forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koje igrice trenutno igrate
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 101

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/05/2023 : 11:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam igrao, ali ovo izašlo nedavno, Planet of Lana. Deluje zanimljivo, kao neka mešavina Insidea i Somervilla, a grafika je super


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/06/2023 : 21:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Frictional Games po mom skromnom mišljenju pravi najbolje horor igrice (Penumbra, Amnesia: Dark Descent, Soma), sutra izlazi njihovo novo delo - Amnesia: The Bunker. Radnja je smeštena po bunkerima i rovovima iz WWI.. Da li može biti veći horor od ovoga? Jedva čekam




https://store.steampowered.com/app/1944430/Amnesia_The_Bunker/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/06/2023 : 21:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Stray


Potpuno na stranu to što igra ide na "cute" faktor jer su ljudi opsednuti mačkama, ali ovo je zaista odlična igra.

U igrici kontrolišete mačku koja prolazi kroz cyberpunk/distopijsko okruženje gde je čovečanstvo odavno nestalo, a ostali su samo depresivni roboti koji pokušavaju da pronađu smisao života nakon što su njihovi kreatori nestali. Igru počinjete od dna, od malog gradića koji podseća na brazilske favele, da bi se postepeno penjali prema gore i drugim naseljima. Gameplay je veoma jednostavno, samo skačete, mjaučete, i imate dugme akcije, a većina igre otpada na istraživanje i rešavanje logičkih zagonetki. I moram priznati da nakon što sam odigrao ovu igru mnogo bolje razumem mačke, bukvalno kada god se pojavi neka opasnost instinktivno gledam ili da se penjem gore na sigurno ili da se zavučem u neku rupu kako me ne bi videli. Igra fenomenalno dočarava taj momenat da svet počnete da posmatrate mačjim očima.

Predivna igra
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/07/2023 : 09:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Probao sam Stray i izbrisao sam nakon 20 minuta.
Sve što mačke jesu i sve što bi jedna mačka trebala imati u jednoj igri jest sloboda kretanja. I onda mi naprave kvaziigru gdje trebam namjestiti mačku na mjesto-stisnuti gumb kad se pokaže mogućnost i odgledati animaciju kako skoči na nešto. Pa di je tu zabava pobogu?! Više kontrole nad likom imam u ne znam... Solitareu.

Cut scene i totalna odsutnost arkadnog elementa je nešto što nikako ne mogu razumjeti kod većine modernih "igara".

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/07/2023 : 11:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Probao sam Stray i izbrisao sam nakon 20 minuta.
Sve što mačke jesu i sve što bi jedna mačka trebala imati u jednoj igri jest sloboda kretanja. I onda mi naprave kvaziigru gdje trebam namjestiti mačku na mjesto-stisnuti gumb kad se pokaže mogućnost i odgledati animaciju kako skoči na nešto. Pa di je tu zabava pobogu?! Više kontrole nad likom imam u ne znam... Solitareu.

Cut scene i totalna odsutnost arkadnog elementa je nešto što nikako ne mogu razumjeti kod većine modernih "igara".


Užas. Sve odlazi u debeli kurac. Igrice su postale sve samo ne igrice, interaktivni romani i filmovi. Stripovi su postali filmovi, filmovi su postali crtići, crtići su postali cut scene iz igrica. Glumci više ne trebaju glumiti, bitno da imaju dobrog trenera i teretanu. Crtači više ne trebaju znati crtati bitno da se dobro služe računalnim programima... i ova kiša vanka, ne mogu ni u more skočit. Nabijem ja sve to...

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 01/07/2023 11:39:16
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/07/2023 : 11:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Od igrica sam u potpunosti odustao. Posljednja igrica koju sam odigrao i u njoj istinski uživao bila je Remnant: From the Ashes. Ne gnjavi pricom , ne gnjavi cutscenama. Akcija i izvrsna igrivost, sve što igrica treba imati... Sf verzija Dark soulsa. Nakon toga pozdrav video igrama, zadnje dvi godine igram golf battle na mobitelu i zadovoljava sve moje potrebe.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/07/2023 : 14:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Užas. Sve odlazi u debeli kurac. Igrice su postale sve samo ne igrice, interaktivni romani i filmovi. Stripovi su postali filmovi, filmovi su postali crtići, crtići su postali cut scene iz igrica. Glumci više ne trebaju glumiti, bitno da imaju dobrog trenera i teretanu. Crtači više ne trebaju znati crtati bitno da se dobro služe računalnim programima... i ova kiša vanka, ne mogu ni u more skočit. Nabijem ja sve to...


