forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/05/2023 : 21:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uh, u pravu si, skroz sam zaboravio ta imamo tu temu...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/05/2023 : 23:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Super je Totoro!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/05/2023 : 21:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Tetris

Priča o borbi za prava Tetrisa i kako je on izašao iz Sovjetskog saveza. Iskreno, moglo je to puno bolje. Zakomplicirali su u jednom momentu sa tim pravima i ne objašnjavaju baš najbolje, gluma je djetinjasta i likovi su djetinjasto prikazani. Pretjerali su sa prikazom Sovjetskog saveza kao neke apokalipse i jada. Jedino priča stvarno je zanimljiva, ima dve-tri dobre fore te je film fora montiran.

6/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/05/2023 : 22:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2023&mm=05&dd=22&nav_id=2337991

Ode Titus Pullo

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/05/2023 : 18:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
The Rules of Attraction

Film o američkim studentima, kako partijaju i o njihovim odnosima. Dobri su likovi i okej je napisana priča, ali stvarno je nebitan film, u nekim scenama dijalozi su loši i film završava tamo gdje i počne, što više zbuni gledatelja nego što donese dobrog.

6/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 24/05/2023 : 19:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
All the Beauty and the Bloodshed

Dokumentarni film o popularnoj američkoj fotografkinji koji prikazuje njen život te kako se borila protiv ljudi odgovornih za oxy, familija Sackler. Jako je zanimljivo, ali malo predugačak i najviše me je smetalo što je u krivim trenucima ispreplito relativno aktualne događaje sa protestima protiv Sacklera i retrospektive o životu fotografkinje.

7/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 24/05/2023 : 19:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Shutter Island

Dobar film. Drži pozornost i misterioznost skoro do samog kraja i više puta iznenadi tokom gledanja. Gluma DiCapria je fenomenalna. Jedina zamjerka mi je što je u par kadrova izgledao baš niskobudžetno i imao je par očitih snimateljskih grešaka u obliku drugačijih poza glumaca u kadrovima. Kraj je jako zanimljivo zamišljen.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 25/05/2023 : 15:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
John Q

Ovo je jako dobro napisan film, imao sam visoka očekivanja i svejedno sam se iznenadio. Taoci su možda malo prebrzo stvorili dobar odnos sa Johnom, ali dobro. Sviđa mi se karakterizacija tih taoca i što svaki ima svoju perspektivu i mišljenje. Na kraju malo film vuče za nos.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/05/2023 : 19:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Apocalypto (2006)


Nisam gledao Apocalypto još od bioskopske premijere i iskreno potpuno sam zaboravio koliko je uvodna scena kada love onu divlju svinju loše snimljena, kao da je neko snimao ručnom kamerom, izgleda amaterski.. Ajde da scena traje desetak sekundi pa da pređeš preko toga ali ono traje par minuta.. Uf taj uvod nije dobro ostario, a deluje mi da nije dobro izgledalo ni pre petnaestak godina.

Ali izuzev ovoga, Apocalypto je filmčina, bio i ostao. Sigurno film sa jednim od najupečatljivijih završetaka ikada, sve što se desilo tokom filma je u suštini nebitno, jer dolaze konkvistadori.. Jezivo.

9/10
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/05/2023 : 18:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
John Wick 4

Kraj ovog itekako akcijskog serijala ne razočarava. Dok su mi se 2. i 3. film stopili u tome koji će izvesti više besmislene akcije, ovaj dio je sve to, na još jednu višu razinu, ali s tim perfektnim osjećajem pompozne završnice. Svaka čast za režiju ovakve akcije, u ovom filmu ima scena kakve prethodni filmovi ne mogu dosegnuti. 1. dio ima nekako najbolji prikaz od početka do kraja, ali ovaj 4. dio ne kaska. Možda 160 minuta djeluje predugačko, malo je razduljenije, ali u svrhu oproštaja od ovog serijala i jednog od najupečatljivijih likova iz 21. stoljeća svakako vrijedi izdvojenog vremena.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/05/2023 : 18:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Samo šta i nije oproštaj. Najavljen je 5. dio kao i nekoliko spin offova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 27/05/2023 : 18:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi je omakla ta vijest.
Šteta, ovaj film je baš imao taj feeling završnice, i to vrlo jak.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 28/05/2023 : 12:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
No Country for Old Men

Totalno me iznenadio film jer ima neki svoj štih, zanimljive likove i svijet koji su odlično prikazani. Također mi je i paleta boja dobra. Priča i poruka filma su mi se svidjeli, jedino kraj, makar realno napravljen i u skladu s nekakvim "pravilima" tog svijeta, mislim da je mogao biti bolji.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2023 : 15:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

No Country for Old Men mi je jedan od filmova desetljeca, mislim da ga mogu gledati bezbroj puta. Posljednji put sada je bio prije koje sedmica kada sam ga pogledao s klincem.





