forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

1Euro
Advanced Member



12197 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/07/2019 : 12:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

216 LMS + Dzungla.



da Džungla specijalac...ali zar nije bio još jedan specijalac? Taj prodavač koji prodaje za 12.000 kuna ZoAlex (ili tako nešto) je napisao da prodaje čitav komplet + 2 specijalca. Koji bi bio taj drugi?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12197 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/07/2019 : 12:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by 1Euro

Koliko Mister Noa je izašlo kod LMS?

Jedan je prodavao komplet na aukcijama mislim da za 12.000 kuna. Meni se to čini malo pretjeranom cijenom....koliko bi stvarno vrijedio neki komplet Mister noa iz LMS očuvan za 4-5 recimo?





Ja bi rekao nekih 400 eura ili 3000 kuna. 12000 kn je debelo pretjerano.



da i ja tako mislim...ali ipak ako se krene sakupljat pojedinačno, pa poštarina i sve teško češ ga sakupiti za 400 eura. Ali recimo da je oko 500 realnija ili od 400-600 ovisno od očuvanosti....ne znam šta mu padne na pamet takva cijena....
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/07/2019 : 12:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
dzungla je lms specijal a u stvari original broj 100..a drugi specijal je original specijal 1....dakle 216 lms i 2 specijalna izdanja...ukuono 218 stripova (4 epizode lms nije objavio, originali ako se secam dobro 93-99)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12482 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/07/2019 : 12:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

da Džungla specijalac...ali zar nije bio još jedan specijalac? Taj prodavač koji prodaje za 12.000 kuna ZoAlex (ili tako nešto) je napisao da prodaje čitav komplet + 2 specijalca. Koji bi bio taj drugi?


Vidio sam to za 12 tisuća kuna unazad nekih 10 dana da se prodavalo na aukciji, mislim da je isto pretjerano. Pa za taj period Mister Noa i iste novce je bio u ponudi komplet 1-86 knjige LL koji pokriva sve priče i ništa nije izbačeno, puno bolja solucija.

Ali isto bi se složio sa Cortom, tu negdje bi trebalo bit realno. Evo što sam uspio izguglat, neprodani kompleti sa aukcija:

4000 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-lms-komplet/7151411/

2900 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-komplet-lms/9446770/

Svi spominju ta 2 specijalca, možda je drugi onaj iz ZS hmm..






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/07/2019 : 12:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
mozes i da kombinujes vc debeljuce i posle toga lms
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/07/2019 : 12:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
da taj iz zs
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12482 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/07/2019 : 12:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

mozes i da kombinujes vc debeljuce i posle toga lms


Uf, ja sam uspio uzet svih 1-8 debeljuca što pokriva 1-28 LL knjiga sad se nekako nadam toj knjizi 9, iako je čekam "kao ozebao sunce".

SD i SA period imam, pa sam negdje od #200 orginala počeo skupljat LL u rikverc, unatrag. Period 60-72 LL ću vjerojatno popunit LMS-om, nije toliko puno izbačeno stranica - ono, na ukupne 4 sveske, možda 3-4 stranice negdje što i nije puno. Onda opet od 59 knjige LL idem dalje skupljati u rikverc do spoja sa Veselim knjigama. A od Veselog kiosk izdanja 1 imam sve do ovog zadnjeg broja kojeg sam naručio (72 br.) i to je onda spojeno sa maxijima od SA. Još popunit rupu između SA 59 i Veseli kiosk 1 sa LL, pa sam na konju.

Ispričavam se ako sam zakomplicirao ovaj post, ali nadam se da si me skužio

quote:
Originally posted by dzoni

da taj iz zs


Nisam ni ja znao dosad dok nisam išao provjerit da su izdali i jedan pravi specijalac

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4274 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/07/2019 : 20:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
i drugi specijalac je bio u planu i najavljen krajem 1992 ali nikad nije izasao...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/07/2019 : 20:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by 1Euro

da Džungla specijalac...ali zar nije bio još jedan specijalac? Taj prodavač koji prodaje za 12.000 kuna ZoAlex (ili tako nešto) je napisao da prodaje čitav komplet + 2 specijalca. Koji bi bio taj drugi?