To je to!
Tom Waits - Everything Goes to Hell.mp3

Ja zadnje dvije godine samo Slay the Spire i povremeno šah, čisto da si provjerim koliko glupih grešaka mogu napraviti taj dan.
Ili preko ljeta Subnauticu i Mad Maxa zbog ugođaja, premda me i to prođe za tjedan -dva.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/07/2023 : 17:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zato pravi muskarci igramo War Thunder!













Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/07/2023 : 23:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Probao sam Stray i izbrisao sam nakon 20 minuta.
Sve što mačke jesu i sve što bi jedna mačka trebala imati u jednoj igri jest sloboda kretanja. I onda mi naprave kvaziigru gdje trebam namjestiti mačku na mjesto-stisnuti gumb kad se pokaže mogućnost i odgledati animaciju kako skoči na nešto. Pa di je tu zabava pobogu?! Više kontrole nad likom imam u ne znam... Solitareu. Cut scene i totalna odsutnost arkadnog elementa je nešto što nikako ne mogu razumjeti kod većine modernih "igara".



Mislim da si imao pogrešna očekivanja, Stray nije open world igrica da imaš mogućnost slobodnog kretanja. Ali unatoč tome igra nudi mogućnost da prelaziš glavne misije kako bi saznao kraj priče ili da slobodno lutaš po gradu i rešavaš bonus stvari. Postoji više načina da se dođe do nekog mesta, sve zavisi od toga koliko si istražio teritoriju, a što više istražuješ to su veće šanse da nađeš skrivene achievemente i easter egg-ove. Uglavnom kod svake bitke ili šunjanja imaš mogućnost da se šunjaš i sakrivaš po podu i ćoškovima, ili da se penješ gore kako te neprijatelji ne bi videli. Ako ovo nije slobodno kretanje u stilu mačke onda ne znam šta je. Stray je hvaljena igrica od vlasnika mačaka.

Ko neće da se smara sa cut scenama i hoće samo da piči po igricama u arkadnom stilu onda tu su sjajne igrice tipa Broforce, Castle Crashers, Streets of Rage 4 itd
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/07/2023 : 09:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Očito nemamo istu viziju slobode. Moja vizija slobode podrazumijeva potpunu kontrolu kretanja mačke što znači da svaka moja procjena razdaljine i pritisak tipke korespondira sa događajima na ekranu. Ako nešto krivo procijenim onda želim da stvari na ekranu tako odreagiraju i želim da me igra kazni a ne da softver sam savršeno "odigra" stvari umjesto mene. Tu mi nema niti grama zabave.

quote:
Originally posted by naker
Ali unatoč tome igra nudi mogućnost da prelaziš glavne misije kako bi saznao kraj priče

Suština cijelog problema. Ne želim igrati igre kako bih saznao bilo koji dio priče. Za to imam filmove, knjige i stripove dok igre želim igrati a ne odgledavati. Kad sam vidio najavu za Stray mislio sam da će to biti nešto u stilu MDK ili Prototypea, znači puno jurnjave skakanja, predomišljanja u zraku itd a dobijem ovo što kaže Tonto - interaktivni film, i to na ključnim stvarima poput skakanja. Pa jebemmu...
btw ja jesam vlasnik mačaka

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 03/07/2023 : 11:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Stray s Cromwellom, ni mene uopće nije nimalo privukla igra. Ali isto tako, meni je to sasvim bilo jasno iz samog pregleda igre, trailera itd.

Nisam kupio igru i onda shvatio da nije za mene. Sasvim je bilo jasno da je igra takva kakva je pa ju nisam ni nabavljao.

A ovo da su sve nove igre samo cinematici je blago pretjerivanje Da, ima toga, pogotovo u AAA(A) sferi, ali ima i mali vagon igara koje fokus stavljaju na gameplay, u svim žanrovima. Svatko može pronaći nešto za sebe, ako to želi naravno. Super je da postoji široki izbor.

