forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/09/2019 : 13:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/09/2019 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ponovio sam IZAZOV U PANTANALU.
Ne znam da li ovo važi kao jedan od najboljih MNoa, ali to ne stoji. Dobra je epizoda, naravno, no nikako ne bih dao više od 8. 8 je maksimalno, a mislim da mi je ocjena minus 8/10 ili čak 7,5/10.

Ogromna priča, koja sama u sebi ima par priča, ali kao cjelina nije savršenstvo. Čak je baš to nedostatak, ne zna se što je glavna ideja: je li to Pantanal u socijalno-političkom smislu ili Pantanal kao neistraženo mjesto misterioznih događanja. Tako imamo i veleposjednike koji su pretjerano ponosni na svoj način života (standardna Nolittina kritika okamenjene tradicije), ali i kapetana Teixeiru koji je maltene nadnaravna pojava, a atmosfere u ta dva glavna pravca radnje jesu i moraju biti sasvim drugačije, suprotne. Dio na veleposjedu Getulia Vieire, sa svojom pucnjavom, kravama, boogie-woogiejem, novcem i ekonomijom funkcionira na sasvim drugim pretpostavkama nego dio sa duhom kapetana Teixeire. Prijelaz u sablasnu atmosferu, koja mora biti i od koje živi dio sa Teixeirom, izveden je jako brzo. Nema uvođenja, kao recimo u prvom Kandraxu, gdje je baš to najjača sastavnica. Tako se sve odvija u jednom ritmu svakodnevne pustolovine, a baš to nije htio Nolitta, nego je pisao epsku priču, najdužu, gdje je Pantanal trebao biti nešto nečuveno, nešto posebno.

Poseban je susret sa zagaieirom, borba sa jaguarom, a onda obična akcija, zagaierovi ljudi postaju obični banditi s kojima se sukobiš, pucaš, bježiš.
Poseban je trenutak da tu vršljaju bande coureirosa, a običan je sukob s njima, pucnjava i rješavanje.
I tak odalje.

Sve bi trebalo biti posebno, a sve je obično, naganjanje i pucanje i nema kulminacije u atmosferi jezovitog, ne može stvar izvaditi ni tobožnji duh kapetana Teixeire.

Edited by - stinky on 14/09/2019 12:18:59
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/09/2019 : 14:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Po svemu sudeći, ispada da su najbolje epizode na samom početku serijala.

Nemam tu knjigu, a ne da mi se mučiti s LMS skenovima, pa ću je sada ipak preskočiti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2019 : 08:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Po svemu sudeći, ispada da su najbolje epizode na samom početku serijala.



nolita nema odlicnu amazonsku epizodu, a ovo je slicno tome, jos od rituala canzas. tamo gde je imao inspiraciju u drugome, tu je i moglo da bude nesto. a za to putovanje rekom se istrosio

Edited by - kasper on 15/09/2019 08:32:46
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/09/2019 : 14:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nolita nema odlicnu amazonsku epizodu, a ovo je slicno tome, jos od rituala canzas.


Ima - Prugu prokletih!

quote:
Originally posted by stinky

IZAZOV U PANTANALU.
Ne znam da li ovo važi kao jedan od najboljih MNoa, ali to ne stoji. Dobra je epizoda, naravno, no nikako ne bih dao više od 8.


Upravo tako.

Prvo, ideju je kopirao od samog sebe. Dok Američka odiseja spada u kultne Zagorove epizode (nije ni ta epizoda odlična, po mom mišljenju,
ali je kultna makar po tome što predstavlja početak odiseje po Karibima i južnim krajevima Severne Amerike),
Pantanalu fali možda te poetike, koju si ranije spomenuo, odrađen korektno, zanatski, ali bez "duše", slično kao i afričke epizode.
Ima malo patetike, ali to nije isto što i poetika.

Članovi posade su većinom nezanimljivi, služe samo da bi u određenom trenutku, jedan po jedan, nestali sa scene,
kako bi se njihovim stradanjem potvrdilo koliko je Pantanal divalj i nepristupačan (iako ne zbog divljih zveri, već uglavnom zbog ljudi,
kao što je, ako se dobro sećam, i Mister No zaključio na kraju).
Sa ovom epizodom je, čini mi se, Nolita počeo da zalazi više u te političko-dokumentarne teme,
Mister Noovo rezimiranje na kraju priče deluje preozbiljno i depresivno, poput izlaganja nekog političara.

Zagaieiro je pak jedan od interesantnijih negativaca, možda je i on mogao biti malo bolje iskorišten u drugom delu priče.
Teixeirino pojavljivanje je dalo određenu dozu jeze i mističnosti, ali je sve to kratko i na brzinu,
ne znam zašto su mu posvetili čak dve naslovne strane.

