forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moji radovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/02/2021 : 22:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Beva

He-Man trezvenjak, a Zagor najveći kroner :D Što nam to želiš poručiti? :)

on je svoje vec popio, eno flajka ispod klupe



Ali vidiš da mu je pogled itekako bistar, što se za Supermana ne bi moglo reći ;)

hoces da kazes da sam pijan
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/02/2021 : 22:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Beva

He-Man trezvenjak, a Zagor najveći kroner :D Što nam to želiš poručiti? :)

on je svoje vec popio, eno flajka ispod klupe



Ali vidiš da mu je pogled itekako bistar, što se za Supermana ne bi moglo reći ;)

hoces da kazes da sam pijan



Pogledaj edit u prethodnom postu ;D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/02/2021 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
hteo da editujem pa *hik* obrisao
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/02/2021 : 22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

hteo da editujem pa *hik* obrisao



Da, da, kao da mi nadolazi neka slika :D



Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 23/02/2021 : 09:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
@Beva i Vlaadisha
Bilo mi je jako zabavno raditi ovu sliku jer sam imao slobodu poigrati se malo s likovima koje je naručitelj želio na slici. Batman je zato tradicionalno nadrkan; He-man ima one "genijalne" ideje kakve se javljaju samo kad se malo popije (desno od njegove glave sam naslikao suptilan misaoni strip-balončić ;)); Zagor je onako baš kronerski prikazan, a (ne)boja njegove kože asocira na c/b stranice stripa iz ojih Zagor dolazi; sa Supermanom sam se najviše mučio što se vidi na gifu - lice sam mu preslikavao nekoliko puta, u potrazi za nekim tupavim pogledom koji sam želio postići. Fora je baš u tome što slika ima taj neki narativni moment s kojim se gledatelj može poigrati i stvoriti (vlastito) značenje :)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 11/06/2021 : 16:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Evo i nove završne izložbe na Likovnoj akademiji, moja posljednja!
Na prethodnoj (14.) stranici ovog topica može se vidjeti što je izloženo prošle godine - to je bio mali teaser za Abadon, strip album u nastajanju.

Trenutno je završeno prvo poglavlje stripa, tj. 57 tabli. Sveukupno, planirano je 8 poglavlja podijeljenih na dva albuma (4+4).
Prvi album bi trebao biti gotov do kraja godine, ako sve pođe po planu.

Diplomirati ću s Likovne akademije u 9. mjesecu i tada ću moći podijeliti preview s čitateljima i potencijalnim izdavačima

Na ovoj završnoj izložbi, izložene su odabrane finalne table iz prvog poglavlja. Podijeliti ću bolje fotke kada sam posjetim izložbu,
a do tada dijelim jednu s fejsa. Jako me razveselilo da je izložbu posjetio Midhat Ajanović, čiju sam zbirku sjajnih eseja, Film i strip, često citirao u svom diplomskom.






https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/06/2021 : 13:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Evo izloženih tabli u punoj rezoluciji.







Popratni tekst uz izložene table, minimalno promijenjen u odnosu na završnu izložbu prošle godine:

Radnja strip albuma Abadon, koja se u najkraćim crtama može opisati kao priča o mržnji u osam poglavlja, prati dvojicu kriminalističkih inspektora u lovu na serijskog ubojicu,
samoprozvanog Abadona – anđela bezdana. Ovaj zamršeni triler inspiraciju crpi iz filmskih klasika kao što su Sedam (1995.) i Privedite osumnjičene (1995.), nudeći pritom vlastita
promišljanja o društvenim fenomenima poput podvojenost između dobra i zla, smrti, pravde, ljubavi i morala, umotanih u napetu priču ispunjenu dramskim obratima.

Odabrane, uvećane table iz prvog poglavlja, na reprezentativan način predstavljaju vizualnu naraciju stripa albuma Abadon, koja putem prostranih kadrova imitira filmsku kameru,
a tamanim nijansama crnog akrila utjelovljuje mračnu, gustu i jezovitu atmosferu unutar koje priča počiva.

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/06/2021 : 09:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zanimljivo!

