forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/08/2019 : 22:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mnogo bolja bi bila recenzija da si je sam pisao.



Ne bih se složio s tim. Objasnio sam razloge u prethodnim postovima, a i u samoj recenziji.
Dakako, poštujem tvoje mišljenje iako mi nisu jasni razlozi.
Kao što je i solar napisao, ovo je malo drugačiji način recenziranja. Čak ispada kao svojevrsna rasprava s zaključkom u kojem bolji argumenti prevladavaju, a ne može se reći da stinky nije u pravu, i to potpuno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/08/2019 : 22:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ne samo to, ako netko želi recenzirati i analizirati priče onda je najbolje raspravljati i poboljšavati svoje tehnike pisanja u "okršaju" sa najboljima jer na taj način možeš jedino napredovati.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2019 : 22:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Recenzija je subjektivno viđenje nekog dela. Stinky je majstor da ubedi ljude je on uvek u pravu (što Spock čak i priznaje), ali onda ne razumem zašto onda on nije sâm napisao recku?

Okršaj i diskusija su uvek dobri, ali to bi valjda trebalo ovde na forumu, a da recenzije ostanu subjektivno viđenje jednog autora?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/08/2019 : 22:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Žao mi je što sam malo srušio ukupnu ocjenu, ali meni motiv nikako ne drži vodu niti je zanimljiv kod ovakvog stripa kao što je Mister No.


Taman si poravnao ocjenu forumasa sa ocjenom recenzenta ali nije vazno, to je tvoj komentar i tvoje misljenje kako si ti to dozivio :) a meni si jedan od najzanimljivijih i najkvalitetnijih komentatora na forumu ;)

Inace, meni se isto dopada ovaj format i nacin recenziranja. Imamo i ono "kontrarecenzija", ali ovo "sve u jednom" mi jos bolje. Kao jedan dio intervju sa Stinkyem :)

Jos nisam dosao doma, pa kasnije cu probat ovdje stavit slike. Jedino ne znam kojih dimenzija, probat cu vece i manje napravit, pa cemo vidit kako ce ispasti.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 05/08/2019 22:35:27
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/08/2019 : 22:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s manhunterom. Nije sad "big deal", kakvih sve recenzija ima

Dakle spock, sam si rekao da te stinky "prosvijetlio", ti si trebao iskoristiti to prosvijetljenje i u novootkrivenom svijetlu napisati recenziju. Većina dobrih recenzija nije napisana "iz glave", već se koriste analize i zaključci iz drugih izvora, koje ti onda proučiš, preoblikuješ itd. Drugim riječima trebao si usvojiti stinkyev osvrt, a ne samo prepisati ga.

Siguran sam da je stinky ponosan kada ga malo potkradu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/08/2019 : 22:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@manhunter

Čim je tako odlučio pristupiti recenziji znači da je subjektivno.
Koliko sam puta ja, a vjerujem i većina drugih tekstopisaca, pročitali nešto tuđe i pomislili - "da, ovdje je pogođena bit" i onda smo to nesvjesno ili svjesno preuzeli kao dio svojeg razmišljanja ali nikad nismo naveli odakle je to pokupljeno, a ovdje je Spock imao hrabrosti da eksplicitno navede tuđe argumente koji se njemu čine najtočniji i najbliži istini i još je ktome sam format recenzije učinio svježim i zanimljivim.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/08/2019 : 22:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Većina dobrih recenzija nije napisana "iz glave", već se koriste analize i zaključci iz drugih izvora, koje ti onda proučiš, preoblikuješ itd. Drugim riječima trebao si usvojiti stinkyev osvrt, a ne samo prepisati ga.

S ovim se slažem, ali ne mislim da je Spock samo prepisao stinkyev osvrt, nego je sigurno o njemu razmišljao i svjesno ga je ostavio onakvim kakav jest.

Sama činjenica da ovoliko raspravljamo o nekoj recenziji je iznimno pozitivna!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/08/2019 : 22:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Recenzija je subjektivno viđenje nekog dela. Stinky je majstor da ubedi ljude je on uvek u pravu (što Spock čak i priznaje), ali onda ne razumem zašto onda on nije sâm napisao recku?

Okršaj i diskusija su uvek dobri, ali to bi valjda trebalo ovde na forumu, a da recenzije ostanu subjektivno viđenje jednog autora?



