forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/10/2008 : 21:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Alien 4 nema šta raditi na ovom spisku.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/10/2008 : 21:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ispravljeno ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/10/2008 : 21:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Par meni najdražih filmovi:

2001 a space oddisey
a clockwork orange
annie hall
audition (odishon)
benny's video
bubba ho-tep
death proof
dogwille
finding neverland
funny games
ginger snaps
gozu
hable con ella (talk to her)
halloween
heavenly creatures
kill bill vol. 1
la pianiste (the piano teacher)
mullholand drive
offret (the sacrifice)
pan's labyrinth
paperhouse
psycho
re-animator
shivers
stalker
suicide club
suspiria
the howling
the mask of satan
the thing
videodrome
wall-e
whatever happened to baby jane
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/10/2008 : 21:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Uuuu da, Videodrome sam zaboravio..Kakav je Wall-e??? I šta beše ovo the mask of satan??

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/10/2008 : 22:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Wall-E je jedan dražestan i odlično animiran crtić (Pixar rules!)... ali kad zagrabiš malo ispod površine, vrlo brzo uvidiš koliko je to zapravo inteligentno, humano i ozbiljno ostvarenje. Ja sam praktički ostao PAF!

The Mask Of Satan (iliti Black Sunday) je superatmosferično i reprezentativno djelo macabre stila Lamberta Bave.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/10/2008 : 23:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

Wall-E je jedan dražestan i odlično animiran crtić (Pixar rules!)... ali kad zagrabiš malo ispod površine, vrlo brzo uvidiš koliko je to zapravo inteligentno, humano i ozbiljno ostvarenje. Ja sam praktički ostao PAF!



Moja cera kaze da joj je bolji od Nema i Shreka.
I po meni jedan od top 5 svih vremena
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/10/2008 : 23:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Uuuu da, Videodrome sam zaboravio..Kakav je Wall-e??? I šta beše ovo the mask of satan??



Wall-e je jedan feeeenomenalan film!!!!!!

Sve preporuke od mene! Nisam imao mnogo entuzijazma,s obzirom da ne ljubim mnogo animirane filmove skorije produkcije, ali ovo me je stvarno odusevilo!!!!!!

Animacija je vrhunska, a jedna od tema koja me je najvise odusevila je karikiranje modernog coveka i njegovih 'dostignuca'!!!!

Thumbs up!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 03/10/2008 23:04:32
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/10/2008 : 23:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

Uuuu da, Videodrome sam zaboravio..Kakav je Wall-e??? I šta beše ovo the mask of satan??



Wall-e je jedan feeeenomenalan film!!!!!!

Sve preporuke od mene! Nisam imao mnogo entuzijazma,s obzirom da ne ljubim mnogo animirane filmove skorije produkcije, ali ovo me je stvarno odusevilo!!!!!!

Animacija je vrhunska, a jedna od tema koja me je najvise odusevila je karikiranje modernog coveka i njegovih 'dostignuca'!!!!

Thumbs up!!!!



Moraću da ga pogledam..Sa ćerkom sam gledo Nema x-puta, pošto ga oboava, a moj favorit je Shrek, ali moguće da će i ovo biti dobro

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/10/2008 : 23:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

Uuuu da, Videodrome sam zaboravio..Kakav je Wall-e??? I šta beše ovo the mask of satan??



Wall-e je jedan feeeenomenalan film!!!!!!

Sve preporuke od mene! Nisam imao mnogo entuzijazma,s obzirom da ne ljubim mnogo animirane filmove skorije produkcije, ali ovo me je stvarno odusevilo!!!!!!

Animacija je vrhunska, a jedna od tema koja me je najvise odusevila je karikiranje modernog coveka i njegovih 'dostignuca'!!!!

Thumbs up!!!!



