forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 07/10/2018 : 16:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
eto barem imaju prodavaci jasnu sliku koliko mogu dignuti cijenu za te brojeve,kao u AF "CIJENA? SITNICA".....

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/10/2018 : 16:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se priključio redovnom skupljanju Mister Noa tek kada je izašla knjiga 62, sva sreća pa sam onih nekoliko prijašnjih brojeva sa tiražom 300 nabavio po izdavačkim cijenama, iako su neki već tada bili rasprodani.
Sa onima iz tiraža 500 nije bilo problema, osim nekoliko najtraženijih kao 3, 4, 9 i 26.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 07/10/2018 : 17:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
quote:
Originally posted by Dalen

Evo info o cijenama. Možda pomogne nekome. Ja sam sad prodao svoju kolekciju Mister Noa (sve knjige do sad izašle plus oba almanaha plus HC Ludens 2 maxija) za 13.000 kuna. Trebalo mi je cca 5 mjeseci da to prodam po cijeni koju sam tražio ali sam prodao. Čistih 13.000 kuna. Nudili su mi stalno sve i svašta ali nikad više od 11.000 kuna u cashu, što sam naravno glatko sve odbio, sve dok se nije javio ozbiljan kupac i platio mi traženi iznos. I to preko Njuškala, ne tu.
A onaj koji ponudi 11 000 kn nije ozbiljan kupac ???????? 😂😂😂😂😂😂

Kako za koga. Meni nije . Mislim da je čak nije ni bilo 11.000 nego 10.500. Zamjene, rate i sl. toga je bilo ko u priči .
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/10/2018 : 18:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by sumohrvat
quote:
Originally posted by Dalen

Evo info o cijenama. Možda pomogne nekome. Ja sam sad prodao svoju kolekciju Mister Noa (sve knjige do sad izašle plus oba almanaha plus HC Ludens 2 maxija) za 13.000 kuna. Trebalo mi je cca 5 mjeseci da to prodam po cijeni koju sam tražio ali sam prodao. Čistih 13.000 kuna. Nudili su mi stalno sve i svašta ali nikad više od 11.000 kuna u cashu, što sam naravno glatko sve odbio, sve dok se nije javio ozbiljan kupac i platio mi traženi iznos. I to preko Njuškala, ne tu.
A onaj koji ponudi 11 000 kn nije ozbiljan kupac ???????? 😂😂😂😂😂😂

Kako za koga. Meni nije . Mislim da je čak nije ni bilo 11.000 nego 10.500. Zamjene, rate i sl. toga je bilo ko u priči .


Dobro je kad nisi u situaciji da moraš prodavati pod svaku cijenu jer te sila natjerala pa možeš odbijati sve ove šta nude ispod cijene i na rate 😂
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/10/2018 : 23:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Trebalo mi je cca 5 mjeseci da to prodam po cijeni koju sam tražio ali sam prodao. Čistih 13.000 kuna.


Trebao si pričekat koji mjesec duže i meni prodat za 14

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/10/2018 : 23:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
cuj na rate
kako to funkcionira
davat cu ti pare dok imam a onda cu prestati ionako su kod tebe stripovi dok ih ne otplatim :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/10/2018 : 23:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pa prvo ti šalje one brojeve koje je jako lako za nabaviti.
A zadnje knjige koje ti šalje su one koje su najtraženije, tako da nema odustajanja dok sve ne otkupiš ali najbitnije je povjerenje, naravno, kod takvih svota se nije za igrat i razumijem posve Dalena, drago mi je da je prodao

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/10/2018 23:31:28
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7608 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/10/2018 : 16:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
SA je izdao od 223 do 259...zatim imaš rupu od 32 broja (tačnije, praznina je 25 brojeva, jer je vanini izdao 7 brojeva) i nakon toga ide VČ, kojem još fale 2-3 stripa da se spoje sa SA maxijima koji su završili serijal..

