forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 212

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 26/10/2008 : 22:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Istina. Ne znam, ja imam impuls da kupim sve od VC. Recimo, chekam vec jedno mesec dana da prodje dovoljno vremena i ushtedim dovoljno novca da kupim josh neke Demiane koje bih mnogo zheleo, a ova dva Zagora, izdanja lika prema kojem nemam puno simpatije, sam uzeo u sekundu. Prosto meni to shto VC pokushava mnogo znachi.

To, hauever, ne znachi da necu da kazhem kada neshto nije an adekvatnom nivou.
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 26/10/2008 : 23:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---
Ja cu okaciti veceras, ali je bolje da ne kacim...



Ajde ---dp---, cekamo.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/10/2008 : 23:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

quote:
Originally posted by ---dp---
Ja cu okaciti veceras, ali je bolje da ne kacim...



Ajde ---dp---, cekamo.



Pravim neke sendvice, okacicu nocas sve, i fotke sa sajma i ono sto cu tek slikati (mislim na stripove, posebno ovog antikolekcionarskog Zagora)
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 26/10/2008 : 23:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
znaci, po tvome, ne isplati se kupovat i duplat sa zagor Extra?
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 27/10/2008 : 00:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message  Reply with Quote

[/quote]Naravno da smo se videli,stari moj,bio si sa decacima i Whiskey-em(za kog si rek'o da se zove Viski,a ovamo pije rakiju! ) Uzgred,ja sam onaj iz Vlasotince!
[/quote]
pajtose stari druze sta ja to cujem popio si k...u aaa??????

al sam djubre
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2008 : 01:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

znaci, po tvome, ne isplati se kupovat i duplat sa zagor Extra?



Po meni, ne. Ako naprave korenite izmene po pitanju kvaliteta i sve to bude vidljivo vec u trecem broju, onda mozda ipak treba nastaviti sa kupovanjem, u protivnom ovo je za mene bacanje para.
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 27/10/2008 : 01:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
hmmm... vidjet cu ako dodje u Libellus...

aj molim te stavi fotke

Edited by - ozasloscena_sovuljaga on 27/10/2008 01:22:45
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 27/10/2008 : 03:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam obe knjige i pazljivo ih pogledao...sta reci,vecina ovde iznetih zamerki je na mestu,meni su stampa i povez ok skroz,bar kod mojih primeraka,papir je tanji nego sto je trebalo da bude pa se to vidi cim se strip uzme u ruke a i nedostaje z,jbga,to je krivica slabo strucnog stampara a ne izdavaca(ali se nas kao ljude koji smo pukli solidan kesh za knjigu to ne tice naravno).Malo visi drugi broj mi je sitna stvar skroz ali zato ta naslovna koja fali me maximalno zbunjuje.Ne moze da se udene u treci broj a nema je ovde,skoro pa misterijaako je brzopletost zbog sajma razlog ovim greskama(a to ima smisla,jer su uglavnom greske kod druge,a ona je u zurbi stigla na sajam u sredu)onda ce to biti sve ok sa trecom knjigom.Videcemo....Sto se mene tice i dalje sam misljenja,da iako ima ove propuste,ovo je ipak izdanje kakvo nece biti ponovljeno ko zna koliko dugo,tako da ja idem dalje,nastavljam da uzimam i nadam se da cemo trecu knjigu docekati u savrsenom izdanju(da blista),jer ce biti dovoljno vremena.Moglo je bolje,ali ja sam ipak srecam sto imamo i ovo sto imamo.

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2008 : 06:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
To sto nema slova zh nije greska stampara vec pripreme za stampu, a ovde je stampar=priprema=izdavac jer je izdavac ustvari firma koja se bavi stampom.
btw, pogledajte i uporedite korice koje su ovde (da dizajn ne spominjem opet, muka mi je vise od dizajna i dizajnera, govorim samo o kvalitetu stampe) i korice na SD extra seriji.

