forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/10/2018 : 18:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, teško je Spocku nešto više napisat o ovome, pogotovo što je kratka priča. A i kako je DODSFERD objasnio u svom osvrtu, ima tu i tih scenarističkih propusta.

Crtež tu pogotovo nimalo ne pomaže i baš mi drago da dijelimo isto mišljenje. Naslovnica ok, ali ženska potpuno neka druga. Ovo je valjda onaj osjećaj kad pročitaš jednu priču koja te vine u nebo kao što je bila prethodna, a onda dođe odmah ova koja te baci u nokdaun i spusti na zemlju ne znam kako da objasnim drugačije.

A Spock, ne mora recenzija biti nešto previše i opširna, pogotovo za ovu priču, tako da nemoj previše razbijat glavu i napiši onako kako ti misliš da je najbolje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/10/2018 : 23:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ma nadopisati ću ja još nešto i staviti koju sliku i bit će to dovoljno.

Nego, niste komentirali "uskrsnulog" "Voladora"! Bio sam siguran da je Nolitta zaboravio na taj čamac, pa sam se ugodno iznenadio.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/10/2018 : 13:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, ovako napamet se ne sjećam ikakvog čamca u toj epizodi, što nije ni čudno ako se pojavio samo u jednoj sceni.
Trenutno nisam kod kuće da provjerim i usporedim njegov izgled sa onim iz druge epizode, budem večeras ako stignem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2018 : 13:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bila je ta neka kratka scena kad je Mister No prevezao gosp.Stouna do mjesta gdje živi, a Brenda ih je tu onda dočekala džipom.

Evo jedna slika iz Amazonije (2.priča) i ove, kratke epizode:




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/10/2018 : 16:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Bila je ta neka kratka scena kad je Mister No prevezao gosp.Stouna do mjesta gdje živi, a Brenda ih je tu onda dočekala džipom.

Evo jedna slika iz Amazonije (2.priča) i ove, kratke epizode:







Nisam mislio na tu sliku. To je volador od mister Stonea. Njegov volador je na početku u jednom kadru, dok je u razgovoru ugodnom s dvoje iritantnih američkih turista!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/10/2018 : 18:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ups, to mi je onda promaklo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/10/2018 : 23:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Operacija "Posejdon"

Vrijeme je za sljedeću priču Mister Noa Moram reći odmah na početku da je moj sveukupni dojam izvrstan što se tiče ove priče, odlični Bignotti sa svojim crtežom, ali i scenarij. Ne znam hoće li se ostali sa mnom složiti, ali meni je ova priča bila jako napeta i uzbudljiva, tjera te da "gutaš" stranicu za stranicom. I rekao bih da ovo moje mišljenje nema veze sa nostalgijom.

Imao sam u djetinstvu samo prvu epizodu ove priče, tako da sam sad napokon uspio pročitat cijelu priču iako je ovdje bio nož u leđima, ali su ga cenzurirali.



Rio Negro nas je oduševila, ali i ova priča ne zaostaje mnogo, Kruger ponovno u akciji zajedno sa našim junakom! I sasvim slučajno stupaju u vezu sa svojim novim klijentom, tako da mu vraćaju torbu koju je bio ukrao jedan lokalni lopov. A i kako je svijet mali, Kruger poznaje tog čovjeka otprije, bio mu je poručnik u vojsci za vrijeme rata. On se bavi sada nekakvim istraživanjem i želi ići naravno u područje u koje nitko ne želi kročiti svojom nogom, ma na sami spomen tog mjesta se naježe.

Ali Kruger nagovara Mister Noa i ovaj pristaje, jer ionako nema novih mušterija ni na vidiku. U međuvremenu, jedan lik iz tajne službe želi popričati o nečemu važnom sa Mister No-om, ali ne stigne mu ništa važno reći jer ga netko ubija. A kako je ubijen nožem od Krugera, Mister No sumnja u njega i prvi put vidimo njih dva u konfrontaciji. Ali kasnije kad je život u pitanju, u tim najtežim trenucima, tu se zapravo do izražaja dolazi ono pravo prijateljstvo.

