forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/12/2018 : 20:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Komentar DODSFERD-a na ovu epizodu:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Lovci na glave


Odlična priča, iako se dugo činilo da iz svega toga neće proizaći nešto posebno pamtljivo.
Nolitta je još jednom pokazao kako se sa malo likova i malo akcije dobije kvalitetan proizvod, koji može izdržati više od standardne 1-2 upotrebe tijekom životnog vijeka prosječnog čitatelja.
Zbog kvara na pajperu Mister No se mora zadržati u kolumbijskoj prijestolnici Bogoti i protiv svoje volje prihvatiti posao kojeg bi izbjegavao u normalnim okolnostima.
Zanimljivo kako je on često bez novca kada treba obaviti nekakav popravak, a priroda njegovog posla je takva da određen iznos uvijek treba čuvati za hitne slučajeve. Kada se nalazi u Manausu nije toliko ni bitno, daleko od kuće se situacija dosta mijenja.
Kada je stariji Murdock na putovanje ubacio svog brata Daniela mogao se samo naslućivati razlog zbog kojeg je to napravio.
Je li stari lisac već tada uračunao mogućnost da bi mogli nastati problemi sa izvršenjem zadatka, pa se htio osigurati da će biti poduzeto sve što je moguće po tom pitanju.
Daniel jest naivan i brzoplet tip koji ne razmišlja puno o eventualnim posljedicama, što se vidjelo prilikom napada na anakondu, ali nisam stekao dojam da je pokvarenjak koji će preko ljudskih žrtava tražiti put do cilja.
Možda je Becerra odigrao glavnu ulogu u tome, i svojim autoritetom kojeg ima kod Jivarosa uspio nagovoriti poglavicu da još jednom krene u lov na neprijatelje i izradu tsantzi. Nije otkriveno što mu je točno ponuđeno u zamjenu za kršenje mira, pretpostavljam da je u pitanju kakva puška pošto je pleme oskudijevalo sa takvom vrstom oružja.
Baš ovdje se vidi smislenost lova na jaguara, u prvi trenutak se činilo da ta scena nema nikakvu važnost za priču, a kada se malo bolje promisli dođe se do sasvim suprotnog zaključka.
Sin poglavice je mogao svjedočiti kako moderna puška ubija jaguara prvim metkom i poželjeti istu takvu, a usput je Mister No zadobio ranu zbog koje je odspavao 5 dana pa nije mogao spriječiti lov na Aguarune.
Ovdje ništa nije prepušteno slučaju, već je scenaristički isplanirano do detalja.
Tko se igra vatrom na kraju će stradati od iste, nije dugo trebalo da svi sudionici, koji imaju i malo krivice za ubojstva zbog tsantzi, budu kažnjeni.
Možda se nije moglo očekivati da će Danielova glava završiti kao tsantza, ali je to ispalo više nego idealno za onakav završetak u kući Higginsovih. Pa tko bi se samo sjetio donijeti čovjeku na stol glavu njegovog brata i reći "izvolite, s ovim je naš ugovor zaključen, ja sad idem".
Imam samo malu zamjerku na oslobađanje Mister Noa iz ruku Aguaruna. Nije čudna namjera Sangaya da mu pomogne zbog zahvale što ga je poštedio, već to što je toliko ustrajao u toj namjeri i platio najskuplju cijenu.
Scena bijega čamcem nakon toga je toliko moćno napravljena da ću zažmiriti na prijašnju nelogičnost.
Toliko dobrih stvari se nalazi u ovoj priči da to nije moguće narušiti nekakvom sitnicom, ovo je uradak koji stoji među najboljima na serijalu za sva vremena.
Diso iz priče u priču sve bolji, a ovdje je još malo pomaknuo svoje granice tako da nema nikakve dileme o tome kakvu ocjenu zaslužuje.
Naslovnice ni malo ne zaostaju za crtežom, pogotovo prva koja mi je jedna od najdražih.

Uzalud sve kada je suđeno da na kraju završi praznih džepova.





