forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/05/2019 : 23:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je ostala u sjećanju kao solidna priča, ali najbolje od Castellija tek dolaze malo kasnije, samo što VČ još nije došao do njih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 07:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Nevidljiva prijetnja

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Franco Bignotti

Krenuo sam nakon duže vremena ponovno čitat meni jednog od omiljenog junaka. Knjiga 7 od Veselog četvrtka upravo nosi glavnu naslovnicu ove epizode. Iako sam jedva dočekao da pročitam još jednu priču našeg "Pilota", ali nažalost, baš sam došao i naišao na priču koja mi se nije nešto svidjela.

Iako sami uvod, prolog je djelovao obećavajuće, Mister Noa smo zatekli u bolnici i to 10 godina ranije od sadašnjosti gdje se odvija radnja. Saznajemo za neke događaje, misterije koje su povezane sa nekim tajanstvenim nestajanjima u sadašnjosti, a najaktualniji događaj je nestanak Deborah Winter, pilotkinje koja se ovdje ponovno pojavljuje. Ne znam što pametno da kažem o ovoj priči, izgleda da meni ovaj Castelli nimalo ne leži. U jednom trenutku tijekom priče sam se sjetio Hellingena (tko je čitao ovu priču, znat će na što mislim), a i sam završetak mi nije najbolje sjeo. Šteta, nadam se da je ovo samo jedna od rijetkih lošijih priča kod našeg "Pilota". Bignotti i dalje super sa svojim crtežom, ono što je jedino ovdje vrijedno spomena.

(priča: 3, scenarij: 4, crtež: 9, naslovnica: 7) = 58%



Nije baš toliko loša epizoda, ali evo ulomak iz moje recenzije (bit će objavljena do kraja godine) koji je najbolje opisuje:

Čitajući ovaj strip, čovjek se stvarno više puta zapita: "Barba Castelli, vi to stvarno ozbiljno?!".

Inače, najbolje od Castellija tek slijedi (kronološki gledano), a ova je možda i najgora njegova priča u ovom serijalu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/05/2019 07:14:39
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/05/2019 : 09:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je falilo akcije, avanturistickog duha, a i sam kraj je nekako prejednostavno izveden, bez ikakve napetosti mozda sam previse prekritican, ali kad se sjetim nekih prijasnjih epizoda, ova prica nije ostavila na mene nikakav utisak kao sto to zna biti kod Mister Noa. Cak mi i Deborah nije bila ni blizu temperamentna kao u prvom pojavljivanju.

Procitao sam poslije svog pisanja osvrta, odmah i potom tvoj osvrt Spock jedino jos moram pronaci od DODSFERDa da isto procitam. Spock, ovaj tvoj je dio recenzije, jel da? Posto vidim da nema te price na recenziji na site-u.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/05/2019 : 10:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kakva ce numeracija biti..hoce li nastaviti od broja 380 i dalje ili ce biti nova numeracija?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/05/2019 : 10:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@dzoni - jel mislis na ovih 10 novih epizoda sto ce ici? Vjerojatno ce ici numeracija poslije 380, 381 pa nadalje iako kronoloski ep tu ne pripadaju. Bilo bi idealno ovo sto je Sumohrvat pisao, da sad ulete sa novim brojevima i to uklope. Ali izgleda da nista od toga.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 06/05/2019 : 16:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ne može drugačije nego - 380,381, 382,... jer se nastavlja redovna serija.

Zato je i logično da VČ objavi te epizode tek posle Nolitinog finala, bez obzira što bi i meni odgovaralo drugačije.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 18:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne znam, meni je falilo akcije, avanturistickog duha, a i sam kraj je nekako prejednostavno izveden, bez ikakve napetosti mozda sam previse prekritican, ali kad se sjetim nekih prijasnjih epizoda, ova prica nije ostavila na mene nikakav utisak kao sto to zna biti kod Mister Noa. Cak mi i Deborah nije bila ni blizu temperamentna kao u prvom pojavljivanju.

