forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ratnici sa Akbara
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 08/11/2008 : 01:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Jako volim ovaj serijal i imam sva 4 albuma koja je objavio Marketprint,na njihovom standu na Sajmu sam saznao da ce uskoro nastaviti izdavanje posle duze pauze(ali ce premijerno sledeca epizoda ici u Stripoteci),kao i Kosmicke putnike.Interesuje me sta ostali forumasi misle o ovom serijalu i koliko ga cene????

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/11/2008 : 10:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Odličan serijal,al kratak...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2008 : 11:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
baš zato je i dobar.da su barem neki drugi kraći..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/11/2008 : 13:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Gand, thumbs up! ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/11/2008 : 13:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Jako volim ovaj serijal i imam sva 4 albuma koja je objavio Marketprint,na njihovom standu na Sajmu sam saznao da ce uskoro nastaviti izdavanje posle duze pauze(ali ce premijerno sledeca epizoda ici u Stripoteci),kao i Kosmicke putnike.Interesuje me sta ostali forumasi misle o ovom serijalu i koliko ga cene????


Baš sam nedavno pročitao i lijep je to strip.
I baš sam se pitao kada i da li će biti još...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/11/2008 13:50:42
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 08/11/2008 : 22:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Pa buduci da bi sledeci album trebao biti "Prijatelj Zaven",koji je verovatno i najbolja epizoda do sada,mozda ce ubrzo posle i objaviti i sledecu epizodu u koloru,pa onda ne bih morao sebi da unistavam dozivljaj citajuci je u Stripoteci. Dokle je serijal stigao u Francuskoj???

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/11/2008 : 23:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Dokle je serijal stigao u Francuskoj???




Nemaš internet?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 09/11/2008 : 00:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Imam ali sam pretpostavio da neko ovde ima tu informaciju u glavi,pa reko sto bih trazio. Lenjost....ili prakticnost....???

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 10/11/2008 : 03:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Jel to i kraj serijala ili su samo dotle stigli sa objavljivanjem???

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/11/2008 : 16:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Jel to i kraj serijala ili su samo dotle stigli sa objavljivanjem???



Zadnja dva(peti i sesti) nisu nastavak "Potrage...",vec price iz Bragonove mladosti...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 14/11/2008 : 04:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Sesti je verovatno nastavak "prijatelja zavena",jel citao neko taj sesti album,zna li kako izgleda??

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 15/11/2008 : 05:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Sesti je verovatno nastavak "prijatelja zavena",jel citao neko taj sesti album,zna li kako izgleda??



http://www.dargaud.com/front/albums/album.aspx?id=3517

Hvala Bas dobro izgleda,ne znam francuski doduse,nazalost,ali ono sto sam video bas dobro izgleda

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/02/2009 : 00:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
(izvor: www.stripvesti.com)

POST SCRIPTUM (90)

16.02.2009.

Piše: Zoran Đukanović

PRIPOVEDANJE PROSTOROM - RATNICI SA AKBARA

Sanjate li ikada da letite? Neko kaže da mu se to često događa u snu, a nekom pak nikada. Za one koji to nisu iskusili, ponekad, ne često, mogu se naći stripovi koji pružaju utehu nedoživljenog letenja. "Oko kamere" ove vrste stripova u stanju je da proizvede takav efekt. Među radikalnijim primerima ovog gotovo magijskog postupka naći ćemo predstavnike različitih epoha i čak veoma različitih stilizacija. Samo ću pomenuti, u tom sasvim specifičnom aspektu čitanja stripa, meni najdraže: Mali Nemo u zemlji snova (Windsor McCay), Moebiusovi stripovi, pre svega Major Fatal/Hermetična garaža i Arzach , zatim lavirintski serijal Opskurni gradovi / Les Cites obscures / (crtač Francois Schuiten i scenarista Benoit Peeters), Ratnici sa Akbara (crtač Regis Loisel i scenarista Serge Le Tendre) i strip, koji smo svojevremeno mogli da čitamo, a čija je vizuelna virtuoznost prošla gotovo neprimećena, Nesalomljivi (crtač Antonio Parras i scenarista Victor Mora). Svi ovi stripovi utisak letenja dočaravaju često različitim sredstvima. Nekada su glavna sredstva arhitektura, nekada čitavi gradovi, nekada je u pitanju džungla i rastinje; svejedno, to su samo elementi koje nadleće oko kamere, isprekidano, a u stvari potpomognuto moćnim promenama rakursa i zumovima unazad-unapred. Doslovna činjenica fizičkog leta u tim stripovima nije najpresudnija. Možda je i sasvim kratak opis ovog fenomena dovoljan - potpuno vladanje prostorom i poigravanje sa njim. Pretvaranje te igre u pripovedački čin.



