forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moji radovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 13/12/2013 : 15:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Jaaako rijetko postam na forumu, ali i dalje vrijedno pratim i citam stripove. Uglavnom objavljujem na ovom topicu, pa evo i malo samopromocije.

Jucer sam imao prvu samostalnu izlozbu u sklopu MUGI natjecaja.
Od 4 ponudjene filmske teme odlucio sam se za "Hitchcock - lik i djelo" jer sam i sam veliki obožavatelj ovog redatelja i njegovih filmova

Ovo je mojih 5 izlozenih radova:


- Alfred Hitchcock



- Psiho (1960.)



- Prozor u dvorište (1954.)



- Ptice (1963.)



- Hitchcock u Varaždinu

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 23/01/2014 : 20:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Moja izlozba ide dalje

Na 'Noć muzeja' zajedno s jos troje mladih umjetnika izlazem u MSUu. Na Noć muzeja upad je, naravno, slobodan(/besplatan) pa ako je netko od kolega forumasa iz Zagreba u mogucnosti da dodje, bilo bi mi drago da svratite pogledati izlozbu.

Vidimo se!


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2014 : 09:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Odlične vijesti Milazzo!
Bravo!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 24/01/2014 : 19:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Odlične vijesti Milazzo!
Bravo!


Hvala!



I jos da podijelim najnoviji crtez:


Robert De Niro iz 'Taksista'

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 25/01/2014 : 03:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Razvaljuješ, čoveče!

Svaka čast.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 01/04/2014 : 22:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Razvaljuješ, čoveče!

Svaka čast.



Puno hvala


+ Novi crtez, Alien iz istoimenog filmskog klasika:
radi se o tri platna dimenzija otprilike750x30 cm


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 16/05/2014 : 22:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Evo da i na forumu podijelim moja zadnja dva crteza:


- Tyrion Lannister (Game of Thrones)


- Rust i Marty (True Detective)

Pozdrav!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 17/05/2014 : 20:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Fantastično, Milazzo!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 20/05/2014 : 08:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by ned_lynx

Razvaljuješ, čoveče!

Svaka čast.



Puno hvala


+ Novi crtez, Alien iz istoimenog filmskog klasika:
radi se o tri platna dimenzija otprilike750x30 cm





Jel prodajes ili djeliš ovo
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 20/05/2014 : 14:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Fantastično, Milazzo!



Puno hvala Hajo!


quote:
Originally posted by www2


quote:
Originally posted by Milazzo






Jel prodajes ili djeliš ovo



Ovaj primjerak je trenutno na zidu u mojoj sobi, ali dala bi se dogovoriti neka cijena za jos jednog Aliena

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 20/05/2014 : 20:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Reci "simbolicnu" cijenu :P
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 20/05/2014 : 22:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Reci "simbolicnu" cijenu :P



Poslao sam ti P.M., cujemo se

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 13/12/2017 : 22:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa medijem stripa nakon 2011.
Za izborni kolegij Strip na faksu zadatak je bio napraviti stranicu-dvije stripa inspirirane nekim filmom.
Zasad sam napravio prvu stranicu, a film kojim sam bio inspiriran je ruski klasik 'Idi i smotri'(1985.) Za likovnu inspiraciju pretežno je zaslužan Manu Larcenet.

Konačnim izgledom stripa nisam posve zadovoljan, al izgleda da sam trenutno u fazi kad jos uvijek to sve bolje izgleda kao ideja u glavi nego kao zavrsni proizvod



https://www.instagram.com/wanderereclectic/

Edited by - Milazzo on 13/12/2017 22:38:49
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/12/2017 : 02:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
je, vidi se manu
ali jako, jako dobro

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

borislav
New Member

137 Posts

Member since 15/10/2017

Posted - 14/12/2017 : 07:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send borislav a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo, ima jedna velika mana i to je da ja ne vidim ni jednu. kakvu tehniku primenjuješ, precrtavaš sa filma ili kao podlogu koristiš kadre filma koje stripovsko preradiš. Zaista dobro, koliko ti je vremena trebalo za ovakvu tablu.

Edited by - borislav on 14/12/2017 07:25:09
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 14/12/2017 : 08:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

je, vidi se manu
ali jako, jako dobro



Svjestan sam toga i izgradnja potpuno vlastitog stila mi je prioritet, ali Larcenetov crno bijeli svijet jako je blizak mojem poimanju kako želim da mi stripovi vizualno izgledaju

Hvala na komentaru Teo

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 14/12/2017 : 08:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borislav

Imaš pravo, ima jedna velika mana i to je da ja ne vidim ni jednu. kakvu tehniku primenjuješ, precrtavaš sa filma ili kao podlogu koristiš kadre filma koje stripovsko preradiš. Zaista dobro, koliko ti je vremena trebalo za ovakvu tablu.



Hvala borislav na komentaru i zanimanju!

Sve krece kao ideja u glavi prema kojoj radim grubu skicu stranice: broj kadrova, raspored likova... Zatim krecem na crtez u olovci na A3, a olovku 'tusiram' s markerima razlicite debljine. Zanimljive efekte mi daje 0.1 rapidograf jer mi omogucuje jako tanke linije. Ovu stranicu sam jos na kraju obradio i u photoshopu.