Moraću da ga pogledam..Sa ćerkom sam gledo Nema x-puta, pošto ga oboava, a moj favorit je Shrek, ali moguće da će i ovo biti dobro



Sa ovim stvarno ne mozes da promasis!!!!
Ja sam ga pogledao sa mladjim burazerom, i mali se rasplakao kad se film zavrsio (iako je happyend)! Moram reci da prvi put za 10 i kusur god vidim od njega takvu reakciju!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 00:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo i malo o režiserima
Pazite, još uvek ostajemo u opakom mainstreamu!!

Omiljeni:
Ridley Scott
Iako je imao par (meni) potpunih promašaja poput G.I. Jane,Hannibal,White Squall, Scott ima po meni veoma dobar procentualni odnos dobri-loši filmovi u svom opusu. Alien, Blade runner, Legend, Thelma & Louise, Black rain, Conquest of paradise, Gladiator i Black hawk down su veoma, veoma jaki naslovi. Kingdom of heaven i Matchstick man su ipak osrednji, mada mi još nije jasno da li su osrednji u poređenju sa ovako jakim naslovima, ili su i inače takvi?

Sa David Fincherom sam se i ne znajući, prvi put sreo u Madonninim spotovima(Express yourself, Vogue), a kasnije su sledili par jakih naslova: Alien3, Seven, The game,Fight club, kao i dva manja razočarenja Panic room i Zodiac..

Braća Coen su jedna od najopičenijih pojava u mainstream Holivudu.. Odlični filmovi na kojima su radili (kao režiseri/scenaristi ili oboje) poput Blood simple, Millers crossing, Barton Fink,Big Lebowski, O brother, where art thou, The man who wasn`t there i No country for old men su pravo osveženje za svaku privatnu DVD kolekciju

Jedan od najizvikanijih režisera krajem prošlog veka, a možda i sadašnjice, je svakako Quentin Tarantino, i to uprkos skromnom stvaralačkom opusu..U svakom slučaju, ne smeju se zaobići njegovi Reservoir dogs, Pulp fiction, Kill Bill 1+2, a slobodno zaobiđite Jacky Brown i Death proof

Oliver Stone se dobro drži sa ostalima zahaljujući delima poput Platoon, Born on the Fourth of July, The doors, JFK, Natural born killers, U turn i (možda) Alexander.

Francis Ford Copolla se našao na ovoj listi zahvaljujući filmovima The godfather, Apocalypse now, Peggy Sue got married i Dracula

Da odemo malo iz opakog mainstreama, tu je i stari majstor Martin Scorsese sa nezaboravnim Taxi driver, New York, New York, Raging bull, Goodfellas, Cape fear, Kundun, i novijim The departed.

Jedan od režisera sa najprepoznatljivijim stilom je svakako David Lynch i njegovim filmovima Blue velvet,Wild at heart, Lost highway, Mulholland drive, kao i fenomenalnom tv serijom Twin peaks.

I na kraju, hit autor poslednjih godina M. Night Shyamalan, sa svojim zanimljivostima tipa The sixt sense, Signs, Unbreakable, The village, Lady in the water, The happening


Jesam vam već dosadio, ili da teram dalje??

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 04/10/2008 00:56:58
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 01:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A i da popljujem njih nekoliko poznatih:
Stiven Spielberg mi je najprecenjeniji režiser svih vremena, kao rođen je da pravi Coca-cola reklame, David Cronenberg je uradio nešto u Videodrome, i možda History of the violence, ali ovo ostalo. James Cameron mi ide na živce posle čitave gužve oko Titanica, iako je uradio Aliens i Terminatora 1+2, Brian de Palma je odradio odličan posao u Carrie i Scarface, ali za ostale njegove filmove sam očigledno glup da ih shvatim, pošto i nemam neko mišljenje o njima..

to be cotinued..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/10/2008 : 08:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ova lista sa reziserima manhuntere moze da ostane ovako kako si je opisao.Izbacio bi Oliver Stone jer mi je ovaj tip zagonetan kao nijedan drugi. Nikad mu se ne zna dal ce njegov sljedeci film biti remek-djelo ili totalna propast,kao sto se vise puta pokazalo.Na jednoj strani genijalni filmovi poput U-Turn,Platoon i Natural Born Killers, a na drugoj smece poput World Trade Center,Alexander i Any Given Sunday.