Ja uvijek saslušam tuđe mišljenje. Stinkyju nije bila namjera uopće sudjelovati u bilo kakvom obliku kod pisanja ove moje recenzije. To je sve moja inicijativa. Meni su neke stvari bile nelogične, a stinky ih je objasnio na svoj način, a ja sam uvidio da sam bio u krivu i odlučio prepraviti već poslanu recenziju.
To je sada i moje mišljenje. Priznam kada sam u krivu.
Iz tog razloga recenzija koju sam originalno napisao više ne vrijedi ni pišljiva boba, barem meni.
Mogao sam ju ja ponovno napisati iznova, ali onda bih morao upotrebljavati ideje koje nisu originalno moje.
Ovako sam prikazao kako izgleda kvalitetna protuargumentacija bez vrijeđanja i omalovažavanja.
Da ne bi ispalo da sam se ja povukao i da nemam svoje mišljenje, imali smo ja i stinky i prije nekih rasprava oko nekih drugih stripova (Dylan Dog: Dugački pozdrav, Ken Parker: Prava gospoda), ali sam ostao na svome.
Do sada sam dosta puta imao rasprave oko sličnih stvari s dosta članova, npr. Sarghan, Deers, Tonka, JerryKrause..., ali ovo je prvi put da me je netko potpuno pobio ispravnom argumentacijom i ovom recenzijom sam jasno prikazao i na koji način.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/08/2019 : 22:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Većina dobrih recenzija nije napisana "iz glave", već se koriste analize i zaključci iz drugih izvora, koje ti onda proučiš, preoblikuješ itd. Drugim riječima trebao si usvojiti stinkyev osvrt, a ne samo prepisati ga.

S ovim se slažem, ali ne mislim da je Spock samo prepisao stinkyev osvrt, nego je sigurno o njemu razmišljao i svjesno ga je ostavio onakvim kakav jest.

Sama činjenica da ovoliko raspravljamo o nekoj recenziji je iznimno pozitivna!



Upravo tako!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/08/2019 : 23:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Većina dobrih recenzija nije napisana "iz glave", već se koriste analize i zaključci iz drugih izvora, koje ti onda proučiš, preoblikuješ itd. Drugim riječima trebao si usvojiti stinkyev osvrt, a ne samo prepisati ga.

S ovim se slažem, ali ne mislim da je Spock samo prepisao stinkyev osvrt, nego je sigurno o njemu razmišljao i svjesno ga je ostavio onakvim kakav jest.

Sama činjenica da ovoliko raspravljamo o nekoj recenziji je iznimno pozitivna!


Znam, ali vidiš da kaže kako ne želi koristiti ideje koje nisu originalno njegove. To je ključno, ne treba se plašiti koristiti ideje koje je netko drugi osmislio. Pa i stinky je jedno govorio o Zagoru prije 15 god, a nešto posve drugo sad. Usvajanje novih ideja i shvatanja je napredak kojeg treba čvrsto prigrliti.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2019 : 23:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by manhunter

Recenzija je subjektivno viđenje nekog dela. Stinky je majstor da ubedi ljude je on uvek u pravu (što Spock čak i priznaje), ali onda ne razumem zašto onda on nije sâm napisao recku?

Okršaj i diskusija su uvek dobri, ali to bi valjda trebalo ovde na forumu, a da recenzije ostanu subjektivno viđenje jednog autora?



Ja uvijek saslušam tuđe mišljenje. Stinkyju nije bila namjera uopće sudjelovati u bilo kakvom obliku kod pisanja ove moje recenzije. To je sve moja inicijativa. Meni su neke stvari bile nelogične, a stinky ih je objasnio na svoj način, a ja sam uvidio da sam bio u krivu i odlučio prepraviti već poslanu recenziju.
To je sada i moje mišljenje. Priznam kada sam u krivu.
Iz tog razloga recenzija koju sam originalno napisao više ne vrijedi ni pišljiva boba, barem meni.
Mogao sam ju ja ponovno napisati iznova, ali onda bih morao upotrebljavati ideje koje nisu originalno moje.
Ovako sam prikazao kako izgleda kvalitetna protuargumentacija bez vrijeđanja i omalovažavanja.
Da ne bi ispalo da sam se ja povukao i da nemam svoje mišljenje, imali smo ja i stinky i prije nekih rasprava oko nekih drugih stripova (Dylan Dog: Dugački pozdrav, Ken Parker: Prava gospoda), ali sam ostao na svome.
Do sada sam dosta puta imao rasprave oko sličnih stvari s dosta članova, npr. Sarghan, Deers, Tonka, JerryKrause..., ali ovo je prvi put da me je netko potpuno pobio ispravnom argumentacijom i ovom recenzijom sam jasno prikazao i na koji način.




