forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/10/2019 : 17:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nove avanture #5
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Stefano Di Vitto, Roberto Diso
Naslovnica: Fabio Valdambrini

https://www.sergiobonelli.it/mister-no/2019/09/30/albo/la-citta-senza-memoria-1007086/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847063695.jpg--.jpg?1569847064000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064342.jpg--.jpg?1569847064000
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/10/2019 : 20:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo zbrljano kao da je rađeno s nogu. https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 04/10/2019 : 21:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je Diso pošteno sfušerija

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/10/2019 : 22:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Uzas kako je lice nacrtao. Da ne idemo dalje.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/10/2019 : 22:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako je ovo zbrljano kao da je rađeno s nogu. https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000


Zato ove dvije preostale daju nadu da bi trebalo bit dobro.. ali ta koju si citirao je baš užas.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/10/2019 22:58:48
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 05/10/2019 : 00:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako je ovo zbrljano kao da je rađeno s nogu. https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000



Hoće to kad imaš 87 godina i artritis.
Ali i takav, i u ovom kroki stilu, Diso još uvek rula.

Grđa je ova fušerana od naslovnice s obogaljenim Mister Noom i ovim lepim brkom. I ne samo to... jednom rečju - shlock.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2019 : 00:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Za Disove godine, ovo je sasvim ok. Naravno da to nije kao ranije, ali svaka mu čast i na ovome.
Druge dve table imaju šmek onog starog MNoa. Naslovnica užas.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 05/10/2019 : 04:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Uzas kako je lice nacrtao. Da ne idemo dalje.


Pa, Diso je beše uneo crte svog izgleda u lik Mister Noa?

Sad ide u korak s vremenom...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/10/2019 : 11:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Treba u životu znat prepoznat trenutak i reći: "Dosta je bilo, nisam ja više za to"..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 05/10/2019 : 11:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Treba u životu znat prepoznat trenutak i reći: "Dosta je bilo, nisam ja više za to"..



Na žalost ni Feri to nije znao.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/10/2019 : 11:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, vidio sam to i koliko god ga volim i u Zagoru mi je no.1, ali eto. Nekad je bolje stat na vrijeme..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2019 : 12:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Jeste. Crtaš i slikaš celog života zato što to VOLIŠ i onda odjednom kažeš sebi "Dosta je, nisam ja više za to". I onda sediš na stolici, gledaš u zid i čekaš da umreš... Predlažem vam da to uradite kad ostarite, da vidim kako ćete se osećati.


Nisu ti ljudi računovođe ili prodavci, pa da jedva čekaju da odu u penziju, oni žive da rade to što rade.
I ovakav Diso koji crta sa dva prsta je bolji od mnogo sranja koje nam Bonelli servira. A da je loše nacrtano, jeste. Što samo pokazuje koliki je to majstor bio.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/10/2019 12:29:09
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 05/10/2019 : 12:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Jeste. Crtaš i slikaš celog života zato što to VOLIŠ i onda odjednom kažeš sebi "Dosta je, nisam ja više za to". I onda sediš na stolici, gledaš u zid i čekaš da umreš... Predlažem vam da to uradite kad ostarite, da vidim kako ćete se osećati.



Upravo tako.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/10/2019 : 12:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A mene to podsjeća na borce (ako mogu tako povući paralelu) gdje je izgledno da su za penziju, iako oni ne žele ići i žele se još boriti jer vole to, jer ih to ispunjava, jer je to njihov život iako je želja i htijenje jedno, ali tijelo više nažalost ne sluša.. i rezultati često budu katastrofalni.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2019 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nema ovde rezultata, ljudi koji vole da crtaju ili slikaju rade to zato što VOLE da rade to, a ne da bi nekome pokazali rezultate. Štaviše, mislim da su oni sebi najveći kritičari.

Njima je to smisao postojanja i crtanje jedne epizode godišnje im daje osećaj vrednosti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 05/10/2019 13:16:00
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/10/2019 : 13:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je to, mislio sam kao rezultat crteža kakvi ispadnu po nas koji poslije to kupujemo u stripu.. a ne znam, meni svakako to nije baš po guštu da Pilot tako izgleda, iako ga je legenda crtala i trebala bi nam bit kao čast što još to radi. Ali meni to ne paše, što ću kad tako razmišljam.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 05/10/2019 13:30:54
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/10/2019 : 13:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji što ti kažeš. Ja sam se samo osvrnuo na ono zašto nije lako da neko sebi kaže da je dosta.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 05/10/2019 : 15:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nacrtajte vi istu stranicu kao dizo koji ima 87 godina...mislim da cete losije nacrtati nego on u 87....nije nista nesto posebno lose u toj stranici..malo lica deluju drugacije al nista sto vec ne vidjamo u svim crtezima kod svih crtaca...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/10/2019 : 15:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Sve to stoji što ti kažeš. Ja sam se samo osvrnuo na ono zašto nije lako da neko sebi kaže da je dosta.