Baš intrigantna priča, pogotovo kad se pojave oni "ljudi"..meni se jako dopala ta ideja sa ljudima-kajmanima, cijeli taj projekt kako je osmišljen, pa scena kad je onaj lik upao kod Mister Noa da ga ubije, te skroz tako mijenja plan kako su se on i Kruger dogovorili, Mister No igrom slučaja završava u laboratoriju gdje se isto osjeća ta napeta atmosfera gdje mi čitatelji jedva čekamo da vidimo što će se dogodit i kako će se Mister No izvući iz ove situacije. Pa ona mutacija, zakon. Ono, stvarno mi se svidjela priča, puno dakako bolja od one prošle, kratke priče.

Pravi prijatelji znaju što treba.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/10/2018 : 23:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Komentar DODSFERD-a:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Operacija Posejdon


Ova priča je meni ostavila vrlo dobar dojam, to ima dodatnu težinu pošto me za nju ne veže nikakva nostalgija.
Mnogi će reći da je nerealna za ovakav serijal, meni to ne smeta jer nekad treba pustiti mašti na volju da bi se dobilo nešto što iskače iz zacrtanih šablona.
Mister No je pokazao kakav je veseljak, gdje god dođe i koga god sretne spreman ga je ponuditi pićem.
Koliko inače nema sreće sa novcima, stvarno je iznenađenje kada je zaradio kladivši se na borbu pijetlova.
U toj areni zapravo počinje pravi zaplet nakon ubojstva tajnog agenta. Tada je Mister No po prvi puta posumnjao u Krugera, recimo da je onda to bilo opravdano što se ipak ne može reći za drugi puta usred divljine.
Hassler je lik za kojeg se znalo da nešto muti od trenutka kada je predložio ekspediciju. Samo je trebalo otkriti o čemu se radi, a takve stvari uvijek imaju određenu dozu neizvjesnosti.
Stvaranje nacističke vojske u divljinama Južne Amerike nije loša ideja s obzirom koliko je ljudi pobjeglo tamo iz Njemačke nakon 2. svjetskog rata. Podneblje bogato kajmanima je dodatni razlog zašto takva ideja uz sve svoje nerealnosti može proći.
Sviđa mi se završni obračun, iako ne i način na koji se oslobodio Mister No. Možeš misliti kako bi stražar ušao u njegovu ćeliju zbog onakvog slabašnog razloga.
Zadnjih 80 stranica protiče u neprekidnoj akciji koja se čita u jednom dahu, a ubačeno je i malo horor elemenata.
Dobro što nije bio prikazan povratak Mister Noa i Krugera u Manaus, za time stvarno nije bilo potrebe i ovakav kraj je idealan.
Bignotti na početku neujednačen kao da se žurio više nego inače. Kako je priča odmicala tako je dobio na preciznosti, a ne treba ni napominjati koliko mu pašu divlji predjeli kojima obiluje drugi dio priče.

Ne škodi malo humora prije smrti.





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/10/2018 : 02:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



MN LIB 9: "Operacija Posejdon", (SR 17/18/19, LMS 557/558/559)

Broj stranica: 289

Scenarij: Guido Nolitta
Priča: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Epizoda koja počinje laganim uvodom dokoličarenja u manauskoj luci, a zagrijavanje počinje dolaskom brodom zagonetnog lika, kojem otimaju torbu s važnim dokumentima. To se upliću Mister No i Kruger spašavajući torbu tom liku koji izgleda zao na prvi pogled. Ispada da je Krugeru bio pukovnik u vojsci, pa više nema sumnje da su mu namjere loše. Naši junaci prihvaćaju njegovu izdašnu financijsku ponudu i pristaju mu biti vodiči u tobožnjoj znanstvenoj ekspediciji u gornji tok Rio Deminija.

Priča lagano ide dalje na način tipičan za Nolittu. Ovaj put nas upoznaje s borbom pijetlova! Obožavam taj Noliitin način pripovijedanja u kojem nas na nenametljiv način upoznaje s raznim znamenitostima mjesta radnje. U priču ulazi i američki tajni agent, koji pokušava upozoriti Mister Noa, ali brzo gubi glavu. Situacija je sve napetija, a naš pilot osumnjiči Krugera za njegovo ubojstvo. Nakon toga slijedi šakački međusobni obračun naša dva junaka, koji prekida tek dolazak policije.