Ovo bas, bas dobro izgleda. Dosta slicnosti sa nekim poznatima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 16/06/2021 : 11:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zanimljivo!

Ovo bas, bas dobro izgleda. Dosta slicnosti sa nekim poznatima.






Hvala Poli!
S kojim poznatima, bas me zanima? :)

https://www.instagram.com/wanderereclectic/

Edited by - Milazzo on 16/06/2021 11:35:03
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 07/12/2021 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Regularni update svakih par mjeseci

Diplomirao s prvim poglavljem 'Abadona' u 9. mjesecu, zaposlio se u školi kao učitelj likovnog u 11. mjesecu.

Trenutno sam na 70/150 planiranih stranica prvog albuma, projekt ide polako, ali sigurno. Također, strip-album je prijavljen na natječaj Ministarstva pa držite fige da kapne kakva financijska potpora.
Sve je još uvijek top secret, ali dijelim ekskluzivno još par stranica, čisto da vizualno obogatim ovaj post.



Odabrane table prvog poglavlja (vidljive par postova iznad), kao i proces nastanka samog stripa (dio scenarija, skice, pojedinačni kadrovi) moći će se vidjeti na izložbi u galeriji Crta u Zagrebu od 15. 12. do 29. 12.
Svi ste dobrodošli pogledati izložbu koja predstavlja početno, lagano zagrijavanje terena...



Od ostalih vijesti, valja izdvojiti:

1. vodio sam radionicu stripa koja je održana u sklopu aLu adventa u galeriji Šira u Zagrebu. Poučno i zabavno iskustvo!

2. postajem urednikom strip-fanzina "Škola hodanja" koji izlazi u nakladi Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu te okuplja stripove studenata koji polaze predmete Strip 1 i 2.
Veselim se najavi sljedećeg izdanja koje će izaći u 2022. godini, a sve će pravovremeno biti objavljeno i na forumu!

3. u suradnji s lokalnom varaždinskom Galerijom Kovačić Macolić pripremio sam dva jednostranična stripa s varaždinskim motivima i zimskim ugođajem.
Stripovi su zamišljeni kao prigodni blagdanski pokloni i baš mi je fora da je takav projekt zaživio u mojem rodnom gradu.



Do sljedećeg čitanja - lepi pozdrav!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/12/2021 : 23:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lijepo

Imam pitanje i možda ću reći glupost pa se ispričavam unaprijed. Da li mi se čini ili nekim kadrovima pristupaš (foto)relističnijim crtežom a nekima svedenijim, “stripovskijim”? Da li je ta aliteracija namjerna ili slučajna? Ili je to samo u oku promatrača?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/12/2021 : 06:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/12/2021 : 07:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I da, znači li to da se može nabaviti fanzini Škola Hodanja od tebe?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 08/12/2021 : 08:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Lijepo

Imam pitanje i možda ću reći glupost pa se ispričavam unaprijed. Da li mi se čini ili nekim kadrovima pristupaš (foto)relističnijim crtežom a nekima svedenijim, “stripovskijim”? Da li je ta aliteracija namjerna ili slučajna? Ili je to samo u oku promatrača?



Hvala Deers!
Kada crtam strip, meni je prije svega želja da crtež bude originalan i oku zanimljiv. Volim balansirati na tom rubu između realizma i stilizacije ili apstrahiranja, ali opet nastojim da sve bude posloženo u vizualno smislenu cjelinu.
A možda se tvoje pitanje odnosi na razlike između ovih tabli s puno sivih tonova te isključivo c/b tabli... Tu je izražena razlika zato što se na c/b tablama radi o flashback scenama pa sam crtežom želio izraziti tu distinkciju.


quote:
Originally posted by Deers

I da, znači li to da se može nabaviti fanzini Škola Hodanja od tebe?



Praksa sa Školom hodanja je bila da se tiska u relativno maloj nakladi, od čega je većina podijeljena - studentima, suradnicima i nekim izdavačima, a velik dio naklade ode u fundus i knjižnicu ALU.
Fanzini, osim na promociji, nisu baš bili dostupni široj javnosti, a mislim da postoje i zakonska ograničenja što se tiče prodaje takvih tiskovina od strane fakulteta (nisam siguran, ali ima neka caka).
Starijih brojeva u opticaju, barem koliko ja znam, više nema.
Meni bi bilo interesantno malo proširiti taj domet koji fanzini ostvaruju, vidjeti ću što se po tom pitanju može poduzeti čim preuzmem upravljačku palicu...

