forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ratnici sa Akbara
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2017 : 11:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
uvijek moram biti partibrejker. bah.

prije, ne znam više koliko, jel to 12 godina, otkrivao sam stripove. velike stripove. tada sam, grozničavo, prevrtao po Comic-stripu (i stripotekama) ovu Potragu za pticom vremena. boje, joj priča, nešto traže, Akbar, zli bog Ramor, boje boje boye.

nedavno sam od prijatelja posudio da vidim taj (nekada voljeni) strip.
nije išlo.
jedva sam se natjerao da pročitam.
ili sam odrastao. ili nemam pojma što.
čim sam vidio prvu rečenicu, izražavanje tipa negdje u močvarnom bespuću Pokrajine mrenastih koprena, enuzijazam mi je splasnuo. splasne. ode.
ma ne bojte se, neće biti nikakvih analiza, samo kažem da mi je baš dosadan sada taj strip.
onoga Brodecka, ajde to još mogu pročitati, ali ovo, uz napor. dao sam mu jednu za stara vremena i nema više natrag.

ocjena: 4,4/10

ps - antovi osvrti, kao i uvijek, vrh. ti si vrh dna vrh dna... ma dobar je anto, samo malo dosadan s ovim osvrtima, koji su, kad se sve uzme, vrh dna
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/08/2017 : 11:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

uvijek moram biti partibrejker. bah.

prije, ne znam više koliko, jel to 12 godina, otkrivao sam stripove. velike stripove. tada sam, grozničavo, prevrtao po Comic-stripu (i stripotekama) ovu Potragu za pticom vremena. boje, joj priča, nešto traže, Akbar, zli bog Ramor, boje boje boye.

nedavno sam od prijatelja posudio da vidim taj (nekada voljeni) strip.
nije išlo.
jedva sam se natjerao da pročitam.
ili sam odrastao. ili nemam pojma što.
čim sam vidio prvu rečenicu, izražavanje tipa negdje u močvarnom bespuću Pokrajine mrenastih koprena, enuzijazam mi je splasnuo. splasne. ode.
ma ne bojte se, neće biti nikakvih analiza, samo kažem da mi je baš dosadan sada taj strip.
onoga Brodecka, ajde to još mogu pročitati, ali ovo, uz napor. dao sam mu jednu za stara vremena i nema više natrag.

ocjena: 4,4/10

ps - antovi osvrti, kao i uvijek, vrh. ti si vrh dna vrh dna... ma dobar je anto, samo malo dosadan s ovim osvrtima, koji su, kad se sve uzme, vrh dna



To se cijeni.

Inače, slažen se s tobon. Daleko je ovo od onog oduševljenja kad se ovo čitalo u Comic stripu.

E da, "vrh dna" mi je odličan izraz. Tu san konstrukciju počea koristit prije par godina, a sad vidin da je koriste i veći umovi od mojeg.

Drugi e da, ne diraj Antu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/08/2017 : 12:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Nije mi vazno je li to punopravni dio glavnog serijala ili samo drugi dio prequela. To su ionako samo arbitrarne podjele, zar ne? Znam samo da sam ga stavio u kosaricu na Amazonu cim su omogucili prednarudzbe i s nestrpljenjem odbrojavao dane, ljutio se kad se datum dvaput pomaknuo, a sve da bih na kraju dozivio razocaranje. Tako da se sad bojim ovome previse veseliti. Samo kazem: super vijest, ako ne ispadne neko sranje koje ce usrat cijeli serijal.




nema sta da usere celi serijal, ovo posle broja 10 sluzi za sisanje ovaca - to je jasno na pocetku broja 11.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2017 : 13:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ne, nesvrstani, to se samo malo šalim
malo zezam antea. ništa strašno.

kažem, ne mogu više čitati te ptice vremena, ne vidim ni što bi opet tu trebalo biti vrhunsko, ali dosta vam je jedna top tema, ovdje laganica
sasvim ozbiljno: bonelli je majka za sve ovo što se otkriva, hvali, uzdiže. ali valjda ljudi ne znaju taktiku: ne čita se bonelli više tako da čitaš i čitaš, pratiš i čekaš na kiosku. nego, uzmeš ponekad, u povišenim trenucima, i onda ti dođe milo. ostaviš si dva-tri naj junaka, recimo zagor, m.no i naprstak texa. u međuvremenu čitaš pascala i neke dobre fašističke pisce, recimo. hamsuna. bibliju. takve stvari.
to je recept. sada znate.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2017 : 16:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jova