Edited by - zlatan bihac on 13/10/2018 16:16:15
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/10/2018 : 18:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

Knjiga 2, Veseli Četvrtak

Ja sam napokon dalje nastavio sa sljedećom pričom, na službenoj LL stranici od Mister Noa sam vidio da se radi o nešto dužoj priči (318 str.), pa sam tako i planirao sa svojim slobodnim vremenom. U knjizi 2 od biblioteke Veselog počinje ta nova priča, koja je od 3-306 str., pa me malo zanima je li točan podatak broja stranica na LL stranici njihove knjige 5. Moram isto na početku odmah pohvaliti VČ jer ovo mi je fantastično izdanje, volim kad su cjelovite priče u knjizi, u kombinaciji sa naslovnicama u boji, sve što bi jedan fan mogao poželjeti rekao sam već ranije, a i ostajem pri tome da mi je ova bibloteka "modernija verzija LMS-a", naravno bolja od nekadašnjeg LMS-a što su sve stranice na broju i nema nikakvih cenzura.

Rečni pirati

Ovo je sad onaj problem kod mene što sam vam spominjao u vezi ocjena, jer kako da ovoj priči dam nešto manje od 10-ke priča koju doslovno "gutaš" stranicu za stranicom, a čak ni toliko ne smeta što u ovoj avanturi nije bio prisutan njegov poznati, polu-oronuli pajper (na samom kraju nešto kratko ga i vidimo). I u ovoj priči se pokazalo kako Mister No lako upadne u nevolje, a išao je nabaviti običan karburator za svoj pajper, dio kojeg da živi u Sj.Americi bi našao "na svakom ćošku", ali ne i ovdje. Igrom slučaja, postane žrtva tzv. "Rečnih pirata" ili vidim LL naslov "Riječnih gusara", jedne dobro organizirane krimi organizacije sa nekim od predstavnika zakona na čelu. Priča u kojoj je Mister No dobio i dosta batina, iako ni luk jeo, ni luk mirisao. Ali se kasnije sve saznalo zašto su se neki pojedinci tako ponašali prema njemu.

Totalno uzbudljiva avantura (čak je u jednom trenutku Mister No i plesao) od samog početka pa do isto, rekao bih, neočekivanog kraja. Sad ne znam dal u potpunosti odobravam onaj postupak pukovnika na kraju, ali dijelom je i u pravu. Iako naravno, sirova i brutalna situacija, scena. Mister No opet, iako je siromašan, nije prihvatio ni novčića već bio sretan da je našao svoj zamjenski dio za pajper i da napokon može otići za svoj Manaus. Ali isto ima tu karakternu crtu kao Zagor, tu savjest koja mu govori da takvi nekakvi postupci nisu ispravni i da ih ne odobrava.

Crtež isto jako dobar meni (Bignotti), bolji puno nego u svom debiju.

Ono što možeš danas, ostavi za sutra.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/10/2018 : 18:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Od DODSFERD-a komentar:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Riječni pirati


Ovakve pustolovine su nešto zbog čega se prati Mister No, jer posjeduju sve ono što je potrebno da bi se čitatelj zabavio čitajući ih. Kada bih morao navesti elemente koji su mi najdraži na serijalu onda bih dosta njih izdvojio iz Riječnih pirata.
Unatoč svojoj dužini priča ipak nije preduga i ništa od svega toga ne bih naveo kao suvišno.
Za promjenu je zanimljivo vidjeti kako pilot za prijevoz ne koristi nikakvu letjelicu sve do samog kraja. Tome u prilog svakako idu dvije situacije iz radnje, najprije kada ostaje bez teško nabavljivog rasplinjača, pa zatim kada pogiba lik koji je mogao platiti unajmljeni hidroavion.
Posebno mi se sviđa putovanje rijekom motornim čamcem i sva ona bogatstva prirode koje je Bignotti odlično dočarao.
Kapetan Ramos je meni jedini logičan izbor da bude tajanstveni vođa riječnih pirata, a to opet nije toliko predvidljivo da baš čekaš svaki trenutak kada će se razotkriti.
Jedina mala zamjerka je pirat koji je pomogao Mister Nou da pobjegne. Jest da je iznenađujuće, samo mi motivi zbog kojih je to uradio nisu previše uvjerljivi. Nategnuto je to da prijateljstvo među banditima može doći na takvu razinu da su spremni na tolike žrtve, recimo da bi osveta zbog ubijenog brata bila bolje rješenje u ovakvoj situaciji.
Scena u kojoj Mister No davi razbojnika s leđa je poslužila da vidimo još nešto iz njegovog repertoara zaostalog iz ratnih vremena.
Spas u zadnji čas od strane trećih osoba nije nešto što posebno cijenim u stripovima, ali ovdje mi to ni malo ne smeta zbog svega što se dogodilo nakon toga.
Tu mislim na postupak pukovnika Waldemara i njegov način rješavanja problema sa korupcijom u redovima policije. Najprije je sve potanko objasnio i onda presudio izdajnicima po kratkom postupku, a najkrvavije mi je bilo kada je rekao ''moja malenkost vjeruje da su ta tri hrabra agenta poginula tijekom noćnog okršaja. Tijela još nisu pronađena, ali potraga se nastavlja i njihove će obitelji od vlade dobiti ordene i velikodušne mirovine''. Kakav car.
Potpuno odobravam takve pukovnikove metode, ali naravno da Nolitta neće prikazati lik Mister Noa kako razmišlja na isti način. Mora biti malo buntovništva u njegovoj reakciji i to je u redu, a opet je pokazao kako neće uzeti novac uprljan krvlju koliko god mu financijska situacija bila teška.
Priča čija kvaliteta ne blijedi ni nakon više od 40 godina, priča koju svaki ljubitelj ovog junaka mora imati u svojoj kolekciji.

