forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/04/2022 : 23:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
The Batman je zaista snimljen pre svega za neke nove klince; ne samo zbog Pattinson/Twilight efekta... Preveliko i očigledno oslanjanje na estetiku filmova iz 90-ih (ne samo The Crow, vuče i na Dark City), a premda nema mnogo sličnosti s Burtonovim filmovima, ima u tome da je ovde Bruce Wayne sporedan.

Nisam gledao ništa sa Benom Affleckom, ali hoću uskoro Snyder's JL, pa ne znam kakav je on bio kao Batman.

Opet, Nolan je više bio posvećen Bruceu nego Batmanu... A u stripovima se mogu naći slični pristupi i ona čuvena razlika detektiv/Mračni vitez. Najveća zamerka je prerazvučenost filma, koji je mogao da stane i u dva sata ili bude još kraći. Originalan nije, ali je svejedno okej i ima potencijal za dobre nastavke.

Reeves je producent još jednog filma po stripu - Mouse Guard.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 25/04/2022 23:37:10
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/04/2022 : 23:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Reeves je producent još jednog filma po stripu - Mouse Guard.


Nažalost, od tog filma neće biti ništa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2022 : 23:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad


Nisam gledao ništa sa Benom Affleckom, ali hoću uskoro Snyder's JL, pa ne znam kakav je on bio kao Batman.



Ja ću da blasfemišem, pa ću reći da mi je Affleck najbolji Batman od svih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/04/2022 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
@Bushido, šteta. Makar ću da obnovim Mousea...

@hunter, svakako strip-junak koji je tokom decenija imao možda i najbolje crtače ili hajde da kažem najraznovrsnije interpretacije. Zašto ne bi i glumačke? Zato će mi biti zanimljivo da vidim i Afflecka, bez nekih posebnih očekivanja. Čuo sam da je cut JL odličan.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/04/2022 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Gil-galad


Nisam gledao ništa sa Benom Affleckom, ali hoću uskoro Snyder's JL, pa ne znam kakav je on bio kao Batman.



Ja ću da blasfemišem, pa ću reći da mi je Affleck najbolji Batman od svih.




+1
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/04/2022 : 07:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
THE CURSED (2022.): Iznenađujuće solidan povijesni horor; atmosferičan, mračan i, po pitanju priče, čak poprilično inspirativno osmišljen.

Sean Ellis je odličan režiser. Scena pokolja odrađena u jednom kadru je veoma efektna, kao i specijalni efekti vezani uz samo čudovište, a postavljanje ljudskog strašila te općenito jeza i pogibelj koji prožimaju većinu filma su također na razini. Mogla bi se, po pitanju patologa, povući i neka poneka referenca na ipak superiorniju Sanjivu dolinu.

Završnica mi je pomalo upitna po pitanju logike, ali vjerojatno sam i ja pomalo cjepidlaka jer ovo je svakako jedan od najboljih horora u korona filmaštvu. 7.5/10

THE AMBULANCE (2022.): I ovo je iznenađenje u vidu Michaela Baya. Jest pomalo bedasto, naivno i sve skupa prkosi logici i razumu. Ali, hej, pa to je Michael Bay. Pa dolazimo do one "entertaiment value".

Za film koji traje preko dva sata mora mu se priznati dinamičnost popraćena s podosta Bayjevske razbijačine i patritoskim vrijednostima, a istovremeno u toj poduljoj minutaži nema previše praznog hoda. Istina jest da nema ovdje ni previše priče, samo akcija koja pomalo podsjeća na Brzinu (iako je umjesto autobusa akcija fokusirana na kola Hitne pomoći).

Ima podosta uspjelog humora, katkad vjerojatno čak i nenamjernog - liječnički konziliji i kirurške intervencije su me pošteno nasmijali - i kao nekakva razbibriga film prolazi mnogo bolje od Batmana. Koliko sam se sad retrogradno prisjetio, ovo je možda i ponajbolji Bayjev film nakon The Rocka, na koji se isti u jednom trenutku i referencira. 7/10

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/04/2022 : 09:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Affleck je odličan Bruce Wayne, ali kao Batman baš i ne. Zar na forumu nemamo opštu temu za Batman filmove?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/04/2022 : 09:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sa dragom novog Metnema...i meni je apsolutno bzvz film.
Njoj je dobar, ali isto ništa posebno.
Nahajpali su ga do besvjesti i očekivao sam drugi Isusov dolazak...ali naravno da to nisam dobio.
Svi rivjueri su ga nahvalili kao najboljeg Metnema ikad i slične kerefeke...ugl da je bilo manej hajpa, bila bi manja i opravdana očekivanja. Mislim da sam negdje vidio usporedbu sa Se7en, daj molim te...

