forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 LILIT - ultimate topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/10/2018 : 21:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Jebo vas Gregori hunter...zar zelute propast izdavaca...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/10/2018 : 00:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
bolje i nesto po prvi put kod nas, nego da opet imamo neki reprint...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/10/2018 : 08:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

naslo bi se sigurno 200-250 fanova nathana i SF koji bi uzimali gregoryja, i jos 150-200 bonelli fanova koji moraju imati sve od bonellija..i jos 100-tinjak ostalih...i eto tiraza od 500 komada... vjerujem da ni prava ne bi trebala biti previse skupa ( npr. prava na svih 16 epizoda judasa su 5 000 eura)...

u pitanju je 17 brojeva + 1 maxi kojim se zavrsio serijal...




Kako bi onda se tek prodavali kvalitetniji junaci?
Kad bi tako bilo kakve su ti računice niti jedno strip izdanje ne bi nikada propalo
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/10/2018 : 00:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kraj.





Broj strana: 132 / Crno-belo / Uvez: Meki / Format: 150 x 210 mm
Promo cena: 350 dinara
Puna cena: 400 dinara

[url=http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Lilit018zavir.pdf]Poslednji zavir[/url]
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/01/2019 : 22:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#18 - Kraj lova

Nisam zadovoljan.
Uobičajena kritika da se Enoch previše usredotočio na vremenske epohe i potrošne likove u njima i da je premalo vremena posvetio interakciji sa Korovom i onom cijelom svijetu iz kojeg je došla Lilit, itekako je na mjestu.

spojleri:
Cijela ta zadnja epizoda totalno je antiklimaktična, sve do zadnje trećine radnja teče kao da smo na negdje na sredini serijala. Onda tek u zadnjih tridesetak stranica Enoch isporučuje prilično predvidljiv kraj u kojem se Lilit stapa s Korovom i na taj način uništava/obogaćuje ovaj i onaj svijet. Kažem predvidljiv zbog činjenice što je Luca Enoch poprilično jaki ljevičar u svjetonazorskom smislu, što znači da postojanje granica, bilo među državama, bilo među ljudima, nije nešto što je njemu visoko na listi prioriteta. To je potpuno jasno bacite li pogled na Enochov facebook profil ili ako pročitate Geu koja ima sličan kraj (stapanje ljudske i demonske rase). Mislim, sve je to sasvim legitimno s njegove strane ali za mene je nedovoljno interesantno i nekako brzopleto, a da ne spominjem kako je Mrkog pretvorio u negativca.
Šteta.

Edited by - solar on 24/01/2019 22:03:13
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/01/2019 : 22:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Kakva je ocena za ceo serijal?

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/01/2019 : 22:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, morat ću ga još jednom cijelog iščitati ali to će pričekati neko vrijeme.
Svakako mi se Gea više sviđa.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/01/2019 : 23:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ne znam, morat ću ga još jednom cijelog iščitati ali to će pričekati neko vrijeme.
Svakako mi se Gea više sviđa.




Pročitao sam samo prva tri broja i tu stao.
Nekako je sve bilo na istu foru - pronaći nosioca Trnovca (valjda tako beše) i ubiti, pri čemu se nešto promeni i istorija.
Ima li neka globalna poenta serijala - ili se tako nastavlja do samog kraja (naravno - bez spojlera)?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/01/2019 : 23:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nekako je sve bilo na istu foru - pronaći nosioca Trnovca (valjda tako beše) i ubiti, pri čemu se nešto promeni i istorija.
Ima li neka globalna poenta serijala - ili se tako nastavlja do samog kraja (naravno - bez spojlera)?

To je manje više to, ako te previše ne zanimaju povijesna razdoblja i pojedini likovi u njima onda nećeš biti nešto pretjerano zadovoljan. Ima poanta ali ona je u drugom planu.

Kao što sam gore napisao: "Nisam zadovoljan.
Uobičajena kritika da se Enoch previše usredotočio na vremenske epohe i potrošne likove u njima i da je premalo vremena posvetio interakciji sa Korovom i onom cijelom svijetu iz kojeg je došla Lilit, itekako je na mjestu."

Edited by - solar on 24/01/2019 23:31:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 23:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by solar

Ne znam, morat ću ga još jednom cijelog iščitati ali to će pričekati neko vrijeme.
Svakako mi se Gea više sviđa.




