forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 519

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 13:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Ne možeš mi tako po Hustonu



Jok ti možeš

Ja sam mislio da ćeš više reagovati zbog Kubricka, ali tvoja pomisao, dok si češkao bradu i smeškao se levim uglom usana, je verovatno bila "oh boy, you have no idea..."

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 13:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ma ne, nisam to ni mislio.
Znam samo dosta ljudi koji imaju Odiseju 2001 u svojoj kolekciji, a pogledali su je samo jednom. Čisto da imaju šta da pokažu kad im neko dođe u posetu A kad su sami kući gledaju sabrana dela Schwarzeneggera

Inače, više volim da diskutujem sa nekim ko nema baš isto mišljenje kao ja, puno je interesantnije



Dobra!!!!

Kad smo vec zapeli kod Odiseje, meni cesto dodje momenat da pustim samo prvih i poslednjih 15-20 min filma. (to kada iamam zelju, a nemam vremena)

Slicno i sa Blejdrunnerom i Pomorandzom! Nekada je tako bilo sa Ratovima zvezda, ali popravljam se!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by dr strangelove

Ne možeš mi tako po Hustonu



Jok ti možeš

Ja sam mislio da ćeš više reagovati zbog Kubricka, ali tvoja pomisao, dok si češkao bradu i smeškao se levim uglom usana, je verovatno bila "oh boy, you have no idea..."



He, he. Čitaš me kao knjigu.
Razlog što sam reagirao na Hustona, a ne na puno dražeg mi Kubricka je taj što sam stekao dojam da si puno bolje upoznat sa Kubrickovim opusom (pa imaš temelja za pljuvanje), a Huston ti je još nepoznanica

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 14:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove


He, he. Čitaš me kao knjigu.
Razlog što sam reagirao na Hustona, a ne na puno dražeg mi Kubricka je taj što sam stekao dojam da si puno bolje upoznat sa Kubrickovim opusom (pa imaš temelja za pljuvanje), a Huston ti je još nepoznanica



Od Houstona sam gledao:
The Maltese Falcon
The Treasure of the Sierra Madre
The Asphalt Jungle
The African Queen
Moby Dick
The Misfits
The Man Who Would Be King
Annie..verovatno još par njih..

Od Kubricka sam gledao:
Spartacus
Lolita
2001: A Space Odyssey
A Clockwork Orange
The Shining
( i neke fragmente iz Full metal jacket i Eyes wide shut, ali su mi bili isuviše dosadni).

Znači: 8-5 u korist Houstona, a rekao bih ovako spontano, kad gledam ove naslove, da je Houston way too much better...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by dr strangelove


He, he. Čitaš me kao knjigu.
Razlog što sam reagirao na Hustona, a ne na puno dražeg mi Kubricka je taj što sam stekao dojam da si puno bolje upoznat sa Kubrickovim opusom (pa imaš temelja za pljuvanje), a Huston ti je još nepoznanica



Od Houstona sam gledao:
The Maltese Falcon
The Treasure of the Sierra Madre
The Asphalt Jungle
The African Queen
Moby Dick
The Misfits
The Man Who Would Be King
Annie..verovatno još par njih..

Od Kubricka sam gledao:
Spartacus
Lolita
2001: A Space Odyssey
A Clockwork Orange
The Shining
( i neke fragmente iz Full metal jacket i Eyes wide shut, ali su mi bili isuviše dosadni).

Znači: 8-5 u korist Houstona, a rekao bih ovako spontano, kad gledam ove naslove, da je Houston way too much better...



Sad ga izazivas vec!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 14:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Sad ga izazivas vec!




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by dr strangelove


He, he. Čitaš me kao knjigu.
Razlog što sam reagirao na Hustona, a ne na puno dražeg mi Kubricka je taj što sam stekao dojam da si puno bolje upoznat sa Kubrickovim opusom (pa imaš temelja za pljuvanje), a Huston ti je još nepoznanica



Od Houstona sam gledao:
The Maltese Falcon
The Treasure of the Sierra Madre
The Asphalt Jungle
The African Queen
Moby Dick
The Misfits
The Man Who Would Be King
Annie..verovatno još par njih..