Na koji način ovo pripovedanje prostorom, koje toliko ima povezanosti s letenjem, dočaravaju Ratnici sa Akbara? Krenimo redom. Gradove je progutala ili ih nagriza vegetacija; pre nego jasno izdvojena zdanja, susrećemo šumom obrasle tragove (nije najvažnije koliko se nešto vidi nego kako se to sugeriše) sadašnjih ili budućih ruševina. "Tačka motrišta" se postavlja ili veoma visoko (nadletanje šumskih lavirinata) ili sasvim nisko. Kada sledi hod protagonista, oko kamere karakteriše nisko, a opet fluidno praćenje ustalasanosti terena. Ili, recimo, obratimo pažnju na kružno" praćenje" silaženja niz stepenice koje se (u epizodi "Prijatelj Ž aven") prostire na tri table (12, 13 i 15). Baloni, ili još preciznije, njihovi krivudavi " jezičci", putanje koje vode do subjekta govora, igraju važnu ulogu u dočaravanju dinamike prostora. Grafička funkcija balona u Ratnicima sa Akbara deo je čarolije kreiranja lavirinta. Baloni "zaviruju u prizore", izvanredno doprinose osećaju dubine, "krivudavosti" prostora i sačinjavaju vitalni element kompozicije table. Ptice su takođe deo prostornog uprizorenja. Bez njih mnogi Loiselovi prostori nikada ne bi postizali takvu dubinu. Primetićete da se oko svake građevine "obavijaju u letu" jata ptica. O grafičko-tematskim Loiselovim tablama ("kišne table", "noćne table", "šumske table"…) mogla bi se napisati studija.

Ratnici sa Akbara su delo koje nagriza moju (i mnogo čiju) dogmu o stripu kao kao integralnoj naraciji u kojoj se potpuno ravnopravno ujedinjuju tekstualni i vizuelni aspekt pripovedanja. Ovde sam se sreo sa nečim "suprotnim" od onoga čemu sam učio sebe i druge da strip treba da bude. Umesto da je priča (njen scenaristički aspekt) integralno povezana sa vizuelnom naracijom, ovde nailazimo na strip koji se oslobađa, nadrasta svoju verbalno izrečenu pripovest. Kroz svoje vizuelne lavirinte, Loisel je provukao mogućnost za jednu stvarnost koja ide preko izgovorene (Le Tendrove) scenarističke dimenzije i egzistira gotovo paraleno sa njom.

Otkriću vam nešto što može izgledati kao "a, pa to je pravi razlog za gore pomenutu tvrdnju", ali se time uopšte ne iscrpljuje. Naprotiv, pomoglo mi je da sagledam vizuelni paradoks Ratnika sa Akbara. Prvi susret sa njima bio je kupovina kolornog albuma na jeziku koji uopšte nisam govorio. Pročitao sam ga čistim gledanjem. Ovaj strip me je dakle opčarao još pre nego sam ga doslovno pročitao. Tek kasnije čitao sam Ratnike sa Akbara u "Stripoteci". Što je najzanimljivije, od početka sam slutio da nikada, ni uz jedno tekstualno obogaćenje neće moći da bude još lepši. Nisam mogao da zamislim tekst koji bi bio u stanju da pojača budno sanjanje kroz ornamente prostora Ratnika sa Akbara . I Le Tendrova scenaristička pripovest, i pored svih svojih nesumnjivih kvaliteta, nije uspela da me ubedi u suprotno.



