forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 9 - Lucin pogreb
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/08/2010 : 11:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
hvala , to mi i jest najzanimljivije to sto posto uzimam to sam davno miknuo :)
sta bi se moglo jos od ovih strip albuma

feka
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/08/2010 : 13:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Sto ti nije dosta. Imas tu jedno deset knjiga, imas sto i procitati i potrositi.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 24/08/2010 : 13:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Eternaut, el nino, svebor i plamena, mort cinder, alvar mayor, mali blues s zapade obale itd.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/08/2010 : 15:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
hvala svima , i meni ove zvuce najbolje po prevjuu koji sam procitao :)

feka
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 25/08/2010 : 02:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Prvo MAUS pa onda sve ostalo, a to ostalo je Pakao, Alvar Major, Mort Cinder, Spaghetti Brothers, Gospodin Jean. Uglavnom vecinu izdanaj sto sam procitao iskreno bi preporucio svakom jer FIBRA ima definitivno najraznovrsniji i po meni najbolji izdavacki program (najvise po mom ukusu). Samo zaobidji ovaj Lucin Pogreb:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/08/2010 : 13:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Najbolje uzmi Spagetije. Kasnije ce se rasprodati. Spagetije obozava ko god ih je procitao.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 25/08/2010 : 13:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav,

jel se Pakao može još gdje kupiti?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/08/2010 : 13:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Covjek je rekao da je dosad citao samo bonellija, pa mu ne bih odmah preporucio superozbiljnog mausa, a pogotovo ne mali blues s zapadne obale kod kojeg je prica ispricana poprilicno nekonvencionalno.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 25/08/2010 : 13:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Covjek je rekao da je dosad citao samo bonellija, pa mu ne bih odmah preporucio superozbiljnog mausa, a pogotovo ne mali blues s zapadne obale kod kojeg je prica ispricana poprilicno nekonvencionalno.


Pa nije prica tako slozena, moze se pratiti s relativnom lakocom. Nije to pakao. IMHO.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2010 : 14:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Pozdrav,

jel se Pakao može još gdje kupiti?


Mislim da ne moze.

Trouble will find me
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 25/08/2010 : 14:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by Mord

Covjek je rekao da je dosad citao samo bonellija, pa mu ne bih odmah preporucio superozbiljnog mausa, a pogotovo ne mali blues s zapadne obale kod kojeg je prica ispricana poprilicno nekonvencionalno.


Pa nije prica tako slozena, moze se pratiti s relativnom lakocom. Nije to pakao. IMHO.



zahvaljujem na trudu momci , polako cu krenuti sa kupovinom fibrinih djela , odavno se kanim prvo sto zelim da nabavim je aldebaran a onda ove sto ste mi spomenuli uostalom vidim po kritikama ostalih forumasa da je stvarno rijec o fenomenalnim strip albumima
samo polako ne valja sve odjednom nabaviti pa ko ce onda to procitati to mi i jest sada problem imam dosta za otkvitati

feka
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 25/08/2010 : 15:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ziki

Pozdrav,

jel se Pakao može još gdje kupiti?


Mislim da ne moze.


Kad će reprint

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 25/08/2010 : 15:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
I mene zanima ;).
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/08/2010 : 15:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Još nisam odlučio. Ali sigurno hoće, jednom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 25/08/2010 : 15:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Još nisam odlučio. Ali sigurno hoće, jednom.


I to je nešto.Tako se i ja prijetim djevojkama

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/08/2010 : 16:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by Mord

Covjek je rekao da je dosad citao samo bonellija, pa mu ne bih odmah preporucio superozbiljnog mausa, a pogotovo ne mali blues s zapadne obale kod kojeg je prica ispricana poprilicno nekonvencionalno.


Pa nije prica tako slozena, moze se pratiti s relativnom lakocom. Nije to pakao. IMHO.