Apsolutno poštujem tvoje mišljenje i tvoje argumente. Tvoja recenzija, naravno da možeš da koristiš sve ono što će ti pomoći u pisanju iste.

Moje mišljenje sam gore napisao, ne znači da je ono ispravno. Ali je moje. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/08/2019 : 23:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
148.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/08/2019 : 23:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko sam uspio, pa vidite. Slike su veće, ali u recenziji ionako idu manje pa bi bile kvalitetnije:

Slika 01 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez03.jpg
Slika LL 01: http://oi64.tinypic.com/54gklx.jpg

Slika 02 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez02.jpg
Slika LL 02: http://oi64.tinypic.com/2hye5ie.jpg

Slika 03 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez01.jpg
Slika LL 03: http://oi64.tinypic.com/nz12ed.jpg

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2019 : 23:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@manhunter

Čim je tako odlučio pristupiti recenziji znači da je subjektivno.
Koliko sam puta ja, a vjerujem i većina drugih tekstopisaca, pročitali nešto tuđe i pomislili - "da, ovdje je pogođena bit" i onda smo to nesvjesno ili svjesno preuzeli kao dio svojeg razmišljanja ali nikad nismo naveli odakle je to pokupljeno, a ovdje je Spock imao hrabrosti da eksplicitno navede tuđe argumente koji se njemu čine najtočniji i najbliži istini i još je ktome sam format recenzije učinio svježim i zanimljivim.



Svi mi smo u svom životu pokupili nečije tuđe razmišljanje, malo ga uobličili i onda ga uzeli kao svoje. Nema ničeg lošeg u tome, niti se radi o nekoj krađi ili pozajmljivanju. I meni je razmišljanje o filmovima oblikovao Nebojša Đukelić (google), ali ne mislim da sada, godinama kasnije, još uvwk "kradem" od njega.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/08/2019 : 23:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dexters: Ja ne tvrdim da je ova recenzija dobra i uvelike cijenim tvoje recenzije. Da je originalna, to se ne može osporiti, a sad sviđa li se taj način nekome ili ne to je stvar osobnog ukusa. Sto ljudi, sto čudi!
Ja sam NAMJERNO napisao recenziju na ovaj način i samo stinkyevi citati joj daju na vrijednosti. Ovo moje u njoj je čisto fanovsko trljanje u prazno s potpuno promašenom glavnom poantom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/08/2019 : 23:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne znam koliko sam uspio, pa vidite. Slike su veće, ali u recenziji ionako idu manje pa bi bile kvalitetnije:

Slika 01 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez03.jpg
Slika LL 01: http://oi64.tinypic.com/54gklx.jpg

Slika 02 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez02.jpg
Slika LL 02: http://oi64.tinypic.com/2hye5ie.jpg

Slika 03 recenzija: https://www.stripovi.com/images/recensions/MNoCarlosGomez01.jpg
Slika LL 03: http://oi64.tinypic.com/nz12ed.jpg



Svaka čast na trudu, ali ove tvoje su čak malo mutnije i ne vjerujem da bi poboljšali kvalitetu kad bi ih zamijenili.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/08/2019 : 23:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, baš je nekako mutno, i ja gledam, uspoređujem Poslat ću ti link na p.m. čisto da vidiš kako sam radio.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/08/2019 : 23:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Kako god, mislim da nema šanse da će stinky opet pisati recenzije.

Ako se netko hoće kladiti...

edit: reem nema potrebe za tim, već sam javio spocku na pm gdje ima za skinuti odlične skenove.

Edited by - Dexters on 05/08/2019 23:36:08
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/08/2019 : 23:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

edit: reem nema potrebe za tim, već sam javio spocku na pm gdje ima za skinuti odlične skenove.


Ok

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/08/2019 : 09:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nikad se ne bih usudio dati Bignottiju 9, a kamoli 10.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/08/2019 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice recke, u potpunosti se slazem sa manhunterom.
Mada, ukoliko se radi o jedinstvenom slucaju/izuzetku, ispalo je interesantno ovako, pa je sasvim ok.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/08/2019 : 09:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sto se tice recke, u potpunosti se slazem sa manhunterom.
Mada, ukoliko se radi o jedinstvenom slucaju/izuzetku, ispalo je interesantno ovako, pa je sasvim ok.