Ovi brodovi imaju veća kašnjenja nego teretni vlakovi na HŽ-u (koja su stvarno ogromna).




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7608 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/10/2018 : 18:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by zlatan bihac

SA je izdao od 223 do 259...zatim imaš rupu od 32 broja (tačnije, praznina je 25 brojeva, jer je vanini izdao 7 brojeva) i nakon toga ide VČ, kojem još fale 2-3 stripa da se spoje sa SA maxijima koji su završili serijal..


Hvala,ništa čekati LL i dalje.
I tih 25 nikada nije izdano na ex-yu prostorima?



bilo je nekih piratskih izdanja...također i 10 specijala nikad nije izdano kod nas...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/10/2018 : 18:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

ReemCP odoh vidjeti ima li tvog komentara na recenziji,ako nema,gotov si.
Fail:nema recenzije


Hehe, obećao sam da ću stavljati odsad komentare i čim nadjem vremena, stavit ću a ova knjiga 5 od LL baš nema recenzije, to ti je Spock ako si vidio rezervirao i on će napraviti recenziju

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/10/2018 : 19:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

ReemCP odoh vidjeti ima li tvog komentara na recenziji,ako nema,gotov si.
Fail:nema recenzije



Recenzija napisana!
Sutra šaljem nakon još jedne provjere!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/10/2018 : 19:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Hvala,ništa čekati LL i dalje.
I tih 25 nikada nije izdano na ex-yu prostorima?


Ovo ti je to Tonka na slici, ovo žuto fali da se spoji Strip Agent i Veseli Četvrtak kiosk izdanja (koja inače imam sva doma), pa bi ja ovaj žuti prostor isto popunio LL knjigama, valjda će se naći koji primjerak i za mene s obzirom da će ovo brzo planuti Nešto sitno je izdao Vannini, ali i pitanje koliko je to danas nabavljivo.



-
-

quote:
Originally posted by Spock

Recenzija napisana!
Sutra šaljem nakon još jedne provjere!



edit: bravo Spock, jedva čekam vidjet


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/10/2018 19:08:20
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/10/2018 : 22:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Knjiga 2, Veseli Četvrtak

Ja sam napokon dalje nastavio sa sljedećom pričom, na službenoj LL stranici od Mister Noa sam vidio da se radi o nešto dužoj priči (318 str.), pa sam tako i planirao sa svojim slobodnim vremenom. U knjizi 2 od biblioteke Veselog počinje ta nova priča, koja je od 3-306 str., pa me malo zanima je li točan podatak broja stranica na LL stranici njihove knjige 5.

Rečni pirati



Totalno uzbudljiva avantura (čak je u jednom trenutku Mister No i plesao) od samog početka pa do isto, rekao bih, neočekivanog kraja. Sad ne znam dal u potpunosti odobravam onaj postupak pukovnika na kraju, ali dijelom je i u pravu. Iako naravno, sirova i brutalna situacija, scena. Mister No opet, iako je siromašan, nije prihvatio ni novčića već bio sretan da je našao svoj zamjenski dio za pajper i da napokon može otići za svoj Manaus. Ali isto ima tu karakternu crtu kao Zagor, tu savjest koja mu govori da takvi nekakvi postupci nisu ispravni i da ih ne odobrava.




