine sam se baš uhvatio starijih noir filmova i uz Malteškog Sokola sam pogledao The Third Man te Out of the Past, također dva vrhunska filma.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/03/2021 : 14:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad je Bogart u pitanju, uvek treba odgledati i The Treasure of Sierra Madre i nedovoljno cenjeni Were no Angels. Nisu noir al su odlični.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2021 : 14:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



@going going
Sunset Blvd. izvrstan! Od ostalih Wilderovih filmova, gledao sam davno Some Like It Hot i pamtim ga kao zabavnu komediju (zadnja scena je jedna od onih kojih ću se sjećati cijeli život), a nedavno smo supruga i ja pogledali The Apartment i on me, s obzirom na reputaciju, razočarao.

Casablanca je u kategoriji s Vertigom, a In a Lonely place mi je prošao ispod radara.

Nego, kad smo kod tih starih klasika, najtoplije preporučam Les enfants du paradis. going je govorio o tome kad te film drži još dugo uzbuđenim, e pa mene ovaj još uvijek drži a gledao sam ga pred nekoliko godina.





Nisam cak ni cuo za Les Enfants du Paradis, vidim da je sniman 3 godine tokom okupacije Francuske i da je jako hvaljen. Stavljam ga na listu za gledanje.
Kad se spominje film pravljen tokom okupacije odmah se setim naseg filma Nevinost bez zastite Dragoljuba Aleksica, akrobate, coveka od celika i eto na kraju i glumca i reditelja. I onda Makavejev sa svojim poigravanjem i metafilmskom pricom u njegovoj verziji Nevinosti bez zastite.

quote:
Originally posted by fandango


Interesantno, meni je Silom dadilja (Bringing Up Baby) fenomenalan film, kao i Kane, al sam pristran jer bas jako volim klasicni Hollywood, iako imam rupa i tamo koje bi se trebale nadoknaditi.

Od Wildera, Apartman mi je isto bio tako-tako, doduse, a osim nabrojanoga preporucam jos Dvostruku obmanu (mislim da je to going gledao ako se ne varam), onda onaj s Kirkom Douglasom kad drzi onog tipa u rupi, Jen dva tri s Jamesom Cagneyem, i Izgubljeni vikend.

Ko voli taj stari Hollywood, moji favoriti su izmedju ostalih i braca Marx i Preston Sturges :)





Da, dvostruku obmanu (double indemnity) sam gledao i sjajan je film. Kao i Lost Weekend, odlicna prica o alkoholizmu. I jedan od samo dva filma koji su dobili i Oskara i Zlatnu palmu. Sedam godina vernosti simpatican, Neki to vole vruce jako duhovit cak i danas, Apartman jos nisam gledao.
Vajlder je stvarno genijalan. I ima toliko mnogo filmova u svojoj dugoj i plodonosnoj karijeri. Planiram uskoro da pogledam Stalag 17 i Ace in the hole.

Mislim da je jako vazan u Wilderovoj karijeri i dosta zasluzan za njegov uspeh bio i njegov koscenarista i producent Charles Brackett s kojim je saradjivao na svojim najvecim filmovima. Ne znam zasto su se razisli posle Sunset BLVD.
Remk delo kao sto je Sunset Blvd je nesto stvarno neponovljivo, jedino mu na neki nacin pariraju Lynchov Mulholand drive i Polanski sa Chinatown.


quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by manhunter

Baš sam u nedelju pogledao Casablanca i onda nastavio sa Malteškim sokolom. Odlični filmovi.



Odlična su oba, baš su mi se svidili. Prošle godine sam se baš uhvatio starijih noir filmova i uz Malteškog Sokola sam pogledao The Third Man te Out of the Past, također dva vrhunska filma.



Third Man nedavno pogledah, pocetkom februara jako dobar film. Out of the past genijalan. Nije los ni Fritz Langov Big Heat.

Ali najtoplija i najveca preporuka za In a Lonely Place. Meni najbolja Bogartova uloga, odlican scenario i jako cenim Nicolasa Raya. Napravio je Wim Wenders dokumentarac o Rayu, treba to pogledati.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2021 : 15:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Kad se spominje film pravljen tokom okupacije odmah se setim naseg filma Nevinost bez zastite Dragoljuba Aleksica, akrobate, coveka od celika i eto na kraju i glumca i reditelja. I onda Makavejev sa svojim poigravanjem i metafilmskom pricom u njegovoj verziji Nevinosti bez zastite.


