forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 10 - Autocesta sunca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 20/02/2009 : 17:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Raymond

meni se ovaj roman puno svidio [hvala Fibra] ...ali mi se svidja vise ovaj format
http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=23759
sto je izdat iz Castermana kojeg ja imam ali sam ga citao sporo zbog mojeg loseg Fr ...ima 426 str plastificirane korice format oko 17 x 24 cm i nije tezak. Nekako mi se ovaj format svidja najvise jer nije malen a nije ni prevelik ni tezak a kvalitet dosta dobar. Narocito je dobar za BD/integrale ...i to narocito za BD koji nemaju previse kadrova po stranici [ili se mogu na kompu reformirati velike stranice u ovaj format [naprimjer velike gusta stranica se reformira u dvije str ovog formata za lakse citanje]...u zadnje vrijeme casterman i drug Fr izdavaci izdaju manje formate naprimjer izdali su i Corto Maltese 25 prica do sada u manjem formatu i meni se svidja vise od ovih vecih tezih knjiga [ali to je stvar ukusa]...

btw, je li neko citao Baru novu knjigu [isti format 17 x 24 cm] koja je izaslanedavno izgleda zvanu NOIR?


Baru je sam odlucio da ce sva nova izdanja Autoceste ici u ovom, velikom formatu. Sto meni savrseno odgovara, jer mi se ovako uklapa u biblioteku:) Inace, objavljivati Corta u malom formatu... fuj. Francuzi su tu pokušali konkurirati mangi, formatom, obimom i cijenom, ali to jednostavno nije to. Sjetimo se samo Gospodara ječma u manga formatu. Smanjeno gotovo do nečitljivosti.

Inace, Noir je zbirka tri kratke priče, dosta dobro, kao i inače kod Barua.



hvala Markos. ma meni je sve to ok samo da se lako cita i najvaznije dobra prica sa najmanje OK crtezom.
a sto se tice Corta nisu smanjili cijelu stranicu [recimo kao sto su bookglobe ili casterman uradili u velikom/regular formatu negu sa kadrove iste velicine iz tih stranica sklapali tako da nista ne mijenja na manjoj stranici tako da imas po jednu 4 ili 5 kadrova na stranici u manjem formatu...evo kako izgleda u zadnjem sto je izasao
http://bd.casterman.com/prepub_detail.cfm?ID=34754

kupio sam cio set 25 knjigica izaslo do sada od nekog iz Kvebeka na ebay i svidja mi se puno a i nije za svakoga naravno...a i ja mijenjam misljenje jednu svakih 3 mjeseca :)....[bice 29 ovih knjiga.

btw. printane su na vrlo dobrom papiru [od 38 str do preko 200 zavisi do Corto price] i dobrim mekim koricama.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2009 : 19:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
prekrajali su stranice sami? E to je tek katastrofa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 20/02/2009 : 19:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

prekrajali su stranice sami? E to je tek katastrofa.



ma i ja sam tako mislio, sad mi je svejedno samo da ide dobro po stranici a i neki od ovih BD su crtani na razne nacine originalno pa se sklapalo ionaku za BD format..ja i neznam ni kako je Pratt originalno ni crtao table recimo jer je nikad nisam vidio neprimjer jesu li bili kaisi, dvije table [kao Blueberry] sklapanje da se napravi jedna tabla ili sta..naprimjer enki bila cfrta samo po jedan kadar po tabli i onda sklapa....dok sam bio hardcore mislio sam slicno kao ti sad ali sad mi je svejedno samo da je uradjeno dobro, da ne diraju crtez [linije itd] i ne smanjuju kadrove ali kao sto rekoh cesto mijenjam misljenje sa vremenom tako recimo ovaj Baru prije 2 godine ne bih ni pregledao a kamoli procitao :) zbog crteza jer sam vise volio realistican crtez..a sad je obratno, realistican mi cesto ne pase [ponekad] enivej nadam se da ce Fibra izbacivati jos ovih dobrih stripova kao od Baru.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/02/2009 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Balada i sve ono iz Strip Arta je crtano tablu za tablu. Za one kasnije, na mrezzi od 12 nisam siguran, al' ove sam vidio na izlozzbi. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 21/02/2009 : 00:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Balada i sve ono iz Strip Arta je crtano tablu za tablu. Za one kasnije, na mrezzi od 12 nisam siguran, al' ove sam vidio na izlozzbi. :)