Ratnici sa Akbara su remek delo vizuelne naracije. U Potrazi za pticom vremena, da u ovom kontekstu upotrebim originalni naziv stripa koji je kod nas preveden kao Ratnici sa Akbara, mi smo sve vreme u ulozi ptice-čitaoca koja leti, nadleće, ponire, pliva, roni dubinama lavirintskih prostora Loiselove vizuelne imaginacije. Scenario, u ovom neobičnom slučaju, kao da je poslužio kao (moćno) polazno sredstvo za uzletanje. Loisel nam istovremeno daje priliku da se nađemo u poziciji žrtava lavirinta i laboranta koji ima pregled lavirinta odozgo. Tome let i služi, da se bude u obe pozicije.

Ratnici sa Akbara dodiruju nekoliko pripovedačkih "arhetipova". Jedan je svakako pikarski element. Za njega je uvek vezana ova ili ona vrsta satiričnosti, naglašavanje suprotnosti između likova koji strip nastanjuju i herojskog i viteškog kome streme. Nesaglasnost između ideala i stvarnosti pretvara glavne junake u neku vrstu antijunaka. To je ipak samo početna pozicija iz koje će oni zakoračiti u hrabrost. Ne, doduše, sasvim na način na koji su isprva to zamišljali. V. Fumeti u svom tekstu o drugom Loiselovom delu Petru Panu (Vreme, 19. April) govori o viđenju sveta sa mračnije strane. Tragove tragičnog, koje izrasta iz početne pozicije humornosti i lakoće, srešćemo u ništa manje neobičnom obliku u Ratnicima sa Akbara. U tome je svakako Le Tenrova velika zasluga.

Formalna oneobičavanja sveta Ratnika sa Akbara su gotovo usputna i protiču bez posebnih razjašnjenja. Na nebu postoje dva meseca, mutiranost životinjskog sveta je posvuda prisutna, granice između sveta nalik ljudskom i onog drugačijeg su nejasne, stripom se stalno motaju antropomorfne prilike (setimo se jednog najzanimljivijih - tragičnog lika Krutonje, "Stripoteka" br. 931-932) za koje ne dobijamo potpunije odgovore koliko su i da li su pripadnici iste vrste u kojoj pripadaju junaci. Upravo ta spontana i ubedljiva nedorečenost, svesno autorsko odustajanje od potrebe objašnjavanja čitaocu, čini Ratnike sa Akbara popuno izgrađenim svetom za sebe.



loga boje u Ratnicima sa Akbara je nažalost uskraćena našim čitaocima, bar dok strip ne doživi albumsko izdanje. A boja je, verujte mi za sada na reč, jedna trećina magije ovog dela. Do koje je mere važna samom Loiselu (1952), pokazuje da je u "Prijatelju Žavenu" tuširanje poverio Lidwineu (pseudonim Dominque Lidewinea), a da je zadržao punu kontrolu nad kolorisanjem. Takođe, pridružio se Le Tendreu (1946) u pisanju scenarija. Lidwine (1960) se pokazao sasvim dorastao ulaženju u Loiselov rukopis tako da se ne oseća jedanaestogodišnja pauza između četvrtog i petog albuma ( Ratnici sa Akbara kao da su dali šansu "Stripoteci" da ih stigne). Inače, originalna albumska hronologija ide ovako: 1983. "Ramorova školjka", 1984. "Hram zaborava", 1985. "Krutonja" (za mene najlepša epizoda), 1987. "Crno jaje" i 1998. "Prijatelj Žaven". Zato neki ("Comiclopedia", www.lambiek.net) i kažu da je Loisel u osamdesetim godinama promenio shvatanje (standarde) "fantasy" žanra za Evropljane.

(„Stripoteka“ br. 956, Novi Sad, maj 2001)

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Dommy
Starting Member



Croatia
58 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 08/03/2009 : 14:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dommy's Homepage  Send Dommy a Private Message  Reply with Quote
What Gand said.

Hoćemo integral!

:)

http://domigorgon.blogspot.com
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 13/03/2009 : 10:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Naleteo sam na na informaciju da je u toku rad na 7 albumu (La Piste du Rige - Rižova staza), po scenariju Letendrea i Loisela
sa novim crtačem (Vincent Mallié), ali nije bilo bližih informacija oko datuma objavljivanja. Čini mi se da bi to moglo biti uskoro (možda do kraja 2009. godine). Da me ne shvati neko pogrešno, to je samo moj osećaj, nigde nije pisalo da će stvarno do kraja godine biti objavljen.
Još samo kad bi Marketprint ubrzao objavljivanje preostalih albuma.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 13/03/2009 : 16:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jova

Naleteo sam na na informaciju da je u toku rad na 7 albumu (La Piste du Rige - Rižova staza), po scenariju Letendrea i Loisela
sa novim crtačem (Vincent Mallié), ali nije bilo bližih informacija oko datuma objavljivanja. Čini mi se da bi to moglo biti uskoro (možda do kraja 2009. godine). Da me ne shvati neko pogrešno, to je samo moj osećaj, nigde nije pisalo da će stvarno do kraja godine biti objavljen.
Još samo kad bi Marketprint ubrzao objavljivanje preostalih albuma.