Unatoč nesretnim i nepredviđenim okolnostima, trojac ujutro kreće po dogovoru, a Nolitta nas vodi u Barcelos, gradić na Rio Negru. Tamo su trebali naći još ljudi za potrebe ekspedicije. Sada kreće jezivi dio uz priču svjedoka misterioznih događaja u oblasti gdje se ekspedicija zaputila.


Sve podsjeća na "Rio Negro", ali nakon što ekipa dođe na odredište, dolazi do velikog kvalitativnog pada u scenariju. Puno je upitnika po pitanju logike, a i akcijske scene su traljavo izvedene. Svejedno, treba to gledati u kontekstu vremena nastanka priče. Tada je ova priča bila originalna, a kasnije su ovakve teme eksploatirane do besvijesti.

Ostaje žal zbog propuštene prilike za jednu vrhunsku epizodu, kakva je mogla i trebala biti. Tema je odlična, vrijeme i mjesto radnje idealno s obzirom na povijesne okolnosti, ali razrada više nego manjkava. Likovi su nedorečeni kao i zapovjedna organizacija te skupine fanatika. Trojica jadnika koji su poslužili samo kao topovsko meso za prikaz okrutnosti te skupine, u priči su potpuno suvišni i nepotrebni. Mutacije se dešavaju u točno idealnom trenutku, a po potrebi scenarija. Nelogičnosti s "ljudima-kajmanima" i oružjem koje puca nakon što je pola sata bilo pod vodom su u funkciji priče i ne uzimam ih za veliku manu. Čak je Nolitta pokušao objasniti da je to oružje posebno razvijeno za takve namjene, a dali je to moguće nisam dovoljno stručan za odgovoriti.

Uz zaplet, dobre strane su produbljivanje odnosa Krugera i Mister Noa, kao i novi detalji o karakteru našeg junaka. Ovdje saznajemo da je poznat i rado viđen i u zabitim djelovima Amazonije. Mislim, ludi gringo je, pri dolasku u Barcelonas, cijelo mjesto poveo na piće!

Bignotti skoro odličan. Kao što sam već naglašavao, prikaz divljih šumskih predjela mu idealno leži, pa ovdje nije imao problema. Jezovite djelove je vrhunski dočarao. Problem nastaje pri akcijskim scenama, koje su nedovoljno uvjerljive i dijelom odgovorne za nelogičnosti u scenariju. To se poglavito odnosi na završni dio priče. Naslovnice nisu baš neko dostignuće. Prva, koja krasi Libellusovo izdanje, je najbolja. Na drugoj likovi koji izlaze iz vode nerazrađeni. Ostavljaju dojam nedovršenosti, baš kao i okoliš zadnje, najlošije, naslovnice. Na njoj, uz siromašan krajobraz, bode u oko debeli vojnik, koji je daleko od nacističkog ideala.

Zanimljivosti:
- Završni dio priče se odvija u sjevernom dijelu Amazonije, blizu Venezule, zapadnije u odnosu na ekspediciju iz epizode "Rio Negro".
- Barcelos, gradić na Rio Negru, danas broji oko 11000 stanovnika.
- Bignotti, kao svoj preoznatljiv znak, ovdje crta tri različite ptice. Sovu nije mogao, jer ih nema u Amazoniji!
- Mister No, izuzev dvije Disove epizode, još uvijek ima originalni, Ferrijev, izgled.
- Dnevnik je, uz ogromna prekrajanja i cenzuru, izbacio i 11 stranica.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 6) - 66%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/10/2018 02:18:24
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/10/2018 : 09:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Napokon i ti dovršio priču
Meni je bila cijela dobra, svidjelili su mi se i ti horor elementi pred kraj sa onim mutiranim ljudima, sveukupna ideja mi je ok.