Posto ne dijelim Scorseseovu (vjeciti lovac na oskara)fascinaciju o italijanskoj mafiji,moze se prepostaviti da nisam ni ljubitelj vecine njegovih filmova. Pitam se kako je prezivjeo preokret i New Mafia World Order kada su rusi natjerali kozu nostru da se krije po misjim rupama.
S druge strane Taxi driver je jedan od najboljih filmova ikad snimljenih.

Najvise volim David Lyncha,Tarantina te M. Night Shyamalana, to su genijalci koji imaju svoj stil i filmovi su im fantasticni, sa rijetkim izuzecima.

Kad smo vec kod fenomenalne brace Coen trebalo bi spomenuti i Farrelly Brothers, po meni kraljeve dobrog vica i komedija. Ako covjek hoce da se fino nasmije i skrene misli treba samo da pogleda jedan od njihovih filmova kao sto su: Kingpin,There's Something About Mary,Shallow Hal,Stuck on You,The Heartbreak Kid,Dumb & Dumber.

Jos jedan sjajan reziser koga bi dodao u listu je Clint Eastwood . Po meni on obavlja posao puno bolje iza nego ispred kamere.
Inace kad smo vec kog glumaca-rezisera trebalo bi spomenuti Mel Gibsona koji poput Eastwooda obavlja bolji posao kao reziser nego kao glumac.

Precijenjen je Peter Jackson koji je izbacio mozda najbolju trilogiju svih vremena LotR, ali njegovi ostali filmovi su stvar ukusa.

U listu najboljih ubacio bih jos fenomenalnog Sam Raimi,Emir Kusturicu kao i evropskog kralja Bernarda Bertoluccija.

Edited by - King Warrior on 04/10/2008 09:05:34
Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 04/10/2008 : 10:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message  Reply with Quote
Nikita Mihalkov, Sergej Balabanov, Sergej Bodrov senior, Zvjagincev...
I Džim Džarmuš, s one strane bare. Nadam se da će i g-đica Kopola nastaviti kako je i počela.
Roberto Beninji, naravno. Legendarni Ken Louč. Nažalost, francuski film, bar ovo što se kod nas može vidit, sve više pokušava da imitira holivud.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 11:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@ king warrior

Nije mi jasno da čovek kao Sam Raimi može da napravi fenomenalne The gift i A simple plan, a kasnije pravi ljigu tipa Spiderman... njegovi raniji radovi The evil dead ili Army of darkness mi se nikada nisu sviđali.


Farrelly bros. mi nisu nešto posebno, u Something about Mary ili Dumb & dumber ionako nisu zaslužni za kvalitet, te filmove nose isključivo glumci.

Od Eastwooda nisam baš puno gledao, ono što sam video (Midnight in the Garden of Good and Evil, Mystic river, A perfect world) nije ostavilo baš neki utisak na mene. Filmovi nisu loši, ali im nedostaje "nešto" ;-) Izuzetak je Unforgiven, koji odskače od ostalih.
Jackson je napravio najbolju trilogiju svih vremena?? Sad, ovako, koliko tih dobrih trilogija postoje, pa da je to najbolja?? LOTR je ok film, u kome režiser odrađuje posao onako kako najbolje ume. A to nije baš puno. Ta tri filma žive od legende, kostima i specijalnih efekata, neki drugi režiser bi možda napravio i bolji posao.

Gibson je u svakom slučaju bolji režiser nego glumac

Kusturica mi je dosadan, mogao bi da izađe iz 1990. godine i napravi nešto drugačije a dobro, a Bertolucci nije baš nužno mainstream, zato ga nisam spomenuo

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 12:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by idado

Nikita Mihalkov, Sergej Balabanov, Sergej Bodrov senior, Zvjagincev...
I Džim Džarmuš, s one strane bare. Nadam se da će i g-đica Kopola nastaviti kako je i počela.
Roberto Beninji, naravno. Legendarni Ken Louč. Nažalost, francuski film, bar ovo što se kod nas može vidit, sve više pokušava da imitira holivud.



