forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/05/2022 : 23:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ajd, može proći
Inače, Clint je u ovom filmu i glumac i redatelj i producent
One man show
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/05/2022 : 16:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Mila [Apples] (2020)



''Koliko je selektivno naše pamćenje?'', piše na engleskoj verziji filmskog postera. Ovaj Grčki film pripada Grčkom weird wave pokretu, koji je stekao međunarodnu afirmaciju bizarnim Lanthimosovim filmom Kynodontas (Dogtooth). Režiser ovog filma, Christos Nikou, je Lanthimosu pomagao na pomenutom Dogtooth-u, a ''Jabuke'' su mu prvi dugometražni film u karijeri. Kako je bolje ne znati ništa o ovom filmu pre gledanja, neću spojlovati radnju; recimo da će svako ko voli Saramagove knjige ''Slepilo'' i ''Smrt i njeni hirovi'', odlepiti na ovaj film. Ovo je prava psihološka drama, a iščašenost koja krasi ostale filmove greek weird wave-a je ovde svedena na minimum, no Lantimosovska atmosfera i uvrnuti ali suptilni crni humor su tu. U jednoj recenziji na netu, neki lik je izvukao čak četiri različite teorije o ovom filmu, svaka luđa od prethodne, a svaka ima itekako smisla. Mene je ovaj film oduševio i preporučujem ga svakom ljubitelju kvalitetnih a neobičnih drama. Inače glavni lik u filmu, Aris, je igrao sporednu ulogu u filmu Alpeis (videti ispod).
Film je sa engleskim titlom dostupan na sajtu YIFY YTS: https://yts.mx/movies/apples-2020



Alpeis [Alps] (2011)



Ovo je pravi predstavnik Grčkog bizarnog talasa, i Lanthimosov četvrti film, nastao dve godine nakon bizarnog Dogtooth-a, a po mnogim parametrima Alpi su još luđi od tog filma. Priča prati jednu uvrnutu grupicu ljudi koji rade uvrnute stvari. U prvih pola sata filma gledalac se pita šta se kog đavola dešava, i pokušava da utvrdi u kakvom su odnosu likovi. Čak i kada gledalac shvati o čemu se zapravo radi u filmu, film ne prestaje da fascinira svojom bizarnošću. Spoj apsurda, crnog humora, nadrealnog ponašanja i mračne psihološke drame. Svet u kome Lanthimosovi likovi žive, koliko god ličio na naš, i koliko god ti likovi fizički ličili na nas - zapravo nije naš svet, i ti likovi nisu mi. Ili možda jesu? Jer svi mi glumimo u životu, iznosimo razne uloge, dobar muž, poslušna žena, nadrkano dete... Gde je granica između glume i zbilje, i šta se dogodi kada se toliko uživimo u svoju ulogu da zaboravimo ko smo mi zaista? O tome govori ovaj film. Samo, nije baš za svakoga, neko će ovaj film doživeti kao kvazi-intelektualno proseravanje. Odlična gluma glumice Angelike Papoulia, koja je takođe igrala u pomenutom Dogtooth-u.



The Electrical Life of Louis Wain (2021)



O Luisu Vejnu nisam puno znao pre gledanja ovog filma, ali su mi njegove ilustracije mačaka bile poznate od pre. Priča se da je patio od šizofrenije, i da su sa godinama, kako je njegovo mentalno zdravlje slabilo, ilustracije mačaka postajale sve bizarnije, šarenije i psihodelične. Ako pogledate neke od njegovih kasnijih ilustracija, gotovo da čovek može da ih vremenski smesti u kasne 60-te, i hipi pokret; dakle izgledaju kao da ih je crtao neko na LSD-ju, i uopšte ne odaju utisak da su nastale s početka prošloga veka. Od filma nisam imao velika očekivanja, ali nije me ni oduševio. Premalo je akcenta na kasnijim ilustracijama. Film dobrim delom teče u duhu tipičnih biografskih ostvarenja, sa ubačenim neizostavnim suptilnim komičnim scenama, ali i elementima (porodične) drame. Očekivao sam da film ode u neke teže psihodelične vode pred kraj, ali osim one gorke scene na brodu i scena kada mu žena umire, to se nije dogodilo. To je po meni i najveća mana ovog filma - suviše je predvidljiv, šablonski. Vredi pogledati ako ste ljubitelji ilustracija (a ko od nas stripofila to nije?) i ljubitelji mačaka.