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2018 : 00:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prije nekoliko mjeseci naletio na ovu stranicu i sada je idealni trenutak da stavim link. http://www.realshrunkenheads.com/realshrunkenheads/We_Buy_%26_Sell_Real_Human_Shrunken_Heads_%28Tsantsa_%29_%26_Elongated_Skulls.html
Ovdje se mogu kupiti originalne tsantse, barem tako kažu, ljudi rade s time više od 20 godina i mogu precizno utvrditi je li tsantsa prava ljudska ili lažna majmunska, kao što je bio pokušaj podvaljivanja u ovoj Mister No epizodi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 15/12/2018 : 07:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Prije nekoliko mjeseci naletio na ovu stranicu i sada je idealni trenutak da stavim link. http://www.realshrunkenheads.com/realshrunkenheads/We_Buy_%26_Sell_Real_Human_Shrunken_Heads_%28Tsantsa_%29_%26_Elongated_Skulls.html
Ovdje se mogu kupiti originalne tsantse, barem tako kažu, ljudi rade s time više od 20 godina i mogu precizno utvrditi je li tsantsa prava ljudska ili lažna majmunska, kao što je bio pokušaj podvaljivanja u ovoj Mister No epizodi.



Svaka čast DODSFERD!
Ne mogu vjerovati da ovo stvarno postoji!
Ovo je prebolesno i odvratno. Zar ne postoje nekakvi zakoni koji bi branili ovako nešto?
Nolitta je u ovoj epizodi Mister Noa pokazao do čega to može dovesti?
Tko brani bolesnicima sposobnima prodavati ovako nešto, organizirati i proizvodnju tzantzi u nekoj amazonskoj zabiti, ako ima dovoljno još većih bolesnika koji su sposobni platiti velike novce za to?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2018 : 15:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je prodaja takvih stvari legalna jer postoje i muzeji koji drže izložene tsantse.
Srećom, u pitanju su one iz davnih vremena kada nitko nije vodio računa o tome što se radi po južnoameričkim divljinama, mada me ne bi začudilo da se i danas netko bavi time jer se sigurno radi o poslu koji može donijeti veliku zaradu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2018 : 15:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prvo izdanje u ovoj našoj novoj turi koja bi do kraja sljedećeg tjedna trebala biti u prodaji nosi naslov “POVRATAK TIGROVA” i riječ je o 94. knjizi našega najdražeg pilota - Mister Noa!
Scenarij ove pustolovine koju možemo smatrati svojevrsnim nastavkom priče “LETEĆI TIGROVI” iz naše 68. knjige napisao je Luigi Mignacco, crtež potpisuju Fabrizio Busticchi i Luana Paesani, naslovnice Roberto Diso, a u Italiji je na 188 stranica izvorno objavljena u siječnju i veljači 1993. godine u brojevima 212 i 213 redovnog serijala.
Na kraju još samo podatak da će 94. knjiga Mister Noa tijekom prva dva mjeseca koštati 148 kuna, a potom će joj cijena biti regularnih 185 kn.
Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2018 : 15:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
“LEGENDA O BUTCHU CASSIDYJU” druga je naša knjiga od njih ukupno osam koliko će ih biti u novoj turi koja bi do kraja sljedećeg tjedna trebala biti u prodaji.
Naravno, radi se o 95. knjizi Mister Noa koja je na 188 stranica izvorno objavljena u ožujku i travnju 1993. godine u brojevima 214 i 215 redovnog serijala.
Scenarij ove pustolovine napisao je Luigi Mignacco, crtež i naslovnice potpisuje legendarni Roberto Diso, a na kraju još samo informacija da će “LEGENDA O BUTCHU CASSIDYJU” tijekom prva dva mjeseca koštati 148 kuna, a potom će joj cijena biti regularnih 185 kn.
Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2018 : 15:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izbor naslovnica za korice je pogođen iako je za Tigrove ona druga ljepša, ali ne dočarava toliko ime epizode.
Naslovnica za Butcha malo podsjeća na Afriku, najviše zbog poze Mister Noa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/12/2018 : 17:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ću ispratiti još SD period, a nakon toga se bojim da se rastajem s pilotom 😢😢😢😢
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/12/2018 : 21:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uff, tko bi išao kupovat te smanjene glave i još držat u kući ali ima svakakvih ljudi, pogotovo ti bogati kojima su super svakojake perverzije.

Znači, nova tura LL-a, vidim da su još na SD periodu. Ja se priključujem nakon zadnjeg SA 59.