Od Kubricka sam gledao:
Spartacus
Lolita
2001: A Space Odyssey
A Clockwork Orange
The Shining
( i neke fragmente iz Full metal jacket i Eyes wide shut, ali su mi bili isuviše dosadni).

Znači: 8-5 u korist Houstona, a rekao bih ovako spontano, kad gledam ove naslove, da je Houston way too much better...



A ja sam gledao sve Kubrickove i puno više Hustona od tebe i time se smatram mjerodavnijim i kompetentnijim ocjenit kvalitete navedenih redatelja

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 14:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Još bolje, tačno znam šta će sad da napiše...;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 14:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

A ja sam gledao sve Kubrickove i puno više Hustona od tebe i time se smatram mjerodavnijim i kompetentnijim ocjenit kvalitete navedenih redatelja



Vidiš kako sam znao..
Ja nisam rekao da su Kubrick ili Houston loši režiseri.
Rekao sam da mi Stanley ne odgovara(ok, to je drugi način da kažeš da je nešto shit), a da mi Houston nije nužno majstor- režiser. Ali da je bolji od Kubricka- bolji je..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by dr strangelove

A ja sam gledao sve Kubrickove i puno više Hustona od tebe i time se smatram mjerodavnijim i kompetentnijim ocjenit kvalitete navedenih redatelja



Vidiš kako sam znao..
Ja nisam rekao da su Kubrick ili Houston loši režiseri.
Rekao sam da mi Stanley ne odgovara(ok, to je drugi način da kažeš da je nešto shit), a da mi Houston nije nužno majstor- režiser. Ali da je bolji od Kubricka- bolji je..



Nisam ni ja rekao da si ti rekao da su Kubrick ili Huston loši režiseri
Znaš sve što ću reć, ali ne znaš što sam rekao

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 14:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nego, kad smo već kod loših režisera, ima par ljudi koji su zaradili milione i milione, a trebali bi od srama da vrate sve do poslednjeg centa:

-Roland Emmerich(Godzilla, Day after tomorrow,Universal soldier)
-Joel Schumacher(Batman forever, Batman &Robin, Phone booth, Bad company, Number 23)
-Rob Cohen(xxx, fast and the furious,Dragonheart, The skulls)
-John Woo(Mission impossible 2, Face/off)
-Michael Bay(Bad boys, Armageddon, Transformers)
-Barry Sonnenfeld(Man in black, Wild wild west,Get shorty)

ima toga još...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nego, kad smo već kod loših režisera, ima par ljudi koji su zaradili milione i milione, a trebali bi od srama da vrate sve do poslednjeg centa:

-Roland Emmerich(Godzilla, Day after tomorrow,Universal soldier)
-Joel Schumacher(Batman forever, Batman &Robin, Phone booth, Bad company, Number 23)
-Rob Cohen(xxx, fast and the furious,Dragonheart, The skulls)
-John Woo(Mission impossible 2, Face/off)
-Michael Bay(Bad boys, Armageddon, Transformers)
-Barry Sonnenfeld(Man in black, Wild wild west,Get shorty)

ima toga još...



Potpisujem!!!! Iako su mi bila interesantna ova 2 Betmena kad sam bio klinac

Ako nastavimo listu, komotno mozemo da dodamo rezisere 90% 'blokbastera' koji smenjuju jedan drugog na 1. mestu box office liste.
Mada opet....mozda sam ovo samo napisao zato sto imam neku generalnu odbojnost prema novim filmovima....ko zna.


