forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 212

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 00:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom




Sva Libellusova nema šanse.Nema ništa na lageru sem najnovijih izdanja (u Alan Fordu ima doduše nešto baš sitno,u Darkvudu ne,barem tako kažu), a čak više neće da uvezu ni ona izdanja koja lično tražiš, a nisu još rasprodata već ti kažu da lično kontaktiraš Libellus.
U Darkvudu ti čak za većinu i novih Libellusovih izdanja traže rezervacije, barem su meni tražili (šta znam da li nekima drugim ne traže) tako da od njih već odavno nisam uzimao to već iz Alan Forda.
Iluzorno je uopšte pričati o Libellusu u Srbiji, većina ljudi koja skuplja ovde stripove ne zna ni šta je to, da li se jede ili maže na kožu.
Već sam spomenuo da se neka Ludensova izdanja mogu kupiti na raznim opšteprodajnim mestima u Srbiji, ali za neka druga je isto bolje da požuriš u striparnice ako nećeš da završiš sa primerkom koji ima utore ili nešto slično, tako da nisu ni tu baš stvari tako jednostavne.

A striparnice Darkvud i Alan Ford su u Beogradu.Znači nije baš da ljudi iz drugih gradova mogu da se prošetaju do njih i odmah uzmu ono što im treba.Mogu naravno da naruče ili pošalju po nekom, naravno moraće da vode računa o vremenu, stanju u skladištu, da se nešto ne ošteti u transportu......Daleko je bolje otići negde lično bez ikakvih troškova i probrati sam strip koji hoćeš da kupiš birajući između više primeraka.I normalno je da će ljudi uvek pre biti okrenuti tako nečemu.






Nisam ni mislio na SVA izdanja u smislu svi brojevi - nego da se mogu nabaviti kada izadju, do trenutka rasprodaje uvezenih primeraka.
Nije potrebno da se uvoze.
A na kioscima ima svih junaka - sem onih koje objavljuje VČ.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/12/2018 : 00:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2




Nisam ni mislio na SVA izdanja u smislu svi brojevi - nego da se mogu nabaviti kada izadju, do trenutka rasprodaje uvezenih primeraka.
Nije potrebno da se uvoze.
A na kioscima ima svih junaka - sem onih koje objavljuje VČ.





Pa već sam ti napisao da u Darkvudu traže neke rezervacije, plus broj primeraka koji uvezu je mali pa moraš juriti da ih odmah kupiš i to baš odmah.U Alan Fordu to ne traže, ali oni uvoze još manji broj primeraka od Darkvuda, kasnije dobiju dopunu od bukvalno po jednog primerka.
Nikako Libellus u Srbiji nije lako dostupan, a generalno nije uopšte i van nje.

Ludensovi junaci na kioscima u Srbiji su tačno oni koje sam već spomenuo i znamo da su manje popularni od većine onih koje izdaje Veseli četvrtak.Svakako je lepo što su barem oni dostupni i lako prosečan kupac može da dođe do njih za razliku od onog gore što sam spomenuo.
Kao što sam takođe već napisao, najbolje bi bilo kada bi sve bilo lako dostupno i ovde i u Hrvatskoj, ali.....

Edited by - maelstrom on 05/12/2018 00:40:22
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/12/2018 : 02:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Naravno Dexters, dobar deo ove diskusije je relativan, teško je nešto tačno utvrditi.Tržišta su različita, no poenta svega je da ovo kolekcionarsko izdanje Zagora svakako nije besmisleno kako je Zlatan Bihac tvrdio.