Izvrstan! Ima ga na linku koji sam stavio malo ranije, kao i još nekih Makavejevljevih filmova.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/03/2021 : 10:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Mank. Kao što King reče, film je pretjerano razvučen i na momente dosadan, no opet ima i dobrih dijelova, a tu su i zavodljiva crno-bijela fotografija i vrlo dobra glazba dvojca Reznor&Ross, tako da po meni ipak nije kompletni promašaj. Ono što ostaje možda najveća šteta je tek standardno dobra gluma, kao da su svi odrađivali posao na autopilotu. Uglavnom, nije mi žao vremena, ali sigurno mu se neću vraćati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/03/2021 : 13:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na ekipu, režisera i temu, mislim da je Mank ipak razočarenje.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/03/2021 : 15:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Istina, ali je i ok film.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2021 : 19:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao Mank. Kao što King reče, film je pretjerano razvučen i na momente dosadan, no opet ima i dobrih dijelova, a tu su i zavodljiva crno-bijela fotografija i vrlo dobra glazba dvojca Reznor&Ross, tako da po meni ipak nije kompletni promašaj. Ono što ostaje možda najveća šteta je tek standardno dobra gluma, kao da su svi odrađivali posao na autopilotu. Uglavnom, nije mi žao vremena, ali sigurno mu se neću vraćati.



quote:
Originally posted by Red Marquis

S obzirom na ekipu, režisera i temu, mislim da je Mank ipak razočarenje.



Pogledao sinoc dva filma za redom od kojih je prvi bio Mank i moram se sloziti sa Red Marquisom, s obzirom na potencijal Mank je tesko razocarenje. Ok je film, ali donekle i dosadan. Bolji film o scenaristi iz pribliznog doba (doduse malo kasnijeg) mi je Trumbo sa Bryanom Cranstonom u glavnoj ulozi, ali ni taj film nije neko ludilo. Ali mi je zanimljivije i bolje izveden.
Kod Manka su pozitivne strane prelepa crno bela fotografija, odlican production design i efekti kojim su verno docarali izgled Los Andjelesa 30ih i 40ih koji mene strasno privlaci, dobra muzika i dobra glumacka postava. Ali prosto filmu nesto fali. Ustvari nije mi bio dosadan, nego nezanimljiv. Sigurno mu se necu vracati.



Drugi film posle Manka bio je Rosemary's Baby (1968. rezija Roman Polanski). Uf kako dobar film. Nisam neki ljubitelj horora, ali ovo je kako kazu na wikipediji art horror(nisam znao za tu zanrovsku klasifikaciju) i to mi ocigledno lezi. Polanski je genije, gluma odlicna, atmosfera, prica potpuno uverljiva iako suluda, sjajna muzika, samo reci hvale imam za film. Preporuka.

Evo finog razgovora sa Romanom Polanskim, Miom Farrow i producentom Robertom Evansom (s kojim je Polanski saradjivao i na Chinatownu) nekih 45 godina nakon izlaska filma. Dodatak izdanju Criterion Collectiona.




Shaneru, ovo sto smo spominjali o osecaju koji te drzi posle gledanja u poslednjih godinu dana sto sam pogledao najveci takav utisak na mene je ostavio Schraderov First Reformed (taj film najvise, pogledao sam ga u poslednjih 5 meseci dva puta!), De Palmin Carlito`s Way, Soderbergerov Sex, lies and videotape i Sidney Lumetov Network i, dobro, mnogo mi se svideo Dellamorte, dellamore ali to je zato sto mnogo volim Dilana Doga. A i film je potpuno otkacen i morbidan, pa ko to voli ili barem nema nista protiv toga, moze da pogleda nezavisno od Dilana Doga.

Edited by - going going on 03/03/2021 19:14:01
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 04/03/2021 : 08:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Ono što je krajnje jezivo i celoj priči daje još jedan nivo horora, je što se godinu dana nakon Rozmarine bebe desio Mensonov masakr u kome je ubijena trudna Šeron Tejt. Kada se to upari sa onim što je Teks izgovorio kada su upali u kuću, dobijamo pravi "real life horror".

Edited by - koze123 on 04/03/2021 08:14:20
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 04/03/2021 : 08:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Ono što je krajnje jezivo i celoj priči daje još jedan nivo horora, je što se godinu dana nakon Rozmarine bebe desio Mensonov masakr u kome je ubijena trudna Šeron Tejt. Kada se to upari sa onim što je Teks izgovorio kada su upali u kuću, dobijamo pravi "real life horror".



Cliff Booth: And you were on a horsie! Yeah. Uh, you are…
Tex: I’m the devil. And I’m here to do the devil’s business.
Cliff Booth: No, it was dumber than that. Something like Rex…
Sadie: God, shoot him, Tex!
Cliff Booth: Tex!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2021 : 16:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A u zgradi u kojoj je snimana Rozmarina beba, Dakota zgrada, su zivele i idalje zive mnoge poznate licnosti medju kojima i Dzon Lenon, koji je ubijen ispred ulaza u zgradu 11 godina posle snimanja ovog filma.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000