Vidio sam to za 12 tisuća kuna unazad nekih 10 dana da se prodavalo na aukciji, mislim da je isto pretjerano. Pa za taj period Mister Noa i iste novce je bio u ponudi komplet 1-86 knjige LL koji pokriva sve priče i ništa nije izbačeno, puno bolja solucija.

Ali isto bi se složio sa Cortom, tu negdje bi trebalo bit realno. Evo što sam uspio izguglat, neprodani kompleti sa aukcija:

4000 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-lms-komplet/7151411/

2900 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-komplet-lms/9446770/

Svi spominju ta 2 specijalca, možda je drugi onaj iz ZS hmm..










ReemCP, moraš uzeti u obzir da stari stripovi, među kojima pogotovo originalni ZS i LMS imaju najveću kolekcionarsku vrednost, a samim tim i dosežu najveće cene.Tako je to svuda u svetu.Tu sam izgled i kvalitet stripova nisu nešto bitni.
Dakle, ne skuplja neko stripove samo da bi ih čitao ili da bi imao svaki broj pojedinačno ma kako to bilo sklepano, već ima ljudi koji hoće da njihova kolekcija što više vredi i da ima što veću kolekcionarsku vrednost.

Zatim, još jedna stvar, cenu ovih starih stripova itekako određuje i očuvanost istih.Razlika između dva ista stripa bolje i lošije očuvanosti nekada može da bude ogromna, odnosno da taj bolje očuvani strip vredi možda čak i 10 puta više.

Sve su to stvari koje se moraju uzeti u obzir, zato neko poređenje u ovom slučaju LMS-a i Libellusa nema smisla.Veseli četvrtak i Libellus na primer, to je druga priča, tu se mogu izvlačiti poređenja.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/07/2019 : 20:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nadahnuti tekst o Riječnim piratima i rasplinjaču ovdje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=27&TOPIC_ID=42141#2254673
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/07/2019 : 22:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

nadahnuti tekst o Riječnim piratima i rasplinjaču ovdje:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=27&TOPIC_ID=42141#2254673



Lijep tekst stinky. Još kad bi ga zalijepio kao komentar na recenziju bilo bi odlično!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/07/2019 : 22:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Svi hvale Posljednjeg Cangaceirosa, ali po meni, tek (već?) u Čovjeku iz Gvajane i u ovoj sjajnoj epizodi Mister No dotiče vrh.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6994 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/07/2019 : 23:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Svi hvale Posljednjeg Cangaceirosa, ali po meni, tek (već?) u Čovjeku iz Gvajane i u ovoj sjajnoj epizodi Mister No dotiče vrh.




Slažem se!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 09:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nalazim da je ceo nolitin opus na LMS 5XX remek delo u svetu stripa, ta pocetna sirova iskrena avanturisticka mn faza
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/07/2019 : 09:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Svi hvale Posljednjeg Cangaceirosa, ali po meni, tek (već?) u Čovjeku iz Gvajane i u ovoj sjajnoj epizodi Mister No dotiče vrh.




Upravo tako.
Posljednji Cangaceiro nije ni blizu Riječnim piratima i to je ta iluzija koja prati dobar dio stripaša. Ostaju na dječačkim pozicijama, umjesto da osvajaju uvijek nova gledišta. Da, nekada nam je Posljednji značio, ima puno pucanja itd., ali danas treba sagledati pozadinu Riječnih pirata: plesnjake, rasplinjač, nemogućnost ikakvog rješenja (jedno demagoško rješenje na kraju je upravo poanta o kojoj Nolitta govori kroz čitav strip) itd.