Francuzi za 20.10.2017. najavili novi nastavak Ratnika. Novi crtač je Etien (Četvorka iz Ulice Bejker).


super;nadam se da će sa tim albumom da završe drugi ciklus.
jebi ga,uz najdublje poštovanje prema Loazelu,napravili su sprdnju sa ovim prikvelom koga su razvukli na 20 godina.Ej dve decenije čekamo da završe sa pričom - što je mnogo,mnogo je

quote:
Originally posted by corto33


Da, taj 9. nastavak bi trebao zaključiti drugi ciklus.
Možda onda brzo dočekamo i Fibrin integral :)


do proleća najkasnije

quote:
Originally posted by izivko


Dobar izbor, vrhunski crtač.


meni se baš i ne dopada preterano.

quote:
Originally posted by culture vulture

Krajem prosle godine me dugo iscekivani zadnji nastavak "De Cape et de Crocs" podosta razocarao. Nadam se da se krajem ove nece ponoviti prica s ovom stripcinom.


mogao je samo da ti pokvari prikvel priču,ne i glavnu, desetotomnu.
ja i ne uzeh zadnju epizodu u PZ; čekam da ih Fibra izda u 2 (5u1) + 1 (2u1) integrala.

quote:
Originally posted by stinky

uvijek moram biti partibrejker. bah.

prije, ne znam više koliko, jel to 12 godina, otkrivao sam stripove. velike stripove. tada sam, grozničavo, prevrtao po Comic-stripu (i stripotekama) ovu Potragu za pticom vremena. boje, joj priča, nešto traže, Akbar, zli bog Ramor, boje boje boye.

nedavno sam od prijatelja posudio da vidim taj (nekada voljeni) strip.
nije išlo.
jedva sam se natjerao da pročitam.
ili sam odrastao. ili nemam pojma što.
čim sam vidio prvu rečenicu, izražavanje tipa negdje u močvarnom bespuću Pokrajine mrenastih koprena, enuzijazam mi je splasnuo. splasne. ode.
ma ne bojte se, neće biti nikakvih analiza, samo kažem da mi je baš dosadan sada taj strip.
onoga Brodecka, ajde to još mogu pročitati, ali ovo, uz napor. dao sam mu jednu za stara vremena i nema više natrag.

ocjena: 4,4/10


ne mislim da si partibrejker,skroz mi je normalno da ti se strip nije svideo kao nekad - i ja sam bio pomalo razočaran kada sam ga ponovo pročitao pre neku godinu,ali onda mi je čitanje drugog ciklusa dalo jednu novu dimenziju prvom,pa je to nekako ipak ispalo kako je ispalo - nije baš vrh,pa čak ni odlično,ali odmah malo ispod.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/08/2017 16:17:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2017 : 16:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Drugi e da, ne diraj Antu.



(Anta)

quote:
Originally posted by stinky

ma ne, nesvrstani, to se samo malo šalim
malo zezam antea. ništa strašno.




quote:
Originally posted by stinky


sasvim ozbiljno: bonelli je majka za sve ovo što se otkriva, hvali, uzdiže. ali valjda ljudi ne znaju taktiku: ne čita se bonelli više tako da čitaš i čitaš, pratiš i čekaš na kiosku. nego, uzmeš ponekad, u povišenim trenucima, i onda ti dođe milo. ostaviš si dva-tri naj junaka, recimo zagor, m.no i naprstak texa. u međuvremenu čitaš pascala i neke dobre fašističke pisce, recimo. hamsuna. bibliju. takve stvari.
to je recept. sada znate.


zanimljiv recept.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/08/2017 20:46:40
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/08/2017 : 00:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Spremam se da Ratnike posle dugo vremena pročitam ponovo. Sasvim sam siguran da će mi to ("i dalje") biti odličan strip.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 13/08/2017 : 16:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
bejase i jos uvek je igra
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/09/2017 : 20:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
najava
https://www.bedetheque.com/BD-Quete-de-l-oiseau-du-temps-Tome-9-L-Emprise-311567.html

samo 60 stranica - nadao sam se da će ovaj zadnji album biti najduži.

izmenjeni i crtač i kolorista.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/09/2017 20:51:02
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/09/2017 : 14:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nedavno pročitao 7. i 8. broj u cugu. Stvarno dobri albumi, i priča i crtež.
Posebno mi se svidio crtež ovoga Mailléa u 7. i 8. albumu, grom gromova. Po mom mišljenju najbolji izbor.