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 08/12/2021 : 08:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!



Jako mi je drago da si se javio na ovoj temi. Uvijek volim pročitati tvoje recenzije u Izdavačkom izlogu, mišljenja nam se nerijetko preklapaju...

Drago mi je da si pohvalio izgled ovog mojeg projekta. Upravo je to cilj ovakvih postova, vidjeti malo kako diše tržište te dobiti kakvu povratnu informaciju. Shaneru, hvala na podršci!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/12/2021 : 09:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovaj me prvi od tri crteža u tvom zadnjem postu uvukao kao da čitam sandmana
Kada je planiran završetak stripa?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/12/2021 : 13:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo
Hvala Deers!
Kada crtam strip, meni je prije svega želja da crtež bude originalan i oku zanimljiv. Volim balansirati na tom rubu između realizma i stilizacije ili apstrahiranja, ali opet nastojim da sve bude posloženo u vizualno smislenu cjelinu.
A možda se tvoje pitanje odnosi na razlike između ovih tabli s puno sivih tonova te isključivo c/b tabli... Tu je izražena razlika zato što se na c/b tablama radi o flashback scenama pa sam crtežom želio izraziti tu distinkciju.



Mislio sam baš na ovo što si naveo, poigravanje realizmom i apstrakcijom. Barem kako ja to vidim pojačava izražajnost detalja. naravno, jedva čekam konačan strip.

quote:
Originally posted by Milazzo
Praksa sa Školom hodanja je bila da se tiska u relativno maloj nakladi, od čega je većina podijeljena - studentima, suradnicima i nekim izdavačima, a velik dio naklade ode u fundus i knjižnicu ALU.
Fanzini, osim na promociji, nisu baš bili dostupni široj javnosti, a mislim da postoje i zakonska ograničenja što se tiče prodaje takvih tiskovina od strane fakulteta (nisam siguran, ali ima neka caka).
Starijih brojeva u opticaju, barem koliko ja znam, više nema.
Meni bi bilo interesantno malo proširiti taj domet koji fanzini ostvaruju, vidjeti ću što se po tom pitanju može poduzeti čim preuzmem upravljačku palicu...




Sad si me sjetio da sam jednom nešto slično pitao Irenu Jukić Pranjić na facebooku i mislim da sam dobio sličan odgovor. Ako nisam nešto pomiješao. Mislim da je prvi broj čak kompletno dostupan online ali kad se meni ne da čitat na ekranu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/12/2021 : 15:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by Shaner

Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!



Jako mi je drago da si se javio na ovoj temi. Uvijek volim pročitati tvoje recenzije u Izdavačkom izlogu, mišljenja nam se nerijetko preklapaju...

Drago mi je da si pohvalio izgled ovog mojeg projekta. Upravo je to cilj ovakvih postova, vidjeti malo kako diše tržište te dobiti kakvu povratnu informaciju. Shaneru, hvala na podršci!


Nema na čemu. Imaš jednog sigurnog kupca.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 09/12/2021 : 08:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ovaj me prvi od tri crteža u tvom zadnjem postu uvukao kao da čitam sandmana
Kada je planiran završetak stripa?



Ova usporedba sa Sandmanom je stvarno lijepa za pročitati

Planirani završetak prvog dijela je ljeto 2022. godine, vjerojatno 7./8. mjesec...

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 09/12/2021 : 09:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Mislio sam baš na ovo što si naveo, poigravanje realizmom i apstrakcijom. Barem kako ja to vidim pojačava izražajnost detalja. naravno, jedva čekam konačan strip.


Stvarno mi je super da si to uočio na ovom malom broju tabli jer je dosta truda uloženo upravo u taj suodnos realizma i apstrakcije. Na isti način stvaram i svoje slikarske radove pa je stil neminovno prešao i u ovaj strip.

quote:
Sad si me sjetio da sam jednom nešto slično pitao Irenu Jukić Pranjić na facebooku i mislim da sam dobio sličan odgovor. Ako nisam nešto pomiješao. Mislim da je prvi broj čak kompletno dostupan online ali kad se meni ne da čitat na ekranu.