da pocnemo od imena edicije.. "kolekcionarsko"... znamo sta se pod tim misli i na koga se odnosi...e sad me zanima sta je u tome kolekcionarsko kad jednom godisnje dobijes 3-4 broja i u 10 godina si jedva skupio 100 brojeva, dok ja recimo u svojih skoro 300 brojeva extra i skoro toliko redovnih imam skoro 600 brojeva...fakticki jos nekih 70-ak brojeva fali da se ima sve redovno kao i u italiji...za tri godine ce biti taj broj smanjen na 30-40 brojeva...a koliko ce do tada KI zagor da dogura? na 115 -120om broju redovne serije? i sta je tu kolekcionarsko u svemu? imati 100-tinjak brojeva hc izdanja koje iz godine u godinu ide sve manje i manje? valjda si veci kolekcionar ako imas 30 hc knjiga za laurentijevim naslovnicama, na srpskom jeziku, nego skoro 600 brojeva? za mene je ovo drugo kolekcionarsko izdanje...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 05/12/2018 : 09:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by maelstrom

Naravno Dexters, dobar deo ove diskusije je relativan, teško je nešto tačno utvrditi.Tržišta su različita, no poenta svega je da ovo kolekcionarsko izdanje Zagora svakako nije besmisleno kako je Zlatan Bihac tvrdio.



da pocnemo od imena edicije.. "kolekcionarsko"... znamo sta se pod tim misli i na koga se odnosi...e sad me zanima sta je u tome kolekcionarsko kad jednom godisnje dobijes 3-4 broja i u 10 godina si jedva skupio 100 brojeva, dok ja recimo u svojih skoro 300 brojeva extra i skoro toliko redovnih imam skoro 600 brojeva...fakticki jos nekih 70-ak brojeva fali da se ima sve redovno kao i u italiji...za tri godine ce biti taj broj smanjen na 30-40 brojeva...a koliko ce do tada KI zagor da dogura? na 115 -120om broju redovne serije? i sta je tu kolekcionarsko u svemu? imati 100-tinjak brojeva hc izdanja koje iz godine u godinu ide sve manje i manje? valjda si veci kolekcionar ako imas 30 hc knjiga za laurentijevim naslovnicama, na srpskom jeziku, nego skoro 600 brojeva? za mene je ovo drugo kolekcionarsko izdanje...




Šta si se toliko uhvatio za sam naziv "kolekcionarsko" kada on u suštini nema veze sa ovom pričom?Jeste malo nespretan naziv, bolje bi bilo luksuzno ili luksuznije izdanje.
A upravo to luksuzno i određuje suštinu svega, neko jednostavno voli i da ima kvalitetnije izdanje, sa boljim i lepšim papirom, sa potpuno čistim naslovnicama unutra, sa tvrdim koricama sve ukoričeno sa minimum jednom kompletnom pričom, možda i neki propratni tekst......
Razloga je dosta, a ako neko ovo kupuje to ne znači da neće kupovati i Zagor extra ili nešto drugo, naravno i ne mora.
Ako je ovo izdanje besmisleno onda je isto i ono od Ludensa koje je po tvojoj logici konkurencija bratskom izdanju iste matične kuće.Po tvojoj logici Zagor Extra od Ludensa konkuriše Ludensovim Zagor knjigama i obesmišljava ih.Onda to niko ne bi kupovao, a očito to nije takav slučaj.
Besmislen bi bio po toj logici sa kolekcionarske tačke gledišta onda i Libellusov Zagor za većinu jer je dostupan malom broju ljudi i solidan deo tiraža se konstantno vrti na aukcijama što od onih koji hoće tu da zarade, što od onih koji su započeli pa to nikako nisu mogli dalje da isprate.Iako je tempo bolji od Ludensa i Veselog četvrtka, opet je i ovo izdanje daleko iza Zagora Extra pa je stoga takođe besmisleno po toj logici.
A opet, naravno da ni to nije besmisleno i da ima ljudi kojima odgovara, jako se sviđa.....

Po toj logici bi i ja mogao da udarim neku kontru i kažem ti Zlatane da je besmisleno to što skupljaš Zagor Extra jer nemaš kao ja Zlatnu seriju i LMS od kojih je sve počelo, a i dalje je dogurano sa njima dalje od Extra serije.Pogotovo bi to bilo logično onda da sam ti recimo rekao pre koju godinu kada je Extra serija još više zaostajala.