Na kraju, ni crtež braće Di Vitto mi ne spada u odlične, da bi epizodama koje su oni crtali doneo dodatne poene.
Dobar crtež, ali meni nije nešto privlačan, kao da i njemu fali malo "duše" (i likovi se previše keze, kao da reklamiraju pastu za zube).

Nego, setih se, neki su kritikovali scenu u Otoku magije kada Mister No puca veštici u leđa (meni je sjajna ta scena)
ili u Eldoradu, kada Kubiljas ubija vešticu sa Anda, a ovde imamo scenu kada Rafles ubija zagajejra nožem u leđa,
to izgleda nikom ne smeta? Pa, takve scene su nešto uobičajeno, normalno je da moraš da ubiješ, da bi spasio
život prijatelja ili svoj sopstveni. U takvim trenucima ne možeš da paziš na to da li ćeš nekog ubiti s leđa i da li
je taj neko (stara) žena. Izgleda da su se neki od forumaša previše uživeli u današnju političku korektnost.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/09/2019 : 17:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Članovi posade su većinom nezanimljivi, služe samo da bi u određenom trenutku, jedan po jedan, nestali sa scene,
kako bi se njihovim stradanjem potvrdilo koliko je Pantanal divalj i nepristupačan



Da, baš to, to si dobro rekao. Oni ginu jedan po jedan zato jer moraju poginuti (jer je Pantanal poseban, opasan). Nije 'živa' ta stvar sa stradanjima, požrtvovnošću prijatelja, nego se osjeti namjera, sve ispada namješteno i onda nema one prave satisfakcije čitatelja.

Borba zagaieira sa jaguarom je vrhunska, te scene su super. Ali kasnije se razvodni, gubi snagu to rivalstvo, pa i zagaieirova mržnja.

Više bi se dobilo da je radnja išla ili samo u pravcu rivlastva Mister No - zagaieiro ili pak samo duh kapetana Teixeire. Ovako imamo sve strpano, ali se i pomalo pregorjelo.

Inače,
već si više puta spomenuo Prugu prokletih. Potražio sam u knjižnici, ali nemaju taj broj. Možda jednom pogledam, imam u mojoj roditeljskoj kući LMS Mister No; trenutno ništa od te epizode.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2019 : 17:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lms verzija je uzasno odstampana
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/09/2019 : 21:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Pantalal. Nije među najboljima ali ostavlja dojam zbog svoje dužine, a i zbog raznih priča koje se dese. Usprkos tome što je svaka za sebe nedorečena, zajedno stvaraju dojam da je ekipa s broda puno prošla zajedno i onda to postaje epska epizoda. Najepskija u serijalu (tu ne misim na kvalitetu i broj stranica nego osjećaj da nešto dugo traje). Braća Di Vitto standardno ubijaju priču, ne volim ih vidit nikako. Svaku epizodu smanje za dvije ocjene.
Pruga prokletih nije nešto, previše općih mjesta, nebitan krimi zaplet, likovi koji krajnje šablonizirani (osim možda poglavice) i prazni monolog na kraju.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/09/2019 : 23:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
149.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/09/2019 : 15:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Usporedbe radi uslikao sam različita izdanja Mister No-ja.
Naslovne su redom:
- prvo originalno talijansko izdanje
- Libellus izdanje
- izdanje IF Edizioni
- LMS izdanje

https://imgur.com/JepxWyc


https://imgur.com/q6hUuGx


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 26/09/2019 13:05:56
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/09/2019 : 16:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Kadar iz ove epizode, vidi se razlika u detaljima.
Po redu su originalno talijansko, IF Edizioni i Libellus izdanje.

https://imgur.com/57WRTmC


https://imgur.com/T9Y9jf5


https://imgur.com/7vHv7PO


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 26/09/2019 13:08:12
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/09/2019 : 16:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
I još tri usporedbe gdje je došlo do lošijeg skena.
Libellus vs originali.

https://imgur.com/oZcaIHS






Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 26/09/2019 13:09:03
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/09/2019 : 21:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Meni je ovo u redu priča, pogotovo kada se uzme u obzir da je ovo sam start pilota.
Nastavljamo upoznavati Manaus i Mister Noa, a priča započinje kao i prva, tučnjavom našeg pilota i onda dolazi klijent da ga odvuče u novu pustolovinu.
Lijepo je prikazano da priroda nije tako bezazlena ako se ne pazi i opet se pojavljuju domoroci.
Na kraju kraj koji mi se sviđa.
Ovdje bih izdvojio karakterizaciju pilota, čovjek koji kao da je podvojena ličnost na momente, pretjerano uživanje u alkoholu i pretjerano švrljanje sa ženama ne ide ruku pod ruku s izlaženjem iz sistema civiliziranog života, života u skladu s prirodom. Iako nekako naš pilot nikome ne šteti svojim porocima pa hajde nekako se i može prijeći preko toga.


