forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Misljenje o stripovima Hermann-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 30/11/2008 : 01:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Sem Dzeremaje i Komance nikad nisam citao nista drugo od ovog autora pa me interesuje vase misljenje o njegovim stripovima koji su kod nas izasli. Recimo:

1.Caatinga
2.Vlad Nabijac
3.Manhattan Beach 1957
4.Hej, Nick, sanjaš li?
5.Lake noći
6.The Girl From Ipanema
7.Ubili su Divljeg Bila
8.Vrag sedam mora
9.Zhong Guo
10.... ako znate za jos neki dopunite

Pitam jer bih hteo neki da kupim a ne bih da dajem pare ako to toga nije vredno.
Takodje posto su ovo sve izdanja Strip-Agenta da li neko zna na koji nacin bih mogao da vidim preview?

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2008 : 01:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

10.... ako znate za jos neki dopunite




1.Caatinga ->mexico, povijesni
2.Vlad Nabijac ->povjesni
3.Manhattan Beach 1957 ->policijsko-detektivski, 50/60te
4.Hej, Nick, sanjaš li? ->djecja fantazija
5.Lake noći ->djecja fantazija
6.The Girl From Ipanema ->krimi akcija
7.Ubili su Divljeg Bila ->western
8.Vrag sedam mora ->gusari
9.Zhong Guo ->u buducnosti, cia u kini-u ambasadi

Imas jos :
Afrika ->pustolovina, krivolov, vojska...
Krvne veze ->detektivski, 50-te
Mjesecev ratnik ->pokolj na svadbi
...

Znaci , to su ti sve albumi s jednom pricom.
Crtez je u svakom savrsen. Sto god kupis neces pozaliti.
Imas nekoliko albuma u recenzijama, pa si tamo pogledaj za detalje.


Od ovih koje si nabrojao ne bih ti preporucio:
Vlad nabijac-povijesna dosada
Nick-za djecu
Zhong -dosadno
Ostali su vise manje dobri, no to je moje misljenje.
Vrag sa 7 mora nisam citao.
sad sve ovisi o tvom ukusu...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 30/11/2008 : 02:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Meni su generalno bolji oni koje on sam pishe i crta, mada je realno malo toga van Dzeremaje Bogzna koliko genijalno. Ima da se nadje shtoshta, ali retko shta zaista izuzetno.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/11/2008 : 02:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni su Tornjevi super.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/11/2008 : 09:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
1. Tornjevi
2. Catinga
3. Jeremia
4. Ubili su....
5. Vrag sedam mora
6. Afika
7. Comanča

ovo mi je super-ostalo malo manje, stvar okusa.Pa svetski je to majstor.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/11/2008 : 13:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Vlad Nabijač bio čisto ok. Gle, to ti je srednjevjekovna priča o lokalnom vladaru - luđaku kojem je omiljeni sport nabijanje ljudi na kolac. Mene je to privuklo

hm, znači ovo "Lake noći Nick" i "Hey Nick, sanjaš li" je za djecu ili što... To je bilo na popustu na Interliberu, to i još tri albuma za 180 kn, al nisam htel riskirat...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/11/2008 : 13:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

hm, znači ovo "Lake noći Nick" i "Hey Nick, sanjaš li" je za djecu ili što... To je bilo na popustu na Interliberu, to i još tri albuma za 180 kn, al nisam htel riskirat...



ja sam riskirao i kupio
Nick je za djecu
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 30/11/2008 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
Od tih one shotova najbolji su mi Sarajevo Tango i Ubili su Divljeg Billa.
Jedino Afriku još nisam stigao pročitat, a crtež mi djeluje najbolje do sad.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/11/2008 : 16:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meni su Nick i War Moon najbolje stvari u ponudi, iz ccega se mozze zakljucciti da ne volim kako Hermann pisse. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 30/11/2008 : 18:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čita i Divljeg Billa i Afriku i Zhong Guo i Sarajevo Tango,i sve mi je bilo super,od čega najbolje Sarajevo Tango,vrlo realno...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/11/2008 : 21:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Najbolji su ubedljivo Tornjevi Boa Morija...ovde se vecina osvrce na one shotove iako autor ovog topica to nije naveo kao kriterijum...Bernard Prince je isto sjajan iako je Hermannn tu samo crtac...inace,meni licno je njegova najbolja faza kada je saradjivao sa koloristom Fraymondom...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 01/12/2008 : 20:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Bernard Prince je isto sjajan iako je Hermannn tu samo crtac...


Pa najbolji njegovi stripovi su baš oni, gdje je on samo crtač.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/12/2008 : 21:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Najbolji je ipak u Tornjevima kao kompletan autor...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 01/12/2008 : 22:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
uz džeremaju sam odrastao, tak da mi on ostaje favorit među hermannovim stripovima... te mi je još više žao što je otprilike nakon "granice" hermann, uz pokoji izuzetak ("elsie i cesta" recimo) potpuno izgubio u rutini pisanja po uvijek istoj šabloni... džeremaji treba dostojanstven završetak, jednom zauvijek i uskoro. glupo bi bilo da dalje glubi na kvaliteti, pogotovo što su prvih 16, 17 epizoda redom genijalne.
komanča je također zakon, u tornjeve boa-morija nažalost nisam previše upućen (greška koju valja isprivati). ovi zasebni albumi me, osim westerna, baš i ne zanimaju.

i am the tide the rise and the fall the reality soldier the laugh child one of the many the flame child
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/12/2008 : 23:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Može Tornjevi... preporučljivo u svakom pogledu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 21/12/2008 : 12:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
,,mjesec ratnika,, hermann - van hamme. ubitacna kombinacja,genijalan strip.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/12/2008 : 14:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
od ovih koji su navedeni, najbolji mi je MB 1957, a i inače mi je to najbolji hermannov strip
slijede caatinga, ubili su divljeg billa, ipanema...
tornjevi su jako dobri

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000