forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ratnici sa Akbara
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/08/2009 : 11:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nije problem sa merketprintovim ratnicima u koricama nego u boji.


jeste problem je u boji,ali i koricama.to nisu cak ni korice ovih sc kiosk izdanja,tanje su i od njih.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 31/08/2009 : 03:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Proslo vec vremena od kad je izasla nova epizoda u stripoteci....ima li kakvih misljenja,utisaka???

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/08/2009 : 11:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Božanska Knjiga Magije nastavlja serijal u istom (visokom) ritmu.Sjajan scenario,sjajan crtež,Aouamri(?)skoro,pa rame uz rame sa učiteljem.
Generalno sam veliki fan celokupnog serijala,ali ovi prikveli su BAŠ po mom ukusu.Mislim da su bolji od prvog arka.

Marketprintovo izdanje očaj,imao prva dva albuma,pa menjao za Ludensovog DYD.Ne vredi voditi polemiku o boji i koricama,jer,stvarno se ne zna šta je gore.
Go to Top of Page

Aleks009
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 10/06/2009

Posted - 10/09/2009 : 14:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Aleks009 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Jako volim ovaj serijal i imam sva 4 albuma koja je objavio Marketprint,na njihovom standu na Sajmu sam saznao da ce uskoro nastaviti izdavanje posle duze pauze(ali ce premijerno sledeca epizoda ici u Stripoteci),kao i Kosmicke putnike.Interesuje me sta ostali forumasi misle o ovom serijalu i koliko ga cene????



To je također i jedan od mojih najomiljenijih, ako ne i najomiljeniji serijal Bande dessinée. I ja uskupih prva četiri toma, ali sve iscjepkano u nekoliko izdanja.
Evo i liste do sad izdanih dijelova, te onoga što ja od toga trenutno posjedujem:

La Quete de l'oiseau du temps
Cycle premier:
1. La Conque de Ramor (1983)
* Auf der Suche nach dem Vogel der Zeit: Schatten über Akbar, (njem) časopis Pilot #22-#23 (Dargaud Editeur / Volksverlag Linden GmbH 1984, boja, meke)
* Roxanna & the Quest for the Time-Bird: Ramor's Conch,(eng) album (Nantier-Beall-Minoustchine Publishing 1987, 48, boja, meke)
* Ratnici sa Akbara: Ramorova školjka, Stripoteka #917 (1989, CB, meke)

2. Le Temple de l'oubli (1984)
* Roxanna & the Quest for the Time-Bird: The Temple of Oblivion, (eng) album (Nantier-Beall-Minoustchine Publishing 1987, 48, boja, meke)
* Ratnici sa Akbara: Hram zaborava, Stripoteka #923 (1990, CB, meke)

3. Le Rige (1985)
* Roxanna & the Quest for the Time-Bird: The Riege Master, (eng) album (Nantier-Beall-Minoustchine Publishing 1988, 48, boja, meke)
* Ratnici sa Akbara: Krutonja, Stripoteka #931-#932 (1991, CB, meke)
* Potraga za pticom vremena: Vitez Riž, Comic Strip #15-#18 (1995, boja, meke)

4. L'OEuf des ténebres (1987)
* Potraga za pticom vremena: Jaje tmine, Comic Strip #22-#25 (1995-1996, boja, meke)

Cycle deuxieme (préquelle):
5. L'Ami Javin (1998)
6. Le Grimoire des dieux (2007)

Hors série:
7. En quete de l'oiseau du temps (2004)

Za 5. i 6. tom znam da su objavljeni u Srbiji (izlazili u Stripoteci, ne znam za samostalne albume), ali ne znam točno u kojim brojevima Stripoteke, niti sam čitao te prijevode (mislim da su bili prevedeni kao "Prijatelj Žavin" i "Božanska knjiga magije", što prilično točno odgovara izvornim naslovima).

Inače je seriju jako teško naći na engleskom, ova tri toma koja ja imam su (mislim) do sada jedina objavljena na engleskom, što mi je poprilično čudno...
I ja (jedva) čekam da se netko (itko) od hrvatskih izdavača odvaži i objavi bilo šta iz ovog serijala...

Gand, podržavam tvoj bijes... ;-)

Edit: morao sam zamijeniti neke francuske dijaktrike s "običnim" verzijama tih slova, jer mi browseri (i Firefox i IE) izbaciju neke brojčane kodove umjesto istih, i nikakav odabir "Character encodinga" tu nije pomagao npr. Qu#234;te (Quete), L'#338;uf (L'OEuf) itd...

Edited by - Aleks009 on 10/09/2009 14:36:53
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 10/09/2009 : 14:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
I ja sam imao ta engleska izdanja i prodao ih i sad zalim jer su mi ostala samo marketprintova izdanja!
Da bar neki integral izadje od 2 knjige :(
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/09/2009 : 15:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Grunf, taj muljavi/budjavi Marketprint.... dno. Jebote, Dzipsija jadovi ne mogu da zavrse, a evo 6 godina kako ga izdaju. A ova dva nova albuma ratnika su so na ranu..... pravda -> katanac. Nastavio bih sa psovkama, al bi me sutnuli verovatno....

