forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 10 - Autocesta sunca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2009 : 21:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa, zavisi što smatraš pod "uskoro". Na neki način, mogao bi reći da hoće, jer, što je pet godina naspram vječnosti:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 24/07/2009 : 16:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Znači biće ga u oktobru ove godine :)

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 11/08/2009 : 01:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prezadovoljan sam mojom prvom Orkom!!!

Divan strip za koji sam siguran da ću mu se mnogo puta vraćati. Ovako slično me je strefio u centar Pogled koji je objavio Beli put...

Nego, hoće li Tiki i Sharaz-De takođe ovih dana?

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 11/08/2009 02:28:53
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2009 : 17:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
zaboravio sam komentirat ovaj strip, koji mi je možda i najugodnije iznenađenje u fibrinom katalogu
nisam previše očekivao, a oduševio me, zanimljiv je, napet, promjene odnosa karima i alexa su odlično prikazanej, socijalan je, političan... a tek ti automobili, prekrasni, i stari i novi...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/09/2009 : 19:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

Odlično! Ugodno sam iznenađen. Prelijep crtež i odlična radnja su me doslovno prikovali za ovaj strip.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 21/02/2010 : 13:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Citao sam neki dan ponovo Autocestu sunca. Na drugo citanje mi je strip jos bolji. Potencijalnim kupcima bi skrenuo paznju da ne bi trebali da odustanu od kupovine zbog pomalo specificnog crteza. Baru je majstor svog zanata, a naizgled drljav crtez likova, po meni daje sarma celoj prici. Ipak, po meni je najveca vrednost stripa ritam price koji je furiozan. Takodje, likovi su psiholoski potpuno definisani, tako da se sa njima citalac moze saziveti. Ma, sta da vam kazem... Vi koji niste, kupite Barua, sa ovim stripom greske nema.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/10/2010 : 14:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
evo da se prijavim i ovde, dve godine nakon sto sam ga nogirao u startu, sad ga imam u originalnom formatu (cenim da je to i mnogo bolja opcija)
slozicu se sa misljenjima samuraja, kena i raspucina!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 10/10/2010 : 20:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Kakav užas od crteža , ko može uopšte ovo da čita
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/10/2010 : 20:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2010 : 21:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svarog

Kakav užas od crteža , ko može uopšte ovo da čita



to ti markos objavljuje samo da nas zajebava
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 10/10/2010 : 22:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
strip je stvarno čista petica, bar meni, kao i većina stvari u izdanju Fibre.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 11/10/2010 : 11:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao konačno i to u jednom dahu, čita se kao da je noga non stop na gasu...
Road to heaven or hell...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 11/10/2010 : 20:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message  Reply with Quote
A u kom smislu "manga"? Kao stil crtanja ili sta?

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/10/2010 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lex No1

A u kom smislu "manga"? Kao stil crtanja ili sta?


Autocestu sunca je originalno izdao japanski izdavač Kodansha 1995. godine. Tek je kasnije izdano u Europi.

Sredinom 1990-ih godina Kodansha je imao veliko zanimanje za Europske autore, te im je dao priliku da po svojoj volji stvore djela bilo koje teme, stila i dužine. Jedan od tih autora je bio Baru, a rezultat ovog angažmana bila je Autocesta sunca.

