forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zimska zmija VS Demoni ludila
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7831 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 20:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
naravno da nisam čitao originale
čirnuo sam malo na one skenirane izbačene stranice i to je to
jedva čekam reprint
bernardu bi bio dobar potez da ih kao specijalno izdanje, ili tako nešto, izda odmah nakom svemirske braće u extra seriji

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/01/2009 : 20:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 05/01/2009 : 20:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ZIMSKA ZMIJA!!!!!!!
Daleko najbolji Zagor ikada.Onda dugo nema ničega onda dolazi Sedma Runda,i još nekoliko drugih a Demoni Ludila na neko 75 mijesto.Ma kakvi demoni ludila to je tako bez vezna priča,nisam čak ni se trudio sakupiti sve dijelove pa sam pročitao onako,nisam mogao sve da čitam.Nekako sam preletio strip.Koje budalaštine su unutra.Neki pararelni svijet,neka fantazija,jel to tamo gdje Zagor čuje jelena govoriti?Jel to u toj priči?Ma daaaaaaaaaaj.I tako zbunjenog Zagora nisam još nikada video.Uvijek je bez loše vijesti pobijao indijance,gađao pištoljem,dok je bijelce uvijek gađao sekirom,samo ih ošamutio i priveo pred sud.A ovdje kao on se seti da je sada na strani indijanaca i krene na tu utvrdu da se bori protiv svojih prijatelja,čiko puca na njega,....ma Sclavi se potpuno izgubio u scenariju.Bez veze do poda!!!!Ako smo kod pararelnih svijetova pa Palmena Lobanja je 100 puta bolje od ove,ali tamo su išli na prevjereni recept jer su uzeli Tolkiena.
Dok kod Zimske zmije imamo sve što jedan dobar western treba imati.Tamo smo vidjeli prvi Zagorov poljubac,romantiku,onda očaj,pucnjavu,Indijanci koji su prerijski,pun mi je kurac ovih irokeza i tih algonkina,sauka,...ovdje su Kiowe,divlji indijanci sa puštenom kosom koji su mi pored Siuksa najbolje pleme ikada.Ja osobno volim najviše prerijske indijance(Sijuski,Kiowe,Čejeni,...) oni sa sjevera i sa juga su obični odrpanci,prodane duše.To se i danas vidi da su najsposobniji indijanci baš Siuksi,dok su Kiowe skoro izumrle pa mi ih je i zbog toga žao.Oni su jedini koji imaju nekakvu zgodovinu,koji su se odprli jednom bijelom nasilniku,koji su potukli jednog naduvenog Custera,koji ne priznavaju SAD,....svi ostali su se prodali davno.
Najjače u tom stripu mi je scena kad Zimsa Zmija dolazi na pregovore kod karavane pa se onda još jednom pokaže kako su bijelci pokvareni pa pucaju na te indijance dok se oni pokušavaju spasiti bježuči i kad ono da su več svi mrtvi,digne se največi među njima i najopasniji Zimska Zmija!!!.I kad bijelci veseli što su it potukli,Zagor kaže da je onaj koji se digao Zimski Zmija.Pobili ste sve osim jednog-ZIMSKU ZMIJU!!! Što u prijevodu značu vidjet čete pakao!!!!!!!!! a za čitatelja znači"opa,bit če još vruče).
Pa onda pratimo tu karavanu,recimo onaj odlomak u stripu gdje ranjenog violinistu ostave sa sobom dok im on svira na violinu,....pa to ti može uzeti dah.Neprekosljivo!!!!
Demoni ludila čak ne zaslužuju da budu u finalu i ako Zimska Zmija ne pobijedi ja neču poštivati to glasanje,jer tu vjerovatno glasaju neki mladi ljudi,neka dijeca koja uopšte nije pročitala Zimsku zmiju,i pali su pod vpliv neke masovne zaluđenosti Demonima ludila.
Možda čak trebamo napraviti neko sportsko natjecanje,neki fudballl gjde če jedna ekipa biti fanovi Zimske Zmije,a drugi Demona ludila pa čemo onda vidjeti ko je najbolji!!!!!