Ima nade za tebe pcoro, drago mi je da uočavaš ove distinkcije i zapažaš prave epizode.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/07/2019 : 09:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nalazim da je ceo nolitin opus na LMS 5XX remek delo u svetu stripa, ta pocetna sirova iskrena avanturisticka mn faza



upravo to kažem: nema stripskijih stvari od ovakvih Nolittinih priča. to je plafon u svijetu stripa.

jedino što se ne slažem da je "sirovo", naprotiv, istovremeno je i jako jako produhovljeno, te baš zato i možeš to sada čitati s uživanjem. ima savršen spoj zabavnog i senzibiliziranog, meni osobno iznad kena parkera kojega mnogi doživljavaju u tom spoju.
uzmi jedan burattinijev strip i jedan taj Nolittin, pa ćeš se uvjeriti što je to "produhovljeno" o čemu govorim.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/07/2019 : 09:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Lijep tekst stinky. Još kad bi ga zalijepio kao komentar na recenziju bilo bi odlično!



već smo puno puta o tome. možda jednog dana.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12482 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/07/2019 : 10:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

ReemCP, moraš uzeti u obzir da stari stripovi, među kojima pogotovo originalni ZS i LMS imaju najveću kolekcionarsku vrednost, a samim tim i dosežu najveće cene.Tako je to svuda u svetu.Tu sam izgled i kvalitet stripova nisu nešto bitni.
Dakle, ne skuplja neko stripove samo da bi ih čitao ili da bi imao svaki broj pojedinačno ma kako to bilo sklepano, već ima ljudi koji hoće da njihova kolekcija što više vredi i da ima što veću kolekcionarsku vrednost.

Zatim, još jedna stvar, cenu ovih starih stripova itekako određuje i očuvanost istih.Razlika između dva ista stripa bolje i lošije očuvanosti nekada može da bude ogromna, odnosno da taj bolje očuvani strip vredi možda čak i 10 puta više.

Sve su to stvari koje se moraju uzeti u obzir, zato neko poređenje u ovom slučaju LMS-a i Libellusa nema smisla.Veseli četvrtak i Libellus na primer, to je druga priča, tu se mogu izvlačiti poređenja.


Dobro, ja sam nekako više gledao što je sadržajnije isplativije za ovog junaka, ne misleći pri tome na to kolekcionarstvo koje u slučaju LMS-a realno ima nedostataka. Ali jasno mi je da vrijede unatoč tomu zbog činjenica koje se napisao. Samo eto, nisam znao da toliko vrijede LMS-ovi od Mister Noa.

I sam imam doma prvi broj "Dijamantsku klopku" (i još njih 10-tak), a mislio sam i mislim da ne vrijedi taj strip puno, možda nekih 10-15 kn. Jer koliko sam vidio ponudu na više strana, stvarno ih se može dosta relativno lako skupiti. Ne znam jel tu postoji onih "problematičnih" koji su rjeđi brojevi (možda pred kraj samog serijala). Ali opet mi je 12 tis. nekako pretjerano za komplet. I ta vrijednost je relativna, i pitanje kojeg vijeka. Za 10-15 godina možda neće ništa vrijedit, pregazilo/pregazit će je vrijeme, ljudi koji su je orginalno skupljali će polako izumirati, a nove generacije baš briga za tamo neki "stari papir".

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
jedino što se ne slažem da je "sirovo", naprotiv, istovremeno je i jako jako produhovljeno, te baš zato i možeš to sada čitati s uživanjem. ima savršen spoj zabavnog i senzibiliziranog, meni osobno iznad kena parkera kojega mnogi doživljavaju u tom spoju.



naravno, mislio sam sirovi mister no u slislu da nije brusen dodatnim ratnim, detektivskim, mladalackim, ebemligakakvim ulogama.
mn je nastao tako sto je nolitin talenat spojim inspiraciju koju je dobio odlaskom u manaus/juznu ameriku sa klasicnim delima koja su bila dominantna u tom periodu. taj spoj je bio prirodan i nekako od srca i tu se vidi i ta produhovljenost o kojoj pricas. al pose ritula canzas, gubi se inspiracija (sto je prirodno, ne moze doveka) i onda se ide na kalkulisanje radnje. nije ni to nekad lose, al se oseti pad (makar kod mene).
nolita je napravio gresku, nije trebao uopste da se upusta u rad na teksu (rezultati polovicni), trebao je da se posveti mn i putovanjima gde bi punio baterije.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/07/2019 : 10:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nolita je napravio gresku, nije trebao uopste da se upusta u rad na teksu (rezultati polovicni)