Sto se tice papira u stripu, kako rece prethodnik papir deluje tanje, ustvari i jeste tanji, ali nije laksi i nije jeftiniji, i bez obzira sto je tako, bolji mi je onaj jeftiniji koji ide u redovnoj seriji jer je blago hrapav, blago zuckast, deblji i kao da je stvoren za strip. Ista zamerka po pitanju papira moze se upututu i "Fibri" i "Libellusu", s tim sto je kod njihovih stripova taj beli papir jos deblji i kvalitetniji pa mnogo bolje izgleda, kod Kena je cak 120-gramski. Kad italijani rade razna HC izdanja cak i na vise stotina stranica koriste i dalje taj zuckasti hrapavi papir kakav koristi i "Bonelli".
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2008 : 06:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mezzano

quote:
Originally posted by ---dp---
Ja cu okaciti veceras, ali je bolje da ne kacim...



Ajde ---dp---, cekamo.



Sorry, nista od fotki veceras, potpuno sam izgubio iz vida da nemam aparat kod sebe, odnela ga zena na ekskurziju pre pola sata (za nju sam i pravio sendvice nocas)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/10/2008 : 08:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
samo da ti ne izbrise slike zbog nedostatka prostora ;)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pajawizard
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 23/08/2006

Posted - 27/10/2008 : 09:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pajawizard a Private Message  Reply with Quote
Neznam da li su gospoda iz libellusa i vc "zabrinuta" za nas kucni budzet pa iz tog razloga nezele da nam priuste luksuzna izdanja pravdajuci to malim trzistem te iz tog razloga i visokom cenom (pa kako uspeva bp).
Ali ih to opet nesprecava da nam nude po 12 knjiga godisnje (i time spasavaju nas budzet) izdanja koja bi trebala biti objavljena kao kiosk.
Gospodo, puno vam hvala za to sto nas stedite! ali nemojte vise, ponudite nam ono sto u evropi vec decenijama nude njihovi izdavaci, jer tesko je objasniti libellusov potez da izdanja texa koja nisu objavljivana kod nas objavi tako sto recimo knjiga mefistov sin pocinje tako da ako neko nije citao epizode koje je objavio dnevnik nezna o cemu se radi sem da "tex granatira mefista", pa bas vam hvala za takav luksuz.
A onda kao u dobra stara vremena "gde ja stadoh ti produzi" vc krece sa zagorom od prvog broja sa opet 12 knjiga godisnje i sa tirazom, kvalitetom i naravno cenom slicnom vec pomenutog izdavaca, pa gospodo nadam se da vam isti recept dva puta nece proci i da ce mo uspeti da vas ubedimo da zasluzujemo izdanja koja svojim kvalitetom zasluzuju epitet "luksuzna" i time opravdaju visku cenu koju vec placamo.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2008 : 12:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pajawizard

Neznam da li su gospoda iz libellusa i vc "zabrinuta" za nas kucni budzet pa iz tog razloga nezele da nam priuste luksuzna izdanja pravdajuci to malim trzistem te iz tog razloga i visokom cenom (pa kako uspeva bp).
Ali ih to opet nesprecava da nam nude po 12 knjiga godisnje (i time spasavaju nas budzet) izdanja koja bi trebala biti objavljena kao kiosk.
Gospodo, puno vam hvala za to sto nas stedite! ali nemojte vise, ponudite nam ono sto u evropi vec decenijama nude njihovi izdavaci, jer tesko je objasniti libellusov potez da izdanja texa koja nisu objavljivana kod nas objavi tako sto recimo knjiga mefistov sin pocinje tako da ako neko nije citao epizode koje je objavio dnevnik nezna o cemu se radi sem da "tex granatira mefista", pa bas vam hvala za takav luksuz.
A onda kao u dobra stara vremena "gde ja stadoh ti produzi" vc krece sa zagorom od prvog broja sa opet 12 knjiga godisnje i sa tirazom, kvalitetom i naravno cenom slicnom vec pomenutog izdavaca, pa gospodo nadam se da vam isti recept dva puta nece proci i da ce mo uspeti da vas ubedimo da zasluzujemo izdanja koja svojim kvalitetom zasluzuju epitet "luksuzna" i time opravdaju visku cenu koju vec placamo.