Samo je treca slicica (lice djecaka) preuzeta kao kadar iz filma jer sam zelio da taj lik bude prepoznatljiv u stripu (prepoznatljiv onima koji su gledali film ). Ostatak table je postavljen iz moje glave, prilikom cega ipak googlam neke reference, npr konja, odjecu vojnika.
Za ovakvu tablu od ideje do realizacije prosla su 3 tjedna, ali to je zbog raznih drugih studentskih i zivotnih obaveza Recimo da su mi trebala 3,4 dana za skicu, olovku i tusiranje te 2 dana konacnog postavljanja i uredivanja u photoshopu

https://www.instagram.com/wanderereclectic/

Edited by - Milazzo on 14/12/2017 23:13:22
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/12/2017 : 19:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si se razvio u pravog umjetnika. Vec sada si debelo presao svog imenjaka Milazza. Svaka cast!
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 14/12/2017 : 23:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa ti si se razvio u pravog umjetnika. Vec sada si debelo presao svog imenjaka Milazza. Svaka cast!



Uhh, hvala puuno na pohvali! Milazzo mi je subjektivno (ali i objektivno ) miljama ispred mene i majstor je svoga zanata, ali samo pogled kroz 13 stranica ovog topica pokazuje mi da sam podosta napredovao u odnosu na moje pocetke i mislim da sam na dobrom putu da iz ovog sveg crtkaranja na kraju ipak bude necega

https://www.instagram.com/wanderereclectic/

Edited by - Milazzo on 14/12/2017 23:13:46
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 20/12/2017 : 14:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
In progress...
Druga stranica Idi i smotri stripa se polako privodi kraju. Zasad da objavim jednu fotku procesa izrade, a plan je u potpunosti zavrsiti s ovom stranicom do kraja tjedna

Paralelno radim na jos pokojem stripovskom projektu, a vise o tome - uskoro


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

borislav
New Member

137 Posts

Member since 15/10/2017

Posted - 21/12/2017 : 07:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send borislav a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stvarno dobro. Vidi se da si totalni perfekcionista. bilo šta da crtaš, sve ispadne fantastično.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/12/2017 : 20:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Onaj koji nije gledao Idi i smotri nema pojma šta ti ovde crtaš a pogotovo na drugoj strani koja je niz ilustracija. Na prvi strani ide kolona, mladić intenzivno gleda (vrlo dobro sliči) i šta onda? Šta gleda, zašto gleda?

Estetika je dobra ali priče nema.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 21/12/2017 20:17:09
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 28/12/2017 : 12:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je raden po zadatku i bio sam limitiran na najvise dvije stranice stripa. Razmisljao sam kako napraviti strip od dvije stranice i odlucio sam da napravim dvije stranice bez teksta inspirirane filmom Idi i smotri jer mi se cinilo da taj filmski vizualni jezik mogu pretociti u strip. Neka prica na ove dvije stranice zaista i ne postoji. Ideja je bila sljedeca: radnja je smjestena nakon zavrsetka filma, vojnici hodaju sumom, a citatelj ulazi u glavu glavnog protagonista filma Florye te se zatim kroz niz ilustracija pojavljuju strahote rata i situacije koje je Florya prozivio.

Prvi put sam se imalo ozbiljnije upustio u rad na stripu i iako sam svjestan da raznovrsnost kadriranja ima veliku ulogu u naraciji mislim da mi ove dvije stranice nisu omogucile neku pretjeranju izgradnju atmosfere kroz igru s kadriranjem. Kadrovi s vojnicima koje sam postavio u ovom stripu nisu skidani iz filma vec sam ih sam zamislio i ostvario, a kadrovi iz filma javljaju se mjestimicno na drugoj stranici u obliku sjecanja. Makar sam i te filmske djelove donekle izmjenio u odnosu na film jer sjecanja koja ostaju zabiljezena u nama nikad nisu u potpunosti identicna onome sto smo prozivjeli. Naglasak na likovima iz profila je namjeran, upravo mi je to jedan od najjacih elemenata filma jer ostavlja dojam da gledamo svijet ocima filmskog lika (Florye), a taj sam dojam zelio prenijeti i u strip. Tenzija na drugoj stranici je takoder namjerno razbijena jer taj zadnji kadar ipak sluzi kao 'zavrsetak price'.

Slazem se da je citatelju koji nije upoznat s fiomom tesko pohvatati 'radnju', ali mislim da bi se takav problem pojavio i da sam odabrao neki drugi film. Ovaj zadatak sam mogao napraviti i razumljivijim, npr napraviti neki humoristican strip po nekom filmu ili izvesti neku kratku pricicu s tekstom. No, odlucio sam se za ovaj, iskljucivo vizualni, nacin pripovjedanja. Dugorocni cilj bi svakako bio okusati se i u duljim i izazovnijim strip projektima, ali evo za sada su ovi strip-zadatci s fakulteta ono sto cu objavljivati na ovom topicu

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 28/12/2017 : 12:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Druga stranica stripa napokon je zavrsena!
Lijepo je bilo vratiti se crtanju stripova kojim se nisam bavio jos od CRŠ natjecaja u 2011. godini. Moram priznati da makar se radi samo o dvije stranice, bilo je tu i muke i zivciranja, ali prije svega vrlo zabavno i ispunjavajuce. Hvala svima na komentarima, pohvalama i kritikama

Radi se i dalje punom parom tako da stay tuned


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2092 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 05/01/2018 : 13:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Još jedan zadatak na izbornom kolegiju Strip bio je napraviti jednostranicni strip koji će u sebi imati ukomponiran jedan od desetak linoreza koji nam je profesorica dala kao inspiraciju/polazisnu tocku za strip.

Odabrao sam ovaj linorez:


Te iz njega izveo sljedecu stranicu stripa:




Nadalje, istu stranicu trenutno radim i na kolegiju Grafike u tehnici bakropisa i akvatinte.
Za sada je izvedeni probni otisak te iako je tehnika bakropisa izuzetno dugotrajan i zamoran proces, dojam koji se tom tehnikom postize je vrlo zanimljiv.

Za sada objavljujem samo losu fotku mobitelom, probni otisak izgleda ovako:


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000