Ne brini, priča ima 303 stranice!

Kad stignem ostavim kratki komentar. Za duži će trebati čekati na objavu moje recenzije.

Definitivno brutalna priča. Nije ni čudo što je Dnevnik izrezao čak 26 stranica!

Nego, Nolitta nije prikazao pukovnika u pozitivnom svjetlu. Zar ti nije palo na pamet da je gad ušutkao svjedoke i tako sebe zaštitio? Nolitta je ovdje prikazao policiju u potpuno negativnom svijetlu, rekao bih potpuno zasluženo jer mislim da nema velike kriminalne organizacije u svijetu koja funkcionira bez policijske zaštite.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2018 : 23:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nešto ste usporeni momci, samo 5 priča u mjesec dana, a ja riješio 9 od MV-a za pola mjeseca.
Zezam se, ipak ovakve stvari oduzimaju dosta vremena kojeg ja trenutno imam na raspolaganju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/10/2018 : 05:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Mr. No # 8/9/10: Riječni Pirati (Lib. 5)


Broj stranica: 303

Scenarij: Guido Nolitta
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri


Pri napadu pirata na brod, Mister No je ubio jednog od razbojnika, ali je zbog njegove reakcije poginuo jedan putnik. Sada mora strahovati od osvete pirata, a policija ga optužuje zbog pogibije putnika. Iako je već u nemilosti policije, naš junak odlučuje razotkriti bandu.
Nolitta nam je ovdje ispričao priču koja ni nakon 40 godina ne gubi na svježini i tužnoj realnosti. Tešku i mučnu temu Nolitta je pokušao ublažiti komičnim i edukativnim dijelovima, ali i šokirati scenama brutalnog policijskog premlaćivanja, kao i svirepe egzekucije bandita.
Oduševio me putopisnim dijelom, odnosno plovidbom čamcem kroz amazonske pritoke, ali i razočarao scenarističkim nelogičnostima kao što su višekratno izbjegavanje metaka s par metara udaljenosti, a pogotovo neshvatljivim razlogom dovođenja onesviještenog Mister Noa u skrovište pirata od strane njihovog zagonetnog šefa. Razlog je neshvatljiv jer šef na sastanke bande dolazi zamaskiran crvenom kukuljicom, a sam kaže da ga ne može ostaviti na životu jer njegov identitet za sve mora ostati tajna, da bi ga nakon toga onesvijestio i odlučio isporučiti članovima bande da se zabave. On te razbojnike drži u šahu zbog saznanja o njihovim nedjelima u prošlosti, a to bi mu sve palo u vodu da mu saznaju identitet.
Nadalje, ovdje je popio više batina nego neki "UFC" borac u karijeri, a da o izbjegnutim metcima ne govorim. Nije ni čudo što mu nisu svi kotačići na mjestu!
Brutalno i mučno policijsko premlaćivanje je bilo stvarno teško za gledati, a tome je dosta pripomogao Bignottijev "prljavi" crtež.

Po pitanju crteža, Bignotti je ovdje samo solidan! Kod akcijskih scena ima nekoliko promašenih perspektiva, pa nesretno izbjegavanje metaka izgleda još neuvjerljivije. Pilotu je vratio originalni Ferrijev izgled, nakon Disovog modernijeg iz prošle epizode. Kod lica se mogao malo više potruditi, jer ponegdje izgledaju površno i na brzinu nacrtano. Pozitivnih stvari je puno više! Ovaj krajolik mu neusporedivo bolje odgovara od bespuća Sertáa u "Posljednjem Cangaceiru". Prekrasni pejzaži amazonske prašume s njenim stanovnicima ostavljaju bez daha. Kad crtežu pridodaš pjesničku raspoloženost Nolitte dobiješ osjećaj da se nalaziš s Mister Noom u čamcu dok vesla kroz potopljenu šumu.
Prikaz Manausa je potpuno druga priča. Nigdje još nisam vidio da je crtač tako uvjerljivo prikazao prljavštinu nekog mjesta. Jednostavno svim čulima osjetiš tu nečistoću i neurednost amazonskog glavnog grada!
Zanimljivost: Nolitta je već ovdje zaboravio da Mister No ima i čamac "Volador" s brutalnim motorom iz epizode Lib. #2: Amazonija. Šta se desilo s njim ne znamo, ali u ovoj priči bi mu više nego dobro došao.

