forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/01/2022 : 08:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
First Reformed 5/10 . Znači ok za ubit vrime i ništa više od toga. Goinže,tvoj osvrt je ok,ali sve to šta je pokušano je izvedeno nekako kilavo. Dobija san dojam da jednostavno propagira očaj vatajući se za neke teme koje su sad in. (od promjene klime,propasti vjere na zapadu do naravno političkog i financijskog utjecaja moćnika na sve to).
Mislin da je moga i mora izvuć puno više.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2022 : 17:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

First Reformed 5/10 . Znači ok za ubit vrime i ništa više od toga. Goinže,tvoj osvrt je ok,ali sve to šta je pokušano je izvedeno nekako kilavo. Dobija san dojam da jednostavno propagira očaj vatajući se za neke teme koje su sad in. (od promjene klime,propasti vjere na zapadu do naravno političkog i financijskog utjecaja moćnika na sve to).
Mislin da je moga i mora izvuć puno više.



Ah probolo me nesto kad sam video ovo 5/10. Slozicemo da se ne slazemo. Ja mislim da su sve te teme koje obradjuje obradjene vrlo iskreno bez namere da se odrade samo zato sto su sada in ili aktuelne, vec zato sto je Schrader ozbiljno zainteresovan za te teme i zabrinut zbog dogadjaja povezanih s njima. I mislim da nije izveo kilavo nego da ga je bas dao po gasu i odradio ih do daske. A sad propagiranje ocaja, kako da kazem, sustina zivota (po velecasnom Toleru, odnosno po Schraderu) je u tome da sadrzimo te dve medjusobno suprotstavljene ideje u sebi: nadu i beznađe. U zavinsosti od toga kakvi su nasi licni zivotni stavovi kraj mozemo tumaciti i kao beznadezan, ali ja mislim da kraj ipak sadrzi nesto nade, nade u ljubav, u novi zivot i u iskupljenje.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/01/2022 : 20:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma goinže mislim da si solo ovde, sad gledam svoj profil na imdb-u i stoji mi ocena 6/10 za First Reformed. Bukvalno se ničega ne sećam iz filma, a to nikad nije dobar znak
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2022 : 22:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja se secam, i film mi je dobro seo, no nije mi bio za desetku recimo. Ali svakako ima svoj stimung. Zanimljiv.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/01/2022 : 22:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by lwood

First Reformed 5/10 . Znači ok za ubit vrime i ništa više od toga. Goinže,tvoj osvrt je ok,ali sve to šta je pokušano je izvedeno nekako kilavo. Dobija san dojam da jednostavno propagira očaj vatajući se za neke teme koje su sad in. (od promjene klime,propasti vjere na zapadu do naravno političkog i financijskog utjecaja moćnika na sve to).
Mislin da je moga i mora izvuć puno više.



Ah probolo me nesto kad sam video ovo 5/10. Slozicemo da se ne slazemo. Ja mislim da su sve te teme koje obradjuje obradjene vrlo iskreno bez namere da se odrade samo zato sto su sada in ili aktuelne, vec zato sto je Schrader ozbiljno zainteresovan za te teme i zabrinut zbog dogadjaja povezanih s njima. I mislim da nije izveo kilavo nego da ga je bas dao po gasu i odradio ih do daske. A sad propagiranje ocaja, kako da kazem, sustina zivota (po velecasnom Toleru, odnosno po Schraderu) je u tome da sadrzimo te dve medjusobno suprotstavljene ideje u sebi: nadu i beznađe. U zavinsosti od toga kakvi su nasi licni zivotni stavovi kraj mozemo tumaciti i kao beznadezan, ali ja mislim da kraj ipak sadrzi nesto nade, nade u ljubav, u novi zivot i u iskupljenje.