U biti, slažemo se u svemu :)

quote:
Originally posted by dzoni

nacrtajte vi istu stranicu kao dizo koji ima 87 godina...mislim da cete losije nacrtati nego on u 87....nije nista nesto posebno lose u toj stranici..malo lica deluju drugacije al nista sto vec ne vidjamo u svim crtezima kod svih crtaca...


Naravno da ćemo lošije nacrtat, barem ja koji sam teški antitalent za bilo kakvo crtanje. Ali samo smo komentirali tu tablu koja nam i nije najbolje sjela. Iako respekt Disu za to i u skoro 90-oj godini života da uopće čovjek još crta.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2019 : 17:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Libellus 24: Eldorado

Scenarist: Alfredo Castelli
Crtač: Vincenzo Monti/Luigi Merati

Arheolog i znanstvenik Cubillas na preporuku profesora Warrena (Rio Negro) angažira Mister Noa u potrazi za jednom izgubljenom civilizacijom i legendom..

Castelli je autor ove priče i da kažem odmah na samom početku, da me se taj scenarist i nije nešto posebno dojmio dosad na serijalu. Nakon ove priče, imam potpuno drugačije (pozitivno) mišljenje o tom autoru. Znam da je on tvorac Martina i nešto sitno sam ja čitao tog junaka, pa na neki način ovaj oblik pripovijedanja me jako podsjetio na pustolovine tog junaka. Kod onog pravog Mister Noa kakvog ja pamtim iz djetinstva, pa i sada kad ga čitam, ovakvi uvodi su točno specifični za "Pilota" i rekao bih da je to onaj pravi Mister No. Nolitta nas voli uvesti sa upoznavanjem brazilskih gradova i njihovih običaja, Castelli više voli ovakve izgubljene civilizacije, legende i neistražena područja, sa elementima nadnaravnog.

Priča me jako oduševila. Nakon čitanja kad sam krenuo spremiti strip i odložiti na policu, kod mene je prevladao veliki osjećaj oduševljenja. Jako sam bio sretan nakon čitanja, ne mogu opisat taj lijepi osjećaj koji mi je pružila ova priča. Za crtež je bio zadužen Monti, a kad sam vidio taj podatak na početku, odmah mi bilo drago pošto ga znam otprije i njegov sam fan na "Pilotu". U ovoj priči mu je nešto pomagao i Luigi Merati (koji mi zasad nije poznat), pa se crtež tu i tamo razlikuje. Ali gledajući cjelinu, cijeli strip, jako sam oduševljen crtežom.



Možda će se neki nasmijati na ovo, ali ja sam imao osjećaj da sam tamo zajedno sa Mister Noom i Cubillasom u tim divljim predjelima Anda. Meni je ta surova priroda jako dobro prikazana, a jako je bitno što odličan scenarij prati takav sjajan crtež. Kod onog mosta od užeta, znao sam da nešto neće biti u redu, budući da taj most tu postoji 100, 150, možda i preko 200 godina. Ali ta neizvjesnost što će naši junaci u ovoj priči napraviti, znajući da su toliko već kilometara prošli i da ih tih par metara samo dijeli na drugu stranu, a opet razum govori da budu jako oprezni jer mogu izgubit život. Nastaviti ili se vratiti natrag? Pa kad su ostali bez vode, krenuvši prema snježnim padinama, a ono opet provalija!

