forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Wolverine - Old man Logan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/12/2008 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Ovo me je skroz pozitivno iznenadilo - apokalipticna buducnost posle pobjede negativaca-superheroja, tu je matori Logan sa zenom i dvoje klinaca, slijepi Hawkeye... Hulkovi potomci, Doom, Kingpin su podijelili i vladaju Amerikom. Stari Wolverin se zakleo da vise nikad nece oduzet zivot... Crtez fenomenalan.
Odlican pocetak.

...

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 21:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Zabavno, kad se pređe preko klasičnih Millarovih boljki.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/12/2008 : 21:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Iskreno se nadam da ce i ostatak biti na nivou pocetka. Volim sve vrste apokalipsi, pogotovo superherojske.

...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 21:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Eh, najveća superherojska apokalipsa, Twilight, nije nikada napisana, na žalost. Jes' da su Waid & Ross dosta toga "pozajmili" za Kingdom Come, al' nije to to...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/12/2008 : 21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Eh, najveća superherojska apokalipsa, Twilight, nije nikada napisana, na žalost. Jes' da su Waid & Ross dosta toga "pozajmili" za Kingdom Come, al' nije to to...



Aj kad si vec tu baci koju kvalitetnu (a vala i ne mora bit) preporuku osim Kingdom-a.

...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 21:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Za postapokaliptične super-heroje?

Iskreno, nije mi omiljeni podžanr (super-heroji sz stvoreni da budu veseli, a ne beznadežni). Ali probaj Ellisove Ruins, ako već nisi, cinično do bola, i po meni bezrazložno zlobno, no ko voli...

Plus, Superman: Distant fires (ništa posebno, al' jeste postapokaliptično - bukvalno), a ima i one dve sa Supermanom i Kamandijem, zaboravih kako se zvahu.

I baci pogled na onog jednog Majestica koga je radio Moore, sa smakom celog univerzuma. Kraj škripi, no ima interesantnih ideja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 05/12/2008 : 22:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Zabavno, kad se pređe preko klasičnih Millarovih boljki.


kao što su...?

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 22:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

kao što su...?


Pravi se faca. I u intervjuima, što je okej, i u stripovima. Pričam o onom smirku Tonyja Starka na kraju Civil Wara kada kaže ucveljenoj majci deteta poginulog u Stamfordu "Baby, we're just beggining" - i tačno vidiš Millara iza Starka. Ili finale Wanteda (pa i inače odličnog Authorityja), i očajno loših Unfunnies. Od toga isto pati i Hawkeye ovde, iza gomile njegovih akcija i opaski vidiš Millara kako se kezi i kaže "Jel' sam cool, a?! A!? Baš sam cool!"

Or maybe that's just me.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/12/2008 : 22:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

S kojim brojem Wolverina starta ovaj arc?
Cisto da ovjerim skenove prije kupnje trejda.



66

...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 05/12/2008 : 22:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Za postapokaliptične super-heroje?

Iskreno, nije mi omiljeni podžanr (super-heroji sz stvoreni da budu veseli, a ne beznadežni). Ali probaj Ellisove Ruins, ako već nisi, cinično do bola, i po meni bezrazložno zlobno, no ko voli...

Plus, Superman: Distant fires (ništa posebno, al' jeste postapokaliptično - bukvalno), a ima i one dve sa Supermanom i Kamandijem, zaboravih kako se zvahu.

I baci pogled na onog jednog Majestica koga je radio Moore, sa smakom celog univerzuma. Kraj škripi, no ima interesantnih ideja.



Moore + smak univerzuma, vec sam zadovoljan. Cem da bacim pogled...

...
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 05/12/2008 : 23:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by henry

kao što su...?


Pravi se faca. I u intervjuima, što je okej, i u stripovima. Pričam o onom smirku Tonyja Starka na kraju Civil Wara kada kaže ucveljenoj majci deteta poginulog u Stamfordu "Baby, we're just beggining" - i tačno vidiš Millara iza Starka. Ili finale Wanteda (pa i inače odličnog Authorityja), i očajno loših Unfunnies. Od toga isto pati i Hawkeye ovde, iza gomile njegovih akcija i opaski vidiš Millara kako se kezi i kaže "Jel' sam cool, a?! A!? Baš sam cool!"

Or maybe that's just me.



its just you

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/12/2008 : 23:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ajde, ajde sloppy, don't be so stuck up, prihvati šalu. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/12/2008 : 00:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
>its just you

No it's not. :)

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 06/12/2008 : 01:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
to je bilo više na to da sam ja isto radio. mislim čitao inteviuje od svih koji su napravili nešto što mi se svidjalo pa mi je došlo do te faze da su mi skoro svi postali teški debili. pa se sad trudim da to prestanem, jer mi se isto događa da projeciram avtora u njegov rad i onda mi sjebe doživljaj. i to ne samo strip avtori nego muzičari (tu tek nađeš bisera), režiseri, glumci,...

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/12/2008 : 01:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne, nema to veze, bar kod mene. Millar je po svemu sudeći potpuni iritantni narcisoidni kreten koji mi ide na živce - ali to ne menja fakat da su mu Ultimates i Authority odlični. Ili da su Unfunnies nečitljivi.

