forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 10 - Autocesta sunca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/08/2017 : 13:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

glede oduška,već sam ga dao



Znam, ali to vec zahtijeva citanje izmedu redova, razmisljanje...
Javim ti se za dva mjeseca kad skuzim sto si mislio :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/08/2017 : 13:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko, tako je "frajerski", a ja se ne znam frajerisati.
U Kitaji znam da imam posla s luzerima, a ovo su neki nadrealno kul momci, cak i kad to nisu.
Moram uzet jos tog Razjarenog pa mi se mozda poslozi i ova Autocesta.



Razjaren je isto više "frajerski".
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/08/2017 : 14:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, Kitaja bolja od ceste!? Sto jos necu procitati ...

A Razjaren razbija samo tako.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2017 : 16:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva


Znam, ali to vec zahtijeva citanje izmedu redova, razmisljanje...
Javim ti se za dva mjeseca kad skuzim sto si mislio :)




quote:
Originally posted by Poli


Uf, Kitaja bolja od ceste!? Sto jos necu procitati ...


To je zato što ne čitaš između redova

quote:
Originally posted by Mrkva


Moram uzet jos tog Razjarenog pa mi se mozda poslozi i ova Autocesta.


Razjarenog obavezno!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/08/2017 16:40:50
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 26/08/2017 : 17:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Meni se vise svidjela Kitaja, ovo mi nije blisko, tako je "frajerski", a ja se ne znam frajerisati.
U Kitaji znam da imam posla s luzerima, a ovo su neki nadrealno kul momci, cak i kad to nisu.
Moram uzet jos tog Razjarenog pa mi se mozda poslozi i ova Autocesta.


Nisam imao taj osećaj tokom čitanja Autoceste.. Arapin jeste kul, ali nekako prirodno, to mu leži, takav je tip, ima harizmu šta li.. Ali onaj ćoravi plavušan uopšte nije kul, štaviše baš je šonja tokom najvećeg dela stripa.
Meni je sama radnja stripa i jurnjava bila kul, ali likovi su mi, svi osim Arapina, bili baš tragikomični - npr ćelavi negativac se trudi da bude kul ali to nije. Onaj čova što je jedini stanovnik u selu je isto ne-kul, čak i oni narkodileri su prilično smotani. Pa i onaj švaler kicoškog izgleda s početka je sve samo ne kul.
To je i velika razlika između američkog i francuskog stripa, pa i filma generalno - u američkim se likovi trude da budu kul i šmeksi i u akcionim komedijama a naročito krimićima, dok kod francuza i kad ima jurnjave to se okrene na šalu (Reno, Depardije, Clavije, Taxi...) i likovi ispadnu više tragikomični nego nadrealno kul.
Tako i ovde. Baš u maniru francuskih akcionih (tragi)komedija sa primesama drame.
PS. Ali sam strip jeste baš onako muški, papučica gasa do daske.



Edited by - Jocko on 26/08/2017 17:07:01
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/06/2021 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
U zadnji čas nabavljeno, kasno pročitano, ali nema žaljenja.
Uz zanimljiv povijesni kontekst (prva europska manga!) ovaj strip mi je jako prirastao srcu. Od samog početka se kreće filmski uz brzo upoznavanje glavnih aktera, a onda kreće akcija iz jako bizarne situacije i proteže se na cijeli strip. Jako je malo trenutaka za uzeti predah jer na putu iz svog gradića ovaj duet susreće nevolju za nevoljom. U maniri filmova ceste osim što se pejzaži izmjenjuju, pojavljuju se svakojaki novi ekscentrici i razne lokalne političke prilike koje Baru vješto dokumentira.
Na momente je bilo teško pratiti tko je tko, prije svega zbog Baruovog crteža koji je dosta simplističan, ali funkcionalan u ovakvom stripu. Vrlo dobrog ritma, pun zanimljivih zapleta i s dva glavna aktera koja s vremenom samo rastu u očima čitatelja te brojnim ekscentričnim antagonistima ovaj strip me stvarno ugodno iznenadio i držao me prikovanim za čitanjem koje je proletjelo brzo, ali s užitkom.
U konačnici, nedostaje nekoliko finesa za najvišu ocjenu i možda se u pojedinim trenucima mogla naći bolja rješenja za neke situacije, ali to su sve dosta sitni prigovori.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/09/2023 : 18:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nakon 15 godina palo je 2.čitanje i dojam je sad puno bolji. U maniri Taxija od Luc Bessona ali malo ozbiljnije. Rolerkoster što bi se reklo, od prve do zadnje stranice. Ima svega - smijesnih, tuznih, brutalnih trenutaka. Tokom čitanja i Karim i Alexandre postanu simpatični, zavole se ti likovi..
Crtež je malo problematičan

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/09/2023 : 18:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Po meni bolje je izdanje Besne kobile na originalnom malenom formatu. Ovdje su table premontirane na veći format.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/09/2023 : 21:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prelep strip, a koliko je dugo trebalo da se rasproda... I ja sam mu se nedavno vratio posle bukvalno 14-15 godina i savršen utisak, pročitao u dahu kao i prvi put. Od Baruovih dela mi je samo Razjaren bolji. (Doduše, ne i draži.)

Beše i ovaj tekstić...
https://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=96

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2023 : 20:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Manga na evropski način urađena u fazonu road stripa gde uz obilje humora, seksa i nasilja pratimo suludu jurnjavu belaca, crnaca i arapa po francuskim putevima besa i rasizma.. Ništa više i ništa manje od ovoga, ali strip je ultra zabavan za čitanje. Slažem se sa Cortom da je Kobilin format bolji. Voleo bih čitati još nešto od Barua.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000