Pazi ovde možda igra razlika u godinama,i mene je to pralo sa klimatskim promjenama ,paljenjem Amazone (sredinom 90-tih je to bilo popularno) epidemijom HIV-a,širenjem pustinja,golemim natalitetima u državama trećeg svita itd.,kad san bija tvojih godina i mlađi.
Al kad dođeš u neke godine, puno manje te boli neka stvar ,jednostavno prihvatiš sve to ka normalno ili ka perfomans i ideš dalje.
Promjene su se dogodile ,svit će bit u q za 20-30 godina(najdalje) i to je to. Nepotrebno je filozofirat jel smo mogli učinit više ili manje. Prošla baba s kolačima.
Šta bi reka jedan moj prika-Uživajte u smaku svita.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2022 : 21:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote


Poznata priča Victora Hugoa ekranizirana je i prije i nakon ove verzije, ali ovo je najupečatljivija verzija. Film je podijeljen na tri dijela (zadnjih desetljeća bi se reklamiral kao trilogija ), a ukupnog je trajanja 288 minuta. Način na koji je snimljen ovaj film prije 88 godina pokazuje kako mašta režisera može nadoknaditi vrijeme i (tadašnje) mogućnosti snimanja. Film djeluje svježe i danas, a ukoliko ne znate unaprijed godinu snimanja vjerojatno ju nikad ne bi pogodili. Scene su toliko fascinantne da je užitak gledati ovaj film.
Moja je preporuka i nabavka ovog filma u izdanju Eureke tj. podetikete Masters of Cinema:

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/01/2022 : 23:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Šerburški kišobrani / The Umbrellas of Cherbourg / Les Parapluies de Cherbourg (1964.) r. Jacques Demy



Nisam veliki ljubitelj mjuzikla. Ustvari nisam uopste. Pogotovo ne klasicnih americkih sa velikim muzickim i plesnim numerama i koreografijama. Veliki utisak pre par godina na mene je ostavio Chazelov La La Land. I onda sam morao da pogledam ovaj film, a i rekoh sebi osvojio je Kan, mora da valja film.

I kako sam dobro postupio sto sam odlucio da pogledam Šerburške kišobrane! Stvarno veliki film! Prvo film je interesantan jer nije klasican mjuzikl sa vec spomenutim velikim koreografijama i muzickim numerama, vec je ceo dijalog u filmu pevajuci, odnosno film je vise kao neka vrsta moderne opere. Takodje zanrovski je vise u domenu melodrame (podsetila me je radnja na Kazanov Sjaj u travi {Splendor in the grass}) i naravno, za mjuzikl neocekivani, tuzan kraj ili bolje reci gorko sladak.
Vidi se koliko je Damien Chazell bio pod uticajem ovog filma i inspirisan njime kada je pravio La La Land. Najvise u upotrebi boje i koriscenja grada.
I taj mini-univerzum Šerbura je izuzetno dopadljiv i uspesno izveden. Stvarno steknes utisak o atmosferi i geografiji tog luckog gradica.
E sad da sam jos ovo pogledao u srednjoskolskim danima kada su me ovakve srceparajuce sudbonosne ljubavne price bas pogadjale, bio bih jos vise odusevljen iako sam i sada odusevljen!

Naisao sam na ovaj izuzetno zanimljiv i znalacki video o filmovima Zaka Demija i toplo ga preporucujem. Svi njegovi filmovi su medjusobno povezani, ne samo neformalna ,,romanticna trilogija" koja se satoji iz filmova Lola (1961), Šerburški kišobrani (1964) i Gospođice iz Rošfora (1967).


Preporuka za ovaj kanal Eyebrow cinema, pun je znalackih iskreno filmofilskih zapazanja i utisaka. Bas lep kanal koji vodi mladi ali stvarno nagledan filmofil!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/01/2022 : 08:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sad odmah na Gospođice iz Rocheforta! Kišobrani su, što kažeš, još bolji kad si mlađi pa ni mene nisu do kraja oborili s nogu. Ali zato Gospođice jesu. Ne mogu nabrojati koliko puta sam preslušao taj soundtrack.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 24/01/2022 : 21:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Quartier Lointain aka A Distant Neighborhood (2010)
- Odličan film.Napravljen prema stripu "Daleko susjedstvo"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2022 : 23:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Sad odmah na Gospođice iz Rocheforta! Kišobrani su, što kažeš, još bolji kad si mlađi pa ni mene nisu do kraja oborili s nogu. Ali zato Gospođice jesu. Ne mogu nabrojati koliko puta sam preslušao taj soundtrack.