I obrnuto, simpa mi je da čitam šta Ellis piše po sajtovima/forumima, deluje kao okej lik, ali me njegovi stripovi ne dotiču previše.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 06/12/2008 : 02:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
e meni je baš ellis malo preseo. svaki put ga vidim kako si zamišlja kako je on spider jerusalem i ubija s istinom.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 08/12/2008 : 15:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by henry

kao što su...?


Pravi se faca. I u intervjuima, što je okej, i u stripovima. Pričam o onom smirku Tonyja Starka na kraju Civil Wara kada kaže ucveljenoj majci deteta poginulog u Stamfordu "Baby, we're just beggining" - i tačno vidiš Millara iza Starka. Ili finale Wanteda (pa i inače odličnog Authorityja), i očajno loših Unfunnies. Od toga isto pati i Hawkeye ovde, iza gomile njegovih akcija i opaski vidiš Millara kako se kezi i kaže "Jel' sam cool, a?! A!? Baš sam cool!"

Or maybe that's just me.




ne nisi samo ti, Millar stalno ide po svom a to pocinje ici na zivce

usput ima li neko link za Ruins part 2
zbavio sam prvu svesku ali do druge nikako... pa da mi je bar sken naci

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/12/2008 : 11:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
nego, da ne otvaram novi topic, a vezano je ionako uz temu -
nitko ne komentira?

http://www.x-menorigins.com/

što se mene tiče, odlično izgleda i jedva čekam travanj; Jackman kao Wolverine je idealan, Jenkinsov Origin je tu,
a i Sabretooth je skroz pogođen - bio sam sumnjičav u vezi Schreibera, kad ono..
(nema FamMMmke, doduše, al ajd :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/12/2008 : 12:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
al ima deadpool. DEADPOOL

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/12/2008 : 15:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

nego, da ne otvaram novi topic, a vezano je ionako uz temu -
nitko ne komentira?

http://www.x-menorigins.com/

što se mene tiče, odlično izgleda i jedva čekam travanj; Jackman kao Wolverine je idealan, Jenkinsov Origin je tu,
a i Sabretooth je skroz pogođen - bio sam sumnjičav u vezi Schreibera, kad ono..
(nema FamMMmke, doduše, al ajd :)



Ma bit će odlično. Svaki film koji ima u naslovu X-Men bit će odličan.
Nadam se da će dobro proći na kino blagajnama (a nevidim zašto nebi), pa da ćemo dobiti i Magneto Origin (koji ovisi o Wolverinovom uspjehu).
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 23/12/2008 : 21:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

nego, da ne otvaram novi topic, a vezano je ionako uz temu -
nitko ne komentira?

http://www.x-menorigins.com/

što se mene tiče, odlično izgleda i jedva čekam travanj; Jackman kao Wolverine je idealan, Jenkinsov Origin je tu,
a i Sabretooth je skroz pogođen - bio sam sumnjičav u vezi Schreibera, kad ono..
(nema FamMMmke, doduše, al ajd :)



Danas bacio pogled na trejler i sviđa mi se a lot. Budući da mi je x-men trilolgija fenomenalna očekujem isto i od origins-a. A upravo sam izdegustirao Wolverine - Origins...

...
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 05/01/2009 : 21:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message  Reply with Quote
#70 je bio opak.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 06/01/2009 : 01:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Wolverinea sam čitao sve do onog Loebovog i Bianchijevpog smeća. Onda sam prije par mjeseci vidio da je Millar piše i opet počeo. Old Man Logan, sviđa mi se. Fin crtež, zanimljiva priča, meni dosta.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 11/05/2022 : 23:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ovo u izdanju Čarobne knjige.
Sjećam se da je ovaj strip doživio drugu mladost kad je 2017. izašao film Logan. Sličnosti u radnji su evidentne, ali nije baš jedno preslika drugog. Ovdje susrećemo umornog, povučenog i mentalno ostarjelog Wolverinea (kad već ne može fizički) u jednom distopijskom svijetu gdje se vodi borba za preživljavanje na dnevnoj bazi. Millarov svijet je neka madmaxovska verzija post-event svijeta. Za čitati strip ne treba neka posebna literatura prije, sasvim se dobro prati kao stand alone.
Priča je u suštini jednostavna, može se reći da je ovo strip ceste. Nema baš ni puno nekih zapleta i filozofiranja. Centar ovog stripa su akcija i nošenje s gubitkom tj. porazom. Možda malo jeftino ispada da u većini tradeova se svaki korak na putovanju čini kao savršena izlika za malo eksplicitnog fighta. No, onda par minuta kasnije dobije se nečija tužna ispovijest. Wolverineova priča je posebno intrigantna. No, ni akcija ni prisjećanja nisu ono što pridonosi kulminaciji ove priče. Cijeli cilj je probuditi uspavanog Wolverinea jer ovo je Logan, nema tu mahanja kandži. Kako će se to ispoljiti na kraju ostavljam onima koji nisu čitali.
Crtež je tako, može se reći moderan i brutalan. Nije moj osobni favorit, ali u ovoj tmurnoj atmosferi čak fino prati ozračje u radnji.
Starac Logan je zasigurno strip vrijedan čitanja. Nažalost, ne može odoljeti nekim klišejima i nekada previše ispadne kao sajam what if Marvelovštine. No, kad se te stvari stave po strani ima dovoljno zadovoljstva u čitanju, blockbuster momenata i otkrića te iznenađenja (koja su dosta predvidljiva doduše) da bi zavrijedio biti spominjan i ponovno čitan u naletima inspiracije.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000