Nije mi toliko bitna slozenost price.Kod pakla imamo cvrstu pricu koja ima zaplet i rasplet (i to jako dobar), dok je blues strip koji je cijeli kao nekakva halucinacija, nije sve bas tako cvrsto povezano i realisticno. Ja bih puno prije nekome preporucio pakao nego blues. Blues definitivno nije nesto sto ce se svidjeti prosjecnom konzumentu. Ali, neka cita, nece mu naskoditi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2010 : 22:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

za pocetnika koje fibrino izdanje preporucate koje bi mu ostalo u sjecanju i koje bi ga nalozilo da nastavi dalje :)
inace sam uvijek citao bonellijeva izdanja , na njih sam navikao , a sada bih da malo oprobam neka druga izdanja da nisu bonelli :)


Doživećeš kulturni šok u pozitivnom smislu.
Ja i dalje čitam Bonelijeve stripove, ali čini mi se da je to više iz navike, mada umeju da me ponekad i zabave.
Fibrini stripovi, ali i ostalih izdavačkih kuća (BG,BP,SA,LL) koji nisu Bonelli, kao recimo Krcko,Aser Blistok,Bluberi,XIII,Žil Žurdan,Riđobradi gusar,Bleksed,Bone,Zekan,Usagi,Torpedo,...... su druga dimenzija, istinsko uživanje u devetoj umetnosti.
Evo ti moj savet, u stvari dva saveta - Ofucani Holivudski film i Eternaut, a ako nađeš i Svagdanju borbu - sa ovim ćeš početi na pravi način!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/08/2010 22:56:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2011 : 22:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Check!
Citiraću Mikea :
Upravo procitao Luce. Jako lijepo. Prelijepo. Meni nimalo depresivan, nego cisto zivotni strip. Hvala capo Marko.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2011 : 22:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da ne zaboravim - svima kojima se dopao ovaj strip, u stvari, svima kojima se dopadaju ovakvi stripovi, neka obavezno "overe" Četvrtkov "Do viđenja gospodine" - jako dobar strip, crtežom asocira na Lucin pogreb, a i priča se vrti oko jednog dečkića, nešto starijeg od Luce; a tu je i baka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 01:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

D"Do viđenja gospodine" - jako dobar strip, /.../ priča se vrti oko jednog dečkića, nešto starijeg od Luce; a tu je i baka.



ajoj, anto, brate...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 09:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by anto

D"Do viđenja gospodine" - jako dobar strip, /.../ priča se vrti oko jednog dečkića, nešto starijeg od Luce; a tu je i baka.



ajoj, anto, brate...


Čekaj,nije valjda da ti se nije svideo ovaj strip?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/10/2011 09:11:24
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 19/10/2011 : 10:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
brate, ne mogu opet o tome pa ću kopipejstovati ono što sam napisao pre više od godinu dana kad sam pročitao "do viđenja gosp."

quote:
Originally posted by noemis

Kao školski primer sentimentalizma u slikarstvu, najčešće se navodi poetika prerafaelizma: Roseti, Milej, Vulner i sl. Čežnjive modulacije, brižljivo i naglašeno prikazivanje svakog emotivnog tona neizostavno vodi u sentimentalizam. Čisto osećanje je prirodni dodir sa stvarnošću, kaže Venturi, a sentimentalizam je, naprotiv, želja da ubedimo drugoga posredstvom osećanja. Sentimentalizam poništava čisto osećanje i predstavlja nedostatak ukusa. Crtež je sama umetnost i čim ga upotrebljavamo kao sredstvo – tu prestaje da bude umetnost!!! Ne znam kakve su pobude, lične i/ili umišljene naterale autore da na svet donesu ovakvo jedno mrtvorođenče, ali "Do viđenja, gospodine" predstavlja najodvratnije štivo pod parolom devete umetnosti. O sižeu i načinu pripovedanja neću ni da počinjem... Uglavnom sam sklon zajebanciji kada je strip u pitanju, ali od ovakvih pretencioznih pokušaja zaista padam u vatru... ne mogu više... ...ostavljam vas da prosudite sami gledajući/čitajući priču o trinaestogodišnjem proćelavo-rahitičnom dečaku, negovoj napaćenoj i sirotoj majci, neprilagođenom, neshavćenom i labilnom ocu, zatim radnoj, mudroj a ipak nežnoj baki koja je oličenje jednog vremena koje s njom umire i ostalih prenaglašenih stereotipa koji se ponavljaju u nedogled...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2011 : 11:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
rodiš djecu
ona odu
i onda umreš sam



Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1954 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 09/01/2012 : 20:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam danas Lucin pogreb i rasplakao se kao malo dijete...imam necakinju Lucu ciji je djed(moj otac) umro prije 3 godine i jos i danas se sjecam kako joj je moja sestra objasnjavala da je dida otisao na nebo...mozda sam umislio ali cak mi i Luca iz stripa slici na moju malu Lucu...hvala Fibri na ovom predivnom stripu.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 10/01/2012 : 18:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Dirljiv strip zaista.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000