Hvala na preporuci Shanere! Dodato na spisak i nadam se da gledam uskoro. Ali prvo moram Falling Down s Majklom Daglasom da me ne prozivaju ljudi vise!


Inace sinoc na tvu naisao na ovaj neobican (ali po meni uspeli) eksperiment, film Alexa Coxa Walker (1987)


Film je prica o zivotu istorijske licnosti Vilijama Vokera, americkog vojnog zapovednika, koji je napao Nikaragvu u ime demokratije i velikih ideala, samo da bi je pretvorio u svoju licnu prciju i tiraniju i sebe proglasio za predsednika. Potpuno sulud lik, a i film. Scenario je napisao Rudy Wurlitzer s kojim sam se nedavno sreo jer je bio scenarista Pata Gareta i Bilija D Kida, a imam skinut na kompjuteru jos jedan film za koji on potpisuje scenario Two Lane Blacktop.


Negde otprilike od polovine filma pocinju da se pojavljuju anahronizmi, radnja filma se odigrava sredinom 19. veka a u filmu u jednom kadru vidimo kako novi mercedes pretice konjsku zapregu, u jednoj kancelariji vidimo kompjuter, likovi citaju magazine Times i Newsweek i piju koka-kolu. Kome vec do tada nije bilo jasno da Cox prica o danasnjoj americi i njenim postupcima vise nego o tom istorijskom trenutku u kom se nalazi Voker, na kraju filma dobijamo sjajnu scenu s americkim ratnim helikopterom koji slece u zapaljenu Granadu i spasavaju samo americke drzavljane. Dok tokom odjavne spice Cox prikazuje isecke iz tada aktuelnih vesti o americkim vojnim vezbama nadomak Nikaragve i u teritorijalnim vodama i na kopnu Nikaragve, i americko mesanje u unutrasnje stvari Nikaragve kroz rata Kontraša. Tokom rata protiv vlade Nikaragve, Kontraši su počinili brojna kršenja ljudskih prava i koristili terorističku taktiku. Ove akcije su se često sistematski sprovodile kao deo strategije Kontraša. Pristalice Kontraša pokušale su umanjiti njihove zlocine, posebno Reganova administracija u SAD-u, koja se angažovala u kampanji bele propagande kako bi promenila javno mnjenje u korist Kontraša, dok je prikriveno podsticala Kontraše da napadaju civilne ciljeve.

Od rane faze pobunjenici su dobijali finansijsku i vojnu podršku vlade Sjedinjenih Država i njihov vojni značaj je presudno zavisio od toga. Nakon što je Kongres zabranio američku podršku, Reganova administracija je prikriveno nastavila da ih finansira.

Takav direktan prst u oko americkom establismentu (kritikujuci aktuelnu intervenciju, a ne Vijetnam ili Koreju koji su se zavrsili pre nekoliko decenija) nije mogao da prodje nekaznjeno i od tada Cox nikada više nije zaposlen u velikom holivudskom studiju, a njegovi sledeci filmovi su dobili samo ograničenu distribuciju u Sjedinjenim Državama. Kako sam Cox kaze bleklistovan je, kao u doba Crvene panike 50ih: "Distribution is controlled by the studios, and I've been on the blacklist of the studios for the last 20 years ... The last movie I was asked to direct was The Running Man... which was actually quite a good film, I thought. I would have liked to have done The Running Man. It was just that Walker happened at the same time."

I tadasnja kritika je popljuvala film, cuveni Roger Ebert (koji po mom misljenju uopste nije bio strog prilikom ocenjivanja) je dao filmu 0 od 4 zvezdica.