Ok, ovo bi bio blagi pomak iz gore navedene komercijale
Jarmush u svakom slučaju, tu bih dodao još i Almodovara, Woody Allena,Polanskog, već spomenutog Bertoluccija. Benigni? Pa ok, iako nije za svačiji ukus..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

idado
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4057 Posts

Member since 30/11/2004

Posted - 04/10/2008 : 12:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit idado's Homepage  Send idado a Private Message  Reply with Quote
Almodovara ne volim, nije na mojim talasnim dužinama nimalo, čini mi se da je opsjednut frojdizmom. Ostali su španski reditelji sirovi kao da su sa Balkana (i inače mislim da su ovi narodi odavde najsličniji Špancima, kad su loše osobine u pitanju)... Allena i Polanskog ne volim, takođe. Razlozi? No comment.
Bertoluči je bio genije, nema zbora. Ali sad raspravljamo o živima ;0))
Slažem se da Roberto nije za svakog, kao ni Džarmuš, uostalom. Taj njihov gang (Beninji, Džim, Tom Vejts, Nikoleta Braski...) mi je strava ekipa, kao rat-pack...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 12:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Au covece, da niko medju prvima ne pomene Vudi Alena, Romana Polanskog, Federika Felinija, Akira Kurosavu, Ingmara Bergmana, Andreja Tarkovskog....a ljudi napravili neke od najuticajnijih filmova....
(osim, ako se u diskusiju ne ubrajaju samo zivi reziseri)
Da ne pominjem to sto niko nije pomenuo Stenli Kjubrika....

Inace, ako bi se vretili jedno 100 god unazad, mislim da su odlicni reziseri bili Fritz Lang i Sergej Ejzenstajn!


A kad vec pomenuh Langa, mislim da u prvih 10 SF ostvarenja mora da stoji Metropolis!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 04/10/2008 12:27:58
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 12:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
I Brazil sam isto zaboravio da mora da stoji na SF listi!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 12:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Allena i Polanskog je već neko spomenuo..

Felini, Kurosawa, Bergman,Tarkovski, mi ne leže baš. Mislim,apsolutno mogu da ih gledam, ali za njihove filmove čovek treba da ima puuuuno vremena, i da bude u određenom psihofizičkom balansu, a kod mene to nije slučaj..
Kubricka ne volim uopšte. Baš me briga ako je napravio neke legendarne filmove, njegov stil mi ne odgovara.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 13:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Allena i Polanskog je već neko spomenuo..

Felini, Kurosawa, Bergman,Tarkovski, mi ne leže baš. Mislim,apsolutno mogu da ih gledam, ali za njihove filmove čovek treba da ima puuuuno vremena, i da bude u određenom psihofizičkom balansu, a kod mene to nije slučaj..
Kubricka ne volim uopšte. Baš me briga ako je napravio neke legendarne filmove, njegov stil mi ne odgovara.





Da ne poveruje covek svojim ocima (usima)!
Ja se secam koliko me je impresionireo Sedmi pecat kada sam ga odgledao, narednih nedelju dana sam razmisljao o njemu i da ne nabrajam ostale....(rezisere i poneke filmove)

Ali nijedan Kjubrikov film da ne volis, auuuuu!
Prvi njegov film koji sam gledao bila je Odiseja 2001, kada sam imao oko 14-15 god, i negde posle 45 min filma sam zaspao!
Medjutim, kada sam posle 2 godine obnovio, ostao sam bez reci!!!!!
Ne znam da li mi je svest uzbapredovala, ili sam jednostavno malo vise sazreo, ali posle toga mi je Odiseja postala jedan od najdrazih filmova i odgledao sam je vise puta!
Posle su usledili Pomorandza, Doktor Strejndzlav(Cudoljub), Isijavanje, Sirom zatvorenih ociju....Ne znas koji je film bolji!
Al' opet se vracam na temu o ukusima.



