forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 9 - Lucin pogreb
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/07/2009 : 12:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni najlosija orka od prvih 11.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/07/2009 : 13:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by HC

Užas od stripa, bez radnje, bez priče, bez ičega, žali bože novaca.
Bez razmišljanja sam kupio ovo izdanje, jer su mi do sada sva izdanja iz biblioteke Orka bila izvrsna. Nadam se da više neće u ovoj biblioteci biti sličnih stripova.


Žao mi je što ti se nije svidjela, ali nikako se ne slažem da nema priče, radnje niti ičega. Strip koji uspije nekog rasplakat, vidi stranicu prije, sigurno ima nešto u sebi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/07/2009 : 13:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
plin suzavac možda?
šalim se,bez uvrede i meni se Lucin pogreb nije dojmio, pa sam se odmah utješio jednim
Kenom.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 09/07/2009 : 13:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by HC

Nadam se da više neće u ovoj biblioteci biti sličnih stripova.



eto...a ja baš očekujem da u ovoj novoj turi (a i u sledećim turama) bude što više ovakvih remek dela...

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 09/07/2009 : 16:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
pridružujem se costellu
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/07/2009 : 16:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by HC

Užas od stripa, bez radnje, bez priče, bez ičega, žali bože novaca.

Po tome merilu, nijedna drama nema radnje ni priche, samo neki ljudi tu neshto zhive, vole se, mrze se, umiru.

Istina je da Lucin pogreb nije zhanrovski strip, vec pricha iz obichnog zhivota o jednoj devojchici i njenim pokushajima da razume Smrt, ispripovedan uz mnoshtvo prelepih detalja i prijatnu i na trenutke uznemirujucu atmosferu, kao shto je uostalom i samo detinjstvo.

U krajnju ruku, ako sve ovo i ne legne, teshko mu je osporiti,i to krajnje objektivno gledano, vrhunsko vladanje formom i pripovedanje slikom (jer stip jeste vizuelni medij).
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 05/08/2009 : 01:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao Lucin pogreb. Osobno mi je među top 3 Fibrinih izdanja, tj. jedino su mi Svagdanja borba i Pakao bolji. Razlog je i subjektivan, pošto sam i ja ostao bez dide, otprilike u istom razdoblju kao Luce, pa je strip stvarno emocionalno utjecao na mene(čtj. rasplakao me).

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/08/2009 : 22:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Hmm, ovaj strip izgleda nema sredine. Ljudi ga obožavaju ( najnovija cibalijina preporuka ) ili mrze ( Mord npr ) a ja već 4 puta mislio kupiti taj strip i na licu mjesta ( striparnici ) se predomislio i kupio nešto drugo umjesto.
Nema mi druge nego zažmiriti i hrabro reči, uzimam Luciju sljedeći put ...sigurno...

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 31/08/2009 : 10:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
sjajan strip.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Hmm, ovaj strip izgleda nema sredine. Ljudi ga obožavaju ( najnovija cibalijina preporuka ) ili mrze ( Mord npr ) a ja već 4 puta mislio kupiti taj strip i na licu mjesta ( striparnici ) se predomislio i kupio nešto drugo umjesto.
Nema mi druge nego zažmiriti i hrabro reči, uzimam Luciju sljedeći put ...sigurno...



Mozda sam trebao biti jasniji, daleko od toga da ga mrzim, strip je dobar, ali su mi ostali bolji. Biljeske, basne, pakao, autoscesta su mi fenomenalni npr.

Orka se kupuje redom bez greske, tesko tu mozes promasiti. A kako citam na forumu i kolorka je prati u stopu.

Edited by - Mord on 31/08/2009 15:05:25
Go to Top of Page

aleksa crnobrnja
New Member



276 Posts

Member since 19/02/2009

Posted - 04/09/2009 : 18:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send aleksa crnobrnja a Private Message  Reply with Quote
Lijep strip čiji je najjači adut odličan, izrazito sugestivan crtež. A to volim, kad crtež priča priču. ;)
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/01/2010 : 22:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Cudna sorta smo mi ljudi. Stripofili, jos cudnija- u stanju smo progutati kataklizme, genocide, svakojake uzase u kojima hrpa ljudi gine izmedju korica i sve to prodje vise-manje ok. Ali kada izmedju tih istih korica imamo malo "licniji" pogled na ono sto nas neumitno ceka, e tu odmah kontempliramo kako je to previse mracno i mucno za citati. Meni jednostavno nije bilo tako, strip ne forsira turobnost i mrak, jednostavno pusta da se zivot odvija svojim tokom, s tim sto ga delimicno pratimo i iz decije vizure. I tu autor poentira, prikazom smrti i nacinom na koji dete reaguje na istu.