Muziku za film je radio legendarni Dzo Stramer koji se i pojavljuje u filmu u manjoj ulozi.



Po mom misljenju, film je mogao u nekim sekvencama da bude bolje izveden i da se motivacija nekih likova bolje oslika, ali sveukupno film je izuzetno zabavan, neobican eksperiment, prepun apsurdnih, smesnih, potresnih i uznemirujucih scena. Kao sto je rekla jedna od retkih pozitivnih kritika iz tog doba: Coxov film ima nesto sto vecina americkih filmova u poslednje vreme nema, Cox ima petlju! I apsolutno se slazem!

Velika preporuka!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/01/2022 : 13:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Je, Walker je stvarno dobar film i film s mudima (kakvi su i inači Coxovi fimmovi)!


Nakon Requiema Darren Aronofsky i njegovi najbliži suradnici krenuli su na snimanje njihovog filma života (kasnije nazvanog) "The Fountain". Iako uz dosta problema, pa i otkazivanja prve verzije nakon vec postavljenih setova u Australiji, film konačno ima premijeru 2006. godine. Mene je odmah oduševil, i to onako lynchovski, film koji se osjeća i proživljava. Sad nakon 15 godina film i dalje djeluje na mene kao i na početku. Tko ga je preskočil ima ga priliku pogledati i na ytbu:


Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/01/2022 : 13:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni je bio tak-tak, iako blize po filozofiji, ipak mi se vise svidja njegov raniji rad tipa Pi, a i The Wrestler te pogotovo Black Swan je super. No, mozda bi morao "fontanu" ponovno pogledati.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/01/2022 : 14:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Hvala na preporuci Shanere! Dodato na spisak i nadam se da gledam uskoro. Ali prvo moram Falling Down s Majklom Daglasom da me ne prozivaju ljudi vise!


Inace sinoc na tvu naisao na ovaj neobican (ali po meni uspeli) eksperiment, film Alexa Coxa Walker (1987)

Film je prica o zivotu istorijske licnosti Vilijama Vokera, americkog vojnog zapovednika, koji je napao Nikaragvu u ime demokratije i velikih ideala, samo da bi je pretvorio u svoju licnu prciju i tiraniju i sebe proglasio za predsednika. Potpuno sulud lik, a i film. Scenario je napisao Rudy Wurlitzer s kojim sam se nedavno sreo jer je bio scenarista Pata Gareta i Bilija D Kida, a imam skinut na kompjuteru jos jedan film za koji on potpisuje scenario Two Lane Blacktop.

Negde otprilike od polovine filma pocinju da se pojavljuju anahronizmi, radnja filma se odigrava sredinom 19. veka a u filmu u jednom kadru vidimo kako novi mercedes pretice konjsku zapregu, u jednoj kancelariji vidimo kompjuter, likovi citaju magazine Times i Newsweek i piju koka-kolu. Kome vec do tada nije bilo jasno da Cox prica o danasnjoj americi i njenim postupcima vise nego o tom istorijskom trenutku u kom se nalazi Voker, na kraju filma dobijamo sjajnu scenu s americkim ratnim helikopterom koji slece u zapaljenu Granadu i spasavaju samo americke drzavljane. Dok tokom odjavne spice Cox prikazuje isecke iz tada aktuelnih vesti o americkim vojnim vezbama nadomak Nikaragve i u teritorijalnim vodama i na kopnu Nikaragve, i americko mesanje u unutrasnje stvari Nikaragve kroz rata Kontraša. Tokom rata protiv vlade Nikaragve, Kontraši su počinili brojna kršenja ljudskih prava i koristili terorističku taktiku. Ove akcije su se često sistematski sprovodile kao deo strategije Kontraša. Pristalice Kontraša pokušale su umanjiti njihove zlocine, posebno Reganova administracija u SAD-u, koja se angažovala u kampanji bele propagande kako bi promenila javno mnjenje u korist Kontraša, dok je prikriveno podsticala Kontraše da napadaju civilne ciljeve.