Izdvojio bih dvije izjave koje su me baš dojmile
Mister No : " Novac ne znači mnogo u ovom gradu, kad sam gladan, mogu upecati ribu u rijeci, a ako mi se spava, ne manjka stabala između kojih mogu razapeti ležaljku... "
I ono odbijanje velikoga novca na kraju i zadovoljavanjem malim, neprocjenjivo, da je više takvih ljudi danas, svijet bi bio potpuno drugačije mjesto.
I izjava Morasbyevog oca: " Izvanredne su osobe...tako iskrene...tako naivne...to su ljudi sposobni za najplemenitije osjećaje...
To su izjave koje su mi definitivno podigle ovu priču na viši nivo.
Crtež ništa sepcijalno ali korektan, ni ne tražim više u ovakvim jednostavnim pričama.
Naslovnica odlična!

66 %

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/09/2019 : 23:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Libellus 23: Pobunjenici s "Escuala"

Scenarist: Ennio Missaglia
Crtač: Roberto Diso

Mister No je na putu prema Brazilu u svom piperu, ali iznenadno nevrijeme, pa potom i kvar na piperu prisiljavaju ga da neplanirano sleti da nepoznati otočić usred ničega..



Nova avantura ne počinje sa novom mušterijom Mister Noa ili prigovaranjem kako nema mušterija na vidiku. Ovaj put Mister No se vraća doma i uslijed nevremena, pa i nepredviđenog kvara na piperu, prisilno je morao sletjet na mali otočić, usred ničega. Nakon što ustanovi da je popravak na piperu nemoguć, odluči malo istražit otok. Na neki način, kako i sam kaže u jednom trenutku, našao se u ulozi Robinzon Krusoa. Ipak, nakon izvjesnog vremena, ugleda brod koji ga spašava. Iako je kapetan broda i atmosfera na brodu idealna, uskoro će se to promijeniti..

Nikada nisam imao prilike čitat ovu priču i moram odmah reći da mi se jako svidjela. Uvod odličan, netipičan za našeg Pilota, te nakon što ga spase, na brodu kreće avantura koja traje do samog kraja. Svidjelo mi se i to sto nam scenarist u međuvremenu opisuje životinje koje obitavaju na tom području, pa se to sve nekako lijepo uklopilo u ovu pustolovinu. Bilo je tu možda i nekih "nategnutih" situacija poput spašavanja od one divovske lignje ili kako Mister Nou nije brada uopće narasla iako je danima boravio na tom otočicu do pojave broda, ali nije to uopće smetalo. Jedna drugačija avantura, prava "morska" i neke nam poznate stvari otprije poput kraja gdje nam Mister No opet ostane bez novca koji mu je obećan, ali ništa na što on već nije navikao. Diso isto vrhunski dočarao ovu priču svojim crtežom!

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 8) = 83%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/09/2019 : 00:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koliko su samo alkohola popili Mister No i kapetan Vargas u ovoj epizodi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/09/2019 : 00:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem: Pišem tu recenziju već dvadesetak dana. U završnoj je fazi, ali nikako da uhvatim vremena i završim je.
Nije to nikakva novost da Mister Nou ne raste brada. Ako me sjećanje ne vara, najekstremniji primjer je jedna afrička epizoda - mislim u Egiptu.

@Dodsferd: Missaglia ga stalno prikazuje kao teškog pijanca, što nije u skladu s Nolittinim, a i kasnije ustaljenim likom našeg pilota.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/09/2019 : 09:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Koliko su samo alkohola popili Mister No i kapetan Vargas u ovoj epizodi.


Počelo sa škotskim viskijem, a onda se nastavilo sa rumom i to malo žešće nisam pronašao tvoj komentar jer još nema recenzije, negdje je u ovoj temi. (Ali mi sinoć bio krepao internet i kasnije nestalo struje, evo sad došlo. Bilo nevrijeme..)

quote:
Originally posted by Spock

@Reem: Pišem tu recenziju već dvadesetak dana. U završnoj je fazi, ali nikako da uhvatim vremena i završim je.
Nije to nikakva novost da Mister Nou ne raste brada. Ako me sjećanje ne vara, najekstremniji primjer je jedna afrička epizoda - mislim u Egiptu.