Ali i kako si napisao, treba gledat u vremenu kad je nastala, sigurno je bila hit

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2018 : 11:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Naslovnice nisu baš neko dostignuće. Prva, koja krasi Libellusovo izdanje, je najbolja. Na drugoj likovi koji izlaze iz vode nerazrađeni. Ostavljaju dojam nedovršenosti, baš kao i okoliš zadnje, najlošije, naslovnice. Na njoj, uz siromašan krajobraz, bode u oko debeli vojnik, koji je daleko od nacističkog ideala.


Izgleda da nisu svi nacisti bili sportski tipovi, kako se ono kaže "u svakom žitu ima kukolja".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/10/2018 : 13:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Spock
Naslovnice nisu baš neko dostignuće. Prva, koja krasi Libellusovo izdanje, je najbolja. Na drugoj likovi koji izlaze iz vode nerazrađeni. Ostavljaju dojam nedovršenosti, baš kao i okoliš zadnje, najlošije, naslovnice. Na njoj, uz siromašan krajobraz, bode u oko debeli vojnik, koji je daleko od nacističkog ideala.


Izgleda da nisu svi nacisti bili sportski tipovi, kako se ono kaže "u svakom žitu ima kukolja".


znaci, po tebi su nacisti zito?
ili si i ovo, kao i svaki prethodni put, "napisao da bi se neko upecao"?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 30/10/2018 : 13:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Spock
Naslovnice nisu baš neko dostignuće. Prva, koja krasi Libellusovo izdanje, je najbolja. Na drugoj likovi koji izlaze iz vode nerazrađeni. Ostavljaju dojam nedovršenosti, baš kao i okoliš zadnje, najlošije, naslovnice. Na njoj, uz siromašan krajobraz, bode u oko debeli vojnik, koji je daleko od nacističkog ideala.


Izgleda da nisu svi nacisti bili sportski tipovi, kako se ono kaže "u svakom žitu ima kukolja".


znaci, po tebi su nacisti zito?
ili si i ovo, kao i svaki prethodni put, "napisao da bi se neko upecao"?



Možda je mislio, u svakom kukolju ima žita?


Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/10/2018 : 13:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
morski ne budi social justice warrior. Dodsferd je mislio da uvijek ima iznimki, to je sve.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2018 : 14:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Očito da pojedinci nikad nisu čuli za onu legendarnu Šukerovu izjavu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/10/2018 : 20:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

morski ne budi social justice warrior. Dodsferd je mislio da uvijek ima iznimki, to je sve.


ne budi smesan. "social justice warrior" gde nadje ovo da povezes sa primedbom u vezi komentara iz kojeg se jasno vidi da se nacisti nazivaju zitom - necim dobrim, kvalitetnim, nasusnim, potrebnim (sve ono sto zito predstavlja).
ne budi advokat i ne peglaj.
ovo nije prvi put, relativno skoro sam procitao neki njegov komentar u vezi crnaca na temi o MV. mislim, stvarno...
ah, da. to su samo mamci za nas naivne social justice warriore... da, da, da...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/10/2018 : 21:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
"Žito" se odnosi na sportsku građu kao osobinu, a ne na opis nacista u političko- povijesnom smislu. Igrom slučaja je ta konkretna osobina pridružena nacistima jer se pojavljuju u datom stripu, mogla je biti i nekom drugom.