(priča: 9, scenarij: 8, crtež: 8, naslovnice: 7) - 82%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 14/10/2018 06:25:51
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/10/2018 : 23:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ne brini, priča ima 303 stranice!

Hvala što si javio pa mislim se, nije valjda sad VČ nešto izbacivao, kad su se ljudi zaista potrudili oko izdanja da bude perfektno.

quote:
Originally posted by Spock

Definitivno brutalna priča. Nije ni čudo što je Dnevnik izrezao čak 26 stranica!

Vjerujem da će ovo biti u zanimljivostima kod recenzije bome puno stranica

quote:
Originally posted by SpockNego, Nolitta nije prikazao pukovnika u pozitivnom svjetlu. Zar ti nije palo na pamet da je gad ušutkao svjedoke i tako sebe zaštitio? Nolitta je ovdje prikazao policiju u potpuno negativnom svijetlu, rekao bih potpuno zasluženo jer mislim da nema velike kriminalne organizacije u svijetu koja funkcionira bez policijske zaštite.


Aha, i sebe je zaštitio tim činom. Nego, ovakav kraj mi je nekako više ispao realan, da nije sve ono "happy end" na kraju, poslani na suđenje i svako svojoj kući. Ovako nas je Nolitta skroz iznenadio tim činom pukovnika. Nadam se da će ti recenzija biti brzo objavljena

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nešto ste usporeni momci, samo 5 priča u mjesec dana, a ja riješio 9 od MV-a za pola mjeseca.
Zezam se, ipak ovakve stvari oduzimaju dosta vremena kojeg ja trenutno imam na raspolaganju.


Meni su ova 2 protekla tjedna baš bila naporna s poslom, iznenađujuće inače za ovo doba godine. Pratim onu temu MV-a i zasad samo čitam one komentare vezane uz sliku, to mi je zakon kad staviš
quote:
Originally posted by Tonka24

Dobro si stavio ove naslovnice,kasnije pročitam i komentar.


Tonka, bolje ti je prije pročitat priču/strip, nego da si zaspoilaš nešto

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/10/2018 : 22:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Vidio sam da je sljedeća priča nešto kraća (176 str.), ali i sama naslovnica me odmah privukla pošto sam se odmah sjetio da sam to prije čitao zapravo, ja sam imao ovu ep u kojoj je kraj ove priče, a sad sam si napokon pročitao i uvod te priče. Potražio sam u jednoj kutiji i našao sam taj broj:



Kako kod Zagora priča zna početi sa Čikom koji luta gradom bez novčića jer je Zagor morao nešto obaviti, a Čiko je gladan, tako nekako slično kod Mister Noa imamo tradiciju-početak i ove priče gdje nakon kraja vožnje pajperom svoje mušterije, dolaze problemi kad Mister No treba naplatit svoju uslugu. Ali ovdje je to totalno suprotno, Mister No je dobio čak dodatni bonus! Iako ta sreća kratko traje jer se radi o lažnim dolarima. Kako bi ispravio tu nepravdu na njemu svojstven način, upada u malu avanturu, ali ona prava počinje tek kad ga angažira jedan fotograf, iz čega se ispostavlja da je taj lik sve, samo ne fotograf...

Išao sam malo usporediti svoj broj iz LMS-a sa ovim iz VČ-a, pa kod onog trika kojeg Mister No sugerira Tangu, začudio sam se da su tu u LMS-u skroz ispremiješali tekst (provjerite i vi kako je u LL-u). Dok Mister No priča u VČ-u (a tako bi valjda trebalo biti i u LL-u) o nekom filmu, u LMS-u je skroz neka dr. priča





-
-

Također sam primjetio u LMS-u da su promijenili potpuno jednu sličicu, netko je nacrtao Mister Noa iznova gdje doziva Rikarda, a sad kakve je potrebe bilo za tim, pitaj boga..