Ma pusti to! Ovo je iskonski Nolitta, a nema još tvog komentara!?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/08/2019 : 09:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Morao bih obnoviti gradivo prije komentara. Tesko mi se nakaniti, ne gotivim nesto Mr. Noa, a Nolitta mi je super samo na Zagoru.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/08/2019 : 10:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kvalitetan scenarist je dobar bez obzira na kojem serijalu radio, a Bignotti na Mister Nou zaslužuje ocjene 9-10 jer ga je ipak shvatio ozbiljnije nego onog nesretnog Zagora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/08/2019 : 10:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters
Siguran sam da je stinky ponosan kada ga malo potkradu



Javio mi je Spock da se raspravlja o recenziji koju je napisao, pa rekoh da vidim.

Malo je nezgodno meni govoriti, jer me je sam Spock nahvalio, ali ipak da pokušam par riječi.

Prvo, nije me pokrao, recenzija je njegova ideja. Mi smo pričali o tom stripu i ja sam mu rekao zašto mislim da je ovo vrhunski strip i da ne stoje te zamjerke koje je on inicijalno imao. To je bio prijateljski razgovor o jednom stripu, a onda usput, kada je stvar povezana, i o njegovoj recenziji.
U toj raspravi, on je prihvatio to što kažem, tj. sjelo mu je na mjesto to što je Nolitta napisao. A to je ključna stvar u vezi samog pogleda na ovaj strip, dakle, mijenja se praktički i doživljaj.

Sad se tu upliće i recenzija, jer više mu nisu stajale one zamjerke koje su mu se činile da ruše priču.
Tako je došlo do toga da je uvrstio moje komentare (iz naše rasprave); nije me pokrao nego je pitao da li može. Ja sam mu rekao da ako hoće baš tako napisati recenziju, da nemam ništa protiv.

Također i ovo što kaže solar: da je zanimljiva takva forma recenzije, jer to je praktički prvi puta tako nešto, a to znači i originalno.

Da, i ja sam mislio da će on napisati novu recenziju (nakon naših razgovora, jer je rekao da ona koju je napisao više ne izražava njegov pogled), ali je odlučio baš ovako. Znači, koncept je njegova ideja, i ma kako to bilo paradoksalno, ujedno je i originalno i zanimljivo. Možda se ovakav format može još bolje doraditi, ubaciti priču u priči i komentirati jedno i drugo mišljenje i vlastite puteve. Pruža se dosta mogućnosti, no, mora se priznati da je zanimljivo to što je Spock uradio. I da je to u neku ruku prvijenac, nova forma.

Znači, i ovo treba sagledati.

Na kraju, on je SAM pisao i napisao recenziju. Ja nisam u tom smislu sudjelovao ni najmanje; ne radi se o nekom timu, kao da smo nas dvojica radili. Manhunter, on ju je sam pisao, a zašto ju je objavio baš tako, to je, kako kažem, pomalo i kontroverzno, ali i originalno.

...

Što se tiče te druge stvari koja se odmah veže.
Rekao sam i Spocku, i solaru, meni se sviđa volja i trud, i rad, i pojavila se (za mene) nova ekipa koja dobro radi: spock, dexters itd.
Pojavili su se okej ljudi. Možda treba cijelu tu ekipu bolje povezati, dati poticaje i usmjerenja, ali svakako ima dobrih stvari.

No, ja nikako da se skroz prevagnem, ili vratim na ono prije 10-15 godina, kada sam drugačije doživljavao scom. Ne znam ni da li sam u pravu, možda je u pravu solar kada me stalno pokušava dobiti da se vratim, pomirim ili što, i da pišem recenzije i slično. Možda je u pravu, ali moram ja to sam vidjeti, doći, znati da sam u krivu i da griješim. Sada to ne znam.

Tako da, dexters, nije zacementirano da nikada više neću, samo trenutno je tako. Ovako me je skicirao Nolitta:

"- uvijek uspijeva iznenaditi,
- naprasit je, ali tolerantan,
- uvijek spreman za tuču, ali miroljubiv,
- cinik, a s druge strane, romantičan i velikodušan,
- neustrašiv i osvetoljubljiv,
- želi miran život, a jedva čeka da se uplete u neku pogibeljnu situaciju.
Jednom rječju, neobjašnjiv tip!"

da bude ontopic;)
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000