Edited by - kasper on 10/09/2009 15:11:26
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2009 : 15:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Grunf, taj muljavi/budjavi Marketprint.... dno. Jebote, Dzipsija jadovi ne mogu da zavrse, a evo 6 godina kako ga izdaju. A ova dva nova albuma ratnika su so na ranu..... pravda -> katanac. Nastavio bih sa psovkama, al bi me sutnuli verovatno....




Kako ne mogu, pa ide jedan album u godinu - dve?

Marketprint kao izdavačka kuča ima i edukativnu funkciju, on pomaže svojim čitaocima da se nauče strpljenju kakvo imaju kupci stripova u Evropi i da steknu naviku da je normalno da je ritam izlaženje strip albuma, kao u Francuskoj - 1 godišnje, a ponekad i 2-3 godine između albuma nekog serijala. Na taj način čitaoci sa Balkana, naročito iz matične zemlje izdavača, postaju kulturološki bliži najrazvijenijem srcu Evrope.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/09/2009 : 15:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kako ne mogu, pa ide jedan album u godinu - dve?

Marketprint kao izdavačka kuča ima i edukativnu funkciju, on pomaže svojim čitaocima da se nauče strpljenju kakvo imaju kupci stripova u Evropi i da steknu naviku da je normalno da je ritam izlaženje strip albuma, kao u Francuskoj - 1 godišnje, a ponekad i 2-3 godine između albuma nekog serijala. Na taj način čitaoci sa Balkana, naročito iz matične zemlje izdavača, postaju kulturološki bliži najrazvijenijem srcu Evrope.



Ova ti je legandarna .
Go to Top of Page

Aleks009
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 10/06/2009

Posted - 10/09/2009 : 18:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Aleks009 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Kako ne mogu, pa ide jedan album u godinu - dve?

Marketprint kao izdavačka kuča ima i edukativnu funkciju, on pomaže svojim čitaocima da se nauče strpljenju kakvo imaju kupci stripova u Evropi i da steknu naviku da je normalno da je ritam izlaženje strip albuma, kao u Francuskoj - 1 godišnje, a ponekad i 2-3 godine između albuma nekog serijala. Na taj način čitaoci sa Balkana, naročito iz matične zemlje izdavača, postaju kulturološki bliži najrazvijenijem srcu Evrope.



LOL
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 06/03/2010 : 02:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Izašao novi 7 album:

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/03/2010 : 04:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
video privju:
http://www.bedeo.fr/albums-bd/La-voie-du-Rige-QUETE-DE-L-OISEAU-DU-TEMPS-LA-AVANT-LA-QUETE-3-87361/(option)/trailers
kliknite na Bande annonce

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 06/03/2010 04:42:13
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2010 : 13:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

(izvor: www.stripvesti.com)

POST SCRIPTUM (90)

16.02.2009.

Piše: Zoran Đukanović

PRIPOVEDANJE PROSTOROM - RATNICI SA AKBARA

Sanjate li ikada da letite? Neko kaže da mu se to često događa u snu, a nekom pak nikada. Za one koji to nisu iskusili, ponekad, ne često, mogu se naći stripovi koji pružaju utehu nedoživljenog letenja. "Oko kamere" ove vrste stripova u stanju je da proizvede takav efekt. Među radikalnijim primerima ovog gotovo magijskog postupka naći ćemo predstavnike različitih epoha i čak veoma različitih stilizacija. Samo ću pomenuti, u tom sasvim specifičnom aspektu čitanja stripa, meni najdraže: Mali Nemo u zemlji snova (Windsor McCay), Moebiusovi stripovi, pre svega Major Fatal/Hermetična garaža i Arzach , zatim lavirintski serijal Opskurni gradovi / Les Cites obscures / (crtač Francois Schuiten i scenarista Benoit Peeters), Ratnici sa Akbara (crtač Regis Loisel i scenarista Serge Le Tendre) i strip, koji smo svojevremeno mogli da čitamo, a čija je vizuelna virtuoznost prošla gotovo neprimećena, Nesalomljivi (crtač Antonio Parras i scenarista Victor Mora). Svi ovi stripovi utisak letenja dočaravaju često različitim sredstvima. Nekada su glavna sredstva arhitektura, nekada čitavi gradovi, nekada je u pitanju džungla i rastinje; svejedno, to su samo elementi koje nadleće oko kamere, isprekidano, a u stvari potpomognuto moćnim promenama rakursa i zumovima unazad-unapred. Doslovna činjenica fizičkog leta u tim stripovima nije najpresudnija. Možda je i sasvim kratak opis ovog fenomena dovoljan - potpuno vladanje prostorom i poigravanje sa njim. Pretvaranje te igre u pripovedački čin.




Nesalomljivi - imam jednu epizodu u Super i jednu u Gigantu, i obe su sjajne, šta sjajne, fenomenalne , naročito ona u Superu.
Pitanje - zna li ko, da li je objavljeno još epizoda ovog serijala ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/03/2010 : 13:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Gil-galad

(izvor: www.stripvesti.com)

POST SCRIPTUM (90)

16.02.2009.