Ti izgleda vidiš ono što želiš vidjeti, zato imaš tako veliko oko
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2018 : 21:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da bi bilo razumljivije onima koji slabo shvaćaju evo nekoliko primjera:
1. primjer.
Nogometna reprezentacija Ekvadora izlazi na teren, među njima svi utegnuti, sportski građeni i samo jedan debeljko, pa netko iz publike kaže: ''izgleda da nisu svi nogometaši sportski tipovi, u svakom žitu ima kukolja''.
2. primjer
Na poluvremenu košarkaške utakmice izašle cheerleadersice i plešu na parketu, sve vitke i zgodne, samo jedna debela pa netko iz publike kaže: ''izgleda da nisu sve cheerleadersice sportski građene, u svakom žitu ima kukolja''.
3. primjer
U jednoj modnoj agenciji radi hrpa manekenki, sve vitke i manekenski građene, samo jedna debela i neugledna pa netko kaže ''izgleda da nisu sve manekenke manekenski građene, u svakom žitu ima kukolja''.
Znači, u 3 različita primjera je naglašena jedna te ista stvar; tjelesna građa pojedinca, a ne njihova osobna uvjerenja ili nešto slično.
Stvar je jasna, tko želi iz izreke ''u svakom žitu ima kukolja'' izvući njezin pravi smisao to će i napraviti, tko ne želi taj će lupati po svome i mlatiti praznu slamu.
Morski, što se tiče komentara iz MV-a, radi se samo o jednoj izvučenoj sceni koju sam pohvalio zbog crnog humora, obrati se Manfrediju ako ti nešto smeta kod nje.
Stvarno ne razumijem kako ljudi imaju potrebu za uništavanjem ovakvih tema, nas nekoliko se trudimo da napišemo nešto konkretno i onda se nađe neki padobranac koji će se posrati po tome.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 30/10/2018 : 21:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Dodsferd što to radiš, zašto se pravdaš? Pa ja te branim
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2018 : 21:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

"Žito" se odnosi na sportsku građu kao osobinu, a ne na opis nacista u političko- povijesnom smislu. Igrom slučaja je ta konkretna osobina pridružena nacistima jer se pojavljuju u datom stripu, mogla je biti i nekom drugom.


Upravo tako, ali bolje ne govoriti previše ni o tome jer se može pronaći netko od debelih forumaša i reći kako ga takve stvari vrijeđaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2018 : 21:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Dodsferd što to radiš, zašto se pravdaš? Pa ja te branim


Ma dok sam ja napisao i poslao ti si već to objasnio na sažetiji način, ali od viška glava ne boli jer uvijek ima onih koji slabo shvaćaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 30/10/2018 : 22:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
daaa, a poređenja su na nivou pajsera koji porede strip sa automobilima
mislim nacisti i fudbaleri/navijačice/manekenke
ma daj bre...
i još ovo sa manfredijem. kakve su to priče? tendenciozno izvučena slika iz konteksta uz prigodan komentar i kao "obrati se manfrediju".
da, da se obratim piscu šindlerove liste zbog scena u kojima je prikazao zlodela, a onda neki pametnjaković ih izvuče i nalepi koment koji je skroz anđeoski, čist, fin, nedužan.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/10/2018 : 00:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako itko ovdje izvlači stvari iz konteksta onda si to upravo ti, oblikuješ stvari i shvaćaš ih onako kako tebi odgovara.
Ta misao koju si ti izvukao iz scene sa debelim vojnikom meni nije bila ni u lijevom jajetu, kao ni mnogim drugima, ali ti si sigurno vrač koji može čitati tuđe misli pa točno znaš što se određenim komentarom misli reći.
Što se tiče MV-a, da si pročitao priču Kolekcionar znao bi da je onaj crnac za života zbijao šalu sam sa sobom i možda bi mogao prepoznati crni humor (mada se ne bih kladio) u prikazanoj sceni nakon njegove smrti.
Nekako sam mišljenja da stripovi baš i nisu za tebe s obzirom na tvoju preosjetljivost. Još se sjećam kako si napao čovjeka kada je rekao da jedan junak (mislim da je bio Dylan Dog u pitanju) izgleda kao Cigan na crtežu, a riječ Cigan bez problema možeš pronaći u stripovima, samo ih treba čitati a ne mlatiti praznu slamu tamo gdje ne treba.
Ne sjećam se da si ikada ostavio ikakav komentar, sažetiji ili opširniji, na neki pročitani strip, ali glavno da si ovdje kada treba uništiti temu, svaka čast majstore.
I nemoj mi se više obraćati niti na jednom dijelu foruma, nemam o čemu pametnom s tobom razgovarati, a za pizdarije s kojima gnjaviš stvarno nemam vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/10/2018 : 06:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Sad mi je jasnije kako su ljudi završavali na Golom otoku zbog neke nesmotrene izjave!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/10/2018 06:25:22
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/10/2018 : 07:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jesu li mobilizirani vojnici nacisti ako nisu clanovi ni simpatizeri partije

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000