Kitoboy [The Whaler Boy] (2020)



Ruski film, smešten na Čukotki, gde se Rusija i Aljaska 'dodiruju'. Mladić Ljoška i njegov prijatelj žive u maloj ribarskoj zajednici koja živi od lova na kitove. Jednog dana jedno surfovanje po internetu će Ljoški promeniti život. Ovaj film me je jako pozitivno iznenadio, pre svega svojom atmosferom i lokacijom, ali i likom Ljoške. Najjednostavnije bi se dao opisati kao filmovi Taxi Driver i Lighthouse: what zero pussy does to a man. Ali stvar nije tako jednostavna. Jer, živeći na izolovanom (gotovo post-apokaliptičnom) mestu kakvo je Čukotka, mogućnosti za ljubav, pa i seks, za Ljošku su minimalne. Ovo je takođe jedan od ređih filmova koje sam gledao, a koji se na pravi način dotiču opasnosti moderne tehnologije, koliko tehnologija može da pomuti razum mladom i neiskusnom čoveku. Kako film odmiče, tako poprima i neku mračnu dimenziju, i mi pratimo ovog mladog modernog Odiseja na putu prema izabranici svoga srca. No ipak, u film je suptilno ubačen kako humor, tako i nadrealno. U moru glupih i predvidivih filmova, ovaj se izdvaja svojom iskrenošću i ljudskošću, ali i atmosferom.





Edited by - Jocko on 21/05/2022 23:29:53
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/05/2022 : 19:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
The Remains of the Day (1993)



Ovo je jedan od onih filmova za koje se naizgled čini da se u njima ništa konkretno niti veliko ne dešava. Ali samo naizgled. Priča kod koje je mnogo, neuporedivo važnije ono što nije izgovoreno, nego ono što jeste. A mnogo toga bi se drugačije odigralo, da je dvoje glavnih likova, koje tumače Hopkins i Ema Tompson, bilo potpuno otvoreno u svojoj iskrenosti. Hopkins maestralno igra ulogu uštogljenog i ćutljivog batlera, čoveka koji se do te mere poistovetio i prisajedinio sa svojim poslom da je izgubio dušu, a Ema Tompson mi je jedna od lepših i dražih glumica, i ova uloga joj stoji kao salivena. Prilično tužna ali realistična ljubavna priča, smeštena u istorijski kontekst, o tome šta je sve moglo biti, ali nije.



The Eyes of My Mother (2016)



Kratki hororac (samo 77 minuta), snimljen u crno-beloj tehnici, što mu daje neki šmek. S obzirom na kratkoću, ostavlja utisak nedovršenosti - priča je komotno mogla da se začini nekim detaljčićima. Ovako smo dobili pričanje sa lešom, vađenje očiju kravi i ljudima, LGBT scenu, vezane žrtve u ambaru... Nekoliko scena na Portugalskom jeziku filmu malo daje na egzotici a specifična lepota Kike Megalhaes u ulozi odurne psihopatkinje takođe ne može da škodi. Ok za jednom pogledati, ne zaboravlja se tako lako. Bilo je mnogo gorih horora od ovog.



Inferno (1980)



Prvi Argentov film koji sam gledao, i razočarao se - a vidim po komentarima da nisam jedini. Priča je imala potencijala, ali sam stekao utisak da se autor sasvim pogubio i rasplinuo. Style over substance: očigledno je da je Argento preterao sa kontrastom crvenog i plavog osvetljenja u svakoj drugoj sceni, a glupost kulminira onom idiotskom pesmom na kraju, kojoj tu nije mesto i koja sasvim ubija horor atmosferu koju je film pokušao da stvori. Sa druge strane, scena sa pacovima i prodavcem hot-dogova u parku je jedna od najurnebesnijih scena u horor filmovima, te preteča horor parodija. Nadam se da će Suspiria biti bolja.