Na kraju, mogli bi smo da kažemo da su sva izdanja besmislena jer zaostaju za italijanskim po ovoj Zlatanovoj logici.Izem ti takvu logiku.

A u samoj Italiji takođe izlaze kod mnogih junaka različite edicije koje ponavljaju brojeve od početka i prate hronologiju, ima tu takođe luksuznijih izdanja.I naravno da zaostaju za onom edicijom koja je ranije počela.Samo je kod Italijana to više prisutno kod Teksa i Dilana nego Zagora jer su oni tamo popularniji.


Ovo izdanje Veselog četvrtka ima loš tempo, ali u početku je imalo dobar pa se ipak odmaklo do skoro 100 i desetog originalnog broja, ko zna, možda će stvari ubuduće biti barem malo brže.
Poenta je uživati u onom što imaš, a ne biti opterećen onim što nemaš, već ćeš tek u budućnosti dobiti.Stripove će od svakog od nas neko i naslediti, pa će taj kupovati i dalje, a ako jednom prestanu da izlaze onda ionako više neće ništa biti bitno.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/12/2018 : 09:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by velka031

Kad bi se barem srpska izdanja mogla naći na hrvatskim kioscima.


Pa mogu u Školskoj knjizi... Šta to nije dovoljno ?


U ŠK imaš samo izdanja VČ, i to po cijenama od oko 20% većim nego u Srbiji. Nema izdanja ČK i Darkwood.


Znam što ima u Školskoj knjizi, redovno uzimam.... 20% skuplje mi nije toliko prestrašno. Darkwood i Čarobna knjiga ionako uglavnom nisu kiosk izdanja nego se i u Srbiji uzimaju u striparnicama. Tako da su sva srpska izdanja svima nama lako dostupna. A ako negdje i zapne tu je Osmo ☺
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 13:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom


A upravo to luksuzno i određuje suštinu svega, neko jednostavno voli i da ima kvalitetnije izdanje, sa boljim i lepšim papirom, sa potpuno čistim naslovnicama unutra, sa tvrdim koricama sve ukoričeno sa minimum jednom kompletnom pričom, možda i neki propratni tekst......





E, ne.
Ne trebaju mi potpuno čiste naslovne strane unutra, već onako kako su i u originalu objavljene - sa nazivom epizode i sa povećenim slovima u reči koja treba da se naglasi.
Uostalom - na naslovnim stranama je i ostavljen taj gornji desni ugao za naziv epizode.
Sad... to što idu ovi nazivi sa potpuno jednakim slovima je možda i do zahteva Boneli kuće.
(druga je stvar, što je potpuno besmisleno staviti sitna slovca "Rat!", kada je mnogo efektnije "RAT!")




Edited by - Kontrast 2 on 05/12/2018 13:02:19
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 13:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Ovo izdanje Veselog četvrtka ima loš tempo, ali u početku je imalo dobar pa se ipak odmaklo do skoro 100 i desetog originalnog broja, ko zna, možda će stvari ubuduće biti barem malo brže.





Neće - biće još gore.

Postoje dve vrste kolekcionarskih izdanja:
- ona koja sadrže samo neke od priča (odabrane)
- ona koja objavljuju priče redom
Da se VČ opredelio za prvu varijantu, ne bi bilo nikakvih problema.
Tu ritam nije bitan.
Dobiješ jednu priču godišnje - i to je to.
Jednu iz zlatnog perioda, jednu iz Toninelijevog, Bozelijevog, Buretovog,...
Medjutim, ovakvo kolekcionarsko izdanje, koje krene od početka i objavljuje sve priče redom...ono očigledno treba da posluži kao zamena za sva ostala izdanja tog junaka, koja su lošijeg kvaliteta.
A tu onda treba obezbediti neki normalan ritam, da se kolekcija može sakupiti i bez života poput Metuzalemovog.
Inače nije trebalo ni kretati sa ovom edicijom.

