forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 212

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/10/2008 : 00:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Tesko je da naslovnice vire po par mm jer bi to onda strcalo najstrasnije, i ne vire ni deseti deo milimetra, ako uopste vire. To sa lepljenjem je najmanji problem. Nakon sto sam se razocarao, sad se polako smirujem i postajem zadovoljniji jer zaboravljam koliko sam para dao a postajem svesniji toga da imam ove dve knjige koje je svakako lepo imati. Spolja izgledaju odlicno (osim sto je druga za 2-3mm visa od prve), korice su mat plastificirane i to, cak, izgleda preozbiljno obzirom da je ipak samo Zagor u pitanju. Naravno, i dalje imam mali milion zamerki, ali ne bih o tome sad.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 00:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Eto, da ne bude sve zamerke, koncept sa kompletnim prichama je sjajan, sken je do sada najbolji koji sam video ovih epizoda, a i shtampa je, osim dve-tri tek za nijansu svetlije odshtampane stranice, skoro na Libellus nivou.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 28/10/2008 : 00:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---dp---

Tesko je da naslovnice vire po par mm jer bi to onda strcalo najstrasnije, i ne vire ni deseti deo milimetra, ako uopste vire. To sa lepljenjem je najmanji problem. Nakon sto sam se razocarao, sad se polako smirujem i postajem zadovoljniji jer zaboravljam koliko sam para dao a postajem svesniji toga da imam ove dve knjige koje je svakako lepo imati. Spolja izgledaju odlicno (osim sto je druga za 2-3mm visa od prve), korice su mat plastificirane i to, cak, izgleda preozbiljno obzirom da je ipak samo Zagor u pitanju. Naravno, i dalje imam mali milion zamerki, ali ne bih o tome sad.


E sad dolazis tacno na onu poziciju na kojoj sam ja
Posto sam imao priliku da jos pre nego sto sam dobio prvi primerak popricam sa Slobom znao sam da je u zurbi napravljeno par gresaka pa nisam ocekivao savrseno izdanje i cak sam se pripremio na totalno razocarenje.
Zato kada sam dobio svoj primerak bio sam prezadovoljan.Bilo je dosta bolje od ocekivanog.Veruj mi da su mi i neke greske bile simpaticne.Bas onako Zagorovski nesavrseno kao sto je svako izdanje tog junaka na ovim prostorima.
Nekako mi ovo izdanje ima neki smek.Ne mogu da objasnim.Nije savrseno,daleko od toga ali je bas nekako kolekcionarsko.
Kada se pogledaju kritike jasno se izvlaci zakljucak da nema onih sustinskih primedbi na sam koncept izdanja.Ovde su sve primedbe one koje bi ja nazvao kategorijom stamparskih.
Jedina sustinska primedba koja se cula na izdanje je izbor Laurentija za crtaca naslovnica.Meni licno od njega postoji samo jedan losiji crtac Zagora i strahovao sam kako ce mi izgledati naslovnica pa sam cak i tu zadovoljan.Stvarno nije lose za Laurentija.Potpuno drugacije od onoga na sta smo navikli ali uklapa se solidno.
Prateci materijali po meni savrseni jer da ih je bilo vise ili sa vise ilustracija onda bi postali sami sebi cilj a oni treba da budu samo dodatno objasnjenje stripa a ne knjiga za sebe.Osvrti na price odlicni.Cak se slazem i za ocene koje su date
Ideja sa originalnim Italijanskim naslovnicama na kraju i naslovnicama iz ZS i LMS,odlicna i vrlo vesto odradjena.Dati su i podatci sa godinama i mesecima izlaska i Italijanskih i nasih izdanja.Sta ce posten covek vise.
Sto se tice stamparskih gresaka.Ima njih i vise nego sto je ovde navedeno.To sam naveo i u predhodnom postu i necu ih objavljivati.Nema potrebe.Popricao sam lepo na telefon i sa DP bas da malo razmenimo misljenja u sitna crevca ali u sustini nista strasno.Sve izuzetno lako popravljivo i sve ocigledna posledica zurbe.Zato ce i biti uveren sam treci broj pravi.E tu nema oprastanja za stamparske greske.Bice vremena i citaju nadlezni sve ovo siguran sam.
Da li kupujem dalje?
Nisam lud da ne kupujem!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/10/2008 : 04:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Kupujem samo ako se greske isprave i ako cena ne bude veca od ove, jer ovo je neka gornja granica, "progutao" bih i 1500, ali nakon ovakvog starta 1800 dinara bi bilo preskupo.
Go to Top of Page

milan 11
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 13/06/2008

Posted - 28/10/2008 : 08:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send milan 11 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ste svi malo preostri sa kritikama kvaliteta izdanja.Po meni jedini problem je cena i nju nikakav kvalitet ne moze da opravda.Dobio sam svoju potpisanu knjigu i meni je ona draga a druge brojeve cu kupovati samo ako dugo ostanu na trzistu pa im osetno spuste cenu.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 28/10/2008 : 08:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Sto bi rek`o Pasic - Svi ste u pravu! A Mauro je mlad i vreme radi za njega...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 28/10/2008 : 08:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
...nego, mislim da su mogli odabrat i neku bolju naslovnicu za sliku na hrptu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2008 : 08:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

...nego, mislim da su mogli odabrat i neku bolju naslovnicu za sliku na hrptu



možda je špreha kao u Damiana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Sale from Hell
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 28/10/2008 : 08:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Sale from Hell a Private Message  Reply with Quote
@jaki

Moram priznati da stvarni lijepo izgleda...
Jel se to možda rascijepio hrbat?
Izgleda na slici gore, ko da je strgano..
Go to Top of Page

DrB
Senior Member



Serbia
1128 Posts

Member since 04/06/2003

Posted - 28/10/2008 : 08:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DrB a Private Message  Reply with Quote
neko je pominjao neke naslovnice da hvale unutar knjiga
pa ako neko moze da mi kaze sta to tacno i gdje hvali
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 28/10/2008 : 08:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Moze li neko da mi kaze koliko knjiga ce biti i da li ce obuhvatiti sve Zagorove epizode koje su izasle do sada?