Rige je kod nas preveden kao Krutonja...Ima i svoj album pod istim nazivom...
I to je i za mene,kao i za ZDj,najbolji album u serijalu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/03/2009 : 16:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Akbarci su mi skorz gotivni i bilo bi super da u skorije vreme vidimo nove nastavke u coloru. Al od Marketprinta ne ocekujem niss. Visegodisnja porazavajuca izdavacka politika ih je dovela tu gde jesu -> nebitni i jos malo pa zaboravljeni.

Edited by - kasper on 13/03/2009 16:14:25
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2009 : 16:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Koliko smo čuli iz Marketprinta, sljedeći album je u pripremi. Sjajan serijal, čak i nakon promjene crtača ( dijelom i zbog olovke originalnog autora ). U boji je vizuelna fantazija, crno-bijela verzija iz Stripoteke je konfuzna do neprepoznatljivosti, pogotovo one prve epizode.
Što se tiče MP i planova sa Stripotekom, ako se ostvare njihove želje, bit će to BUM na tržištu. Daj Bože da im se želje ostvare!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 15/03/2009 : 00:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Koliko smo čuli iz Marketprinta, sljedeći album je u pripremi. Sjajan serijal, čak i nakon promjene crtača ( dijelom i zbog olovke originalnog autora ). U boji je vizuelna fantazija, crno-bijela verzija iz Stripoteke je konfuzna do neprepoznatljivosti, pogotovo one prve epizode.
Što se tiče MP i planova sa Stripotekom, ako se ostvare njihove želje, bit će to BUM na tržištu. Daj Bože da im se želje ostvare!



A planovi su????????

Ili ta informacija spada u izdavacku tajnu!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/03/2009 : 00:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

quote:
Originally posted by Renky

Koliko smo čuli iz Marketprinta, sljedeći album je u pripremi. Sjajan serijal, čak i nakon promjene crtača ( dijelom i zbog olovke originalnog autora ). U boji je vizuelna fantazija, crno-bijela verzija iz Stripoteke je konfuzna do neprepoznatljivosti, pogotovo one prve epizode.
Što se tiče MP i planova sa Stripotekom, ako se ostvare njihove želje, bit će to BUM na tržištu. Daj Bože da im se želje ostvare!



A planovi su????????

Ili ta informacija spada u izdavacku tajnu!!!



Neman pojma jel' tajna nego su članovi redakcije Stripoteke tu,na forumu, pa kad budu imali neku vijest ne vidin razloga zašto je nebi objavili. Obrati pažnju na rič "želje" u gornjem postu. To nije nikakv službeni plan. Za sada ono što znam je da stižu kvalitetniji materijali, da se riješilo pravo za Kosmičke... Da je u pripremi 5. album Ratnika, mislim i Džipsi... No osobno volim iznenađenja, pozitivna naravno, tako da s guštom iščekujem svaki novi broju Stripoteke i svaki novi potez Marketprinta.

Znam da je glupo što san ranije uopće spomenija nekakve želje i budućnost pa je ispalo da znam nešto više a u stvari san valjda bija ushićen obilaskom redakcije kultnog magazina. Netko pametan je davno izjavija... "Ako imaš komplet Stripoteke... Imaš sve što valja u stripu". Slažem se s tim uz malu ogradu da je pauza ostavila traga pa da sad nije lako sve kvalitetno pohvatati i dovršiti davno započeto. No ne sumnjam u Lale

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 15/03/2009 : 22:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Bruce Wayne

quote:
Originally posted by Renky

Koliko smo čuli iz Marketprinta, sljedeći album je u pripremi. Sjajan serijal, čak i nakon promjene crtača ( dijelom i zbog olovke originalnog autora ). U boji je vizuelna fantazija, crno-bijela verzija iz Stripoteke je konfuzna do neprepoznatljivosti, pogotovo one prve epizode.
Što se tiče MP i planova sa Stripotekom, ako se ostvare njihove želje, bit će to BUM na tržištu. Daj Bože da im se želje ostvare!