Procitao sam poslije svog pisanja osvrta, odmah i potom tvoj osvrt Spock jedino jos moram pronaci od DODSFERDa da isto procitam.



Evo dodsferdov komentar:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-lib-22-nevidljiva-prijetnja/25064/0/

quote:
Originally posted by ReemCP
Spock, ovaj tvoj je dio recenzije, jel da? Posto vidim da nema te price na recenziji na site-u.



Da, mislim da je to čak i cijela recenzija. Svakako neće biti objavljena još dugo, pa ne škodi što sam je tu cijelu zalijepio.
Poslao sam je DeeCayu u trećem mjesecu, a trenutno se objavljuju recenzije poslane u studenom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/05/2019 : 20:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala, pročitao sam DODSFERD-ov komentar, isto sjajno neka, doći će polako i ona na red. Ti svakako Spock javi ovdje u temi kad izađe koja recenzija, jer ja nekako nemam praksu ići na glavnu stranicu stripovi.com.

Baš mi je super pročitat vaše komentare, pogotovo sa tim nekim detaljima i zanimljivo je za pročitat kako je netko doživio neku epizodu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/05/2019 : 21:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP



Nevidljiva prijetnja

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Franco Bignotti

Krenuo sam nakon duže vremena ponovno čitat meni jednog od omiljenog junaka. Knjiga 7 od Veselog četvrtka upravo nosi glavnu naslovnicu ove epizode. Iako sam jedva dočekao da pročitam još jednu priču našeg "Pilota", ali nažalost, baš sam došao i naišao na priču koja mi se nije nešto svidjela.

Iako sami uvod, prolog je djelovao obećavajuće, Mister Noa smo zatekli u bolnici i to 10 godina ranije od sadašnjosti gdje se odvija radnja. Saznajemo za neke događaje, misterije koje su povezane sa nekim tajanstvenim nestajanjima u sadašnjosti, a najaktualniji događaj je nestanak Deborah Winter, pilotkinje koja se ovdje ponovno pojavljuje. Ne znam što pametno da kažem o ovoj priči, izgleda da meni ovaj Castelli nimalo ne leži. U jednom trenutku tijekom priče sam se sjetio Hellingena (tko je čitao ovu priču, znat će na što mislim), a i sam završetak mi nije najbolje sjeo. Šteta, nadam se da je ovo samo jedna od rijetkih lošijih priča kod našeg "Pilota". Bignotti i dalje super sa svojim crtežom, ono što je jedino ovdje vrijedno spomena.

(priča: 3, scenarij: 4, crtež: 9, naslovnica: 7) = 58%



Nije baš toliko loša epizoda, ali evo ulomak iz moje recenzije (bit će objavljena do kraja godine) koji je najbolje opisuje:

Čitajući ovaj strip, čovjek se stvarno više puta zapita: "Barba Castelli, vi to stvarno ozbiljno?!".

Inače, najbolje od Castellija tek slijedi (kronološki gledano), a ova je možda i najgora njegova priča u ovom serijalu.



Meni je daleko najgora Izgubljena utvrda u prvih 200 brojeva, nikako mi ne paše taj Martin Mystere dodir na Mister Nou.
Sreća što je priča dobila najidealnijeg mogućeg crtača za svoju ''kvalitetu'', šteta bi bila potrošiti nekog drugog.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 23:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
Meni je daleko najgora Izgubljena utvrda u prvih 200 brojeva, nikako mi ne paše taj Martin Mystere dodir na Mister Nou.
Sreća što je priča dobila najidealnijeg mogućeg crtača za svoju ''kvalitetu'', šteta bi bila potrošiti nekog drugog.



To je jedna od onih koje nisam pročitao, a i dio je onih kratera koje još nisam uspio nabaviti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/05/2019 : 07:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Postoji onda mogucnost kad dodjem do te epizode, da ovoj koju sam sad procitao podignem onda ocjene malo

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/05/2019 07:44:38
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/05/2019 : 00:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
145.