@sumohrvat - jel razlog što dalje ne skupljaš jer misliš da su te priče lošije? Imaš povoljno VČ kiosk izdanja koja će se uskoro spojit sa onim Maxijima od SA koji čine kraj serijala. Mene najviše zanima da zakrpam rupu gdje je stala knjiga 8 od Veselog pa do afričke sage, zapravo nije to rupa, neko krater kako Spock kaže. Ovog dr. se ne bojim, skupit će se.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/12/2018 : 21:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


@sumohrvat - jel razlog što dalje ne skupljaš jer misliš da su te priče lošije? Imaš povoljno VČ kiosk izdanja koja će se uskoro spojit sa onim Maxijima od SA koji čine kraj serijala. Mene najviše zanima da zakrpam rupu gdje je stala knjiga 8 od Veselog pa do afričke sage, zapravo nije to rupa, neko krater kako Spock kaže. Ovog dr. se ne bojim, skupit će se.


Ne mislim da su lošije nego znam da su lošije jer ih imam sve. Od Strip Agenta koji slijedi nakon SD perioda, Vaninija, svih brojeva kiosk izdanja Veselog Četvrtka do pirata onih brojeva brojeva koji su preskočeni. Neke od tih priča su čak i nečitljive, ali nije to razlog. Barem ne onaj glavni. Nego je razlog što ima dosta priča koje su jednodjelne,pa mi isti vrag imao ih u kiosk izdanju ili ovom luksuznom. A cijena će bit barem 100 kn. Nema smisla
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/12/2018 : 22:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, posve razumljivo
Ja isto imam sve od SD i SA (1-59), te cijeli taj VČ period (1-68, 69 možda dođe u ponedjeljak) i ona 3 Maxija na kraju od SA.

Nemam jedino te od Vaninija i te pirate, odnosno brojeve koje još nisu na ovom prostoru službeno objavljeni. Tako da ću samo taj period pokrit sa LL-om da se spoji sa VČ kiosk izdanjem.

Poduhvat će biti taj od knjige 9 koja treba izaći pa do afričke sage. A bit ću strpljiv pa vidjet, možda VČ počne objavljivat 2 knjige godišnje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/12/2018 : 22:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-64-libellus-aukcije-od-1-kune/15337518/
Sretno 😢😢😢😢😢
Ne znam šta reći. Meni fali 5 brojeva od 60 do 64. I po ovim cijenama na aukcijama bi ih platio preko 3000 kn. Te iste brojeve u izdanju lms sam nabavio nešto preko Columba na aukcijama, a nešto mi je Shaner poklonio. I sve me ispalo 120 kn. Za tu razliku od 3000 kn ću već nekako prebolit tu disharmoniju na polici 😂😂😂😂😂😂

Edited by - sumohrvat on 15/12/2018 22:22:42
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/12/2018 : 22:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uff
Ma nema šanse, rađe ću onako kao ti - kombinacija sa LMS-ovima ili ću žicat Tonku ili nekog da mi renta te knjige dok ne pročitam

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/12/2018 : 22:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Naravno, jer ovo na aukcijama trenutno nema smisla
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/12/2018 : 22:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nema nikako, rađe bi si isprintao tu epizodu pa makar i na wc papiru, nego dao nekome toliko love i zamisli ironije, kreneš čitat priču i još ti se na kraju ne svidi

A VČ će jednog dana doći do toga, sad ne znam koliko će knjiga do tog perioda trebat, možda nekih 15 knjiga, ali sa ovakvim periodom kakav je trenutno ćemo se pojedinci načekat. Opet postoji ona nada da "Pilot" nekad krene i na kioscima kao Ken u zadnje vrijeme, vidjet ćemo.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 15/12/2018 22:31:21
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/12/2018 : 10:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dva nova Libellus pilota u najavi..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/12/2018 : 13:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Uff, tko bi išao kupovat te smanjene glave i još držat u kući


One su više za držanje ispred kuće nabijene na koplje da odbijaju potencijalne lopove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2018 : 17:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo jedne prigodne
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/12/2018 : 23:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne znam šta reći. Meni fali 5 brojeva od 60 do 64. I po ovim cijenama na aukcijama bi ih platio preko 3000 kn. Te iste brojeve u izdanju lms sam nabavio nešto preko Columba na aukcijama, a nešto mi je Shaner poklonio. I sve me ispalo 120 kn. Za tu razliku od 3000 kn ću već nekako prebolit tu disharmoniju na polici 😂😂😂😂😂😂


Ovo sam tek kasnije vidio, valjda si naknadno dodao u post. Ma super si postupio po meni
quote:
Originally posted by DODSFERD


One su više za držanje ispred kuće nabijene na koplje da odbijaju potencijalne lopove.


