forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 212

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 04/12/2018 : 18:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Zato što je svaka unutrašnja bolja od njegove 6 puta.
Zato što je jedan od najgorih crtača u Zagorovoj grupi.
Zato što nijednom pravom ljubitelju Zagora, ni na pamet ne bi pao Laurenti kao crtač Naslovnih strana KI.
Zato što je ovo relativno skupo kolekcionarsko izdanje i svaki kupac očekuje kvalitet u svim segmentima (prevod, otisak,...) pa i u kvalitetu naslovne strane.
Zato što su, po logici "šta ima veze" - mogli uzeti i braću Kazaro, Pikata ili Gramačonija da rade naslovne.
Ili nekog od Grujića - "šta ima veze, to je ipak bonus"?

Nije za moje pare.


Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/12/2018 : 18:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
svako ima svoju racunicu sta da skuplja i kako, ali da jedan zagorov fan ceka da se vc smiluje da jednom godisnje izbaci jednu knjigu sa 3-4 epizode a to sve imas po cijeni od 1-1,5 euro po stripu, ili po 2-3 eura po stripu u klasik izdanju od 300-400 stranica sa cjelovitom pricom...

evo, ovih prvih 30-ak knjiga je jedva pokrilo 100-tinjak prvih epizoda a trebalo je skoro 10 godina da se izda... a za 100-150 eura sad nadjes bez problema u extra ediciji tih 100tinjak stripova... slicno je i sa dilan dogom...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 04/12/2018 : 20:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

svako ima svoju racunicu sta da skuplja i kako, ali da jedan zagorov fan ceka da se vc smiluje da jednom godisnje izbaci jednu knjigu sa 3-4 epizode a to sve imas po cijeni od 1-1,5 euro po stripu, ili po 2-3 eura po stripu u klasik izdanju od 300-400 stranica sa cjelovitom pricom...

evo, ovih prvih 30-ak knjiga je jedva pokrilo 100-tinjak prvih epizoda a trebalo je skoro 10 godina da se izda... a za 100-150 eura sad nadjes bez problema u extra ediciji tih 100tinjak stripova... slicno je i sa dilan dogom...


sto je tesko da se shvati da su VC izdavac za teritoriju RS i da imas ljude koji ne kupuju HRV izdanja? bez icega nacionalistickog iza. jednostavno, ogroman broj ljudi VC vidi kao nastavak Dnevnika (izdanja na srp jeziku), ogroman broj ljudi nema "stele" da nabavlja izdanja van kioska i trafika, ogromnom broju ljudi nije stalo da se izdanja pojave "sto brze" i "sto pre"...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/12/2018 : 20:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
kad bi se gledalo na to koje je hrvatsko a koje srpsko izdanje, i po tome se vodio pri kupovini, kolekcija bi mi bila na broju od 23 stripa, koliko ih je agarthi izdao..
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 04/12/2018 : 21:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
eto, vidi ga. pa ko te tera da ti to tako gledas. ali, shvati da postoje takvi ljudi i da takvima vc savrseno odgovara.
ima nekih kojima je bonelli samo na srpskom, kao sto ima nekih kojima je af samo na hrvatskom...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/12/2018 : 22:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa i ne gledam tako...zato i uzimam sva izdanja...naravno, prednost dajem jefti nijem izdanju... zato sam npr uzimao obojeni program od vc, a ne libelusove kolor festove, ali zato sad i uzimam SA/ ludens kolor specijale a ne vise vec pomenute vc obojeni program..

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 22:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

kad bi se gledalo na to koje je hrvatsko a koje srpsko izdanje, i po tome se vodio pri kupovini, kolekcija bi mi bila na broju od 23 stripa, koliko ih je agarthi izdao..



Ne gleda se to striktno, ali eto postoji mogućnost izbora (ili da bolje kažem nemogućnost za neke s obzirom na brojne okolnosti) i ono što je za nekoga daleko lakše ili povoljnije, zavisi već.Ti lično si u manjini što se tiče načina kupovine stripova jer dolaziš sa područja gde malo ljudi kupuje stripove, a sve da ih kupuje i daleko više opet ni pod razno ne bi moglo da se poredi sa srpskim tržištem.Dakle, sasvim neke druge okolnosti.
Moraš da shvatiš da ima dosta ljudi koji nisu u tvojoj poziciji i ne razmišljaju kao ti.Ne kažem da tvoje razmišljanje nije dobro, ali jednostavno stvari drugačije funkcionišu na različitim mestima.