E da, zab sam napomenut, atmosfera mi je odlična, tu su razvalili to im priznajem.


Nolan je i dalje za mene napravio najboljeg šimšira, a meni osobno je posebno drag i prvi Burtonov Batman.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 26/04/2022 09:57:58
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/04/2022 : 13:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni da sad plate po 100 eura da pogledam bilo koji batman, nema šanse
probao sam gledat nolanove batmane i meni su oni beskrajno dosadni
početak sam počeo jednom na tv i odustao
dark knight sam dva puta počeo gledat, kao, red je, to svi hvale, a i heath ledger je rasturio jokera, ali nije išlo dalje od pola sata
ove kasnije nisam ni počeo
jedino sam batmana gledao protiv supermana i u ligi pravde, ali tu mi se njegova dosada razvodnila

jedini koji volim je drugi burtonov, s pingvinom i michelle
i prvi burtonov mi je dosada teška

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 26/04/2022 : 20:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Preporučite mi neki dobar film. Mogao bih, nakon nekih 6-7 mjeseci, malo gledati televiziju😂.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 26/04/2022 20:19:37
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 26/04/2022 : 22:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Black '47
https://m.imdb.com/title/tt3208026/

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 26/04/2022 : 22:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
World War Z

Po meni odličan film zombie apokalipse. Mitologija zombija je jako zanimljiva u filmu a također i priča. Mnogo je dobrih scena sa sukobima protiv zombija koje su jako napete i impresivne. Tipa kada se zombiji penju preko zidova jedni po drugima ili kad likovi moraju biti full stealth u zatvorenom prostoru. Doduše ima i mana radi kojih sam se dvoumio dati ocjenu manje, ali sam se predomislio na kraju. Tipa imam osjećaj da je preveliki fokus na glavnom liku i ima dosta klišeja.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 27/04/2022 : 23:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
The Unbearable Weight of Massive Talent

Kako su rekli i u samom filmu kada dvojica likova smišljaju scenarij za ovaj film, ovdje ima pomalo za svakog. Akcijska komedija sa malo krimića i svega toga. Kao što sam i pretpostavio, puno referenci na prošle Cageove filmove i naravno bilo ih je hrpa koje ne razumijem, ali ove koje sam shvatio su bile urnebesne. Malo su mi dvojica glavnih likova prebrzo stekli snažan odnos ali osim toga nemam neke zamjerke. Kao da je film namijenjen da uzdigne Cagea iz blata u kojem je zadnjih godina i imam osjećaj da će i uspijeti.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/05/2022 : 17:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
The Siege

Nisam imao ništa osim televizije pa sam bio primoran ovu žalost pogledati. Očekivao sam puno više. Washington, Shalhoub i Willis. Dosadan mi je film bio i previše tih terorističkih napada, iako ima dobru pouku i dobru glumu. Začudo nisam dobio dojam da film propagira svemoćnu Ameriku već šalje realnu poruku i to ga jedino spašava.

6/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/05/2022 : 09:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Preporučite mi neki dobar film. Mogao bih, nakon nekih 6-7 mjeseci, malo gledati televiziju😂.



Evo nešto novo; ocjena 8,8 na Imdb-u:
https://www.imdb.com/title/tt6710474/?ref_=vp_vi_tt

Javi utiske.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/05/2022 : 09:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Moneyball

Izuzetan film. Istinita priča o baseballu. Ima dosta baseball termina koje naravno nisam razumio ali ništa strašno. Priča je jako zanimljiva sa velikom i dobrom poukom. U fokusu je managing baseball kluba i to je napravljeno jako zanimljivo. Definitivno mi je ovim filmom uljepšan taj sport. Nije atraktivan kao "naši" sportovi ali ima svoju dušu i posebnost kao i svaki iako je u filmu također prikazana loša strana baseballa, strana koja gleda samo na zaradu i publicitet.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2022 : 04:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Leaving Las Vegas

Pijanac pronalazi utjehu u prostitutki i obrnuto. Super film. Dobra je priča i sviđa mi se karakterizacija dvaju glavnih likova i njihovi odnosi. Kako si pašu, što ih odvlači i tako. Fenomenalna gluma Cagea. S druge strane, žena glumi 17-godišnjakinju a izgleda kao da ima 30 i soundtrack mi se nije svidio. Sve u svemu, super je film i s jedne je strane stvarno strašan.