Od rane faze pobunjenici su dobijali finansijsku i vojnu podršku vlade Sjedinjenih Država i njihov vojni značaj je presudno zavisio od toga. Nakon što je Kongres zabranio američku podršku, Reganova administracija je prikriveno nastavila da ih finansira.

Takav direktan prst u oko americkom establismentu (kritikujuci aktuelnu intervenciju, a ne Vijetnam ili Koreju koji su se zavrsili pre nekoliko decenija) nije mogao da prodje nekaznjeno i od tada Cox nikada više nije zaposlen u velikom holivudskom studiju, a njegovi sledeci filmovi su dobili samo ograničenu distribuciju u Sjedinjenim Državama. Kako sam Cox kaze bleklistovan je, kao u doba Crvene panike 50ih: "Distribution is controlled by the studios, and I've been on the blacklist of the studios for the last 20 years ... The last movie I was asked to direct was The Running Man... which was actually quite a good film, I thought. I would have liked to have done The Running Man. It was just that Walker happened at the same time."

I tadasnja kritika je popljuvala film, cuveni Roger Ebert (koji po mom misljenju uopste nije bio strog prilikom ocenjivanja) je dao filmu 0 od 4 zvezdica.

Muziku za film je radio legendarni Dzo Stramer koji se i pojavljuje u filmu u manjoj ulozi.

Po mom misljenju, film je mogao u nekim sekvencama da bude bolje izveden i da se motivacija nekih likova bolje oslika, ali sveukupno film je izuzetno zabavan, neobican eksperiment, prepun apsurdnih, smesnih, potresnih i uznemirujucih scena. Kao sto je rekla jedna od retkih pozitivnih kritika iz tog doba: Coxov film ima nesto sto vecina americkih filmova u poslednje vreme nema, Cox ima petlju! I apsolutno se slazem!

Velika preporuka!



Pročitao sam Ebertov review: https://www.rogerebert.com/reviews/walker-1987

Ono što je najfascinantije je da je Ebert izgleda bio potpuno nesvjestan konteksta filma. Lako da je njemu scenarij bio loš, nego mu je on i "pointless" ("if it is a satire, it has no target" kaže), a scenarij Walkera je sve samo ne to, ima vrlo precizan point i vrlo precizan target. Nama je naravno jasno i zašto npr. u filmu sudjeluje tip koji je napravio album koji se zove "Sandinista!", no ni riječi o sandinistima, kontrarevoluciji, Reaganu, CIA-i, black opsima i jastrebima u Ebertovoj recenziji nema. Valjda tu neukost možemo pripisati dobu prije Interneta kakvog danas poznajemo (da smo zločesti/sumnjičavi pripisali bi je nečemu drugom).

Također sa tehničke strane meni ti anakronizmi i kontrast onoga što se zbiva u slikama koje vidimo na ekranu (dakle stvarnosti) i onoga što nam istovremeno protagonisti govore da se zbiva (dakle onoga što nam se pokušava plasirati da je stvarnost) funkcionira vrlo uspjelo u službi groteske i satire koju se sa filmom želi prenijeti. Nešto slično, no manje hrabro i uspjelo po meni pokušava film Killing Them Softly iz 2012. Problem sa Coxovim filmom čini mi se nije bio da je bio preglup, već upravo obrnuto, prepametan za svoje vrijeme.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/01/2022 : 15:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ebert je mnoge vrhunce filmske umjetnosti proglasil promasajima, toliko o njegovoj elokventnosti. A tu su bas oni filmovi koji kritiziraju Ameriku i njezin nacin zivota, poput Ciminovih "Vrata raja" i brojnih drugi slicni filmovi, pa evo i Coxovog "Walkera". Bahato smece od kriticara, nista drugo.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 26/01/2022 15:59:25
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/01/2022 : 17:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znam da je mrzio i Fight Club, čini mi se da ga je nazvao "razigrano fašističkim", možda griješim, ali kao da sam nekad to negdje pročitao.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/01/2022 : 18:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Znam da je mrzio i Fight Club, čini mi se da ga je nazvao "razigrano fašističkim", možda griješim, ali kao da sam nekad to negdje pročitao.



