forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/08/2019 : 14:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
haha, sad vidim da si isto napisao u komentaru:

"- Nolitti se potkrala netipična pogreška za ovaj serijal. U stripu se spominje da su slijedeće Olimpijske igre u Helsinkiju, ali te igre su održane 1952. godine, a vrijeme radnje priče bi trebalo biti u 1953. ili čak 1954. godini!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/08/2019 : 14:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ali s ovim se ne slažem:

"Istina da se epizoda čita u jednom dahu, ali nije teško povezati sve konce već na polovici priče. Zaplet je odličan, s mjestom radnje u stilu Martin Mysterea, što je meni, kao vjernom obožavatelju starog dobrog strica Martina, odlično.
Šteta što, neuvjerljivim nastavkom, misterij tajanstvene kulture San Augustina potpuno pada u drugi plan.
Kulminacijom dolazi do pada u uvjerljivosti priče, da bi se sve završilo prilično naivno.
Ovdje se Nolitta nije proslavio!"

Ja pak mislim da je uradio majstorski. Nije naglasak na istraživanju stare kulture; lokacija i (i ambijent!) služe dodavanju misteriozne crte atmosferi u kojoj se došljaci, ali i lokalci, nađu. Ta je atmosfera jako uspjela, a bez da je isforsirana dosadnim buratinijveskim prepričavanjima. Nolitta je kao nekim majstorskim potezom kista podigne u jednom potezu, spojivši u savršenu dozu informativno-dokumentaristički pristup arheološkom nalazištu i pučki folklor izrastao na mitsko-legendarnim figurama božanstava. Niti davi sa arheologijom, niti potone poput Sclavija u doslovno fantastično. Bog Jaguar se pojavljuje u sjajno pogođenoj atmosferi misterioznosti, a rasplet je više nego vrhunski: dvoje ljudi je odlučilo iskoristiti prostor (iskopine) i vrijeme (i dalje su živa pučka vjerovanja), za sasvim obične, prizemne motive. Ova motivacijska potka, obični novac, a plan je tako neobičan, meni je to vrhunski primjerak popularne kriminalističke priče kakve više ne rade! To je doba kada su obični ljudi iz građanskog društva, sportaš i mondena dama, spremni na pustolovne stvari, zapravo, oni i jesu pustolovi.
Tebi izgleda prilično naivno, jer si navikao ne neke csi profilizacije i znanstveno-tehnološki precizne planove; ali ovo je dragulj: motivacija je sasvim jednostavna - novac, a plan dražestan, sjajno pogođen profil likova iz noir i pustolovnih filmova, koji se ne gube u beskonačnom sagledavanju svih mogućih ishoda, nego slijede jedan put koji im se učinio zgodan. Aktivno prionu na posao, aktivno srljaju u propast, tako da tu ima i tragičke dimenzije (kako je i prikazana Blanche na kraju).

O odnosu Mister No - Blanche, koji mi je zapao za oko prilikom čitanja, možda drugi put.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/08/2019 : 15:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Je li Bog Jaguar priča u Kolumbiji?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/08/2019 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Je li Bog Jaguar priča u Kolumbiji?



Da, treća za redom!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/08/2019 : 16:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Je li Bog Jaguar priča u Kolumbiji?



Da, treća za redom!



Ne sjećam se puno detalja, ali znam da je dobra atmosfera.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/08/2019 : 16:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Stinky:
Pa sad, s vremenskim odmakom od preko pola godine od kada sam je zadnji put čitao, moram priznati da sam bio malo škrt s ocjenama i prenegativan u komentaru. Epizoda mi je još savršeno urezana u pamćenje i dojam koji mi je ostao je samo pozitivan. Upravo to je odlika velikih i upečatljivih priča! Izgleda da ipak treba pročitati puno više epizoda, a i neke priče nekoliko puta da bi se dobio objektivniji sud. Nema veze, doći ću će ta epizoda ponovno na red, pa će i komentar biti ispravljen.

Vezano za ovu nelogičnost s Olimpijskim igrama, mislim da je to Nolitta pisao ranije, ali je iz nekog razloga objavljena kasnije.
Za razliku od Zagora, Nolitta je u Mister Nou ekstremno pazio na detalje, a čitatelj može uživati u činjenicama provjerenim iz prve ruke - jer majstor Nolitta je materijal za priče crpio iz vlastitih iskustava u svojim putovanjima po Južnoj Americi.

Ajde stinky pročitaj još koju epizodu. Baš je gušt vidjeti tvoj komentar za nešto što sam i sam komentirao - iako se najčešće ne slažeš sa mnom (a još češće si u pravu ).