Takodje mislim da je Milos Forman odlican reziser!!!!!!!
Pocev od Kukavicjeg gnezda, preko Kose i Amadeusa, pa do Gojinih utvara, sve fenomenalna ostvarenja.


A za Alena i Polanskog sam lepo napisao da mi je cudno da ih nisu pomenuli medju prvima, nisam rekao da ih nisu pomenuli uopste!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 04/10/2008 13:22:02
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@ LordVader89
Šta ćeš, ukusi su različiti..
Od Kubricka mi se jedino sviđa Shining, ali kao što rekoh, ne sviđa mi se njegov stil. Stojim iza svog ukusa, ne mislim ni da je dobar ni loš, već samo moj.
Dosta ljudi se ne bi usudilo da za nekog legendarnog režisera kaže da ga ne voli, samo da ne bi bili označeni kao "uski, površni, neznalice", ali eto, ja volim da kažem ono što stvarno mislim.
Meni su te teme koje on obrađuje veoma zanimljive, ali kao što rekoh, kako to bude urađeno mi ne leži.

Slično važi i za Formana, ima odlične filmove, ali mi nije ni u prvih 20

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 13:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@ LordVader89
Šta ćeš, ukusi su različiti..
Od Kubricka mi se jedino sviđa Shining, ali kao što rekoh, ne sviđa mi se njegov stil. Stojim iza svog ukusa, ne mislim ni da je dobar ni loš, već samo moj.
Dosta ljudi se ne bi usudilo da za nekog legendarnog režisera kaže da ga ne voli, samo da ne bi bili označeni kao "uski, površni, neznalice", ali eto, ja volim da kažem ono što stvarno mislim.
Meni su te teme koje on obrađuje veoma zanimljive, ali kao što rekoh, kako to bude urađeno mi ne leži.

Slično važi i za Formana, ima odlične filmove, ali mi nije ni u prvih 20



Ne, nemoj me shvatiti kao da osudjujem tvoje ili bilo cije misljenje, ne bi mi nikad palo na pamet. Samo sam izrazio ono sto ja mislim, nista vise!

Pa kako bi uostalom ovaj svet izgledao da svi imamo ista misljenja o svemu

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 13:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Slično je i sa ovim režiserima, napravili su odlične filmove, ali na osnovu celokupnog opusa, ne bih mogao da kažem da nužno "masjtori" svog zanata:
Michael Cimino(Deer hunter)
Sydney Pollack(Three days of condor, Tootsie)
John Huston(The Man Who Would Be King,The Life and Times of Judge Roy Bean,The Misfits)
Alex Proyas (The crow,Dark city)
Lars von Trier (Dogville, Dancer in the dark)
Steven Soderbergh (Traffic, Sex,lies and videotapes, Solaris)


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 13:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


Ne, nemoj me shvatiti kao da osudjujem tvoje ili bilo cije misljenje, ne bi mi nikad palo na pamet. Samo sam izrazio ono sto ja mislim, nista vise!

Pa kako bi uostalom ovaj svet izgledao da svi imamo ista misljenja o svemu



Ma ne, nisam to ni mislio.
Znam samo dosta ljudi koji imaju Odiseju 2001 u svojoj kolekciji, a pogledali su je samo jednom. Čisto da imaju šta da pokažu kad im neko dođe u posetu A kad su sami kući gledaju sabrana dela Schwarzeneggera

Inače, više volim da diskutujem sa nekim ko nema baš isto mišljenje kao ja, puno je interesantnije

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/10/2008 : 13:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Slično je i sa ovim režiserima, napravili su odlične filmove, ali na osnovu celokupnog opusa, ne bih mogao da kažem da nužno "masjtori" svog zanata:
Michael Cimino(Deer hunter)
Sydney Pollack(Three days of condor, Tootsie)
John Huston(The Man Who Would Be King,The Life and Times of Judge Roy Bean,The Misfits)
Alex Proyas (The crow,Dark city)
Lars von Trier (Dogville, Dancer in the dark)
Steven Soderbergh (Traffic, Sex,lies and videotapes, Solaris)





Ne možeš mi tako po Hustonu

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000