-
-

Zna se reći da želimo ispeglati odnose sa nekim, samo što kod Mister Noa to doslovno znači.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/10/2018 : 22:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Od DODSFERD-a komentar:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Tango Martinez


Sve u svemu dobra priča, bez obzira što je ovakva tematika toliko često prisutna u filmskom i stripovskom svijetu.
Opet su tu dva klijenta koji su na neki način nasamarili pilota, a koji nemaju međusobne povezanosti. U prijašnjim slučajevima smo imali jednog koji uopće nije imao novca za plaćanje, jednog koji je platio samo mali dio od dogovorenog iznosa, a sada imamo lika koji plaća lažnim novcem.
Mister Taft je debelo najgori od tih prevaranata, riječ je o čovjeku koji ima novca a svejedno pribjegava nezakonitim metodama, čovjeku koji nema ni malo obraza dok radi takve stvari. Zato mi je drago da je na kraju onako osramoćen pred gostima svog hotela.
Skrenuo bih pozornost na taj slučaj sa lažnim novcem; kada je Mister No plaćao njime odmah je bio otkriven, a kada je to isto Taft radio među gostima nitko ga nije mogao skužiti.
Sam Taft je rekao da lažni novac vrijedi kao i onaj pravi ako si dovoljno sposoban da ga zamijeniš. Je li to stvarno tako?
Mislim da je ovdje Nolitta htio pokazati nešto drugo i da nije riječ o sposobnosti već o ljudskim predrasudama. Ljudi su navikli procjenjivati druge na temelju materijalnog statusa, izgleda i sličnih stvari, pa se onda različito postave u identičnim situacijama. To je pokazao i jedan uvaženi gost hotela kada je rekao "ha, ha, možeš misliti kako bi nas prevarili u hotelu koji preporučuju najveće američke putničke agencije".
Drugi klijent Loger je drugačija vrsta prevaranata, on bi vjerojatno platio Mister Nou njegove usluge samo da je ovaj htio zatvoriti oči pred zločinom kojeg je planirao napraviti. A dobro je poznato da pilota ne zanima novac koji na sebi ima imalo prljavštine, pa zbog toga često dospije u neugodan položaj.
S druge strane, Loger je toliko zaslijepljen novcem da nije primjetio kakva se varka krije u ponudi Johnnyja Ricarda da smakne Tanga Martineza. To je bilo samo mazanje očiju da lakše dođe do svojih ciljeva, sigurno da takva vrsta ljudi ne želi svjedoke, isto kao ni konkurente u poslu kojim se bave.
Malo je iznenađujuće što Mister No na kraju nije htio povesti Martineza jer se ipak ne radi o pravom negativcu. Možda je jednostavno procijenio da bi mu daljnja suradnja sa nekim iz mafijaških krugova donijela nove nevolje.
Ali, on ih ionako ne može izbjeći gdje god se nalazio i što god radio, pa bi poneka novčana naknada dobro došla za pretrpljeni strah.
Crtež Bignottija je dobar, iako ne toliko kao u prethodnoj priči o riječnim piratima, ovdje nama onakvog bogatstva prirode što se ipak malo osjeti u samoj izvedbi.

Uvijek drage alkoholne zgode i nezgode.





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/10/2018 : 23:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
to za promenu slicice nije do lms..vec do italijana...lms je pratio original mister noa a danasnje edicije prate uglavnom tuto mister noa ...u kome je dosta menjano...cak su i neki belci postali crni i sve to kod italijana..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/10/2018 : 22:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala dzoni, nisam to znao, znači nije do LMS-a. Tutto je znači kao i kod Zagora ispravljao greške i usavršavao izdanje.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 18/10/2018 : 00:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
da..s tim da je tuto izlazio do mislim broja 77 ili 78..posle je samo original
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12483 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2018 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, tako je mislim kod Zagora išlo do #235 pa je stalo. Htio sam pitat, jel Veseli ovu biblioteku svoju od Mister Noa radi po nekakvoj istoj ediciji u Italiji, ili oni sami rade te knjige po svome?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/10/2018 : 20:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, tako je mislim kod Zagora išlo do #235 pa je stalo. Htio sam pitat, jel Veseli ovu biblioteku svoju od Mister Noa radi po nekakvoj istoj ediciji u Italiji, ili oni sami rade te knjige po svome?



Po svome!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000