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 21/08/2019 16:50:50
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/08/2019 : 21:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Htio sam naglasiti ovo: to je motivacija iz petparačkih romana i također sprovođenje plana u djelo. Pazi ti priče: tip inscenira da se pojavilo drevno božanstvo, navlači na sebe jaguarovu kožu, baulja po noći po iskopinama i ubija lokalne seljake maltene sa zašiljenom kuhačom, zato da sve otjera sa ranča, jer je našao zlatnu žilu (kako on misli). Da pukneš od smijeha.
Ali ne!
Baš je sjajno pogođena atomsfera, lokalitet, a i ideja je dovoljno luda da vrhunski uživaš. Likovi su opće mjesto iz takvih trivijalnih priča, ali opet savršeno skinuti, dovedeni do tipa. Ujedno su i živi, propali olimpijac i koketna femme fatale. Tu je i prof koji je izvan pustolovnih tokova i zanima se za sastav tla, dok Blanche pokazuje guzicu pred njim (i Mister Noom). Lokalni plantažer je stavljen kao mamac, kako se to i radi u sličnim igrama detekcije. Sve je baš fino, savršeno posloženo. Osamljena plantaža, iskopine, mjesečina, tajanstvene nepoznate skulpture, ubojstva i Bog Jaguar!

To je jedna savršena epizoda iz serije ovih što je pcoro naveo kao trash priče; da, to sve zvuči petparački, ali ja se ne bih uopće usudio reći da je to trash - toliko je vrhunsko da probija trešerske granice kao vrijednosni pojam. I noir filmovi su petparačke priče, laka zabava, a opet su na neki način vrh (pojedini od njih).

Ali ovdje opet imamo te neprimjetne, sitne, životne detalje koji daju puninu. Tip je bivši olimpijac, koji se šali da je bio loš, ali ljubomorno nosi medalju kao relikviju!! On i vježba, održava formu, tjelesno je potentan.
Ovo pak nije beznačajna stvar u odnosu njega i Blanche! Mi vidimo, kroz Nolittino majstorsko vođenje, da Blanche nije neka bezlična ljepotica. Putenost i erotsko igra kod nje veliku ulogu. I tu dobivamo trokut Erik - Mister No - Blanche, a scena kada Blanche skida ogrtač pred Mister Noom, tu frcaju iskre! Prof, koji je isključen od tjelesne potentnosti, suho skreće pozornost MNou na devetu zapovijed. Ali ovaj nije neosjetljiv na zavođenje.
Tako da te scene daju dodatnu dimenziju i, štoviše, pridonose i raspletu koji ti se učinio naivan. Blanche, po instinktu prave putene žene, osjeća da je Mister No jači, više muško od Erika, i pomalo ga zavodi. Otuda ona stalna podbadanja kojima strip vrvi, a koja su zaista čudna ovako na prvu: osrednji sportaš, loš strijelac itd. Tip je olimpijac, a Nolitta ga non stop podjebava da je osrednji! To baš ne bi imalo smisla, jer ostvariti olimpijske norme u desetoboju, znači biti vrhunski, izuzetan.
Ali u 'logici' ovako postavljene priče, sa Mister Noom kao junakom i Blanche koja traži i želi ono najbolje, ima smisla to spuštanje Erika: njegova zvijezda blijedi, pa makar bio olimpijski desetobojac. Bio je dobar za Blanche, koja traži samo vrhunske primjerke hehe, zato je olimpijac. Ali nije olimpijski pobjednik, nije najbolji i mora polako prepustiti pozornicu Mister Nou, koji je na razini serijala vrhunski junak, pobjednik. Erik, ma kako izvrsne sposobnosti imao, ipak je luzer, a Mister No pobjednik - to je logika stripa.

Završetak između Mister Noa i Blanche, u svjetlu svega ovoga, opet je ono mjesto gdje petparačka melodrama dodiruje vrhunce. Da, Mister No je junak, ima ideale i principe na razini serijala. Ali često vidimo da ti principi nisu baš tako stripovski plošni, kako to nalaže jednostavna postavka dobrog i plemenitog junaka koji ne može raditi zle stvari. Mister No odbija Blancheinu ponudu, britko odbija, ali kada ona uradi završni tragični čin, on potreseno viče njeno ime. U tom se trenutku vraćaju one iskrice među njima, koketiranje i međuigra. Sjećamo se da je buljio u nju kada je skinula ogrtač i da je prof to primjetio. Svašta se Mister Nou vrzmalo po glavi tada.