mcn


hvala majstore. damn, a i da cini mi se da sam imao jednom jedan litograf? dobro odradjenu fotokopiju je li? Prattove table iz samarkand price kupio na ebay iz belgije i bila je ako se sjecam oko 50 x 70 cm..tako nesto...
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 06/03/2009 : 23:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
Jednom riječju - odlično. Za razliku od Bilješka za ratnu priču, koje me nisu ostavile paf, ovdje mi je sve na mjestu: priča, crtež (koji mi u početku i nije bio jača karta). Nažalost nisam kupio, samo pročitao. Ali kad ću biti u prilici - sigurno.

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 07/03/2009 : 10:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Kupio i procitao i pozajmio(posudio)kolegama sa posla=svi odusevljeni:)
odlican papir i stampa=savrseno izdanje i vredi svake pare
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 08/03/2009 : 00:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shommy

Kupio i procitao i pozajmio(posudio)kolegama sa posla=svi odusevljeni:)
odlican papir i stampa=savrseno izdanje i vredi svake pare



slažem se. razmišljam cijelo vrijeme kome bi to bio idealan poklon. frendu za diplomu il tak nešto
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 08/03/2009 : 10:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message  Reply with Quote
Hej Markos, jesam ja to već uzeo?


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2009 : 11:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jesi, vole:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2009 : 17:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Hej Markos, jesam ja to već uzeo? :)
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/03/2009 : 23:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
ehehheej Markose, a jesam li ja to već uzeo ?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2009 : 00:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam _toliko_ dobar vrač:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/03/2009 : 19:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
ttt
a ja mislio da ti osobno znaš sve svoje kupce
e sad si me vala razočarao :D
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/03/2009 : 20:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma ok što ne zna za sve svoje kupce, ali da ne zna za dvojicu najvažnijih...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/03/2009 : 20:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, kupce znam, ali sad baš što je _svaki_ kupio...

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/03/2009 : 21:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pa to i kazem:
ok što ne znaš što su svi tvoji kupci kupili, ali da ne znaš što su kupila dvojica najvažnijih, supermark i darth vader osobno!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 17/03/2009 : 01:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Marko, ko je pisao predgovor? Odlican je, interesantne podatke daje o francuskoj strip skoli i znacaju samog stripa koji Vasic drzi u rukama.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2009 : 09:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
to je nekoliko tekstova koje sam ja izeditirao i spojio u jedan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 26/04/2009 : 10:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
dugo sam oklijevao s kupovinom ovog stripa.crtez me je nekako odbijao.na kraju kupih,procitah i odusevih se.cak mi je i crtez na kraju legao.puno hvala na ovom izdanju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/04/2009 : 10:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bas mi je drago. Primjecujem da je to jedna od glavnih reakcija na vecinu Fibrinih albuma:) Kao i to da su ljudi stekli povjerenje u Fibrin izbor, pa su skloniji isprobati nešto što im se u startu ne čini baš za njih.

Trouble will find me
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/04/2009 : 22:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Priznajem da sam i ja malo bio skeptican kakav je ovaj strip, ali nakon citanja, spada mi sigurno u top 5 albuma koje sam procitao u proteklih pola godine, pa i godinu, a procitao sam puno...
Humor, akcija, avantura kroz cijeli strip. Nimalo dosadno. Da bar ima nastavak...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/04/2009 : 11:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Uz Gipija najbolja orka u zadnje vrijeme. Ritam je fantastican.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/07/2009 : 20:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
I meni se dopao. Nikakvo remek delo, ali jedan fini stripic za buntovne mladice koji naginju koplja ka vetrenjachama podivljale svakodnevice...kakav cu i sam valjda zauvek biti. :)
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 22/07/2009 : 20:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Jel se neće rasprodat uskoro?

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000