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 11/05/2019 00:20:14
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 11/05/2019 : 09:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Pod hitno nam treba ova edicija :)

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 11:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Treba slusat glas naroda :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/05/2019 : 12:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
glas naroda kaze da se redovan mn meke korice prodavao u oko 800 primeraka....malo za neki uspeh kao i za nove projekte..budite zadovoljni i ovim sto ima na strip sceni..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 12:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ti bi bilo super ako bi ih se 800 prodalo, ako sam dobro upamtio M.Rendzer je tiraz oko 600 komada, a bude jos dosta remitende. Sad ako se on isplati, vjerujem i da bi "Pilot" takodjer. Ali stvarno sto je je, zaista ima puno tih kiosk izdanja i svako si moze za sebe nesto naci i bit zadovoljan ponudom.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/05/2019 12:28:50
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/05/2019 : 18:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ti bi bilo super ako bi ih se 800 prodalo, ako sam dobro upamtio M.Rendzer je tiraz oko 600 komada, a bude jos dosta remitende. Sad ako se on isplati, vjerujem i da bi "Pilot" takodjer. Ali stvarno sto je je, zaista ima puno tih kiosk izdanja i svako si moze za sebe nesto naci i bit zadovoljan ponudom.



Jesi siguran da je LU MR tiraž samo 600 kom.?
To mi se čini previše premalo za opstanak na tržištu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 18:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam tako procitao u jednom topicu, probat cu ga nekako naci, vjerujem da se tako pisalo o toj brojci mozda zato i ide dvomjesecno, a i ne zaboravimo da on kosta 40kn.

-
-

Edit: izgleda da sam pogrijesio, nije tiraz 600 nego toliko se primjeraka proda valjda, bar iz ovog topica iz 2015. sto sam vidio: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47257. Uglavnom, Teller je tad kotirao na samom dnu..Miki nevjerojatnih 400 komada vise.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/05/2019 18:47:04
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/05/2019 : 21:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
sve je to malo za zaradu ...sve te stripove u zivotu drzi zagor i dilan dog (kiosk izdanja)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/05/2019 : 23:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mislim da sam tako procitao u jednom topicu, probat cu ga nekako naci, vjerujem da se tako pisalo o toj brojci mozda zato i ide dvomjesecno, a i ne zaboravimo da on kosta 40kn.

-
-

Edit: izgleda da sam pogrijesio, nije tiraz 600 nego toliko se primjeraka proda valjda, bar iz ovog topica iz 2015. sto sam vidio: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47257. Uglavnom, Teller je tad kotirao na samom dnu..Miki nevjerojatnih 400 komada vise.



Odličan topic!
Šteta što nema novijih podataka. Siguran sam da je prodaja Kita Tellera porasla nakon početka naše ekstremne propagande i veličanja tog odličnog serijala!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/05/2019 : 23:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sigurno je prodaja porasla jer je teller krenuo uzimati po 5 primjeraka nakon onih početnih 3.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 12/05/2019 : 06:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
E vala da se bi se diabolik bolje prodavao od Drakea prosto nevjerujem

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 10:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - zaista bi bilo fora vidjet te osvjezene podatke, valjda smo i mi sami na forumu nesto pridonijeli sa kapetanom Tellerom na celu

@DODSFERD - mozda ih sad uzima i 7 primjeraka jer se tad pisalo o nekih 4-5:

quote:
Originally posted by teller

Teller kupi po 4-5 primjeraka svakog Malog Rendžera jer zna da če te viška primjerke ako ne on onda sin kad-tad prodati za masne pare...




@Tosha - bas me zanima kako su oni maxiji Mister No od SA prosli kad su izasli ljeto 2018..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/05/2019 : 23:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Oliviero Gramaccioni




https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3286 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/05/2019 : 23:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000