Znači, i ovi muško-ženski odnosi su sastavni dio ove, naoko, trivijalne pričice. I pridonose čitavoj atmosferi, misterij i erotika, odmjereno.

Edited by - stinky on 21/08/2019 21:41:09
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/08/2019 : 22:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i jedna izazovna scena trokuta Erik - Mister No - Blanche da začinim stinkyev sočni komentar!


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2141 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/08/2019 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Stinky, sve što kažeš o Bogu jaguaru je na mjestu ali mu zbog predvidljivisti ipak ne mogu dati najviše ocjene.
Kasnije u serijalu se pojavljuje slična Nolittina priča, Etrurski demon koja mi je možda čak i nešto slabija jer je prerazvučena.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 08:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu reći je li mi slabiji ili bolji Etrurski demon. Sjećam se da mi je bilo odlično, a sad, detalji i usporedbe, morao bih vidjeti.
Ni ja ne bih dao najviše ocjene, znači, baš savršeno, nego recimo 9/10. Ali nije toliko stvar u predvidljivosti (kad se nagledaš ovakvog tipa priče već unaprijed znaš da se često koristi taj tip obrata, da femme fatale ima dvosmislenu ulogu i slično), koliko se sve odvija brzo, ono što se kaže - filmskom brzinom. Dođu - odmah su u središtu igre - padaju maske. Iako je Nolitta uspio podići sjajnu atmosferu, ritam je možda prebrz. On voli ovakve atmosfere, prvi Kandrax je recimo taj tip priče: osamljeno imanje, iskopine, tajanstvena drevna kultura, u zraku lebdi opasnost, urođenici padaju u histeriju, bude se zli duhovi. Meni u Kandraxu nije prerazvučeno, naprotiv, baš je vrhunski. Razrade priča su onda drugačije, ali postavljanje je isto.

Spock,
da, to su te simpatične pikanterije; ali još mi je bolje par stranica prije, kada skida ogrtač, str. 144 (libellus). Mister No se stresao haha "demonske ti krvi!" i počeo zamuckivati, Blanche zabacuje kosu i prči se pred njim, a onda drugi kadar je apsolutni vrh - ona naglo promijeni smjer pozornosti i dobaci na odlasku: "Ugodan posao, profesore!". MIster No je hipnotiziran haha, uhvaćen na prepad i može samo šutjeti i buljiti. Blanche je izvela savršeni blitzkrieg i onda savršenu strategiju promijenom na profesora, koji pristojno odgovara i smješka se, te u tom trenutku osjeća se nadmoćnim Mister Nou (pa ga čak i profesorski podbada).
Ali Nolitta tu ne posustaje te je i sljedeći kadar vrhunski: Erik, da li kulerski da li nemoćno, nezainteresirano vježba dok Blanche izvodi svoju koketnu točku! Čitava scena je nevjerojatna, i puno govori o likovima, a sve je to sjajno uklopljeno u osnovni motiv prijevare i Blancheine težnje za novcem i lagodnim životom. Otvoren je odnos Blanche - Erik, a stvar se potencira, jer je Mister No uvučen u trokut (i nije baš tako čvrst kako to izgleda, kako to MORA BITI na razini postavke stripa o nepokolebljivom junaku). Nolitta ga je sjajno potkresao, praktički samog sebe, svoju kreaciju.

Ženski element smanjuje junaštvo, zato kod Zagora toga nema. Čim su stigli Austrijanci i Frida, Zagor je bio zbunjen, jer ovi nastupaju iz jedne više, profinjene kulture, također jedan blitzkrieg. Zato je kod Zagora moglo biti ženskog elementa jako jako odmjereno, Frida, Virginia, prilaziti pipavo. Boselli je kasnije uveo žene, ali ove moraju biti heroine. Nije to ona prava ženstvenost, kao kod Blanche, jer ove Zagorove, Marie, Gambit su iznad razine običnih ljudi, i same su epski junaci takoreći. Na taj način je Boselli uspio spasiti Zagorovo junaštvo, jer ženski element ostaje epika. Padati na žene = pokazati slabost. Zagor si to ne može dopustiti, ali Mister No da, on je smanjeni junak i čak u nekim trenucima upitan (kao kod ovih scena i odnosom sa Blanche). Može se zamisliti da Mister No potpuno pada pod Blanche, kaže "nek ide sve kvragu", prihvaća ponudu i odlazi s njom, postaju Bonnie i Clyde. Ta mogućnost lebdi u zraku.