Bourek (2015)



Burek se reklamirao kao srpski, jer je režiser Srbin a glume i braća Trifunović. Zapravo je klasičan primer internacionalnog filma, simpatična komedija sa mediteranskim vajbom i širokom paletom likova koji su predstavnici različitih nacionalnosti, smeštena većim delom na Grčko ostrvo Kronos. Jezici zastupljeni u filmu su Grčki, Srpski, Engleski, Nemački. Uprkos tome što su mnogi očekivali da ovo bude nekakav buddy film sa braćom Trifunović u glavnoj ulozi, to nije slučaj, oni su samo sporedni likovi ali scene sa njima su među najurnebesnijim u celom filmu. Sa druge strane, onaj ''grčki'' deo filma u vezi sa prodajom taverne je posle nekoliko repetitivnih scena malko smorio. Ipak, pre bih izabrao da gledam ovaj film nego mnoge Američke idiotske ''komeNdije''.





Edited by - Jocko on 21/05/2022 23:30:18
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 13/05/2022 : 20:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Trouble with the Curve

Zajebo sam se sa ovim filmom jer sam mislio da je veći fokus na sportu ali zapravo je drama među likovima. Ima puno nelogičnosti u priči i kraj mi je traljav. Ali barem ajde ima neku svoju dušu i dobri su djelovi sa sportom.

6/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/05/2022 : 09:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
the remains of the days je film izbrušen kao dijamant
od mene čista desetka i u top 10 meni najboljih filmova

tako da mi 7,5 djeluje ko uvreda :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/05/2022 : 10:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Sto ljudi sto ukusa


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/05/2022 : 10:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Meni stoji 9/10

Ali sjajan film.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/05/2022 : 23:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajan film, sjajna knjiga, moracu jos nesto da procitam od Ishigura, Deretina izdanja su odlicna....
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/05/2022 : 07:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Tusk (2014)



Koja je ovo kršina od filma. Spoj horora i crnohumorne komedije, ali ne funkcioniše ni kao jedno, ni kao drugo. (Glavni) lik koga tumači Justin Long je iritantan kako kao pojava, tako i po ponašanju, a čak ni odlični Džoni Dep (koga uopšte nisam očekivao, a i ne liči na sebe pa sam ga jedva prepoznao) ne uspeva da spasi ovaj film od katastrofe. Mada, scene sa njim su ponajbolje u filmu. Ni lik koga tumači Michael Parks nije loš, ima nekoliko dobrih scena i replika njegovih. Komentatori Taska porede sa Human Centipede, samo što je meni Stonoga bolja. Na kraju Taska se čuje dijalog režisera/scenariste, iz koga se zaključuje da on sam ovaj film doživljava kao sprdnju (verovatno je ideju dobio kada se napušio), a očigledno je da se malo sprda i sa gledaocima. Što se tiče horor-komedija, neuporedivo je bolji Tucker and Dale VS Evil.





Edited by - Jocko on 21/05/2022 23:30:36
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/05/2022 : 07:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
To ti je Kevin Smith jbg, većina njegovih stvari su treš. A nije mnogo bolji ni kao strip scenarista

Ali stvari sa početka karijere su mu legendarne, kao npr Clerks ili Chasing Amy. Amy sam pogledao nekoliko puta, jedan mi od dražih filmova
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/05/2022 : 07:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao ta dva, Chasing Amy mi zvuci poznato. Oba su dobro kotirana. Idu na wishlist. Sad bas gledam, od njega sam gledao jos samo Jersey Girl, i on je onako ispod proseka.
I striparos je? Zanimljivo. Ima li neki strip da valja?


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/05/2022 : 11:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Wtf Johnny glumi u Tusku??? Prvo Farrell u Batmanu, sad ovo. Stvarno su sa maskama napredovali, prije sam svakog prepoznavao za sekundu.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/05/2022 : 12:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Wtf Johnny glumi u Tusku???



I njegova kčerka isto ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/05/2022 : 12:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Jocko, uglavnom je pisao američki superherojski strip ili stripove koji prate njegove filmove. Sa ne baš preteranim uspehom rekao bih. Daredevil mu hvale, mada meni se nije svideo crtež pa ga nisam čitao.