Aha, vidio sam tamo u onoj temi gdje se rade rezervacije da si je rezervirao, pa reko mislim si mogao bi pročitat jednu priču od Mister Noa da mogu onda stavit komentar kad bude/izađe recenzija a da, to sa bradom ne bi nas trebalo smetati, nego jednostavno se prepustit i uživat

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 10:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@corto33

Ubuduće stavljaj manje slike, ovo je nepregledno i glomazno.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/09/2019 : 11:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@corto33

Ubuduće stavljaj manje slike, ovo je nepregledno i glomazno.



Stavio sam veće slike, da se dobro vide detajli.

Još čekam na koji komentar nekog ko se bavi tim stvarima. Zanima me da li se nije moglo ovo bolje poskenirati iako nema više originalnih tabli. Znači u tom slučaju treba skenirati prva talijanska izdanja ...


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 26/09/2019 11:50:41
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/09/2019 : 12:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@corto33 - super su ti te usporedbe, nego pliz ako možeš ta svoja 3 posta gdje su slike stavit kao linkove? Ili stavi kao kolega Jaki npr. kako stavlja, vidi ovdje primjer: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=27306&REPLY_ID=2274011 ..pa se dodatno klikne i vidi se u većoj dimenziji.

Onoga koga zanima će jako lako moći to isto vidjet i u dr. prozoru.

Meni nema gore kad netko stavi tako ogromne slike i onda kad uopće ne možeš normalno čitat komentare nego moram skrolati lijevo/desno da vidim što je netko napisao..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/09/2019 : 13:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Evo, ispravio sam. Je li u redu sad?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/09/2019 : 13:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
uff stvarno koj arazlika između Originalnog italijanskog izdanja i Libellusa!!!!

Nisam ni znao za ovo!

Uvijek su svi pričali kako je Libellusovo izdanje super, najbolje,...i ja sam to isto tako mislio, jer nisam nikada ni vidio originalno italijansko izdanje ali sada vidim razliku!!!!

Ahhhhhh, da mi je znati italijanski jezik grrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/09/2019 : 13:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Evo, ispravio sam. Je li u redu sad?

Odlično je Corto, bravo

PS. nemoj što zamjerit

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 26/09/2019 : 14:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33



Još čekam na koji komentar nekog ko se bavi tim stvarima. Zanima me da li se nije moglo ovo bolje poskenirati iako nema više originalnih tabli. Znači u tom slučaju treba skenirati prva talijanska izdanja ...



Kod Libellusa su u ova dva primera (scena sa gaučo Ramonom i scena pajper) očigledno štamparski problemi, mrlja na donjoj i isprekidan detalj u kabini pajpera na gornjoj slici.

U studiju Bonelli, očigledno je da čuvanje tih starih već skeniranih tabli nema isti tretman kao što to rade ameri ili francuzi, koji to češće re-skeniraju, back-up-uju i slično. Tako da, Bonelli, kad je u situaciji da neku tablu iz originalne edicije nema više, ili ne može da je nađe/iskoristi, pribegava ili nekim alternativnim verzijama koje su ostale u fioci pre ispravki/korekcija, ili se uzimaju table iz edicija tipa ''tutto'', na kojima ima korekcija, ili izmena u izgledu likova i slično.

Veseli četvrtak recimo - izdanje ZS 13 ''Nasilje u Darkvudu'', kombinacija je tabli uzetih ih iz ''tutto'' edicije, ''republica'' color edicije, regularnog izdanja...

Takođe, dešava se da neke table nisu ni iste rezolucije skeniranja... u principu, ima raznh bahanalija. Dešavalo se da neko ko nije crtač, već radnik u redakciji, docrtava neke delove stripa bukvalno pred štampu, (npr. Mister No- ritual canzas-prvi deo priče-šaka koja drži čašu, s palcem ko u trola).

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/09/2019 : 15:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DODSFERD

Koliko su samo alkohola popili Mister No i kapetan Vargas u ovoj epizodi.


Počelo sa škotskim viskijem, a onda se nastavilo sa rumom i to malo žešće nisam pronašao tvoj komentar jer još nema recenzije, negdje je u ovoj temi.


Najbolja scena mi je kada Mister No ostane bez novaca, ono više nije ni za smijeh već za plakanje (ali se ipak smijem, ne mogu si pomoći )
Što se tiče mog komentara, najlakše ga je pronaći na mjestu gdje se nalazi naslovnica. https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-lib-23-pobunjenici-s-escuala/25192/0/
Bilo bi dobro da i ti svog tamo smjestiš, jer ćeš ga odatle vrlo lako izvući kada zatreba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000