Ja stvarno ne razumijem, kao da netko nekoga tjera da kupi nesto? Nesto ti je skupo? Nemoj kupiti! Ima li ista jednostavnije?

Trouble will find me
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 27/10/2008 : 12:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by pajawizard

Neznam da li su gospoda iz libellusa i vc "zabrinuta" za nas kucni budzet pa iz tog razloga nezele da nam priuste luksuzna izdanja pravdajuci to malim trzistem te iz tog razloga i visokom cenom (pa kako uspeva bp).
Ali ih to opet nesprecava da nam nude po 12 knjiga godisnje (i time spasavaju nas budzet) izdanja koja bi trebala biti objavljena kao kiosk.
Gospodo, puno vam hvala za to sto nas stedite! ali nemojte vise, ponudite nam ono sto u evropi vec decenijama nude njihovi izdavaci, jer tesko je objasniti libellusov potez da izdanja texa koja nisu objavljivana kod nas objavi tako sto recimo knjiga mefistov sin pocinje tako da ako neko nije citao epizode koje je objavio dnevnik nezna o cemu se radi sem da "tex granatira mefista", pa bas vam hvala za takav luksuz.
A onda kao u dobra stara vremena "gde ja stadoh ti produzi" vc krece sa zagorom od prvog broja sa opet 12 knjiga godisnje i sa tirazom, kvalitetom i naravno cenom slicnom vec pomenutog izdavaca, pa gospodo nadam se da vam isti recept dva puta nece proci i da ce mo uspeti da vas ubedimo da zasluzujemo izdanja koja svojim kvalitetom zasluzuju epitet "luksuzna" i time opravdaju visku cenu koju vec placamo.


Ja stvarno ne razumijem, kao da netko nekoga tjera da kupi nesto? Nesto ti je skupo? Nemoj kupiti! Ima li ista jednostavnije?

ne nerviraj se ,vazda ima ljudi što žugaju i kontriraju
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/10/2008 : 12:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

[quote][i]
Ja stvarno ne razumijem, kao da netko nekoga tjera da kupi nesto? Nesto ti je skupo? Nemoj kupiti! Ima li ista jednostavnije?


A stvarno si glamac, čin vidiš ješku, gutaš, bez i da zagrizeš.
Mene fascinira kako svako malo izleti ovakav neki padobranac, al ne pada mi na pamet reagirat, i objašnjavat ono šta je objašnjeno x puta.
Ostavi se pizdarija,makni se sa foruma i uvati se završavanja Svagdanje borbe.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2008 : 12:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok, nije to meni problem, uopce se ne nerviram, niti ista. Imam malcice vremena za pauzu, pa odgovorim na ono sto mi zapne za oko. Sad sam upalio InDesign, krećem završavati sve otvorene stvari... Mislim da cak mozemo i stici sve za Interliber, ali necu obecavati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/10/2008 : 14:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
ja ne kupujem zagora HC nemam para a i za te pare mogao sam kupiti 4 HC magicna Vetra :)

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 27/10/2008 14:41:46
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2008 : 14:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pajawizard