8/10



Izuzetan film! Jedan od najboljih ako ne i najbolji na temu alkoholizma. Preporucujem i Billy Wilderov Lost Weekend za istu tematiku.
Sto se tice muzike, soundtrack Las Vegasa je meni genijalan. Preslusao sam ga mnogo puta. De ces bolje od ove verzije cuvene pesme Come Rain or Come Shine



I da, ne padaj na gluposti koje se pricaju po internetu da je Cage los glumac, covek je glumcina i preporucujem ti da gledas sto je moguce vise njegovih filmova a ja ti preporucujem Bringing Out the Dead, Raising Arizona, Red Rock West, 8mm, Moonstruck, Wild at Heart, Adaptacija, Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, Army of One...
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 04/05/2022 : 09:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Znam da je izuzetan glumac. Gledao sam ga u dva novija shit filma ali on je bio super u njima. A samo u ovom filmu se može reći koliko je izvrstan. U Face/Offu isto. Gledao sam ga još u Pigu od prošle godine i to je meni film godine. U ovoj novoj komediji ima scena sa ovom referencom gdje pije pivo u bazenu. Vrh.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/05/2022 : 14:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Shaner

Novi Almodóvar razočaravajuć. Za njega netipično izuzetno naglašavanje političkog, što samo po sebi ne bi bilo toliko problematično da je dobro uklopljeno, ali ništa od toga. I supruga i ja smo ostali pomalo zbunjeni nakon filma s pitanjem: Čemu? Kao da je na silu htio strpati dva filma u jedan, pritom ih ne uspijevajući dobro povezati. Naravno, i dalje tu ima pozitivnih stvari, no u opusu poput Almodóvarovog ovo je među slabijim djelima.




Mislim da je njegov kreativni vrhunac odavno prošao.


definiraj odavno

za mene njegov vrhunac počinje s pričaj s njom i još uvijek traje, jer su julieta i bol i slava vrhunski filmovi
paralelne majke su lošije, ali još uvijek dobar film


Almodóvar i dalje snima dobre filmove. Ali osobno imam dojam da mi je za filmove snimljene nakon Sve o mojoj majci uglavnom dovoljno jedno gledanje. Naravno, pritom moram naglasiti da neke filmove još moram pogledati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 07/05/2022 : 23:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Konačno rewatch. Obožavao sam franšizu prije. I filmove i knjige. Odlična priča, likovi, humor i svijet. O glazbi ne moram niti pričati. Možda bi bila desetka da me nije sasjekla scena pri početku filma gdje Will i Jack nose čamac pod vodom a imaju zraka pod njim.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/05/2022 : 00:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prvi put sam, posle mnogo godina, istinski poželeo da odem u bioskop, ne računajući festivale i nezavisna ostvarenja... Danas tek videh trailer... Pa još istog dana kad i Obi-Wan.


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/05/2022 : 08:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Konačno rewatch. Obožavao sam franšizu prije. I filmove i knjige. Odlična priča, likovi, humor i svijet. O glazbi ne moram niti pričati. Možda bi bila desetka da me nije sasjekla scena pri početku filma gdje Will i Jack nose čamac pod vodom a imaju zraka pod njim.

9/10



Jedna od najrealističnijih scena u čitavom serijalu. Ta tehnika često koristila u preživljavanju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/05/2022 : 10:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Konačno rewatch. Obožavao sam franšizu prije. I filmove i knjige. Odlična priča, likovi, humor i svijet. O glazbi ne moram niti pričati. Možda bi bila desetka da me nije sasjekla scena pri početku filma gdje Will i Jack nose čamac pod vodom a imaju zraka pod njim.

9/10



Jedna od najrealističnijih scena u čitavom serijalu. Ta tehnika često koristila u preživljavanju.



Istina ali oni su kompletno bili pod vodom i čamac je bio skroz pod vodom.




Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/05/2022 : 10:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Konačno rewatch. Obožavao sam franšizu prije. I filmove i knjige. Odlična priča, likovi, humor i svijet. O glazbi ne moram niti pričati. Možda bi bila desetka da me nije sasjekla scena pri početku filma gdje Will i Jack nose čamac pod vodom a imaju zraka pod njim.

9/10



Jedna od najrealističnijih scena u čitavom serijalu. Ta tehnika često koristila u preživljavanju.



Istina ali oni su kompletno bili pod vodom i čamac je bio skroz pod vodom.



Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/05/2022 : 10:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Ispričavam se na postu prije, nešto ne valja i ne mogu popraviti. Uglavnom, asociro sam se na ovu scenu: https://www.youtube.com/watch?v=G5LBjuAasnQ

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000