Inače, jesam spomenuo i Zagora Extra (čiji komplet u dobrom stanju uopšte nije tako lako nabaviti u Srbiji,a da ga preprodavci ne zacene,kupovina od nekog van Srbije zbog troškova i transporta ne dolazi u obzir,a još uzmi u obzir da prosečnom kupcu tako nešto ne bi palo ni na pamet,možda nama ponekima sa foruma), ali ponavljam, to izdanje i bilo koje drugo kiosk nije za poređenje sa ovim iz naziva topika.Svakako da ljudi iz Srbije koji nemaju iole dovoljno novca ne kupuju nikakvo kolekcionarsko izdanje i njih je dosta, pa opet ostane dosta i onih drugih jer zaista mislim da trenutno u Srbiji ima više ljudi koji kupuju stripove nego u svim bivšim republikama SFRJ zajedno.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/12/2018 : 22:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Teško je govoriti bez konkretnih brojki, ali moje je mišljenje da samo u Hrvatskoj ima više konzumenata stripa i veći influks novca prosječnog stripofila, nego u Srbiji, bez obzira što Srbija ima skoro duplo više stanovnika. Što uopće ima na kioscima da ide normalnim ritmom?- samo dylan i zagor (i to samo redovna serija bez brojnih sporednih edicija koje imamo na hr kiosku)...dobro odnedavno ide i zs . Pogledaj Texa- svaka 3 mjeseca, a u hr svakih 45 dana, i to brojevi koji su već izdani od strane vč. Plus imamo maxi tex, tex klasik, tex kolor.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 22:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
I ne treba zaboraviti činjenicu da mnogi ljudi vole što im je mesto gde mogu kupiti strip pred nosom takoreći, možda su do njega za 5 minuta.Što bi razmišljali o nekakvom uvozu, odlaženju u striparnicu koja možda i nije u njihovom mestu, a putni troškovi su odmah tu.Da ne spominjem gatanja i gledanja u čarobnu kuglu da li su neka luksuzna izdanja iz inostranstva rasprodata, da li treba ući u predinfarktno stanje i juriti da se to na vreme nabavi i pritom prodati bubreg da bi se imalo dovoljno novca.
Inače, neka izdanja iz Hrvatske poput Ludensovih Bleka, Mikija, Kita i ranije Marka se u Srbiji mogu kupiti na kioscima i kod raznih kolportera, lako su dostupna i tu je već onda situacija sasvim drugačija.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 22:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Teško je govoriti bez konkretnih brojki, ali moje je mišljenje da samo u Hrvatskoj ima više konzumenata stripa i veći influks novca prosječnog stripofila, nego u Srbiji, bez obzira što Srbija ima skoro duplo više stanovnika. Što uopće ima na kioscima da ide normalnim ritmom?- samo dylan i zagor (i to samo redovna serija bez brojnih sporednih edicija koje imamo na hr kiosku)...dobro odnedavno ide i zs . Pogledaj Texa- svaka 3 mjeseca, a u hr svakih 45 dana, i to brojevi koji su već izdani od strane vč. Plus imamo maxi tex, tex klasik, tex kolor.



Gledaš na stvari na pogrešan način.
Realno u Hrvatskoj postoji samo jedan veći izdavač i to je Ludens.Ostali su malo manji izdavači ili daleko manji.I sve ih je manje, neke ne tako zanemarljive izdavačke kuće iz Hrvatske više ne postoje ili više ne izdaju stripove.Recimo Libellus je jako sitan izdavač, mogu oni da izdaju kako god hoćeš lepe stripove kada je njihov tiraž realno smešan i dostupan samo određenoj grupici kolekcionara.
A Ludens svoja kiosk izdanja plasira i po Bosni i Sloveniji, eto nešto čak ide i u Srbiju, ne znam kako bi funkcionisali da nije toga plus zlatne koke Zagora koga stalno izdaju iznova u milion novih izdanja.I bilo bi zanimljivo znati koliki je recimo tiraž Ludensovih udarnih kiosk izdanja, a koliki onaj od Veselog četvrtka.