Ne očekujem neki spektakularan kraj, jer sve je poznato, manje ili više.

Puno je ovo bolje od glavnog serijala, barem meni.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2017 : 17:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko


Puno je ovo bolje od glavnog serijala, barem meni.


definitivno je bolji drugi ciklus!!

quote:
Originally posted by izivko


Posebno mi se svidio crtež ovoga Mailléa u 7. i 8. albumu, grom gromova. Po mom mišljenju najbolji izbor.


I meni je on najbolji;on crta i Veliku smrt.Šteta što ne radi ovaj zadnji album.

quote:
Originally posted by izivko


Ne očekujem neki spektakularan kraj, jer sve je poznato, manje ili više.


pa sad ... ne mora baš spektakularan kraj,ali sve ispod odličnog biće razočarenje.
Jebi ga,ovaj drugi ciklus se radi od 1998.,znači nekih dvadeset godina - ako za dve decenije nisu mogli da osmisle dostojnu završnicu,nek sve ide u ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2017 : 11:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
9. L'Emprise
Cycle :5/6

do qrca!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/09/2017 : 12:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by jova

Francuzi za 20.10.2017. najavili novi nastavak Ratnika. Novi crtač je Etien (Četvorka iz Ulice Bejker).



Da, taj 9. nastavak bi trebao zaključiti drugi ciklus.
Možda onda brzo dočekamo i Fibrin integral :)



Izgleda da ipak još nije kraj. Ne znam više gdje sam pročitao, da će ovaj 9. album biti poslednji. Sada čitam na forumu BDGEST, da je scenarista Le Tendre rekao, da će biti BAREM 6 albuma u ovom drugom ciklusu. Znači ni za 10. album nije sigurno, da će biti poslednji.

Inaće evo preview za 9. album, ne znam da li je neko već stavio:
http://www.dargaud.com/bd-en-ligne/quete-de-l-oiseau-du-temps-la-avant-la-quete-tome-5,31170-9a6a4b876c56d46215bd877e9e9b977d


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/09/2017 : 12:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pogledajmo crtež iz 8. albuma (Mallié) i 9. albuma (Etien)
















Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2017 : 14:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jako,jako slični stilovi crtanja;da ne kažem identični.

quote:
Originally posted by corto33


Izgleda da ipak još nije kraj. Ne znam više gdje sam pročitao, da će ovaj 9. album biti poslednji. Sada čitam na forumu BDGEST, da je scenarista Le Tendre rekao, da će biti BAREM 6 albuma u ovom drugom ciklusu. Znači ni za 10. album nije sigurno, da će biti poslednji.


nek se tera u p.m.;koliko misli da mu traje 2.ciklus? 30 godina?? meni je to neozbiljno;krajnje.Ako im je već do uzimanja kinte,nek ga završe (2.ciklus),pa nek treći teraju do sudnjeg dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/09/2017 14:21:42
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2017 : 14:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto, pretrazi internet pa nadji koji je serijal naslicniji akbaru, pa izvrsi agresiju da se i to objavi
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2017 : 16:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pa to već ooodavno radim!!
U pitanju je Ralf Azam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 22/07/2018 : 19:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Nova epizoda u sledećem broju Stripoteke
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2018 : 21:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovaj jova luđi i od mene

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 23/07/2018 : 08:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Od Ante je teško biti luđi... ;))))))
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/07/2018 : 13:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Potraga za pticom se nastavlja. Neki dan pročitao 9. album i ja nisam vidio da je gotovo.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2020 : 00:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Quete-de-l-oiseau-du-temps-Tome-10-Kryll-381509.html



reče markos da će biti 9 albuma drugog ciklusa.Znači još tri.
Loazel 69 godina, Serž 74;umreće,neće završiti strip.Magarčine.

voleo bih,ako će ih već biti 9,da markos barem izda ovo što se do sada pojavilo - u jednoj ili dve knjige.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 30/01/2020 : 08:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ne razumeš Anto, ovo ti je kao kod nas kad stari ljudi prave kuću: poenta je da je nikad ne završe, da ih to vuče, da ih to drži u životu, da im to ne da da umru.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 30/01/2020 : 17:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ako se to u Francuskoj dobro prodaje naći će se crtač koji če završiti serijal. Asterix ide dalje i nimalo crtački ne zaostaje za originalom.
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 30/01/2020 : 21:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
A gde ćemo ovu novu epizodu da pročitamo, sada kada je Stripoteka ugašena?
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000