Pročitao sam samo prva tri broja i tu stao.
Nekako je sve bilo na istu foru - pronaći nosioca Trnovca (valjda tako beše) i ubiti, pri čemu se nešto promeni i istorija.
Ima li neka globalna poenta serijala - ili se tako nastavlja do samog kraja (naravno - bez spojlera)?



znači da nisam pogrešio što sam odustao (doduše,nakon druge sveske)
sad sam mirniji

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/01/2019 : 12:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Pa ipak, broj 12 je i sad skoro nemoguće naći.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/01/2019 : 17:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo da na 20+ miliona, koliko je nase govorno podrucje i trziste za stripove, cifra od 300 i cifra od 500 komada moze napraviti toliku razliku, sto je na, vec pomenutih 20+ miliona sitnica...
dovoljno je uporediti junake koji su izdavani u 500 komada kod libelusa i darkwooda, julia, lilith, jdjp, magicni, skriveno lice, demian, nathan, marti, i ostali..tih brojeva sta su isli u 500 komada i danas se u pola cijene po sajmovima nadju, dok ovih sta su smanjeni na 300 komada, danas se krecu po 2-3 puta vecoj cijeni od pocetne...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/01/2019 : 21:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za DW izdanja, ali za Libellus je stvar vrlo jasna. Manji broj likova pokupuje veću količinu pa poslije preprodaju. Nedavno su pojedini brojevi Lib Mr No išli i po 100 eura naviše, kako se već ekipa pokolje oko njih.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/02/2019 : 00:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Epizoda "The editor is in" u kojoj se Lilit tuži na ritam izdavanja, govori o tome kako na internetu prodava artefakte koje je skupila u raznim vremenskim epohama. Urednik onda nazove Lucu Enocha ali ovaj kaže kako je previše zaposlen radom na Dragoneru i da ne može više vremene posvetiti Lilit. Onda ona predlaže da je ubace u neku epizodu Teksa pa npr. može zauzeti mjesto Teksove žene koja imam isto ime. Pa kad joj to odbije onda predlaže da je presele u Dylan Doga i da zauzme Morganino mjesto.
Također je bilo simpa kako je urednikova prehlada i kihanje aktiviralo njezin predatorski modus u koji upadne kad traga za Trijakantom.
U epizodi se također pojavljuje Mrki ali i Java.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/02/2019 : 07:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Pa ipak, broj 12 je i sad skoro nemoguće naći.



Stvarno, što je tome razlog? Mogu se naći skoro svi brojevi osim ovog.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/02/2019 : 09:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koliko se secam bila je poplava u skladistu tad i veci deo broja 12 je tada ostecen i van upotrebe..
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/02/2019 : 09:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
A jbm, kako ću to uopće kompletirati
Go to Top of Page

DRAŽEN
New Member

171 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 12/02/2019 : 12:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Ja sam imao probleme da nabavim broj 10. I on je rijedak.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 12/02/2019 : 19:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#18 - Kraj lova

Nisam zadovoljan.
Uobičajena kritika da se Enoch previše usredotočio na vremenske epohe i potrošne likove u njima i da je premalo vremena posvetio interakciji sa Korovom i onom cijelom svijetu iz kojeg je došla Lilit, itekako je na mjestu.

spojleri:
Cijela ta zadnja epizoda totalno je antiklimaktična, sve do zadnje trećine radnja teče kao da smo na negdje na sredini serijala. Onda tek u zadnjih tridesetak stranica Enoch isporučuje prilično predvidljiv kraj u kojem se Lilit stapa s Korovom i na taj način uništava/obogaćuje ovaj i onaj svijet. Kažem predvidljiv zbog činjenice što je Luca Enoch poprilično jaki ljevičar u svjetonazorskom smislu, što znači da postojanje granica, bilo među državama, bilo među ljudima, nije nešto što je njemu visoko na listi prioriteta. To je potpuno jasno bacite li pogled na Enochov facebook profil ili ako pročitate Geu koja ima sličan kraj (stapanje ljudske i demonske rase). Mislim, sve je to sasvim legitimno s njegove strane ali za mene je nedovoljno interesantno i nekako brzopleto, a da ne spominjem kako je Mrkog pretvorio u negativca.
Šteta.


Potpisujem gore citirani osvrt. Enoch je odlično koristio kroz 17 brojeva povijesne alternative i mijenjao događaje. A onda se u zadnja tri broja sve svede na Sjevernu Ameriku krajem 18.st. te kroz dva i pol broja radnja prilično stagnira. Tada kreće ubrzani rasplet u kojem se potpuno pogubio i zbrzao kraj. Šteta!
Ipak, cijeli serijal je zanimljiv za čitanje, osobito ljubitelji povijesti...

---

<b></b>
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 27/02/2019 : 20:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo, pročitao sam u komadu sve od Lilit, osim tog nesretnog broja 12 kojeg nigdje nema

Kakvo je to osvježenje pročitati u komadu, a ne patiti se sa onakvim polugodišnjim tempom izdavanja. Imao sam velikih očekivanja od ovog serijala, s obzirom da mi se jako dopala Gea, posebice kako se razvijala od prvog do zadnje broja, pa sam dao kredit i ovom serijalu. Naravno, nema nikakvih sličnosti, osim što sam u par navarata prepoznao neke face iz oba serijala.

Izdanje je zaista perfektno i povoljno, nema greške.

Crtež mi je dobar, premda mi je distopijsko društvo u budućnosti prikazano dosta sterilno, ali zapravo ima i smisla.