U Srbiji je trenutno prava poplava novih stripova, nisu svi klasična kiosk izdanja, ali ne treba zaboraviti da mnoga izdanja imaju tiraž solidno veći od 500 primeraka, nije onaj tiraž baš uobičajen za kioske, ali nije ni mali.Većih izdavača ima dosta više (spomenuću samo Veseli četvrtak,Darkvud i Čarobnu knjigu), ima i gomila srednjih i sitnijih i što je još bitnije stalno se pojavljuje neko novi, u Hrvatskoj recimo već se dugo niko novi nije pojavio.
Takođe, u Srbiji je kasnije krenuo neki blagi stripovski bum jer dugo godina stripova uopšte nije bilo u ponudi maltene, dok u Hrvatskoj to nije bio slučaj jer su stripovi uvek bili u ponudi, pre svega na kioscima.Tako da, neko zasićenje u Hrvatskoj je sigurno veće nego u Srbiji gde je za neke povratnike sve to još uvek novo i uzbudljivo.

Veseli četvrtak ima lošu distribuciju kiosk izdanja, u Crnu goru stripovi kasnije stižu, u Bosni kasni i remitenda, a čak ni u neke delove Srbije stripovi ne stižu kako bi trebalo.Opet, vidi se da za njih to nije presudno jer na primer samo jedan Beograd, plus recimo Novi Sad može da pokrije ogroman deo troškova svojim tržištem.

Što se tiče novca, to što ljudi recimo u Hrvatskoj ga imaju više ne znači puno ako uglavnom pune džepove sitnih izdavača poput Libellusa.Cene Ludensovih izdanja su uobičajene i ne razlikuju se puno od onih izdavača u Srbiji.

I na kraju, broj stanovnika se sigurno ne može tek tako zanemariti.

Edited by - maelstrom on 04/12/2018 22:53:46
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 04/12/2018 : 22:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Sva izdanja Ludensa ili Libelusa mogu da se nabave i u Srbiji.
Ima ih u striparnicama Darkvud i Alan Ford.
Čak je i u objektima "Trafika" bilo Zagorovih i Teksovih Maxija (i sam sam uzeo par komada).
Tako da - nema potrebe za naručivanjem iz inostranstva.
Na kioscima svuda ima Bleka, PSDZ, Mikija, Marka (ranije), Malog rendžera, B & B.


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kad bi se barem srpska izdanja mogla naći na hrvatskim kioscima.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Sva izdanja Ludensa ili Libelusa mogu da se nabave i u Srbiji.
Ima ih u striparnicama Darkvud i Alan Ford.
Čak je i u objektima "Trafika" bilo Zagorovih i Teksovih Maxija (i sam sam uzeo par komada).
Tako da - nema potrebe za naručivanjem iz inostranstva.
Na kioscima svuda ima Bleka, PSDZ, Mikija, Marka (ranije), Malog rendžera, B & B.







Sva Libellusova nema šanse.Nema ništa na lageru sem najnovijih izdanja (u Alan Fordu ima doduše nešto baš sitno,u Darkvudu ne,barem tako kažu), a čak više neće da uvezu ni ona izdanja koja lično tražiš, a nisu još rasprodata već ti kažu da lično kontaktiraš Libellus.
U Darkvudu ti čak za većinu i novih Libellusovih izdanja traže rezervacije, barem su meni tražili (šta znam da li nekima drugim ne traže) tako da od njih već odavno nisam uzimao to već iz Alan Forda.
Iluzorno je uopšte pričati o Libellusu u Srbiji, većina ljudi koja skuplja ovde stripove ne zna ni šta je to, da li se jede ili maže na kožu.
Već sam spomenuo da se neka Ludensova izdanja mogu kupiti na raznim opšteprodajnim mestima u Srbiji, ali za neka druga je isto bolje da požuriš u striparnice ako nećeš da završiš sa primerkom koji ima utore ili nešto slično, tako da nisu ni tu baš stvari tako jednostavne.

A striparnice Darkvud i Alan Ford su u Beogradu.Znači nije baš da ljudi iz drugih gradova mogu da se prošetaju do njih i odmah uzmu ono što im treba.Mogu naravno da naruče ili pošalju po nekom, naravno moraće da vode računa o vremenu, stanju u skladištu, da se nešto ne ošteti u transportu......Daleko je bolje otići negde lično bez ikakvih troškova i probrati sam strip koji hoćeš da kupiš birajući između više primeraka.I normalno je da će ljudi uvek pre biti okrenuti tako nečemu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/12/2018 : 23:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je kiosk izdavaštvo totalno druga životinja u odnosu na niskotiražne izdavače koji plasiraju robu samo u striparnice i knjižare, i da se to dvoje ne može miješati, ali nisam stručnjak tako da ne bih ulazio u preduboku raspravu (inače već sam spomenuo kako sam ljubomoran što mi nemamo izdavača poput čarobne knjige).