Crtez sasvim prikladan, jedino mi ponekad zasteka na onim copy/paste tablama koje inace volim, ali ovde kao da mi ne stimaju ("scene" sa bubamarom i mackom, na pr.)

Sve u svemu, izuzetan album, vredan svacije paznje.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 09/01/2010 : 23:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote


Ma kaki mučno za čitati. Bilo bi mučno da je kojim slučajem ona umrla. Ovako je to što bi se reklo "prirodno" stanje stvari pa iako se provlači tjeskoba i iščekivanje nema mjesta mučnini.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 10/01/2010 : 17:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
''Lucin pogreb'' i ''Eternaut'' kupujem sljedeće of Fibre
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 13/08/2010 : 23:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Pustio sam suzu zbog ovog stripa. Jer Fibra je svoje resurse mogla usmeriti u nesto bolje i kvalitetnije. Znam da je nemoguce uvek ubosti premiju, ali ovaj strip je prvi od Fibre koji mi se ni najmanje ne svidja. A smatram da sam tolerentan ljubitelj stripa:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/08/2010 : 09:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemoguće je ugoditi svima, nemoguće je da se svaki strip koji Fibra objavi svima svidi, uvijek će biti nezadovoljnih. Ja zato radim jedino što mi ima smisla: objavljujem ono što se MENI sviđa nadajući se da će se svidjeti i vama.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 15/08/2010 : 05:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Da ne ispadne da samo kritikujem evo misljenja o zadnja 3 procitana stripa od Fibre. Slazem se da nije moguce ugoditi svima ali tvoj ukus Markose mi se itekako svideo do sada. Nijednom stripu ne Fibre ne bi dao manju ocenu od 4 na skali od 5. Izuzetak je samo ovaj koji je jedva 2, pa mi je bilo cudno da ti se toliko svideo da ga objavis, ali da ne duzim jer ukusi su razliciti. Evo stoga par mojih utisaka...

Dakle ovako...Moje misljenje o par procitanih stripova:)



Lucin Pogreb (2 od 5)
Strip koji pokusava da igra na emociju, ali problem je sto nam nije ni najmanje stalo do bilo kog od junaka ovog stripa. Dakle verujem da je autor imao dobru ideju ali nekada nedostaje malo talenta, iskrenosti i iskustva da bi se dobra ideja sprovela u dobar strip. Ovaj to definitvno nije.

Biljeske za ratnu pricu (4 od 5)

Sledeci strip je vec i kud i kamo bolji jer za razliku od prethodnog ovde imamo prilike da upoznamo junake ili antijunake (kako se vec kome svidja) i da se na neki nacin sazivimo sa njima tokom citanja njihovih dogodostvina. Prica je bas onakva kakve ja volim, obicna, nepretinciozna a opet jako upecatljiva. Ovo je strip koga ce te se secati ako ga jednog procitate za razliku od prethodnog.



Gospodin Jean (5 od 5)

Ovo je vec poslastica. Zbog ovakvih stripova ja jos uvek tragam i tragam za necim novim. Svaki put kada procitam ovakvo remek delo za koje nikada nisam ranije cuo ja shvatim da je strip umetnost u rukama talentovanih pojedinaca a posao u rukama onih drugih. Procitao sam ovo remek delo pre par dana ali jos uvek pre nego odem na spavanje setim se "zaljubljenih nilskih konja". Ko je procitao znace, ko nije neka procita:)

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/08/2010 : 14:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto zanimljivo (courtesy Dzuka)...




Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/08/2010 : 15:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Opa!
Ovo je u Zagrebu negdje?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/08/2010 : 15:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, na zgradi PMF-a.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/08/2010 : 16:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

U slobodno vrijeme studiram PMF (biologija ) ali nisam nigdje to primjetio. Na kojoj točno zgradi?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/08/2010 : 16:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Marulićev trg.

Trouble will find me
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/08/2010 : 10:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
za pocetnika koje fibrino izdanje preporucate koje bi mu ostalo u sjecanju i koje bi ga nalozilo da nastavi dalje :)
inace sam uvijek citao bonellijeva izdanja , na njih sam navikao , a sada bih da malo oprobam neka druga izdanja da nisu bonelli :)

feka
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/08/2010 : 11:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

za pocetnika koje fibrino izdanje preporucate koje bi mu ostalo u sjecanju i koje bi ga nalozilo da nastavi dalje :)
inace sam uvijek citao bonellijeva izdanja , na njih sam navikao , a sada bih da malo oprobam neka druga izdanja da nisu bonelli :)



Aldebaran, definitivno. Ako si dosad citao samo bonellija.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/08/2010 : 11:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
A zatim metabaruni, pa spaghetti brothers, recimo.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000