A planovi su????????

Ili ta informacija spada u izdavacku tajnu!!!



Neman pojma jel' tajna nego su članovi redakcije Stripoteke tu,na forumu, pa kad budu imali neku vijest ne vidin razloga zašto je nebi objavili. Obrati pažnju na rič "želje" u gornjem postu. To nije nikakv službeni plan. Za sada ono što znam je da stižu kvalitetniji materijali, da se riješilo pravo za Kosmičke... Da je u pripremi 5. album Ratnika, mislim i Džipsi... No osobno volim iznenađenja, pozitivna naravno, tako da s guštom iščekujem svaki novi broju Stripoteke i svaki novi potez Marketprinta.

Znam da je glupo što san ranije uopće spomenija nekakve želje i budućnost pa je ispalo da znam nešto više a u stvari san valjda bija ushićen obilaskom redakcije kultnog magazina. Netko pametan je davno izjavija... "Ako imaš komplet Stripoteke... Imaš sve što valja u stripu". Slažem se s tim uz malu ogradu da je pauza ostavila traga pa da sad nije lako sve kvalitetno pohvatati i dovršiti davno započeto. No ne sumnjam u Lale

Ovo za Ratnike i Kosmicke putnike sam nacuo i ja na sajmu...da budem iskren kad si pomenuo stripoteku u meni se javila nada da ce promeniti ovo zajebavanje sa heftalicom ili kvalitet papira(ovu novu epizodu Akbara sam jedva procitao),odnosno da ce konacno malo makar modernizovati izgled magazina a ne ovako,ostao je isti od onog broja 1 sa Umpah Pahom....ah,dobro slatki snovi.....

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/03/2009 : 00:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne
Ovo za Ratnike i Kosmicke putnike sam nacuo i ja na sajmu...da budem iskren kad si pomenuo stripoteku u meni se javila nada da ce promeniti ovo zajebavanje sa heftalicom ili kvalitet papira(ovu novu epizodu Akbara sam jedva procitao),odnosno da ce konacno malo makar modernizovati izgled magazina a ne ovako,ostao je isti od onog broja 1 sa Umpah Pahom....ah,dobro slatki snovi.....



Eeeee, da su bar ostali na kvaliteti prvog broja ( ili prvih brojeva ) nitko sritniji... Imali bi bar pola revije u boji na puno kvalitetnijem papiru nego danas. I mislim da i njihovi snovi idu u tom pravcu no...
Za ovu cijenu, koja je stvarno minimum minimuma, još je i kvaliteta zadovoljavajuća. Čak nisan siguran pokrivaju li se. Jednostavno, gledaj to kao tester. Za male pare upoznaš neke nove stripove pa znaš šta ćeš uzeti u albumima... i kao takvu volija bi je vidit svaki tjedan na kioscima. Ali sad ja sanjam

Ben ti jarca, Stripoteka jeftinija od šalice bile kave u kafiću. Ja bi je poskupija samo radi imidža. Bi... Stvarno...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/03/2009 : 00:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote][i]Originally posted by Renky[/i

Jednostavno, gledaj to kao tester. Za male pare upoznaš neke nove stripove pa znaš šta ćeš uzeti u albumima... i kao takvu volija bi je vidit svaki tjedan na kioscima.

Samo je problem dočekat kvalitetne albume

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/03/2009 : 00:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Zato kažem, svaki tjedan

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/08/2009 : 09:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
opet da se vratimo na temu ratnika.oce li iko izdati ovaj fantasticni serijal kao integral.citao sam ga u stripoteci i spremao se da kupim marketprintove albume,kad ono sipak.ti albumi izgledaju kao stripoteka u boji sa malo boljim papirom.ocekivao sam da bar korice budu kartonske,a ne mlitave i savitljive.bar da je uradjeno ko boa-mori onda bi bilo ok,ovako brljljljljljlj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/08/2009 : 11:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nije problem sa merketprintovim ratnicima u koricama nego u boji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000