Chasing Amy je najbolje od njega iskreno. A i glavni akteri su strip crtači tako da biće ti taj film interesantan sigurno
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/05/2022 : 13:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@Jocko, uglavnom je pisao američki superherojski strip ili stripove koji prate njegove filmove. Sa ne baš preteranim uspehom rekao bih. Daredevil mu hvale, mada meni se nije svideo crtež pa ga nisam čitao.

Chasing Amy je najbolje od njega iskreno. A i glavni akteri su strip crtači tako da biće ti taj film interesantan sigurno



Mišljenja sam da je njegov Daredevil više cijenjen zbog stvari koje su se dogodile u njemu, konkretno zbog smrti Karen Page, nego zbog kvalitete. Relativno nedavno sam ga i ja pročitao i nije mi baš legao, a bome mi ni crtež nije po volji. Međutim, definitivno preporučam njegov run na Green Arrowu. Radi se o odličnom stripu, kvalitetno je napisan i još uvijek djeluje svježe i pitko. Posebno se to odnosi na prvu priču, Quiver, no ni druga Sounds of Violence nije niti malo loša. Uza sve to, za crtež su zaduženi Phil Hester i Ande Parks kojima rad na Arrowu skroz dobro leži.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 15/05/2022 13:28:25
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/05/2022 : 17:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kriminalno loše stojim sa zelenom bojom, nikad čitao ni Arrowa ni Lanterna :(
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/05/2022 : 17:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kriminalno loše stojim sa zelenom bojom, nikad čitao ni Arrowa ni Lanterna :(



ccc Od Arrowa pravac na Quiver, Year One ili Lemireov run. Year One je najpogodniji za početak, Lemireov run je onako Daredevilovski đir, ozbiljniji ton bez puno doticaja s ostatkom DC Univerzuma, dok je Quiver baš suprotan, znači lagan, opuštajući, no istovremeno dosta ukorijenjen u dešavanja u DC univerzumu iz tog vremena, mada ništa strašno što kratko konzultiranje s wikipedijom ne bi moglo rješiti.

Lantern, Johnsov run je daleko najbolji. Kreni li sa Rebirth koji je prvi kronološki, no ima gomilu detalja iz cijele povijesti Green Lanterna kao lika... Možeš i sa Secret Origin koji je upravo to šta mu naziv govori, no dolazi nešto kasnije u Johnsovom runu, mada ne bi bio problem ni da njega prvoga pročitaš. Tj možda je tako i najbolje, Rebirth je pomalo težak za nekoga tko nema znanje o liku/likovima.

I da, znam da nisi tražio preporuke Ali ne mogu odoljeti...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 15/05/2022 17:55:46
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/05/2022 : 18:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Haha, preporuke nikada ne škode
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 16/05/2022 : 13:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
THE NORTHMAN (2022.): Film koji me donekle zabavio u sasvim pogrešnom kontekstu, odnosno meni je ovo bila jedna prosječna akcijska komedija.
Neki će reći da taj film nije komedija, ali bogami dugo se nisam ovako dobro nasmijao.
Koje su to face, urlici, izjave...
Dok "Hamlet" visi mučen, krvav i prebijen vidio sam Gorana Bareta i njegove Teške boje
A još kad zapjevaju onako psihoorganski promijenjeni...
U svakom slučaju glumci su odlični i završna borba je super izrežirana (koliko god da joj je ishod predvidljiv).
Ali previše je nenamjernog humora u jednoj ovako pogibeljnoj tematici.
Tragika otišla u tragikomediju.
A možda ja imam pogrešan mentalni sklop za ovakav film
Serija Vikinzi mi je, barem prve 4 odgledane sezone, mnogo bolja od ovog filma. 6/10

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 16/05/2022 14:00:30
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/05/2022 : 19:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Nisam gledao ta dva, Chasing Amy mi zvuci poznato. Oba su dobro kotirana. Idu na wishlist. Sad bas gledam, od njega sam gledao jos samo Jersey Girl, i on je onako ispod proseka.
I striparos je? Zanimljivo. Ima li neki strip da valja?



ta dva su mu odlična
već od dogme je zaglibio u nešto što meni ne paše
gledao sam još i jay i silent bob i reko dosta mi je bilo
i stvarno više ništa nisam gledao - čak ni trgovce 2

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/05/2022 : 19:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Aa, da, Jay i Silent Bob, i taj sam gledao (od pola, pa ga i ne racunam u odgledane).