Ali onda Nolitta presijeca, Blanche donekle iskupljuje praveći od nje grčki tragičnu figuru, Mister No iskreno viče njeno ime, organizira pokop i - odlazi u novu pustolovinu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/08/2019 : 09:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam tog ženskog elementa u Texu npr nema uopće tj. nema slučaja kao Frida i slično. Tex je i kao karakter više "macho" od Zagora, možda to ima neke veze.

Tex na žene ne pada uopće - Zagor jako malo - Mr No je već stalno u iskušenju - DD-u se to događa u svakoj epizodi, skoro
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 09:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Da, to sam jednom davno pisao, zezao se, trebao bih naći gdje mi je ta zajebancija (zove se: Bonelijevsko Muško: od Falusa do Penisa:)) Tex je naravno Falus, on uopće ne opći sa ženama, a DD penis, on mora stalno općiti, jer nema falusni moment pa se mora dokazivati)
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2141 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/08/2019 : 12:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
U Ongarovoj africkoj epizodi Zlatno prijestolje se također pojavljuje slična zavodnica koja pokusava privesti Mister Noa na svoju stranu, mislim čak da je u pitanju sličan trokut i opet crta Bignotti , pa čak je i kraj sličan - tragičan.
To mi je odlična epizoda, puna zabavnih trasherskih elemenata ali odrađena s mjetom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/08/2019 : 15:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ženski element smanjuje junaštvo, zato kod Zagora toga nema. Čim su stigli Austrijanci i Frida, Zagor je bio zbunjen, jer ovi nastupaju iz jedne više, profinjene kulture, također jedan blitzkrieg. Zato je kod Zagora moglo biti ženskog elementa jako jako odmjereno, Frida, Virginia, prilaziti pipavo. Boselli je kasnije uveo žene, ali ove moraju biti heroine. Nije to ona prava ženstvenost, kao kod Blanche, jer ove Zagorove, Marie, Gambit su iznad razine običnih ljudi, i same su epski junaci takoreći. Na taj način je Boselli uspio spasiti Zagorovo junaštvo, jer ženski element ostaje epika. Padati na žene = pokazati slabost. Zagor si to ne može dopustiti, ali Mister No da, on je smanjeni junak i čak u nekim trenucima upitan (kao kod ovih scena i odnosom sa Blanche). Može se zamisliti da Mister No potpuno pada pod Blanche, kaže "nek ide sve kvragu", prihvaća ponudu i odlazi s njom, postaju Bonnie i Clyde. Ta mogućnost lebdi u zraku.

Ali onda Nolitta presijeca, Blanche donekle iskupljuje praveći od nje grčki tragičnu figuru, Mister No iskreno viče njeno ime, organizira pokop i - odlazi u novu pustolovinu.

Izvrsno, upravo izvrsno, upravo si mi pomogao sa recenzijom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 15:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
s kojom recenzijom? Zagor?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 15:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
inače, spremam se na USKRŠNJI OTOK, pa možda bacim koji komentar. tko ima volje nek ponovi, možda prodiskutiramo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/08/2019 : 15:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

s kojom recenzijom? Zagor?

Ne, Dragonero, ali svjedno i tako ima tog ženskog elementa i uobičajenih arhetipa a ovaj tvoj komentar dosta toga pojašnjava, nijansira.

Edited by - solar on 22/08/2019 15:41:53
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/08/2019 : 16:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

inače, spremam se na USKRŠNJI OTOK, pa možda bacim koji komentar. tko ima volje nek ponovi, možda prodiskutiramo.



Izvrsno, baš sam željan vidjeti tvoje tumačenje. Čitao sam ovu epizodu prije godinu i pol. Kao i velika većina odličnih Nolittinih priča, savršeno mi je ostala urezana u pamćenje.

Odlična i šokantna priča. Ni blizu nisam očekivao smjer kojim će Nolitta odvesti priču. To baš i nije tipično za Nolittu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/08/2019 : 18:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Čitam sada Mr Noa po redu. Ove prve priče su skoro sve odlične. I ove malo slabije, kao Tango Martinez, drže razinu. Možda ste u pravu kada kažete da je Rio Negro najbolja, ali nisam ih sve čitao, pa je moguće da ima i boljih kasnije.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2019 : 19:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mr No i Tex su ciljali i stariju publiku. Zato puše i piju,i u slučaju MR Noa i vataju ženske. Da ne pričamo šta Tex u skoro svakoj epizodi nekog namlati dok ga ispituje,šta je praktički gotovo nemoguće kod ostalih Bonelli junaka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/08/2019 : 19:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mr No i Tex su ciljali i stariju publiku. Zato puše i piju,i u slučaju MR Noa i vataju ženske. Da ne pričamo šta Tex u skoro svakoj epizodi nekog namlati dok ga ispituje,šta je praktički gotovo nemoguće kod ostalih Bonelli junaka.