Tim Barton mi je odlican reziser. Svaki film mu je magicna bajka, sa gomilom metafora, i uvek ostavi jak utisak na mene.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 04/10/2008 14:42:05
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/10/2008 : 14:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@ king warrior

Nije mi jasno da čovek kao Sam Raimi može da napravi fenomenalne The gift i A simple plan, a kasnije pravi ljigu tipa Spiderman... njegovi raniji radovi The evil dead ili Army of darkness mi se nikada nisu sviđali.


Farrelly bros. mi nisu nešto posebno, u Something about Mary ili Dumb & dumber ionako nisu zaslužni za kvalitet, te filmove nose isključivo glumci.

Od Eastwooda nisam baš puno gledao, ono što sam video (Midnight in the Garden of Good and Evil, Mystic river, A perfect world) nije ostavilo baš neki utisak na mene. Filmovi nisu loši, ali im nedostaje "nešto" ;-) Izuzetak je Unforgiven, koji odskače od ostalih.
Jackson je napravio najbolju trilogiju svih vremena?? Sad, ovako, koliko tih dobrih trilogija postoje, pa da je to najbolja?? LOTR je ok film, u kome režiser odrađuje posao onako kako najbolje ume. A to nije baš puno. Ta tri filma žive od legende, kostima i specijalnih efekata, neki drugi režiser bi možda napravio i bolji posao.

Gibson je u svakom slučaju bolji režiser nego glumac

Kusturica mi je dosadan, mogao bi da izađe iz 1990. godine i napravi nešto drugačije a dobro, a Bertolucci nije baš nužno mainstream, zato ga nisam spomenuo




-Spider-Man je vjerovatno vrhunac comic filmova i Raimi je podigao nivo ovog zanra. Evil Dead vazi kao jedan od najvaznijih horrora i ne moze se porediti sa Army of Darkness,smecem od filma koje na srecu nosi drugi naziv nego prva dva dijela.Raimijeve Tanz der Teufel sam jos onda kao manijak trazio neskracene na VHS u Svici i nisam mogao naci, tek sa izlaskom DVDova sam tada platio neku rekordnu cijenu od 70 CHF da bih se docepao neskracene verzije.Jebiga vremena se mijenjaju, a sam znas kako je u njemackogovornom podrucju bila cenzura prije nekoliko godina.

-Farrelly Bros su definitivno zasluzni sa kvalitet svojih filmova i to ispred glumaca. Dobar primjer je da od Stillera i Carreya mogu da su nadju lose komedije ,medjutim ovdje su braca izvukli od njih maksimum.Znas kako kazu i najboljem pjevacu je dzaba dobar glas ako nema dobru pjesmu, u ovom slucaju scenario.Sve je dzaba ako nije dobar scenario,dozivjeli smo cak Jacka i DeNira u ocajnim ulogama pored njihovog talenta. Jos vaznije od scenarija je reziser koji sprovede to sve u djelo,poredivsi npr. u stripovima sa crtacem kojem je dzaba dobar scenario ako ne zna crtati i obrnuto.Jebiga,malo sam zakomplikovao nadam se da me mozes pratiti

-Nisi gledao od Eastwooda Million Dollar Baby i kritikujes Mystic River i A perfect world?

-Tesko je od LotR izvuci jos vise i Jackson je bio prava osoba za taj posao. Jackson je jedan od onih rezisera kod kojeg nedolaze glumci poput Charlize Theron i Russel Crowa sa rijecima: "Napravi mi film gdje cu dobiti oskara!"
On je jedan od onih koji zna da napravi atmosferu i da se igra sa sp.efektima, glumacki kvalitet stoji kod njega na drugom mjestu.Svako ima dar za nesto, to je njegov.Ljudi koji vole da gledaju filmove samo zbog nadahnuca,pretjeranih tekstova koji se namecu za oskara, nemaju sta da gledaju njegove filmove.Njegovi filmovi sluze za dobru zabavu