Ne možemo uzeti Zagora kao primjer jer svugdje ide odlično, a cifre su nam nepoznate. Zato sam uzeo Texa kao odličan primjer,također ne znamo cifre, ali po ritmu izlaženja i broju edicija možemo zaključiti da se u Hrvatskoj bolje prodaje. Razlog za slabiju prodaju vidim upravo u tome što si spomenuo: Srbija je dugo bila bez kiosk stripa, problemi s distribucijom u samoj Srbiji, van nje da i ne govorim (interliber dobar primjer). Sve u svemu, teško je govoriti bez preciznih brojki, pogotovo jer nije uspješnost poslovanja samo u tiražima pojedinih izdanja, ima nešto i u broju ukupnih izdanja te ritmu njihovog izlaženja.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 04/12/2018 : 23:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kad bi se barem srpska izdanja mogla naći na hrvatskim kioscima.


Pa mogu u Školskoj knjizi... Šta to nije dovoljno ?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kad bi se barem srpska izdanja mogla naći na hrvatskim kioscima.



Većina toga na kioscima i vamo i tamo, da bude pre svega lako dostupno, to bi bilo najbolje i prava divota, ali koliko je to realno nažalost......
Ipak, nadam se barem nekim promenama.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/12/2018 : 23:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by velka031

Kad bi se barem srpska izdanja mogla naći na hrvatskim kioscima.


Pa mogu u Školskoj knjizi... Šta to nije dovoljno ?


U ŠK imaš samo izdanja VČ, i to po cijenama od oko 20% većim nego u Srbiji. Nema izdanja ČK i Darkwood.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Mislim da je kiosk izdavaštvo totalno druga životinja u odnosu na niskotiražne izdavače koji plasiraju robu samo u striparnice i knjižare, i da se to dvoje ne može miješati, ali nisam stručnjak tako da ne bih ulazio u preduboku raspravu (inače već sam spomenuo kako sam ljubomoran što mi nemamo izdavača poput čarobne knjige).

Ne možemo uzeti Zagora kao primjer jer svugdje ide odlično, a cifre su nam nepoznate. Zato sam uzeo Texa kao odličan primjer,također ne znamo cifre, ali po ritmu izlaženja i broju edicija možemo zaključiti da se u Hrvatskoj bolje prodaje. Razlog za slabiju prodaju vidim upravo u tome što si spomenuo: Srbija je dugo bila bez kiosk stripa, problemi s distribucijom u samoj Srbiji, van nje da i ne govorim (interliber dobar primjer). Sve u svemu, teško je govoriti bez preciznih brojki, pogotovo jer nije uspješnost poslovanja samo u tiražima pojedinih izdanja, ima nešto i u broju ukupnih izdanja te ritmu njihovog izlaženja.





Pazi, nije toliko bitno da li se strip prodaje na kioscima ako mu je tiraž nizak ili se ne prodaje, a tiraž mu je praktično isti kao kod tog izdanja koje ide na kioske.
Mnoga Ludensova kiosk izdanja nemaju ništa bolji tiraž od nekih izdanja Čarobne knjige, pa i Darkvuda (dobro Darkvud je sada u poslednje vreme počeo malo da grca sa nekim takvim izdanjima).

Tiraž je bitan kada se gleda neka masovnost, izdavač sam bira mesto prodaje u zavisnosti od toga šta misli da je bolje ili povoljnije za njega.

A Hrvatsko tržište očigledno baš nije dovoljno za Ludens, treba mu ponešto i sa strane, plus sigurno niko ne može reći da je ova izdavačka kuća jača nego 3 velike kuće u Srbiji, zar ne?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
I relativna je ta priča oko nekih Bonelli junaka van Zagora.Recimo Teks ide bržim tempom u Hrvatskoj, Dilan Dog u Srbiji, Marti Misterija i Mister No idu u Srbiji u Hrvatskoj ih više nema, u Hrvatskoj idu i neki stariji junaci, u Srbiji su išli i K.Mark specijali ranije......

Nemoguće je tu reći da je sve to tako isključivo zbog određene popularnosti, jednostavno sve to nije glavni prihod ni Ludensa ni Veselog četvrtka, dobro uz izuzetak Dilana Doga koji Veselom četvrtku zaista predstavlja uz Zagora svojevrstan prioritet.

Veseli četvrtak takođe recimo ima više kolekcionarskih izdanja od Ludensa, imaju očajan tempo, ali ih ima dosta recimo, izbacuju i neka ad-hok izdanja i kada se to sve sabere imaju različite izvore prihoda očito.