Ali onaj citat iz Tuska je dobar: da li je covek zaista morz u srcu



Edited by - Jocko on 16/05/2022 19:32:43
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 18/05/2022 : 23:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Senior Year

Kako sam naivan. Činilo mi se da će film biti fora zbog priče i ideje ali skroz suprotno. Dakle žena se vraća na zadnju godinu srednje nakon što je 20 godina bila u komi. Previše su se furali na taj američki bogovski "prom" i ostale klišeje. Iako je sama poruka ajde dobra i prikaz sadašnjeg svijeta i promjene u odnosu na prije 20 godina su čak iskrene što me iznenadilo. Serija Malcolm in the Middle imala je 4-5 sezona gdje su glavni likovi bili u srednjoj i to su odradili fenomenalno, a ovi jedan film zasrali sa klišejima i lošim negativcima.

5/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2022 : 12:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Aa, da, Jay i Silent Bob, i taj sam gledao (od pola, pa ga i ne racunam u odgledane).

Ali onaj citat iz Tuska je dobar: da li je covek zaista morz u srcu



pretpostavljam da to znaš, ali njih dvojica su prvo bili sporedni likovi u trgovcima
i tu su bili savršeni
međutim, kad njih ideš staviti u glavnu ulogu i graditi neku priču oko njih, onda to ne funkcionira
odnosno, bude totalna karikatura i bezveze film

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/05/2022 : 23:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Cjelokupni opus mladog Roberta Eggersa. Pričalo se o njemu podosta u pozitivnom kontekstu pa sam provjerio valja li.

The Witch

Film u kojem se Anya Taylor Joy probila na scenu ustvari. Pratimo prognanu obitelj u jednoj od ranijih zajednica na terenu istočne obale Sjeverne Amerike. Tipično za Eggersa, tvrdi naglasak, teatralan dijalog, starinski odgoj, eksplicitno i nadnaravno, sve je tu. Film traje ispod 90 minuta i čini se dosta nerazrađen i bez neke obogaćenije radnje ostavlja dosta bezdušan dojam.

The Lighthouse

Staviš Green Goblina i novog Batmana u zabačeni svjetionik i imaš prikriveno ludilo. Eggers cilja često na dočaravanje atmosfere i baca vrlo intenzivne motive i kadrove kako bi ju dodatno izrazio. U ovom filmu je to najbolje odrađeno. Mudro odabrana crno-bijela snimka, poigravanje svjetla i sjene, dobar odabir mjesta radnje i dva generacijski odmaknuta glumca u istinski dobrim izvedbama. Nije možda sve jasno što se odvilo ovdje, ali ima tu neku hermetičnost i psihološko "divljaštvo" koje ide uz izolirani okoliš. Neatly done.

The Northman

Imao sam visoka očekivanja, što zbog obećavajuće tematike, što zbog okupljene glumačke postave. Kad bi netko sažeo radnju ovog filma, zvučalo bi jako interesantno. No, kad bi taj isti netko pogledao preko 2 sata ovog filma, možda bi se i razočarao. Na sasvim solidnu i obećavajuću temeljnu radnju, Eggers ovdje odlučuje biti "full on" i raspaliti po bacanju nasumičnih sjevernjačkih motiva. Od vrlo bizarnih obreda i onomatopeja koje likovi proizvode do udaljenih vulkana u krupnom planu, film je uistinu kaotičan. Borbe, krajolici i konflikti među likovima su dobro odrađeni. Tim više je šteta što u momentima intenzivnije radnje i sukoba, likovi pribjegavaju bizarnim ponašanjima i urlicima te ono što bi trebalo postati izrazito dramatično i rubno postane groteskno i gotovo parodično. Uz jedan dobar editing i kresanje 15-20 min materijala ovo bi mogla biti jedna dobra fokusirana priča o plemenskom sukobu u starom Islandu. Ovako je to spektar amaterski lošeg i uistinu uzbudljivog dočaravanja jedne klasične priče.

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 19/05/2022 23:33:24
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/05/2022 : 15:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nedovoljno se priča o Lighthouse-u; priča, dijalozi, gluma, fotografija... Vrhunsko ostvarenje
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.02 seconds. Snitz Forums 2000