-Ova kritika za Kusturicu bi mogla da stoji za Lynacha kao i za Tarantina.Ljudi koji imaju svoj poseban i prepoznatljiv stil rijetko ga mjenjaju
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/10/2008 : 15:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nego, kad smo već kod loših režisera, ima par ljudi koji su zaradili milione i milione, a trebali bi od srama da vrate sve do poslednjeg centa:

-Roland Emmerich(Godzilla, Day after tomorrow,Universal soldier)
-Joel Schumacher(Batman forever, Batman &Robin, Phone booth, Bad company, Number 23)
-Rob Cohen(xxx, fast and the furious,Dragonheart, The skulls)
-John Woo(Mission impossible 2, Face/off)
-Michael Bay(Bad boys, Armageddon, Transformers)
-Barry Sonnenfeld(Man in black, Wild wild west,Get shorty)

ima toga još...


pogledaj ovdje moj tekst o Peter Jacksonu u prethodnom postu da ne objasnjavam jos jednom. Neki filmovi se prave za dobru zabavu, sa sp.efektima te interesantnom pricom za siru publiku, tu gluma cesto zaplati.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 15:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

Nego, kad smo već kod loših režisera, ima par ljudi koji su zaradili milione i milione, a trebali bi od srama da vrate sve do poslednjeg centa:

-Roland Emmerich(Godzilla, Day after tomorrow,Universal soldier)
-Joel Schumacher(Batman forever, Batman &Robin, Phone booth, Bad company, Number 23)
-Rob Cohen(xxx, fast and the furious,Dragonheart, The skulls)
-John Woo(Mission impossible 2, Face/off)
-Michael Bay(Bad boys, Armageddon, Transformers)
-Barry Sonnenfeld(Man in black, Wild wild west,Get shorty)

ima toga još...


pogledaj ovdje moj tekst o Peter Jacksonu u prethodnom postu da ne objasnjavam jos jednom. Neki filmovi se prave za dobru zabavu, sa sp.efektima te interesantnom pricom za siru publiku, tu gluma cesto zaplati.



Većina ovih filmova gore je uvreda za zdrav razum. Gledam i ja zabavne filmove, ali svejedno ne ostavim mozak u frižideru kad krenem u bioskop.
Mislim, ok, ne bih nikoga da vređam,ili nečiji ukus, ovi filmovi jesu zabavni, samo malo kubure sa logikom..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 04/10/2008 15:13:22
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/10/2008 : 15:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Par meni omiljenih redatelja:

Michael Haneke (The Piano Teacher, Benny's Video, Funny Games) - jad, bijeda, mizogenost, psihopatologija svakodnevnog življenja, otuđenost and šit...

David Cronenberg (Shivers, Videodrome, Existenz) - egzistencijalizam u vremenima tehnološke (r)evolucije, iskrivljena realnost, virtualno koje se želi nametnuti kao stvarno i gubitak čovjeka u svemu tome, studija id-a i sl...

Peter Jackson (Braindead, Heavenly Creatures) - njegovi splatter početci i sveukupno njegove rane godine je ono što je meni puno interesantnije nego Lord Of The Rings and šit...

Takashi Miike (Visitor Q, Ichi The Killer, Gozu) - egzotični azijatski mješanac Davida Lyncha i Quentina Tarantina

Guilermo del Toro (Pan's Labyrinth, Cronos) - veliki filmski stilist i poeta

...
Go to Top of Page

kucni duh
Advanced Member



Croatia
3943 Posts

Member since 21/03/2007

Posted - 04/10/2008 : 15:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kucni duh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nego, kad smo već kod loših režisera, ima par ljudi koji su zaradili milione i milione, a trebali bi od srama da vrate sve do poslednjeg centa:

-Roland Emmerich(Godzilla, Day after tomorrow,Universal soldier)
-Joel Schumacher(Batman forever, Batman &Robin, Phone booth, Bad company, Number 23)
-Rob Cohen(xxx, fast and the furious,Dragonheart, The skulls)
-John Woo(Mission impossible 2, Face/off)
-Michael Bay(Bad boys, Armageddon, Transformers)
-Barry Sonnenfeld(Man in black, Wild wild west,Get shorty)

ima toga još...




već smo davno zaključili da su ukusi različiti.
Mislim da je jako teško snimit ovakve filmove- iza kojih kad ih pogledaš možeš reć - BAŠ SAM SE ZABAVIO 2 URE.