Ono što je srž svega, ne mogu se pirediti tržišta u Hrvatskoj i Srbiji samo na primeru Veselog četvrtka i Ludensa.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 04/12/2018 : 23:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@maelstrom Ja uspoređujem samo Ludens i VČ jer su kao kiosk izdavači usporedivi. Ne uzimam ČK i Darkwood, jer bi onda morali ovdje uzeti Fibru i Libellus, a onda dobivaš prevarijabilnu sliku gdje je teško izvući logične zaključke.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 04/12/2018 : 23:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

@maelstrom Ja uspoređujem samo Ludens i VČ jer su kao kiosk izdavači usporedivi. Ne uzimam ČK i Darkwood, jer bi onda morali ovdje uzeti Fibru i Libellus, a onda dobivaš prevarijabilnu sliku gdje je teško izvući logične zaključke.



Da, ali ne možeš porediti Fibru i Libellus sa Darkvudom i Čarobnom knjigom kada su poslednje dve veće izdavačke kuće od prve dve, pogotovo od Libellusa.
Darkvud je u startu krenuo sa nekim kiosk izdanjima, imali su problema sa distribucijom i nije im se dalo da to rešavaju pa je ostalo da se ta izdanja prodaju po striparnicama i nekim knjižarama.
Nisi uhvatio srž mog izlaganja, taj Ludensov Teks kojeg spominješ možda nema veći tiraž od trenutnog nekog izdanja Čarobne knjige, a ranije i Darkvudovog, to što se prodaje na kioscima, a ovo ne je samo forma.

A ako ćemo nabrajati sve izdavačke kuće, šta misliš gde ih ima više, u Hrvatskoj ili Srbiji?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/12/2018 : 00:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače Dexters ne znam da li znaš, ali vlasnik Darkvuda ima vlasnički udeo u Libellusu, odnosno barem je pre bilo tako ne znam da li je još uvek.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/12/2018 : 00:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, konačan odgovor- Slovenija

Pa i ne želim nabrajati izdavačke kuće, jer to uopće ne mora biti bitno u procjeni broja strip konzumenata. Mogao bih se složiti da nam strip tržišta nisu usporediva (čak i kiosk izdavači ludens i vč imaju značajne razlike), tako da se ne može pouzdano tvrditi gdje ima više strip konzumenata, barem ne na osnovu dostupnih podataka.

PS: dylan izlazi više u hr, ali je redovna serija podjeljena na extra i "obični" dylan koji idu paralelno. Marti i Mister No bi vjerojatno mogli ići barem tromjesečno, ali pretpostavljam da se Berniju ne da zajebavati s tim, kad ima drugih isplativijih projekata. VČ je više "fanovski" vođena firma.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/12/2018 : 00:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Sto ljudi sto cudi, a jedan sam od ljudi koji je ovo izdanje najvise kritikovao. Sada mi se ovo izdanje najvise svidja pogotovo dopunjeno odabranim pricama. I onako me vise od prvih 200-250 Zagora i ne interesuje da imam po redu. Zagor extra sam prodao iz vise razloga, pre svega sto nije po redu i sto nije tvrdokoricen.
Laurentije gledam kao bonus, jer naslovnice postoje unutra.
Ne smeta mi brzina jer ga posle broja nekog svakako necu kupovati, ali bih voleo da su recimo 2 knjige bar godisnje sada.
Ima toliko stripova za procitati, pa cu ovo taman ponovo da citam u penziji 😀
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/12/2018 : 00:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Naravno Dexters, dobar deo ove diskusije je relativan, teško je nešto tačno utvrditi.Tržišta su različita, no poenta svega je da ovo kolekcionarsko izdanje Zagora svakako nije besmisleno kako je Zlatan Bihac tvrdio.

Eh, ne zaboravi i Dilan Superbook kod Veselog četvrtka koji ide na 3 meseca i sadrži u sebi sva propratna Dilanova izdanja (to ti dođe kao neka protivteža svim Ludensovim propratnim izdanjima van 2 koje si spomenuo), pa i Obojeni program čak koji je nešto između kiosk i kolekcionarskog izdanja i koji sada maltene izlazi u proseku jednom u 3 ili čak 2 meseca.Plus, Magazin u Zlatnoj seriji (možda bude još ponešto tu).

Edited by - maelstrom on 05/12/2018 00:25:42
Go to Top of Page
Page: of 212 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000