Pitao sam se koliko će biti zanimljiv lik koji je praktički nepobjediv u fizičkoj borbi, i normalno, zato će autor posegnuti za moralnim dilemama i sumnjama u naše junakinje koja će se pitati koliko je ispravno ono što radi dok masakrira svoje žrtve. Donekle satisfakciju nalazi dok komada negativce.

Sumnju u ispravnost njene misije pobuđuju i povremeni detalji iz likinog prisjećanja na njenu obuku gdje se njeni učitelji pokazuju kao proračunati manipulatori koji stvaraju hladnokrvno bešćutno oružje od nevine djevojčice, da li se isplati spašavati takvo društvo.

Povremeno radnja zapada u repetitivnost koja se svodi na - Lilit se nađe u određenom vremenu, mora naći stonogu da upije znanja iz tog vremena i sretne svog vodiča, traži žrtvu i zatim je raskomada. Srećom, od dosade me spašavalo što je vrijeme svaki put bilo drugačije, njeni glavni neprijatelji su evoluirali, evoluira i sama Lilit, sve jasnije se oslikava kakvu je obuku Lilit prolazila, usprkos svojoj nepobjedivosti Lilit počinje zapadati u poteškoće, zbog petljanja u raznim vremenskim pravcima tijek ljudske povijesti se totalno mijenja.

Ipak razočarala me epizoda koja se odvija u "sadašnjosti", valjda je zaista pouka bila kako se u suštini ništa ne mijenja, a onda slijedi zadnja trilogija, i tu stvarno nemam puno za dodati onome što je Solar rekao, previše se izgubio fokus sa Lilit, pa imam dojam kao da čitam priču o alternativnoj povijesti, a ne o Lilit i njenoj lovini, pa se radnja razvukla.

Nije me previše iznenadilo koja je "prava" strana za koju je autor navijao, jer je već davno bacio mrvice, ali me iznenadio sam rasplet koji mi se svidio. Samo po sebi nije to čak ni bilo zbrzano, ali kada uzmemo da dolazi kao finale nakon dvije i pol razvučene epizode, onda zaista može ostaviti takav dojam. Žao mi je zbog toga, ali svejedno ću se vraćati ovoj seriji.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/09/2019 : 19:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Lilit će biti objavljena i u Brazilu:

https://www.reddragonpublisher.com/lilith?fbclid=IwAR33R-c_AF1_0oqN6XoKUKf5IZl41659lu7An0wGkW7ZlFvuKA2ABonQizw
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 16/09/2019 : 22:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Zbrzani kraj mi izgleda ukraden iz finala Matrixa

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/09/2019 : 09:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ne znam šta je to sa tim brojem 12. Ja sam neki dan pročitao ovdje na forumu kako ga je nemoguće pronaći i više iz radoznalosti išao googlati. Nakon sekunde mi je iskočio oglas na Limundu sa opcijom kupi odmah. Kupio, zamolio prodavača da mi ga odmah pošalje na Sawitcevu adresu i kako je on dolazio isti dan kod mene na more već je navečer bio kod mene na polici.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 28/12/2019 : 16:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#18 - Kraj lova

Nisam zadovoljan.
Uobičajena kritika da se Enoch previše usredotočio na vremenske epohe i potrošne likove u njima i da je premalo vremena posvetio interakciji sa Korovom i onom cijelom svijetu iz kojeg je došla Lilit, itekako je na mjestu.

spojleri:
Cijela ta zadnja epizoda totalno je antiklimaktična, sve do zadnje trećine radnja teče kao da smo na negdje na sredini serijala. Onda tek u zadnjih tridesetak stranica Enoch isporučuje prilično predvidljiv kraj u kojem se Lilit stapa s Korovom i na taj način uništava/obogaćuje ovaj i onaj svijet. Kažem predvidljiv zbog činjenice što je Luca Enoch poprilično jaki ljevičar u svjetonazorskom smislu, što znači da postojanje granica, bilo među državama, bilo među ljudima, nije nešto što je njemu visoko na listi prioriteta. To je potpuno jasno bacite li pogled na Enochov facebook profil ili ako pročitate Geu koja ima sličan kraj (stapanje ljudske i demonske rase). Mislim, sve je to sasvim legitimno s njegove strane ali za mene je nedovoljno interesantno i nekako brzopleto, a da ne spominjem kako je Mrkog pretvorio u negativca.
Šteta.



Pročitao Lilit od početka do kraja u nekoliko dana.
Apsolutno se slažem sa solarom.
Kraj koji je po meni skroz bezveze.
Cijela poenta serijala se izgubila u zadnjem broju. Uopšte kraj koji mi se ne sviđa ni najmanje.
Nisam zadovoljan.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 29/12/2019 : 18:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Ja sam Lilit izdržao čitati do 10 epizode, a onda više nije išlo. Jednostavno nezanimljivo, non stop isto. Bar meni.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000