Nevezano za tu cijelu raspravu, iduća velika igra (nakon Zelde) koju očekujem i planiram igrati čim izađe je 1.0 verzija Baldur's Gatea 3, čiji je datum izlaska pomaknut za mjesec dana unaprijed (barem za PC-verziju) i sada izlazi 3.8.2023.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/07/2023 : 14:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, od novih igara mi je prioritet S.T.A.L.K.E.R. 2 kojeg moram igrati, jedva ga čekam. Starfield držim na oku i nadam se da neće ispast krš i lom, a također Telltale konačno izbacuje novu igru, smještenu u svijetu serije The Expanse.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 27/07/2023 : 19:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Upravo završio Episode One od Half-Life 2. Nekidan završio sa S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat. Obje igre odlične i jako mi drage, naročito Call of Pripyat.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/07/2023 : 21:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nedavno izašao Viewfinder, ne sećam se kada sam poslednji put video igricu sa ovako inovativnim dizajnom i gameplayem jer koristite fotografiju kako bi izmenili perspektivu i ugao gledanja. Deluje kao neka mešavina Witness-a i Inception-a, obožavam ovakve mindfuck puzzle igrice

https://store.steampowered.com/app/1382070/Viewfinder/





Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/07/2023 : 23:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sa Lego:Hobbit na PS5 mozak na pasu.. Da mi bar konto onako raste kao kockice kad prodjem Bilbom preko njih. 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/09/2023 : 12:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Brišem malo višak slika iz mobitela, pa naletio na jednu još od ovog proljeća...velika većina nas je igrala RDR2,jednu od najvećih igri ikad.
Sjećate li se ovoga?
[url=https://postimg.cc/WFqz35Vv][/url]
https://youtu.be/YQQK1yqSh1c?si=xbfNcX6OyJdOoaWT
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/09/2023 : 12:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, ovo proljeće sam u šumi imao dosta izvrnutog i slomljenog drveća, pa sam radio reda tako da sam rezao sve što je izvrnuto i bolesno, ali za ovaj komad nisam imao srca da ga prerežem😁
[url=https://postimg.cc/5XtCJqXx][/url]
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/09/2023 : 17:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Uglavnom, ovo proljeće sam u šumi imao dosta izvrnutog i slomljenog drveća, pa sam radio reda tako da sam rezao sve što je izvrnuto i bolesno, ali za ovaj komad nisam imao srca da ga prerežem😁



Ovako priroda uzvraca... i flipne ti srednjaka





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/09/2023 : 22:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Comix Zone


Crtač stripova biva uvučen u sopstveni strip na kojem radi od strane zlikovca kojeg je sam stvorio. Igrica je dizajnirana kao američki superherojski strip gde se u beat 'em up stilu krećete između panela i borite protiv neprijatelja i bossova.

Iako igrica ima odličnu i originalnu ideju delo ipak nije savršeno. Kontrole nisu baš najsrećnije odrađene i sporo reaguju, puzzle elementi su previše jednostavni, dok je sama borba veoma limitirana i brzo postaje repetitivna. Ali srećom igrica nije dugačka, iako jeste teška. Soundtrack očekivano odličan.

Ko je fan gejminga i stripova, ovo je idealna kombinacija. Kultna Segina igrica
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 12/09/2023 : 07:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Iron Harvest
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/09/2023 : 22:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
PS5
"Old Man's Journey"
"Cloudpunk"


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 23/09/2023 22:36:07
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 02/10/2023 : 14:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
SuchArt

prava stvar za stripomane
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 21/10/2023 : 22:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Igram kampanju prvog Modern Warfarea iz 2007. i sa frendom prelazim prvi Left 4 Dead.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/10/2023 : 22:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Klasika, Modern Warfare 1 je imao odlične misije, nebrojano puta sam ih prešao. Mada po meni Call of Duty 1,2 + ekspanzije su i dalje nešto nedostižno po pitanju kvaliteta kampanja.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/10/2023 : 23:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
A Medal of Honor: Allied Assault? Ja nju pamtim kao najbolju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 101  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000