Tehnički, Autocesta sunca je prva manga koju je Fibra izdala.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 11/10/2010 20:42:29
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 17/04/2014 : 14:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Totalno cool strip... odlicna zabava pa i vise od toga... krece sasvim lagano, a zatim kad ga "nagazi" i da mu gas... ubrzanje dostize svoj maksimum... prica se razvija prilicno dobro i brzo sa dosta obrta i apsurdnih situacija.. sve to uz odlican crtez... apsolutna preporuka za ovu "voznju"...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/03/2016 : 20:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Istovremeno strip ceste (ako postoji film ceste zašto ne i strip?) i priča o sazrijevanju, Autocesta sunca govori o dva mladića koji prelaze pola Francuske u bijegu od poludjelog prevarenog muža i nemilosrdnih mafijaša i u potrazi za samima sobom. Njihov put je sadržajan i zanimljiv, kao i cijela galerija likova koje njime susreću. Zabavna je to vožnja praćena pri početku pomalo iritantnim, no kasnije čak simpatičnim crtežom, koja donosi i uzbuđenja i smijeh, pa čak i neku skicu društvenog stanja u Francuskoj, no ipak ne nudi nešto više. Ili bar ja to nisam uspio pronaći.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/07/2017 : 01:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Strašan strip! Odličan road-trip-strip, putovanje kroz srce Francuske, a tako ispričan i nacrtan da podseća na one legendarne Francuske komedije/drame sa Renoom i Depardijeom...
Crtež na prvi pogled nije nešto naročito lep, ali kad se čovek navikne bude bolji. Priča je mešavina zajebancije, dobrog evropskog humora, ali i drame, trilera... Sve u jednom! Čita se brzo ali sam ipak čitao u 3 dana, iz 3 dela.. Rađen je kao manga, nekada i jedna slika na dve strane, a često i slika po strani.

Kome se crtež ne svidi, neće mu se svideti ni strip, ali daleko da je crtež loš - jednostavno je specifičan, ali ide uz ovu opičenu rolerkoster priču. A priča mi je super osim suviše jednostavne završnice.
Da se razumemo - nema ovde mnogo filozofije, ali ima one specifične životne filozofije, ispunjenje jakim razočarenjima, gorkim saznanjima o teškim životnim istinama, kao i brojnim životnim usponima i padovima, a što je sve u sklopu odrastanja glavnih likova.

Uglavnom, van svog žanra a naročito u svom žanru, jedan od najboljih stripova koje sam pročitao!

Jer ne mora strip da se dotiče teških tema na ozbiljan način, može to činiti i nonšalantno, kroz sprdnju, kao što je to slučaj sa Autoputem sunca.

5/5



Edited by - Jocko on 12/07/2017 01:28:03
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/07/2017 : 12:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jocko, preporučujem ti (ako nisi čitao) i Razjaren od Barua, izdavač Komiko.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/07/2017 : 01:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Hvala na preporuci,
nisam uzeo Razjaren (u okviru Komikove akcije) zbog tematike, ne volim boks ni u filmu pa nisam hteo da rizikujem sa kupovinom, mada kažu ljudi da je odličan.. a malo je falilo da uzmem Vrle ništarije.
Uzeo sam Kitaju bluz. Čini mi se da će biti sličan Autoputu sunca, isto se radi o mladićima, odrastanju itd..

Mada ako je svaki Baruov strip po kvalitetu bar donekle kao Autoput sunca, onda ću im svima pružiti šansu, pa i Razjarenom.


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/07/2017 : 07:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Kitaju.

Zanima me kako će se tebi svidjeti.

Ja sam možda imao prevelika očekivanja ili mi jednostavno ta tematika ne leži.

Što naravno ne znači da je strip loš, naprotiv.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/08/2017 : 12:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko, tako je "frajerski", a ja se ne znam frajerisati.
U Kitaji znam da imam posla s luzerima, a ovo su neki nadrealno kul momci, cak i kad to nisu.
Moram uzet jos tog Razjarenog pa mi se mozda poslozi i ova Autocesta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2017 : 13:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko...


ovakav penal se obično ne propušta,ali zadnji put imam utisak da sam ipak preterao,pa ću se sada suzdržati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/08/2017 : 13:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mrkva

Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko...


ovakav penal se obično ne propušta,ali zadnji put imam utisak da sam ipak preterao,pa ću se sada suzdržati.



Srce, daj si oduska, imas imunitet, a i naslucujem da me ceka nesto zabavno :)

P.S. Zekani su na cekanju, nisam te zaboravila :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2017 : 13:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mrkva

Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko...


ovakav penal se obično ne propušta,ali zadnji put imam utisak da sam ipak preterao,pa ću se sada suzdržati.



Srce, daj si oduska, imas imunitet, a i naslucujem da me ceka nesto zabavno :)

P.S. Zekani su na cekanju, nisam te zaboravila :)


Kraljice!!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2017 : 13:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
glede oduška,već sam ga dao

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/08/2017 13:12:55
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000