Ne grijesis...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/01/2022 : 19:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A ipak, Ebert je scenarist filma Beyond Valley of the Dolls. Kako bi tek taj film stari Ebert nagazio :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/01/2022 : 21:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Nakon Requiema Darren Aronofsky i njegovi najbliži suradnici krenuli su na snimanje njihovog filma života (kasnije nazvanog) "The Fountain". Iako uz dosta problema, pa i otkazivanja prve verzije nakon vec postavljenih setova u Australiji, film konačno ima premijeru 2006. godine. Mene je odmah oduševil, i to onako lynchovski, film koji se osjeća i proživljava. Sad nakon 15 godina film i dalje djeluje na mene kao i na početku.



E baš mi drago što vidim da ima fanova Fontane Meni lično jedan od najdražih filmova koji sam pogledao nebrojano puta. Priča, gluma, fotografija, soundtrack, sve je vrhunski odrađeno.

Postoji i strip koji je zapravo izašao pre filma, pisao sam o tome na DW forumu pa koga zanima evo linka

A za soundtrack samo reči hvale

Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/01/2022 : 22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Grafički roman je bio način da se nešto spasi od filmskog projekta, čija je prva produkcija otkazana.

To je ovo kaj spominjem, setovi u Australiji su bili gotovi i počelo je snimnje (u glavnim ulogama su bili Brad Pitt i Cate Blanchett) kad su iz WB-a opozvali ekipu i prekinuli snimanje. Nakon toga dolazi strip, a onda se u priču upliće Fox (WB ima i dalje prava) i počinje snimanje filma u Kanadi (Montreal) s novom glumačkom ekipom.
Po izlasku filoma na DVD (kasnije BD) imamo opet uplitanje WB-a:
Warner Bros. refused to do a director's commentary for the DVD release, so Darren Aronofsky recorded one in his living room and released it on his website.

Ali Aronofsky nije odustajal od svog projekta, i na kraju je ipak uspel uz sve poteškoće i nerazumijevanja financijera.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/01/2022 : 22:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je The Fountain njegov najbolji film. Vizuelno u rangu Tarsema Singha, ukoliko upoređujemo tu generaciju reditelja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/01/2022 : 22:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Znam da je mrzio i Fight Club, čini mi se da ga je nazvao "razigrano fašističkim", možda griješim, ali kao da sam nekad to negdje pročitao.



Kad smo već kod Fight Cluba


https://www.bangkokpost.com/world/2253199/china-gives-fight-club-new-ending-where-authorities-win


A bome ni za ovo nisam znao:


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2022 : 06:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To tribaju vidit ljubitelji partije, Valter & Co.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/01/2022 : 08:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Mislim da nije samo Ebert u pitanju, vec da Fight Club kotira lose kod americkih kriticara opcenito. U Europi je film puno bolje prihvacen.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2022 : 09:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Mislim da nije samo Ebert u pitanju, vec da Fight Club kotira lose kod americkih kriticara opcenito. U Europi je film puno bolje prihvacen.




Odakle ti to?

https://www.rottentomatoes.com/m/fight_club

Također, Ebert je po pitanju filma bio podijeljenog mišljenja. Nije ga mrzio, kao što neki tvrde.

https://www.rogerebert.com/reviews/fight-club-1999

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/01/2022 : 09:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Vise po sjecanju, Ebertu je kolko ovdje citam problematican na vise razina, mislim da je Maltin slicno bio pisao o njemu, a i ovo na RT nisu bas sad neke impresivne recenzije. Da se razumijemo, meni je film genijalan :)

Brzi edit: A napisao sam i da to mislim

Edited by - fandango on 27/01/2022 09:57:00
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.24 seconds. Snitz Forums 2000