Isti je slučaj i sa Teksom.
Krenuti sa objavljivanjem svih brojeva od početka, a sa tempom od jedne knjige u dve godine.... stvarno je besmisleno.
A lepo su čitaoci tražili Odabrane priče Teksa, što je za junaka koji ima 700 redovnih brojeva, u ovakvoj izdavačkoj situaciji, sa ovakvim zaostatkom za Italijanima - jedino bilo opravdano.
Najbolje priče, gde će biti predstavljena suština serijala.
Prošarano, naravno - i stare epizode i one iz "srednjeg" perioda i ove najnovije, koje nećemo videti ni za dvadeset godina u redovnoj ediciji (ako ih uopšte bude bilo).





Edited by - Kontrast 2 on 05/12/2018 13:17:23
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 13:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Uzmi samo ovo izdanje "Sve zvezde Bonelija"...
Opet potpuni promašaj.
Ne zna se kome prave posvetu - Zagoru kao junaku, ili Noliti kao piscu scenarija?
U oba slučaja - koncept je pogrešan.
Ako je posveta Zagoru, onda je trebalo objaviti neku od najboljih priča o njemu.
Po mogućstvu neku do sada neobjavljenu, jer mnogo priča VČ još uvek nije objavio.
Ako je posveta Noliti - onda je trebalo objaviti neku od najboljih Nolitinih priča.
Ovako...prva priča uopšte i prva koja je objavljena u ZS.
Znači da je posveta Zlatnoj Seriji.
Onda treba u propratnim tekstovima da pišu o ZS - a ne o Noliti.
I da izbace onih 50 strana iz druge priče...

Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 05/12/2018 : 14:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Uzmi samo ovo izdanje "Sve zvezde Bonelija"...
Opet potpuni promašaj.
Ne zna se kome prave posvetu - Zagoru kao junaku, ili Noliti kao piscu scenarija?
U oba slučaja - koncept je pogrešan.
Ako je posveta Zagoru, onda je trebalo objaviti neku od najboljih priča o njemu.
Po mogućstvu neku do sada neobjavljenu, jer mnogo priča VČ još uvek nije objavio.
Ako je posveta Noliti - onda je trebalo objaviti neku od najboljih Nolitinih priča.
Ovako...prva priča uopšte i prva koja je objavljena u ZS.
Znači da je posveta Zlatnoj Seriji.
Onda treba u propratnim tekstovima da pišu o ZS - a ne o Noliti.
I da izbace onih 50 strana iz druge priče...





Posveta (glavna) je bila 50 godina od izlaženja na prostorima ex-yu. Prva priča je tada bila Nasilje u Darkvudu (koja je i ovde). Znači ima smisla. A druga priča je u stvari prva priča o Zagoru koaj je objavljena uopšte. Što opet ima smisla.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 14:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz



Posveta (glavna) je bila 50 godina od izlaženja na prostorima ex-yu. Prva priča je tada bila Nasilje u Darkvudu (koja je i ovde). Znači ima smisla. A druga priča je u stvari prva priča o Zagoru koaj je objavljena uopšte. Što opet ima smisla.




To je već napisano.
Ali se onda pominje gomila tekstova o Noliti, njegova iscrpna biografija i sl.
U tom slučaju je ovo izdanje posveta Noliti.
Onda je trebala biti neka njegova bolja priča.
Ako je prva priča u izdanju ZS - onda je to posveta ZS.
Mogu samo da zamislim... da je nekim slučajem prva priča bila ona o Belom jelenu Irokeza... brrrr
Ili Mrtva priroda?

A kada bude Teksova knjiga?
Biće priče Tajanstveni totem i Četiri obračuna?
Ili - ipak neke bolje?


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/12/2018 : 16:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nekima i zivot nema smisla..kako bi imala ta bonelli starr knjiga...zive..zive i gundaju...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 18:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
A šta da radim, inače?
Ćutim, kupujem šta mi se servira i stalno ostavljam postove tipa:
- Bravo!
- Sjajno!
- Masthevuša!
- Ovo se čekalo!
- Pa kako ste samo tako dobri!