Drukcije konacno pogledao do kraja

The Irishman (2019)
https://www.imdb.com/title/tt1302006/

Jeeee, dosta dugacko je ovo, i malo mi smetalo jer De Niro u svim razdobljima u filmu izgleda skoro jednako star sto bas i nema smisla. Ali ok, film ima svoj stih pa ajde... kraj ili bolje receno posljednja trecina filma mi je bolja nego sam pocetak ili sredina.
Mali problem je i to sto ga nisam pogledao u cugu nego u par njih, sto mi uvijek smeta jer nije to isto nego pogledati film u recimo tami kino dvorane. Ali sta je tu je... Nije mi najbolji Scorsese to sigurno, no nije ni nesto najgore. Nekako sam misljenja da je knjiga bolja (ali dobro, to je uvijek tako, pa i da je redatelj veliko ime).






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/05/2023 : 22:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fast X

U ovom cringefestu najnevjerojatnija je činjenica da je sin Diesela i Pataky crnac.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 29/05/2023 : 18:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Meni je Irishman bio super film ali me užasno živcira ta duljina. Ja sam ga gledao u dva dana, prepolovivši točno na pola. I mene to također smeta jer si oslabiš dojam. U većini slučajeva jedva zbavim film od dva i pol sata, a kamoli tri i pol. Osim ako mi je naravno film čista desetka pa mi i brzo proleti ili mi bude taman duljina.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 30/05/2023 : 14:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Goodfellas

Odličan prikaz mafijaškog života. Najveća mi je fora što je i žena outsiderica narator i što dio filma pratimo iz njezine perspektive, pa pokazuje kako ona sve to doživljava i kakvi su zapravo to ljudi. Početak filma vrhunski. Scenarij je odličan i sviđa mi se da je pola ekipe iz Sopranosa tu! Super je film, ali ipak mislim malo precijenjen.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 31/05/2023 : 10:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Meni je Irishman bio super film ali me užasno živcira ta duljina. Ja sam ga gledao u dva dana, prepolovivši točno na pola. I mene to također smeta jer si oslabiš dojam. U većini slučajeva jedva zbavim film od dva i pol sata, a kamoli tri i pol. Osim ako mi je naravno film čista desetka pa mi i brzo proleti ili mi bude taman duljina.


Ovo je za one koji ga nisu gledali:
postoji na netu kako da ga podelis na 4 dela i onda ga pogledas u 4 dana kao neki mini-seriju. Tako sam i ja uradio.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/06/2023 : 23:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Odgledao novi Spiderverse

Nastavlja se sjajan rad na ovom serijalu. Vizualni spektakl i izneandenja ne nedostaju, dapace ovdje je to jos otislo na n-tu potenciju.
Sama radnja i likovi otkaceni, ali opet s nekom emocijom, ljudskoscu i dobrom konekcijom s publikom.
Ako bas i ima neku manu onda je to sto nekada malo previse i uspori pa je ritam s puno oscilacija. Ali opet, prekvalitetno odradeno da bih to spocitavao previse.

U svakom slucaju preporuka kao kuca. Jedino sto se treba nakon toga strpiti do proljeca 2024 kad je najavljen nastavak.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/06/2023 : 18:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



The Banshees of Inisherin (2022)


Dva drugara dokono provode vreme na malom irskom ostrvcetu bogu iza nogu pijućkajući tamno pivo, ali ova idila se ruši kada stariji odjednom shvati da više ne podnosi mlađeg i da ne želi više ništa da ima sa njim, što njegov, sada već bivši "drugar", ima problema da prihvati.. Obojica su neverovatno tvrdoglavi u svojim stavovima i niko ne želi da pristane na kompromis, i ova sitna i u suštini ne toliko bitna čarka preti da ugrozi svagdanju borbu čitavog ostrva. Ako sam ja dobro shvatio ceo film je u suštini alegorija na Irski građanski rat.

Iako je film ozbiljne tematike, ima dosta humora (Colin Farrell i njegov odnos sa magarcem su mi presmešni). Scenografija, gluma, priča, pouka, sve je na visokom nivou. I mislim da nema kadra u filmu, a da neko ne pije tamno pivo, genijalno

8/10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/06/2023 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mala sirena.

Kakvo sranje od filma.. 1% od crtaca. Glumica antipaticna, opet nepotrebna “politicka korektnost” smaracina
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/06/2023 : 23:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Hypnotic (2023) - Sto dobijemo kad se Robert Rodriguez igra Christophera Nolana... neopisivi bullshit vrijedan gledanja kako bi se uvjerili kakvo se sve govno moze napisati i snimiti. -0/5

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2023 : 15:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Renfield.

Relativno dobra zajebancija.
Scene sa šoranjem tj borbom općenito su odlične, zajebancija na najjače sa količinom krvi koje nema ni u animeima. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/06/2023 : 22:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odlicni novi transformersi, odlicni. Bas sam se zabavio.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 11/06/2023 : 15:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Tko pjeva zlo ne misli

Film je zanimljiv i lagan za gledanje, ima fora strukturu i treba ga uvest da se u školama gleda. Stari Zagreb, odjeća i zagrebački govor su predivno prikazani i žao mi je da sam ga tek sada pogledao. Zanimljivi odnosi između likova. Jedino mi nije jasno u par scena zašto se naglo promjeni boja slike, kao da su scenu snimali sa dvije potpuno različite kamere.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.44 seconds. Snitz Forums 2000