U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2009 : 20:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
nikad nije kasno nika331...nikad, pogotovo za dobre stvari...Zimsku Zmiju...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 20:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče



uvati se demona, jer ove zime poludis kad vidis njegovu zmiju (udava), kaj ne?


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 20:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

naravno da nisam čitao originale
čirnuo sam malo na one skenirane izbačene stranice i to je to
jedva čekam reprint
bernardu bi bio dobar potez da ih kao specijalno izdanje, ili tako nešto, izda odmah nakom svemirske braće u extra seriji



svakako A4. tadasnji ferri ce to ovdje sasvim pristojno podnijeti. ne mora cekati svemirsku bracu, ne obazire se LU na to (nazalost). sto prije. ako ce i HHCCH, zlatotisak... nema veze. u ovom slucaju, sve je dopusteno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/01/2009 : 20:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by nika331

na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče



uvati se demona, jer ove zime poludis kad vidis njegovu zmiju (udava), kaj ne?





možeš ti i bolje.
šmrc, na stripovionline.com ne može se više besplatno čitati stripove. buuaaaaaaa, šmrc [smajli koji plače]
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/01/2009 : 20:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče


cuj to ti je obavezna lektira za svakog stripofila.Demoni ludila su pored DC Kingdom Come nesto najbolje sto je ikada napravljeno
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/01/2009 : 20:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
DL su nenadjebivi, ZZ je iznadprosječna Nolittina western-romansa.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2009 : 20:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nika331

na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče


cuj to ti je obavezna lektira za svakog stripofila.Demoni ludila su pored DC Kingdom Come nesto najbolje sto je ikada napravljeno



Samo što su Demoni mnogo bolji, to jest, značajniji za serijal, nego Kingdom za Betmena.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/01/2009 : 20:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message
pročitala bih ja oboje samo da imam to gdje nabavit
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2009 : 20:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

pročitala bih ja oboje samo da imam to gdje nabavit



Pa zeznuto je to što živiš u Zagrebu, kada bi živela u Slatini, Kninu ili Korenici, bilo bi ti lakše..
Imaš sve to u Libellus radnji ili SNK.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 20:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
mislis da tamo daju mukte? ajde, da parafraziram nikku, mozes ti i bolje

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2009 : 21:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Once mighty, fallen to the Dark side, but reborn again. Still on the Dark side, though:)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 05/01/2009 : 21:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

D.J. je rekao da mu je najdraži zagor zimska zmija, ali da su najbolji demoni ludila
to potpisujem, s time da među najdraže pridodajem još i sedmu rundu
najdraži i najbolji nisu isto, kod ken parkera uvjerljivo mi je najdraža lily i lovac, ali najbolja je ipak adah
kod zagora su to ove dvije spomenute
s time da demoni ludila meni ulaze među najbolje stripove uopće, a pazite, prvi put sam ih u komadu pročitao 2002.godine, dakle s 33 na leđima, i ne da su me oduševili, nego nisam mogao vjerovati koliko je to dobro, kako djole kaže: sve prije toga vodilo je ovome, i sve lošije stvari opravdane su ovom pričom, i točka

a zimska zmija je djetinjstvo, prva zagorova cura, violina, realnost....jako jako dobro, priraslo srcu, ali ne da se usporedit s demonima