Hehe, kao Zagor sa onim lubanjama ispred svoje kolibe uff, meni su te glave više nekako za muzej, iako ima sigurno frikova koji bi to rado držali u dnevnom.
quote:
Originally posted by solar

Evo jedne prigodne


Nekako mi prva asocijacija na ovo "Snježni sokolovi"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/12/2018 : 21:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Bog Jaguar

U prošloj epizodi, Nolitti je društvo radio Diso, a u ovoj sljedećoj priči, to je bio Bignotti. 2 dijamanta u crtačkom staffu našeg "Pilota".

Tko bi rekao da ćemo Mister Noa opet zateći u Bogoti! Iako priznaje da ju ne voli, ali kad posao zove, što se mora, mora se. Ovaj put njegov suputnik je profesor Bishop koji je napokon klijent kakvog bi Mister No uvijek poželio. Iako pomalo sumnjaš kako priča odmiče, hoće li i taj profesor pokazati svoje neko dr. lice i sve nas neugodno iznenaditi. Ali ovdje to nije bio slučaj.

Iz Bogote, uputili su se u mjesto San Agustin gdje je nekada postajala jedna civilizacija. Iako ne čitam Martina (prije jako malo), neki dijelovi priče su me podsjetili na njega. Bignotti je odlično dočarao te pejsaže, skulpture, idole. Tako da je stvarno bila uživancija to čitati. Mister No i profesor dolaze uskoro do svojih domaćina, Blanche i njenog zaručnika Svensona za kojeg saznajemo da je olimpijac (propali). Ali već neko vrijeme se događaju neki misteriji, i to noću gdje netko ubija ljude, tzv. "Bog jaguara"..

Ovako, uživao sam u priči, bilo je dosta zanimljivo i u pojedinim trenucima poučno. Ali nekako mi je manjak što se dalo naslutit tko stoji iza tog "jaguara", pogotovo kad je imao bliski susret sa Mister No-om i spretni način na koji mu je uspio pobjeći, sjetio sam se odmah Svensona i njegovih olimpijskih mogućnosti. Iako naravno, motiv je ostao pod upitnikom. A i kako Igor kaže u recenziji, premalo likova i ako idemo sistemom eliminacije, jako lako možemo dokučiti tko stoji iza svega.

Unatoč tomu, kako sam rekao, dobra i zanimljiva priča. Nije bila u rangu "Rio Negro" - "Atlatnik" - "Lovci na glave", ali bila je dobra. Čita se isto u jednom dahu kako volimo reći. Pomalo mi je i bilo žao Blanche na kraju kako je završila, iako je su-krivac. Ali opet ironija na kraju da se uopće nije niti radilo o zlatu, već materijalu koji mu samo sliči. Bignotti sjajan kako sam pisao, a i obukao nam je "Pilota" kako treba :)

Ovom pričom je zaključena 5.knjiga od Veselog Četvrtka.

(priča: 7, scenarij: 8, crtež: 10, naslovnica: 10) = 85%

-
-

edit: Spock i DODSFERD - uspio sam sve komentare zaljepit tamo na site čekaju se još Spock-ove recenzije pa da i te zaljepimo.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/12/2018 21:21:30
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/12/2018 : 21:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Komentar DODSFERD-a:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Bog jaguar