Nisam taj tip.


Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 05/12/2018 : 18:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

A šta da radim, inače?
Ćutim, kupujem šta mi se servira i stalno ostavljam postove tipa:
- Bravo!
- Sjajno!
- Masthevuša!
- Ovo se čekalo!
- Pa kako ste samo tako dobri!


Nisam taj tip.






Pa ti nemoj kupiti. MEni što se ne sviđa i ne kupujem. Zabole me koji je junak.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 18:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz



Pa ti nemoj kupiti. MEni što se ne sviđa i ne kupujem. Zabole me koji je junak.




Pa šta sad - ne sme da se komentariše?
Ili sme - ali da budu samo hvalospevi?
Čemu služi stripovski forum?

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/12/2018 : 20:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

A šta da radim, inače?
Ćutim, kupujem šta mi se servira i stalno ostavljam postove tipa:
- Bravo!
- Sjajno!
- Masthevuša!
- Ovo se čekalo!
- Pa kako ste samo tako dobri!


Nisam taj tip.





Naravno da nisi
.
Ne volis stripove ili neznas kakav je zivot bez njih....ja sam ga probao i nafam se nikad vise...93-ca i Gordonlink na kioscima..jad i beda..
Manje prigovarajte i vise uzivajte u stripovima...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 23:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bez stripova bio više od 20 godina, dok im se nisam vratio pre desetak godina.
Doduše, u tom periodu me nisu interesovali, pa ne mogu reći da sam silom prilika bio bez njih.
Sada ih ponovo "komzumiram" i šta sad?
Treba da samo izigravam oduševljenog korisnika, svaki put kada se neko izdanje pojavi?
Ne smem da, kao kupac nečijeg izdanja - iznesem bilo kakve reči kritike?

Ne mogu se složiti sa tvojom ocenom, Teleru.
Lepo je biti Ti, ali sam ja ja.
Neko ko uvek ima realan odnos prema svemu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/12/2018 : 16:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Ja sam bez stripova bio više od 20 godina, dok im se nisam vratio pre desetak godina.
Doduše, u tom periodu me nisu interesovali, pa ne mogu reći da sam silom prilika bio bez njih.
Sada ih ponovo "komzumiram" i šta sad?
Treba da samo izigravam oduševljenog korisnika, svaki put kada se neko izdanje pojavi?
Ne smem da, kao kupac nečijeg izdanja - iznesem bilo kakve reči kritike?

Ne mogu se složiti sa tvojom ocenom, Teleru.
Lepo je biti Ti, ali sam ja ja.
Neko ko uvek ima realan odnos prema svemu.


ok..prihvacam..posteno...zato si i kontrast...paleta boja i misljenja...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 07/12/2018 : 13:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupio preko etrafika 1.840 dinara https://www.trafika.online/kategorije/stripovi/strip-knjiga?katid=17 , u Alanu Fordu 1.795 dinara...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 07/12/2018 : 14:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by maelstrom

Ovo izdanje Veselog četvrtka ima loš tempo, ali u početku je imalo dobar pa se ipak odmaklo do skoro 100 i desetog originalnog broja, ko zna, možda će stvari ubuduće biti barem malo brže.



Neće - biće još gore.


zato se i kaze
dobra stara vremena
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/02/2019 : 11:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U uvodniku novog Zagora stoji da ce KIZ ici na jesen i to na 500ak strana (2 celovite price).

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/02/2019 : 15:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
helingen i cudoviste iz mocvare
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/08/2019 : 21:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sa FB stranice VC:



Jbg, isekao sam crtez. Evo u celosti:


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 26/08/2019 21:53:32
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2019 : 22:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prave dame ne hodaju okolo u takvoj poderanoj odjeći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/08/2019 : 22:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
A Laurenti i kad se potrudi, to ipak nije to.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 26/08/2019 : 23:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
A ručerde u Laurentijevog Zagora...Al ono što je bitno je da ovo ide naprijed.
Go to Top of Page
Page: of 212 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000