Da, znam da je Irena JP često dobivala slična pitanja i davala slične odgovore
Ja bih rado da Škola hodanja zakorači u malo širu distribuciji, da više ne bude toliko interna... Kao što sam napisao, vidjeti ću što se po tom polju može napraviti pa sve javim!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/12/2021 : 09:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Super ti je stil, Milazzo. Koliko ti otprilike treba (u satima) da završiš jednu tablu?

Nisam dosad primijetio, ali jesu li ti likovi ovdje na drugom kadru zamijenili mjesta? Ili bi prvi trebalo zrcaliti jer je volan na pogrešnoj strani?



Nedavno smo imali zanimljiv topic na tu temu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52541

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 09/12/2021 : 10:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Super ti je stil, Milazzo. Koliko ti otprilike treba (u satima) da završiš jednu tablu?

Nisam dosad primijetio, ali jesu li ti likovi ovdje na drugom kadru zamijenili mjesta? Ili bi prvi trebalo zrcaliti jer je volan na pogrešnoj strani?

Nedavno smo imali zanimljiv topic na tu temu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52541



Hvala Beva! Za stranicu stripa u prosjeku mi treba cca dva dana rada (fotografiranje referenci, skica, oslikavanje kadrova, Photoshop i upis teksta).
Sveukupno, rekao bih da unutar 20 sati nastane jedna stranica.

Gornji kadar je slučajno ostao zrcaljen. Finalna verzija ove table ima i tekst, a tamo je prvi kadar prepravljen.Ovdje sam stavio verziju bez teksta da bude spoiler free pa je ostala greška u kadriranju.
Odlično oko imaš!

Topic kojeg si stavio sam pratio i bio mi je zanimljiv.
Inače generalno ja nemam problema sa slučajnim promjenama ili nekonzistentnostima iz kadra u kadar ukoliko je sadržajno sve jasno.
Cjelokupan dojam i atmosfera crteža je ono što mene osobno uvuče, a navedeni propusti, koliko god ih je zabavno uočiti, me ne smetaju

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/12/2021 : 10:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ne smetaju ni mene, to je tek zanimljiva trivija :D

Znači dvadesetak sati, pitam da se usporedim pošto i sam trenutno radim na jednom stripu. Ja sam nešto brži, ali zato i nekvalitetniji :D

Crtež ti je stvarno na svjetskom nivou, nadam se da će i priča to pratiti pa da dobijemo vrhunski strip.

Inače, ova scena s obezglavljenom žrtvom me podsjetila na sličnu iz Pola :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/12/2021 : 12:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ne smetaju ni mene, to je tek zanimljiva trivija :D

Znači dvadesetak sati, pitam da se usporedim pošto i sam trenutno radim na jednom stripu. Ja sam nešto brži, ali zato i nekvalitetniji :D

Crtež ti je stvarno na svjetskom nivou, nadam se da će i priča to pratiti pa da dobijemo vrhunski strip.

Inače, ova scena s obezglavljenom žrtvom me podsjetila na sličnu iz Pola :D




U likovni dio stripa sam poprilično siguran, mislim da tu svakako mogu obogatiti scenu nesvakidašnjim slikarskim rukopisom. U svakom slučaju, strašno se zabavljam osmišljavajući table i crtajući svaku novu stranicu. Baš je ono passion projekt...

Priča koju smo napisali nije nešto neviđeno, ali kolega koautor i ja unutar žanrovski poznatih okvira nastojimo ponuditi vlastite motive. Nadam se, uspješno.

Sve je stvar prakse iskreno. Na samom početku, trebalo mi je jako dugo vremena za jednu stranicu. Sada, 70 stranica kasnije, sam mnogo brži.

P.S. I dalje čekam još koju novu epizodu Pola...

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/12/2021 : 12:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Mali teaser prvog poglavlja, prošireni postav moje diplomske izložbe.


https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000