Nolittu sam najmanje čitao na texu. imam sada doma jedan njegov tex, a prije par dan sam pročitao Panamu (i da: polovično je to). vidjet ću, ali moglo bi biti to što kažeš.

tex nije junak senzibiliteta, dok mno upravo jest, on je cortovski tip i nolitta je neka vrsta suvislijeg pratta.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 10:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
to to
procitaj ll kanadske pobunjenike i lov na coveka
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/07/2019 : 11:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
bih, ali nema toga u knjižnici
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2019 : 21:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
ZVIJEZDA” je naslov šestoga našeg izdanja - od njih ukupno osam koliko će ih biti u novoj turi - koje bi do kraja ovog mjeseca trebalo biti u prodaji, a riječ je o 102. knjizi Mister Noa koja je izvorno u Italiji objavljena u prosincu 1993. i siječnju 1994. godine u brojevima 223 i 224 redovnog serijala.

Scenarij ove pustolovine na 164 stranice napisao je Luigi Mignacco, crtež potpisuje Gino Pallotti, a naslovnicu Roberto Diso.

Na kraju još samo informacija da će “Zvijezda” tijekom prva dva mjeseca koštati 140 kuna, a potom će joj cijena biti regularnih 175 HRK.

Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2019 : 21:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Predzadnja knjiga u ovoj našoj novoj (7. ovogodišnjoj) turi koja bi do kraja mjeseca trebala biti vani nosi naslov “JUNACI BEZ SLAVE” i riječ je o 103. knjizi Mister Noa koja je izvorno u Italiji objavljena u veljači i ožujku 1994. godine u brojevima 225 i 226 redovnog serijala.

Scenarij ove pustolovine koja se proteže na 196 stranica napisao je Luigi Mignacco, crtež potpisuju Domenico i Stefano Di Vitto, a naslovnice su djelo Roberta Disa.

Što se domaćeg rada tiče, uz napomenu da se u ovoj knjizi ponovno pojavljuju Alan Chambers i Jimmy Collins, predlažemo vam da prije čitanja “Junaka bez slave” bacite malo pogled na sljedeće knjige:

“Mister No ide u rat” (MNo 26)
“Krv na snijegu” (MNo 35)
“Mafija ne prašta” (MNo 37)
“Grad zločina” (MNo 41)
“Mau-Mau” (MNo 80)

Na kraju još samo podatak da će Mister No 103 tijekom prva dva mjeseca koštati 148 kuna, a potom će mu cijena biti standardnih 185 HRK.

Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2019 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zadnje izdanje u ovoj našoj novoj turi koja bi do kraja mjeseca trebala biti u prodaji bit će 104. knjiga Mister Noa, našega omiljenog pilota, a naslov joj je “NEUSTRAŠIVI”.

Scenarij ove pustolovine na 124 stranice potpisuju Maurizio Colombo i Luigi Mignacco, crtež Mauro Bianchini i Rossano Rossi, naslovnica je djelo Roberta Disa, a u Italiji je izvorno objavljena u travnju i svibnju 1994. godine u brojevima 227 i 228 redovnog serijala.

Što se domaćeg rada ovom prilikom tiče on je vrlo jednostavan (a naročito ako ste ga pošteno odradili za knjigu 103.) jer se odnosi samo na našu 26. knjigu redovnog serijala koja nosi naslov “Mister No ide u rat”.

Na kraju još samo podatak da će tijekom prva dva mjeseca Mister No 104 koštati 120 kuna, a potom će mu cijena biti regularnih 150 kn.

Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000