Oni se rade kao torta - treba pogodit prave sastojke i količine i onda redat:
- sloj katastrofe (po mogućnosti koja prijeti nekom teritoriju u SAD)
- sloj pirotehnike
- sloj beskrajnog herojstva, gdje se glavniji glumac razmeće bicepsima i tricepsima - uvijek su 2 muška glavna glumca
- sloj romantike (tip+ženska, onaj drugi glavni glumac nema žensku, jer je prekomplicirano za gledatelje uz osnovnu priču pratit DVIJE lovestory)
- sloj zafrkancije među (obavezno) muškim likovima
- krema između slojeva je od patetike (mora bit neko dite velikih okica ili neke obiteljske zgode)
- glazura - u zadnjih 35 tisućinki sekunde - glavni junak je spriječio katastrofu, digao u zrak pola pirotehnike i zalihe goriva neke manje arapske zemlje, verbalno satrao svoga priku i NARAVNO osvojio žensku.

Inače, u ovakvim filmovima najmanje bitan redatelj, a najvažniji je producent i kompanija koja financira film- oni žele zabavan, skup film koji će u godinu dana prikupiti hrpu love, ne samo od ulaznica, već i od popratnih proizvoda sa slikom ili logom iz filma, a tu leži glavna dobit.
A i odmah se smišlja i nastavak filma, kako bi se isisalo što više love.
Najbolji dokaz toj mojoj teoriji što se neki od ovih gore spomenutih filmova reklamiraju kao "još jedan hit PRODUCENTA Jerryja Brucheimera", a redatelja niko i ne spominje.






Edited by - kucni duh on 04/10/2008 15:44:14
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2008 : 20:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucni duh

već smo davno zaključili da su ukusi različiti.
Mislim da je jako teško snimit ovakve filmove- iza kojih kad ih pogledaš možeš reć - BAŠ SAM SE ZABAVIO 2 URE.

Oni se rade kao torta - treba pogodit prave sastojke i količine i onda redat:
- sloj katastrofe (po mogućnosti koja prijeti nekom teritoriju u SAD)
- sloj pirotehnike
- sloj beskrajnog herojstva, gdje se glavniji glumac razmeće bicepsima i tricepsima - uvijek su 2 muška glavna glumca
- sloj romantike (tip+ženska, onaj drugi glavni glumac nema žensku, jer je prekomplicirano za gledatelje uz osnovnu priču pratit DVIJE lovestory)
- sloj zafrkancije među (obavezno) muškim likovima
- krema između slojeva je od patetike (mora bit neko dite velikih okica ili neke obiteljske zgode)
- glazura - u zadnjih 35 tisućinki sekunde - glavni junak je spriječio katastrofu, digao u zrak pola pirotehnike i zalihe goriva neke manje arapske zemlje, verbalno satrao svoga priku i NARAVNO osvojio žensku.

Inače, u ovakvim filmovima najmanje bitan redatelj, a najvažniji je producent i kompanija koja financira film- oni žele zabavan, skup film koji će u godinu dana prikupiti hrpu love, ne samo od ulaznica, već i od popratnih proizvoda sa slikom ili logom iz filma, a tu leži glavna dobit.
A i odmah se smišlja i nastavak filma, kako bi se isisalo što više love.
Najbolji dokaz toj mojoj teoriji što se neki od ovih gore spomenutih filmova reklamiraju kao "još jedan hit PRODUCENTA Jerryja Brucheimera", a redatelja niko i ne spominje.