Mister No u jednom trenutku kaže da ga piper nije nikada iznevjerio, a zaboravio je da se to upravo dogodilo u prošloj epizodi kad je završio na onom pustom otoku. Nisam mu tu zamjerio, Mister No je u toj priči sa kapetanom Vargasom toliko alkohola popio, da je sigurno zaboravio taj podatak :) Kako smo spominjali da ga Missaglia prikazuje kao "pijanca", Castelli nam ipak prikazuje realnije stanje u vezi alkohola i Mister Noa kad se nađe u ovakvoj, teškoj situacji. Čak sam Mister No je svjestan ozbiljnosti situacije i govori da nije pametno popit viski jer će samo još više bit žedniji. Kad se već prisjećam epizode otprije, spomenuo bi isto da mi drago da nas je Castelli podjsetio na neke epizode otprije (Rio Negro, El Loco, epizoda na Haitiju..). Pogotovo je lijep osjećaj kad je čovjek to već čitao i sve može povezati, ali i drago bude spoznaja da autor serijal shvaća ozbiljno te da se drži određenog kontinuiteta.

Prikaz one vještice i "žderača smrti" je isto bilo genijalno. Ja sam se stvarno naježio. Ti "žderači smrti" su me malo podsjetili na one "noćne koljače" iz epizode Zagora ("Smrtonosna Tumaka", ili "Cvijet koji ubija").



Što se tiče crteža, zaboravio sam spomenuti da su žene također jako lijepo nacrtane. Prave ljepotice! Iako Mister No nije ovaj put uspio neku osvojiti, njegov kolega je bio više sreće :) Čak su malo ubačeni i dijelovi kad je Mister No bio u ratu. Bitke tih dvaju plemena su me isto oduševile, cijela priča je jedan niz događaja koji su mi jako dobro sjeli. Velika preporuka!

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 9) = 99%

Mislio sam crtež staviti ocjenu 9 zbog nekih malih propusta, ali preko 90% stripa i više je to odlično napravljeno tako da je po meni desetka zasluženo.

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-662-663-eldorado/778/

U ovom trenutku dok pišem ovu rečenicu, u dr. prozoru mi je otvorena recenzija ove priče i upravo gledam nabrzinu samo ocjene drugih kolega. Vidim da je mnogima ovo tek prosječna epizoda Ne mogu vjerovati! Ja svoje mišljenje ne mijenjam unatoč tome, znate onaj osjećaj kad naiđete na neku priču i koja vam savršeno sjedne, a vi se smijete poslije toga i super osjećate. Ali kao što Stinky zna reći, ja sam u pravu, vi ostali ste u zabludi :) Meni je ova priča pružila lijep osjećaj ugode i kapa do poda za autore! Ništa više od ovoga ne tražim od "Pilota". (Idem kopirati tamo komentar pa onda ovdje stisnut "reply".)


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/10/2019 18:35:44
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/10/2019 : 18:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni jedna od najlošijih epizoda iz LMS perioda. I crtački i scenaristički.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 19/10/2019 18:03:04
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2019 : 18:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni jedna od top prica, stavit cu je zasad u top 10 prica koja me je, kako volimo nekad reci, "izula iz cipela" Dobro pa nemam obicaj prije citanja gledat komentare i ocjene citatelja.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/10/2019 : 19:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Meni jedna od top prica, stavit cu je zasad u top 10 prica koja me je, kako volimo nekad reci, "izula iz cipela" Dobro pa nemam obicaj prije citanja gledat komentare i ocjene citatelja.



Ajde, barem sam ja na tvojoj strani.
Dragi mi je da ti se konačno svidjela jedna Castellijeva priča.
Ipak, morat ću ponovno pročitati da utvrdim gradivo i potvrdim ocjene koje sam ranije dao i pozitivan dojam koji mi je ostao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2019 : 19:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice Castellija, ovo mi je njegova naj prica dosad (od njegovih sto je napisao), ali i top prica koje sam dosad citao ja ne znam jesam li realan ili ne, ali nije mi to ni vazno. Vazno mi je taj osjecaj zadovoljstva koji sam dobio citajuci ovu pricu, ali i sati lijepog raspolozenja poslije toga sto mi je ova prica pruzila

Uspio sam nekako napisati komentar pored necaka koji su mi nenadano upali u kucu, pa svako malo nesto me zapitkivali tako da ne znam jesam li sve napisao sto sam mislio, tesko je kad te prekinu/prekidaju, izgubis misao koju si u tom trenutku mislio napisati. Pa je komentar mozda takav zbrda/zdola, ali da nesto napisem dok mi je jos svjeze.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/10/2019 : 20:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija Mister Noa by Igor

https://www.stripovi.com/recenzije/mn-mn-lib-53-pruga-prokletih/2298/


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.9 seconds. Snitz Forums 2000