Gotovo da se u potpunosti slažemo Svakako da najdraže i najbolje nije isto, ja bi dodao i najpoželjnije, najtraženije, iz razloga što sam pre skoro tridesetak godina upravo stripove i priče delio na te kategorije. Već sam u nekim ranijim postovima rekao da mi je najdraža Zagorova priča bila LMS 7 "Zarobljenici Crvene Veštice", ne samo iz razloga same priče i Zagorove morske avanture, već sam izgled stripa, onako na 190 st. većeg formata od kasnijih izdanja LMS i ZS, kartonskim koricama i svega ostalog što je u tim vremenima činilo taj strip. Najtraženiji stripovi bili su mi nastavci Tajanstveno krstarenje-Kapetan Zmija, ponovo jedna Zagorova morska avantura, sa odličim crtežom, pričom, pozitivnim i negativnim likovima, i na kraju sam skupio sva četiri broja ZS. I najpoželjnija Zagorova priča, naravno "Zimska zmija", gde mi je jedan od nastavaka bio i prvi kupljeni strip sa Zagorom. O ovoj priči nemam mnogo šta dodati, od onoga što je rečeno, jedna surova, divlja, realna slika Divljeg zapada, prožeta romantikom i strašću, mržnje, osvete i ljubavi, drugim rečima kada bi se jednom snimio film o Zagoru u Holivudskoj produkciji, ova priča sigurno bi bila No.1 za predstavljanje Zagora celoj svetskoj filmskoj publici, odnosno šta u stvari Zagor, kao Gospodar Darkwooda predstavlja, koji je njegov smisao života i borbe za život...
Ne mogu da kažem koja mi je najbolja zagorova priča, neke imaju prednost u jednome, druge u drugome, možda jeste Demoni ludila i njegova najboja priča, možda su Demoni i najbolji u Bonelliju, ali kao što reče Teller pravi Zagor nije to... Na kraju krajeva najbolje nije i najdraže, najlepše nije i najpoželjnije...
Zato u ovom izboru dajem glas za "Zimsku zmiju"
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 05/01/2009 : 21:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Meni je najdrazha Zagorova pricha Ljudi Zhabe, pa toliko o tome da li se najdrazha i najbolja preklapaju. :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/01/2009 : 22:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Once mighty, fallen to the Dark side, but reborn again. Still on the Dark side, though:)




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7047 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/01/2009 : 00:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by ken2

naravno da nisam čitao originale
čirnuo sam malo na one skenirane izbačene stranice i to je to
jedva čekam reprint
bernardu bi bio dobar potez da ih kao specijalno izdanje, ili tako nešto, izda odmah nakom svemirske braće u extra seriji



svakako A4. tadasnji ferri ce to ovdje sasvim pristojno podnijeti. ne mora cekati svemirsku bracu, ne obazire se LU na to (nazalost). sto prije. ako ce i HHCCH, zlatotisak... nema veze. u ovom slucaju, sve je dopusteno.



Slazem se! Taj crtez bi bio super na A4. Jos da je onom papiru na kojem je izasla i Indijanska Magija broj 500! Jedini problem je koju od 5 naslovnica odabrati za to izdanje. Vjerovatno br. 278 Il ritorno di Hellingen posto je na njoj Helingen. To bi bio Zagor, Dream Edition

Ken Parker i Tom's Bar na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/epicentercomics/ken-parker-and-toms-bar-graphic-novels
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 06/01/2009 : 05:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
Najbolja naslovnica je ona izbačena u kojoj Čiko sa mržnjom na licu puca u Zaggora.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

Death
Senior Member



Croatia
1208 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 06/01/2009 : 10:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Death a Private Message
Zašto je ta naslovnica izbačena?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2009 : 10:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Zato kaj su skratili strip za 56 strana, pa je ona ispala višak.
Da, da, 56 strana...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

allessi
Starting Member



50 Posts

Member since 07/12/2008

Posted - 06/01/2009 : 11:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send allessi a Private Message
Demoni ludila bez razmišljanja. Hellingen...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 06/01/2009 : 12:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by nika331

na žalost nisam čitala nijednu od ove dvije priče



Eto Zimsku Zmiju možeš bar malo da se "narajcaš" pročitati u recenziji,pa češ bar malo vidjeti o čemu pričamo.Ali vjeruj meni,tebi kao djevojki SIGURNO!!!!!!!!!! MA SIGURNO!!!!!!!!!!!!!!!!! če se više svidjeti Zimska Zmija nego demoni.Zato ti samo daj svoj glas za Zimsku zmiju,vidiš da smo ih skoro stigli!!!!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/01/2009 : 18:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Demoni bi verovatno mnogo bolje prošli da na stripu ne piše ZAGOR.
Možda nisu ni trebali biti u ovom takmičenju jer to nije standardna Zagorova priča(slično Dugački pozdrav i DD). Meni, naravno, to ne smeta i smatram ovu priču ubedljivo najboljim Zagorom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2009 : 18:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Demoni bi verovatno mnogo bolje prošli da na stripu ne piše ZAGOR.


he?
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000