Piše: Zoran Đukanović

PRIPOVEDANJE PROSTOROM - RATNICI SA AKBARA

Sanjate li ikada da letite? Neko kaže da mu se to često događa u snu, a nekom pak nikada. Za one koji to nisu iskusili, ponekad, ne često, mogu se naći stripovi koji pružaju utehu nedoživljenog letenja. "Oko kamere" ove vrste stripova u stanju je da proizvede takav efekt. Među radikalnijim primerima ovog gotovo magijskog postupka naći ćemo predstavnike različitih epoha i čak veoma različitih stilizacija. Samo ću pomenuti, u tom sasvim specifičnom aspektu čitanja stripa, meni najdraže: Mali Nemo u zemlji snova (Windsor McCay), Moebiusovi stripovi, pre svega Major Fatal/Hermetična garaža i Arzach , zatim lavirintski serijal Opskurni gradovi / Les Cites obscures / (crtač Francois Schuiten i scenarista Benoit Peeters), Ratnici sa Akbara (crtač Regis Loisel i scenarista Serge Le Tendre) i strip, koji smo svojevremeno mogli da čitamo, a čija je vizuelna virtuoznost prošla gotovo neprimećena, Nesalomljivi (crtač Antonio Parras i scenarista Victor Mora). Svi ovi stripovi utisak letenja dočaravaju često različitim sredstvima. Nekada su glavna sredstva arhitektura, nekada čitavi gradovi, nekada je u pitanju džungla i rastinje; svejedno, to su samo elementi koje nadleće oko kamere, isprekidano, a u stvari potpomognuto moćnim promenama rakursa i zumovima unazad-unapred. Doslovna činjenica fizičkog leta u tim stripovima nije najpresudnija. Možda je i sasvim kratak opis ovog fenomena dovoljan - potpuno vladanje prostorom i poigravanje sa njim. Pretvaranje te igre u pripovedački čin.




Nesalomljivi - imam jednu epizodu u Super i jednu u Gigantu, i obe su sjajne, šta sjajne, fenomenalne , naročito ona u Superu.
Pitanje - zna li ko, da li je objavljeno još epizoda ovog serijala ?


Serijal se sastoji od ukupno 5 albuma. Inače, nekako je malo Victora More na ovim prostorima. Stvarno šteta.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/03/2010 : 14:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to sve... na žalost!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/03/2010 : 14:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Kod nas san mislija, ne vanka

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 06/03/2010 : 17:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Izašao novi 7 album:





Nije jos...tek je 26.03. u knjizarama...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 06/03/2010 : 20:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
uf,bas dobro.kad ce vec jednom ,neko od izdavaca da sve ratnike strpa u 1-2integrala.odlican serijal.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/03/2010 : 20:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Nemam nade da ce ovo Markteprint nataviti u boji, a to kako bi ga izdali me ne tangira .
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/03/2010 : 09:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Cek, jel ovdje Mallie crta umjesto Loisela, a Loisel sluzi kao ime za reklamu. Ili sta?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/03/2010 : 14:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Cek, jel ovdje Mallie crta umjesto Loisela, a Loisel sluzi kao ime za reklamu. Ili sta?



Loisel nije crtao ni predhodna dva.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/03/2010 : 19:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mord

Cek, jel ovdje Mallie crta umjesto Loisela, a Loisel sluzi kao ime za reklamu. Ili sta?



Loisel nije crtao ni predhodna dva.



Ne,gresis,radio je,kao i ovaj...postavku table i olovku...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/03/2010 : 20:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ta informacija je vise zanimljivost nego li cinjenica da je on nesto nacrtao.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/03/2010 : 20:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mord

Cek, jel ovdje Mallie crta umjesto Loisela, a Loisel sluzi kao ime za reklamu. Ili sta?



Loisel nije crtao ni predhodna dva.



Ne,gresis,radio je,kao i ovaj...postavku table i olovku...



Pa lici ovako od oka dosta na nejga, samo mi mije jasno ako crta olovku zasto je porpisan kao scenarist.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/03/2010 : 21:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Loisel nije crtao ni predhodna dva.

Bass sam ccitao intervju s Loiselom u Casemateu: za prvi je radio lejaute jer je Lidwine ilustrator visse nego stripass; Aouamri je sam crtao prvu polovicu, ali je bio prespor pa je Loisel postavio drugu polovicu. No, kako mu se nije svidjelo ssto se Aouamri prekruto drzzao postavki, pustio je Malliea da crta sam i mijessao se samo kad nije sstimalo. Na kraju je Mallie ispoccetka crtao prvih petnaest stranica jer mu se nije svidjalo kako su izgledale, a korekcije s Loiselom su mu uzele ukupno ssest mjeseci.

I to sve za jednu seriju za koju mi puca kurac.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

jova
Starting Member



Serbia
99 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 09/03/2010 : 15:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Na zvaničnom Loiselovom sajtu je objavljeno desetak celih stranica ove nove epizode. Za one koje zanima kako izgleda: http://www.regisloisel.com/quete7.htm
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000