Naravno da su ukusi različiti, i to je dobro tako.
Međutim, to "filmovi za zabavu" mi ne drži vodu. Par postova pre sam naveo neke meni drage filmove, i meni su ti filmovi zabavni, a ne ispiraju mozak.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/10/2008 : 09:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Koji su vam najbolji domaci filmovi?
Evo par od mene:

-Kuduz
-Ovo malo duse
-Sjecas li se Dolly Bell
-Otac na sluzbenom putu
-Dom za vjesanje
-Leptirica
-U ime naroda
-Lepota poroka
-Cudo nevidjeno
-Underground
-Cetvrti covek
-Lepa sela ,lepo gore
-Sekula i njegove zene(samo 1 dio)
-Tesna koza 1-4
-Gluvi barut
-Ko to tamo peva
-Varljivo leto `68
-Balkanski spijun
-Davitelj protiv davitelja
-Petrijin venac
-Zona Zamfirova
-Banovic Strahinja
-Maratonci trce pocasni krug
-Mrtav ladan

Edited by - King Warrior on 05/10/2008 09:52:26
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2008 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Na SF listi fali "Stvor" od Johna Carpentera. I to jako visoko. Ambijent, zebnja, strah, sumnja, ludilo, propast i uzas izvrsno su prikazani u ovome filmu. (sad mi pade na pamet: to je valjda jedini film bez i jedne jedine zene u njemu. zanimljivo)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2008 : 12:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Koji su vam najbolji domaci filmovi?




Mislim da smi imali jednu od najjačih evropskih produkcija, ili se varam? Evo par meni omiljenih filmova:

-Ovo malo duse
-Smrt gospodina Goluže
-Uzrok smrti ne pominjati
-Ko to tamo peva
-Petrijin venac
-Banovic Strahinja

-Valter brani Sarajevo
-Skupljači perja
-Variola vera
-Dr
-Tri
-Derviš i smrt

-Sjecas li se Dolly Bell
-Otac na sluzbenom putu
-Dom za vjesanje
-Leptirica
-Balkanski spijun
-Davitelj protiv davitelja
-Maratonci trce pocasni krug
-Sabirni centar
-Boj na Kosovu
-Poslednji krug u Monci
-Aloha, praznik kurvi
-Za sada bez dobrog naslova
-Oficir s ružom

-Braća po materi
-Čudo neviđeno
-Lepota poroka
-Sveto mesto
-Varljivo leto `68
-Bal na vodi
-Kako je propao RnR
-Balkan express

-Underground
-Ubistvo s predumišljajem
-Zona Zamfirova
-Mi nismo andjeli
-Crni bombarder
-Pre kiše

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/10/2008 12:26:36
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2008 : 12:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A bilo je i par dobrih TV serija:
-Otvorena vrata
-Vruć vetar
-Vratiće se rode
-Pozorište u kući
-Grlom u jagode
-Ljubav na seoski način
-Sivi dom
-Majstorska radionica
-Naše malo misto
-Smogovci
-Građani sela Luga

ima još toga...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/10/2008 : 13:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Na SF listi fali "Stvor" od Johna Carpentera. I to jako visoko. Ambijent, zebnja, strah, sumnja, ludilo, propast i uzas izvrsno su prikazani u ovome filmu. (sad mi pade na pamet: to je valjda jedini film bez i jedne jedine zene u njemu. zanimljivo)



Mozda ne ih stavio na listu 10 naj SF, ali mi je jedan od boljih i originalna Planeta majmuna. Moze i sama za sebe, a i ceo serijal mi je skroz OK.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 08/10/2008 : 18:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

The Mask Of Satan (iliti Black Sunday) je superatmosferično i reprezentativno djelo macabre stila Lamberta Bave.


Lamberto Bava možda je sanjao da je režirao tako dobar film!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/10/2008 : 19:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Ok, nije Lamberto Bava, nego otac Mario koji stoji iza Satanove Maske... it's (almost) an easy mistake to make.
Go to Top of Page
Page: of 519 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000