Odmah na samom početku je bilo jasno da tu nema nikakvog boga niti drugog duhovnog bića. Meni to svejedno nije smetalo i baš mi je odgovarao ovakav triler, a ovo malo horor elemenata nastalih prikazom lokacije je bilo sasvim dovoljno.
Mister No je dobio klijenta koji ga nije prevario ni na koji način, a usput nije imao neprihvatljive zahtjeve, što je rijetkost u ovom početnom periodu serijala.
S obzirom na razlog posjete profesora Bishopa imanju Los Idolos, kasnije nije bilo teško povezivati činjenice i sam otkrivati neke stvari.
Kada je profesor pronašao zmiju u svom krevetu, bilo je jasno da nije sama ušla kroz prozor već da je podmetnuta od nekoga kome su smetala istraživanja.
Sumnja odmah pada na domaćine, ali kakve bi oni imali koristi od imanja u takvoj zabiti kada su naslijedili bogatstva u Americi?
Sljedeći dan se sumnjivac mijenja jer vlasnik susjednog ranča otvoreno pokazuje antipatije prema strancima.
Neizvjesnost traje negdje do polovine kada taj isti susjed pokazuje sasvim drugačije lice u odnosu na prvi susret.
Nakon toga se dogodio napad čovjeka prekrivenog kožom jaguara i stvari su se rasvijetlile, pogotovo kada se uzme u obzir kako je tajanstveni napadač pobjegao brzinom i spretnošću olimpijca.
Kada već spominjem Šveđana moram priznati da me zainteresirao njegov nastup na Olimpijskim igrama, pa sam išao istraživati koliko tu ima sličnosti ili istine sa stvarnim osobama.
Nekakav atletičar Erik Svensson je stvarno postojao, ali taj nije nastupio na OI u Londonu 1948. a tada je bio i prestar sa svojih 45 godina.
Nadalje, provjerio sam popis učesnika desetoboja na spomenutim OI i od Šveđana sa najsličnijm imenom pronašao Erika Anderssona.
Ne vjerujem da je Nolitta bio neinformiran i pogriješio sa takvim podatkom, već mislim da je ciljano napravio promjenu prezimena. Valjda nije htio jednog sportaša tako ocrniti i prikazati ga kao ubojicu.
Na kraju je ostalo za otkriti motiv koji je pokretao ubojicu, i kao što to obično biva ispostavilo se da je u pitanju novac. Samo što je ubojica ovoga puta ubijao uzalud jer se to veliko bogatstvo pokazalo lažnim.
Idealan rasplet za Carilla koji je tako dobio mogućnost proširiti svoje poljoprivredne djelatnosti i osigurati posao za veći broj ljudi. Dojam je kako su njegovi ciljevi bili plemenitiji od ostalih koji su se zanimali za imanje, i jedini koji nije gledao samo vlastitu korist.
Dijalog između Mister Noa i Blanche je malo nategnut da popuni potreban broj stranica, ali je završio na jedini ispravan način. Onima koji se razočaraju nakon snova o bogatstvu je često lakše prihvatiti svršetak svega nego dugotrajno mučenje.
Unatoč određenim predvidljivostima, ova priča je bila zanimljiva i na kraju ostavila bolji dojam nego što sam očekivao.
Bignotti je vrlo dobro obavio posao, a ovo je prva njegova priča u kojoj Mister No više ne nosi maramu oko vrata.

U stvarnom svijetu zadnji je završio Sayed Moukhtar iz Egipta (ako se ne računa 7 diskvalificiranih) a Erik Andersson je bio 5.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14511 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/12/2018 : 04:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote




MOJA OCJENA

PRIČA: 8
SCENARIJ: 8
CRTEŽ: 10
NASLOVNICA: 10

---------------------------------------------------------------------
PRIČA
U Manausu Mister no započinje svoju novu avanturu tako što ulazi u lokalne tuce zajedno sa svojim starim prijateljem Krugerom i novostečenim prijateljem,simpatičnim tamnoputim pjevačem Danom Winter, zbog kojega i upada u spomenute probleme.
U međuvremenu upoznaje tajanstvenu profesoricu zbog koje ponovo dobiva batine...
Kako vjerojatno već i sami pretpostavljate naš Jerry završava u zatvoru odakle ga izvlači stanoviti profesor-znanstvenik,isti ga zajedno sa spomenutom profesoricom unajmljuje da organizira ekspediciju do gornjeg toka Rio Padauirija.
Ekspedicija započinje kako već obično to biva u ovakvim stripovima,pričama...lagano, rekli bi da se sudionici dosađivahu, onda započinju nevolje.
U ovom slučaju prva nevolja je nevjerojatna čvrsta trava u močvarnim područjima,susrećemo tu i razne stanovnike močvarnog područja kako na dvije tako i na četiri noge.
Naša ekspedicija dolazi do sela Indiosa tj. cilja našeg znanstvenika i profesorice, kako bi istražili unutrašnjosti piramide Maya, tu Mister no i sudionici, pa može se slobodno reci i stanovnici sela Indiosi, nailaze na nevolje koje ih očito prate od samog starta putovanja/pustolovine, dakle još iz odredišta Manausa, da bi saznali za te nevolje preporučujem da uzmete u ruke ovaj jako dobar strip Mister noa.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SCENARIJ
Scenariji se proteže kroz prašumu i močvaru Amazonije,što se meni izuzetno sviđa, volim takve scene i okolinu radnje.
Sve jedna scena putovanja brodom je pamtljiva,pogotovo nevjerojatne scene probijanja kroz travu i po meni najbolje scene u ovoj priči, pojavljivanje aligatora.
Od scena koje su mi dobre izdvojio bi one koje su povezane s ostacima Maya.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CRTEŽ
Crtež Disa je jako dobar, jedinu zamjerku imam kako crta pilotovo lice,ali kako priča odmiče tako to izgleda sve bolje i bolje.Izvrsni su mu kadrovi borbe Jerrya i krokodila, samo na tome će dobiti ocjenu više od mene.Pohvalio bi Disa još jednom kako crta žene, lik profesorice je baš privlačno nacrtao.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NASLOVNICE
Ferrijeve naslovnice su izvrsne,pogotovo prva i druga, prva je genijalna i tu se nema što nadodati osim sve desetke.Još bi rekao da je jako dobro tempirao vrijeme tj. jako je dobro naslovnicama dočarao svaki dio price zasebno.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZAKLJUČAK
Na kraju možemo reci da je Nollita napravio jednu pilotovu avanturu koja će se sigurno pamtiti.
Odlično nas je prove od starta kroz močvaru i prašumu Amazonije sve do cilja price,piramide Maya.
Ovdje bi se još osvrnuo kako nam je Nollita predstavio našeg junaka kao humanista, naime dok je Kruger rješavao neprijatelje po kratkom postupku rješavajući ih života,Jeery ga je zaustavljao i samo onesposobio neprijatelja, ponekada je teško u takvim trenucima izabrati jer time ugrožavaš živote ljudi koje voliš na kraju krajeva i svoj život, to smo jako dobro vidjeli u događanjima unutar piramide kada je Jeery riskirao svoj život ne bi li spasio život onoga koji je doslovno gazio preko mrtvih da se dokopa svog cilja.
Kad sam spomenuo već to, nije na odmet za reci kako mrtve i stare civilizacije treba poštivati,možeš istraživati i zanimati se ali uništavati ili prisvajati...svi filmovi,knjige pa i događaji nas uće kako kod tih stvari prije svega treba poštivati kako ostatke tako i samu civilizaciju.
Treba još reci kako na kraju price vidimo svu " nemirnu" prirodu našeg junaka koja se jednostavno ne da "ukrotiti" od ženske ruke.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZANIMLJIVOSTI
-Po prvi puta se pojavljuje Dana Winter, simpatičan prijatelj Mister Noa

-Prvi puta se pojavljuje Patricia Rowland,jedna od najvažnijih žena u životu Mr.Noa

-Maya ili Maja, jedan od najciviliziranijih indijanskih naroda domorodačke Amerike nastanjen na poluotoku Yucatán u Meksiku, Hondurasu, Salvadoru i Belizeu, te susjednoj Gvatemali. Danas broje oko 2.000.000 pripadnika. Civilizacija Maja je većinom propala do dolaska konkvistadora početkom 16. stoljeća, a njihove moćne gradove progutala je džungla.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mayanski grad Uxmal


Odlična scena borme Mister Noa i aligatora

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/12/2018 : 06:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
a vidiš, meni su baš takve scene kod mister noa izvještačene. odlično pašu kod junaka poput zagora, ali kod mister noa nikako ih ne mogu probaviti. nije on tip junaka za takvu vrst podviga

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/12/2018 : 11:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Odlično Tonka

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/12/2018 : 16:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Odlično Tonka


+1 care bravo!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.02 seconds. Snitz Forums 2000