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 28/10/2008 : 10:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Valjda 12 godisnje, a mozda i cak 18. I ice po redu sve do kraja Zagora.................

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 28/10/2008 : 10:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Valjda 12 godisnje, a mozda i cak 18. I ice po redu sve do kraja Zagora.................



Hvala ti na informaciji....

Auu brate pa to je odlicno!!!!!!!! EXTRA!

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2008 : 10:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

][/URL]


Meni ovo izgleda ko kutija od videokazete.
Ne želim davat konačni sud dok ne uzmem knjigu u ruke, ali ne miriše mi na dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 10:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Do Nove godine jos jedna knjiga,rekose mi na standu VC
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2008 : 10:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Ako može neko od upućenijih da napiše kad će se druga knjiga moći naručiti? Pošto ni u darkwood-u nemaju.
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 11:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
posalji mejl VC,meni rekli iz redakcije da je tako najsigurnije i najlakse
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2008 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Nema ni kod njih.
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 11:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Pa nisu valjda prodali ceo tiraz 2. knjige?
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2008 : 11:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Nisu ali još ne šalju drugu knjigu
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 11:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message  Reply with Quote
Ok je onda,sajam zavrsen u nedelju,dok dovucu nazad neprodate stvari,pa ce poceti da salju,ali znam da mogu da se rezervisu primerci
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2008 : 12:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Slobo ne zabušavaj nego davaj knjige, u mom slučaju knjigu 2
Go to Top of Page

Pusti
Starting Member



Serbia
80 Posts

Member since 20/10/2008

Posted - 28/10/2008 : 16:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Pusti a Private Message  Reply with Quote
Eh,da,ja sam poslao mail,dva,odgovora nema...ako se ne jave u skorije vreme bicu primoran da upotrebim neki drugi vid komunikacije...telefon,npr...trebalo bi da upali...mada mi nije jasno zasto ne odgovaraju na mail kad su vec ostavili to kao mogucnost...uzeo bih obe knjige bez razmisljanja...mislim da je to jedini nacin...
Go to Top of Page

varaga
Starting Member



72 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 28/10/2008 : 16:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send varaga a Private Message  Reply with Quote
Bio sam juce u Darkwoodu i rekli su mi da ce biti knjige do kraja nedelje.Uzeo sam knjigu 1 na sajmu, a uzecu i br 2, ka stigne u Darkvudu, posto nisam stigao da svratim na sajam u subotu ili nedelju. U principu sam zadovoljan kvalitetom, cena jeste malo velika, ali sta da se radi, ko nece ne mora da kupjue ima dovoljno regularnih izdanja. Jedino sto bih ja predlozio je da unurasnje naslovnice budu na malo kvalitetnijem papiru jer mi se cini da su dosta tanke i pritom jos nalepljene, pa ne znam koliko ce biti trajne. U savkom slucaju svaka cast Veselom cetvrtku za sva dosadnja izdanja i za pokretanje strip scene u Srbiji i Crnoj Gori, gde je bila prakticno na aparatima.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/10/2008 : 18:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pajawizard

ali kada se kao pozitivan primer navodi libellus to je već pitanje jer ako uporedimo njihovo izdanje texa sa izdanjima u italiji koja su kolor i daleko bolje opremljena(sa duplo nižom cenom) onda oba izdavača treba upitati, kako to opravdavaju,


Volio bih da mi navedes sto to smatras pod "daleko bolje opremljena"?
S obzirom da uglavnom imam sva izdanja (ili sam ih u najmanju ruku poprilicno dobro vidio), ovo me interesira.
Dakle tek kad dobijem odgovor na sto se misli pod boljom opremom, onda cu moci i adekvatno odgovoriti na taj dio pitanja.

Ako iskljucivo mislis na kolor, onda to nema veze ni sa cim. Jer kao prvo kod Talijana je to sad 5 reprint Texa,
a mi gomilu epizoda nismo jos vidjeli na nasem trzistu. Logicno je da su onda trebali naraviti nesto malo drukcije
dakle u boji, da bi uopced netko kupio nesto po peti put. A status Texa u Italiji ne moze se mjeriti s bilo cim...

A sto se tice cijene, iako to i vrabci na granama znaju, nije mi problem ponoviti...
Mala naklada je uzrok visoke cijene. Izdanje koje mislim da spominjes je ovaj aktualni reprint u boji koji ide uz novine.
To izdanje se prodaje (ne tiska, vec prodaje!) u 150 tisuca primjeraka, i kosta 9 eura.
Kad bi mi imali prodaju samo 10% od njihove, jamcim svima da bi cijena bila u najmanju ruku ista.

Zar netko misli da mi ne bismo tiskali znatno vise i pokrivali se znatno brze, da je to izvodivo.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 212 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000