Neznam da li su gospoda iz libellusa i vc "zabrinuta" za nas kucni budzet pa iz tog razloga nezele da nam priuste luksuzna izdanja pravdajuci to malim trzistem te iz tog razloga i visokom cenom (pa kako uspeva bp).
Ali ih to opet nesprecava da nam nude po 12 knjiga godisnje (i time spasavaju nas budzet) izdanja koja bi trebala biti objavljena kao kiosk.
Gospodo, puno vam hvala za to sto nas stedite! ali nemojte vise, ponudite nam ono sto u evropi vec decenijama nude njihovi izdavaci, jer tesko je objasniti libellusov potez da izdanja texa koja nisu objavljivana kod nas objavi tako sto recimo knjiga mefistov sin pocinje tako da ako neko nije citao epizode koje je objavio dnevnik nezna o cemu se radi sem da "tex granatira mefista", pa bas vam hvala za takav luksuz.
A onda kao u dobra stara vremena "gde ja stadoh ti produzi" vc krece sa zagorom od prvog broja sa opet 12 knjiga godisnje i sa tirazom, kvalitetom i naravno cenom slicnom vec pomenutog izdavaca, pa gospodo nadam se da vam isti recept dva puta nece proci i da ce mo uspeti da vas ubedimo da zasluzujemo izdanja koja svojim kvalitetom zasluzuju epitet "luksuzna" i time opravdaju visku cenu koju vec placamo.



Bez uvrede, ali nalupetao si se, bas. I to o stvarima o kojima ne znas nista. Za pocetak ti predlazem da razmislis o tome da ti budes izdavac pa da nasem napacenom trzistu ponudis sve to sto si napisao
Go to Top of Page

pajawizard
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 23/08/2006

Posted - 27/10/2008 : 16:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pajawizard a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma sve ok, nije to meni problem, uopce se ne nerviram, niti ista. Imam malcice vremena za pauzu, pa odgovorim na ono sto mi zapne za oko. Sad sam upalio InDesign, krećem završavati sve otvorene stvari... Mislim da cak mozemo i stici sve za Interliber, ali necu obecavati.


Nema potrebe da se nerviras , puno puta sam hvalio vasa izdanja(prvenstveno ridjog), ali i ovoga puta sam izneo svoje misljenje koje nazalost nije pozitivno, ali to sam uradio sa namerom da vas podstaknem da razmislite o predlozima, ali nikako da omalovazim dosdasnji vas rad.
Slazem se da kome se nesvidja i ako je skupo nekupuje, ali sta da radimo kada je to jace od nas da i kada nismo potpuno zadovoljni kvalitetom i cenom ipak kupimo izdanje jer ljubav prema stripu nadvlada racionalnost, pa nam ostaje forum na kome mozemo razmeniti utiske i razmisljanja kako pozitivna tako i drugojacija(a cemu drugom forum i sluzi)
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/10/2008 : 20:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
I ovdje grijesis. Markos nije Libellus. Markos je Fibra.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/10/2008 : 20:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi kupci trbali da stave do znaja sta je lose u stripu , da bi izdavaci mogli resiti probleme ako je to moguce. Do duse treba biti realan u tome.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 27/10/2008 : 22:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
Ova izdanja Zagora ne vrede ni 400 dinara a kamo li 1400. Toliko gresaka nikada nisam video u jednom stripu. Uvez ocajan, lepljene naslovnice koje strce po par mm,... A tek kad sam video u drugoj knjizi da su na jednoj stranici odstampali dve nisam mogao da verujem. Ja sam morao da kupim prvu knjigu jer nisam imao sta drugo da mi Ferri potpise. Samo se nadam da su tolike greske napravili zbog zurbe, uostalom videcemo trecu. Mada, nisam optimist, iskreno.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 27/10/2008 : 22:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

Mislim da bi kupci trbali da stave do znaja sta je lose u stripu , da bi izdavaci mogli resiti probleme ako je to moguce. Do duse treba biti realan u tome.




A zar ne bi trebalo da izdavaci sami znaju kako treba da izgleda jedan strip ??? Zamisli sada, ja resim da se bavim izdavanjem Mangi a nemam blage veze o njima. Jedino sto znam je da su iz Japana i da se citaju u rikverc, sem par njih.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 27/10/2008 : 22:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Bash shteta. Ali, sa druge strane, bolje da izgreshe na Zagoru, pa da se uigraju za kad krenu da izdaju neshto zaista dobro u slichnom izdanju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/10/2008 : 23:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
][/URL]

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 212 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000