Da, Tex je vjerojatno najbrutalniji od bonelijevaca, što se tiče postupanja sa zarobljenicima.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/08/2019 : 19:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja kad čitam Mister Noa, najradije se vratim ovim vrhunskim Nolittinim pričama, oko kojih se izgleda svi slažu ali kad gledam Mister Noa kao cjeloviti serijal, drage su mi i one sulude giallo epizode kakve su ubacivali Castelli, Sclavi pa ponekad i Nolitta (npr oni džinovski kukci ubojice). Dobro dođu da razbiju dominaciju ovih "važnijih" socijalno zemljopisnih epizoda.

Lijep komentar kronoloski se zaista isplati citat Mister Noa, ali za svakog junaka to vrijedi. I kako si ovo dobro primjetio, i te manje price koje mozda i nisu toliko poznate (kao ove kukce ubojice sto si spomenuo), isto budu prava uzivancija

Dio mog komentara iz te price kad su se ti kukci priblizavali onom objektu, samo gledas table, te slike, vinjete sa nimalo teksta i zivo te zanima sto ce biti..

quote:
Ali tek sa pojavom onih ogromnih buba počinje ono pravo. Atmosfera, ta tjeskoba, iščekivanje hoće li ih ograda sa strujom odbiti dok se buba približava ogradi, točno ti trenuci izazovu u čitatelju da uspori disanje i čeka samo na taj trenutak. Pa kad je generator otišao, ludnica.


Kad ti tako neka prica pruzi taj istinski dozivljaj da si se potpuno uzivio u nesto, onda znas da je to ono pravo. A hvala bogu, kod Mister Noa ima toga mnogo


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/08/2019 : 19:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by pcoro

Ja kad čitam Mister Noa, najradije se vratim ovim vrhunskim Nolittinim pričama, oko kojih se izgleda svi slažu ali kad gledam Mister Noa kao cjeloviti serijal, drage su mi i one sulude giallo epizode kakve su ubacivali Castelli, Sclavi pa ponekad i Nolitta (npr oni džinovski kukci ubojice). Dobro dođu da razbiju dominaciju ovih "važnijih" socijalno zemljopisnih epizoda.

Lijep komentar kronoloski se zaista isplati citat Mister Noa, ali za svakog junaka to vrijedi. I kako si ovo dobro primjetio, i te manje price koje mozda i nisu toliko poznate (kao ove kukce ubojice sto si spomenuo), isto budu prava uzivancija

Dio mog komentara iz te price kad su se ti kukci priblizavali onom objektu, samo gledas table, te slike, vinjete sa nimalo teksta i zivo te zanima sto ce biti..

quote:
Ali tek sa pojavom onih ogromnih buba počinje ono pravo. Atmosfera, ta tjeskoba, iščekivanje hoće li ih ograda sa strujom odbiti dok se buba približava ogradi, točno ti trenuci izazovu u čitatelju da uspori disanje i čeka samo na taj trenutak. Pa kad je generator otišao, ludnica.


Kad ti tako neka prica pruzi taj istinski dozivljaj da si se potpuno uzivio u nesto, onda znas da je to ono pravo. A hvala bogu, kod Mister Noa ima toga mnogo





Ja sam nekada volio MM-a, a preskakao Mr Noa. Sad mi je Mr No možda i najbolji Bonelli, a MM je potonuo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/08/2019 : 20:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Imam nesto uciti za posao, pa se vracam Mister Nou, od pocetka idem citati. Procitao u zadnjih par mjeseci ziher pedesetak DD i vec mi naporan sa onim "jojceko, mislim da sam se zaljubil! ", "A da prijedjemo na TI? " "Idemo na picu, Groucho nije napunio frigo! " Bas malo naporan.. Texa poceo opet, stao na "Brdima Siouxa", ali fali mi u stripu onaj smek baksuza, windfakera i lutalice.
I da, citao drugi broj reboota u 'Namu… ma daj, previse je to sokantno i uznemirujuce."Oslobadjanje" u Bonelliju. Pfft! 🤮

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 20:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
svakako mister no, to je za tebe, ali i Gil!
Gil je nešto slabija verzija Mister Noa, ali ima svoje momente. ja sam se baš dosta uživio nedavno kad sam čitao Gila, pasalo mi je.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000