forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Nova tura Bookglobe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 29/01/2009 : 18:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
Adler, dobra vest!

Nadam se da je planirano izbacivanje svih 10 epizoda (+1)?
Neka informacija o intervalima, okvirno?

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 29/01/2009 : 19:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
sviđa mi se Murena: grimiz i zlato ovako na prvi pogled, ali još uvijek nema Brončanog doba 2!!!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 29/01/2009 : 22:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A Axle Munshine?

Htio bih probati Lincolna, dopalo mi se ono malo što sam pročitao u onom SMG magazinu papirnatom. Kookabura možda?



Sta je sa Axleom???

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 30/01/2009 : 13:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by krsta misic

Adler, dobra vest!

Nadam se da je planirano izbacivanje svih 10 epizoda (+1)?
Neka informacija o intervalima, okvirno?



Planirano jest, što i mene veseli, jer sam Adlera kompletno pročitao u PZ. Međutim, koja ti jje to +1 epizoda? Zar ih nema ukupno 10?
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 30/01/2009 : 13:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey


Planirano jest, što i mene veseli, jer sam Adlera kompletno pročitao u PZ. Međutim, koja ti jje to +1 epizoda? Zar ih nema ukupno 10?



Postoji izvesni crno-beli album Noël en Malaisie ali on nije izdat za Lombard kao ostali vec za BD Club Geneve.
Cini mi se da je to otprilike nekakav hommage Sternea celom serijalu ili tako nesto, mada ga nikada nisam video..


Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...

Edited by - krsta misic on 30/01/2009 16:00:26
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 30/01/2009 : 14:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Txs na informaciji.
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 30/01/2009 : 16:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Ali ovo ima samo 21 stranu.



Jbg, kriza, recesija, depresija...

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/02/2009 : 23:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Murena pročitana.ocjena -4.Možda je malo tisak pretaman za razliku od skena kojeg imam,ali bez obzira kupiti!
Kokabura nam je donijela još jedan u nizu Bookglobovih bisera:
Planet Dakoi str.44:>Udari sada po PLINU< reče lik ženskoj koja je za komandama sv.broda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 02/02/2009 : 23:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
@jaki daj reci o čemu se točno radi u mureni....baš me zanima.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2009 : 23:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Murena pročitana.ocjena -4.Možda je malo tisak pretaman za razliku od skena kojeg imam,ali bez obzira kupiti!
Kokabura nam je donijela još jedan u nizu Bookglobovih bisera:
Planet Dakoi str.44:>Udari sada po PLINU< reče lik ženskoj koja je za komandama sv.broda.



Meni je to ok zajebancija
Samo nek nastave tak

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/02/2009 : 10:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Adler me najviše napalio, ima na www.sto mu gromova prewiu Adlera 17 stranica, dobro izgleda jer ga nisam još čitao.To prvo uzimam uz Duranga od ove ture.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 03/02/2009 : 13:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
"Bijela tigrica" - solidno me nasmijalo, odlično. Po duhu nekako na istom pravcu kao i Lincoln.

Kasnije sam pročitao da je BT kao neki spinoff drugog serijala istih autora i da nije dovoljno provokativna i smiješna kao originalna serija. Tko zna više o tome?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 03/02/2009 : 13:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
"Kookaburra" x 3 - Lagani SF u stilu Valerijana i Sillage, prije 20-tak godina bi me puno više palio, dakle, za mlađe, ali ipak ne za dječicu. Crisse je izvanredan crtač. 3. album KK Universe #1 je solidan "origin" glavnog junaka, koji se dobro uklapa uz druga (prva) dva albuma.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/02/2009 : 14:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Murena pročitana.ocjena -4.Možda je malo tisak pretaman za razliku od skena kojeg imam,ali bez obzira kupiti!


O jebemti,nisam ovo naručio...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2009 : 15:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

@jaki daj reci o čemu se točno radi u mureni....baš me zanima.


Rim 54 g.N.E,Car Klaudije je oženio Agripinu i njenog sina(Nerona) postavio za nasljednika R.carstva nauštrb svoga vlastitog.A tu je još i njegova ljubavnica sa njezinim sinom..Tokom stripa Klaudije mjenja mišljene i namjerava za nasljednika imenovati svog pravog sina ali Agripina saznaje i otruje ga a potkupljeni Senat i pretorijanci izglasaju Nerona za Cara.
Slijedi nastavak..
Crtež je vrlo dobar(baca mi na John Byrna).
Ko voli povijesne stripove svakako uzeti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 03/02/2009 : 16:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Kasnije sam pročitao da je BT kao neki spinoff drugog serijala istih >autora i da nije dovoljno provokativna i smiješna kao originalna
> serija. Tko zna više o tome?

Vjerojatno "Innomables" ssto su tri vojnika u ... Koreji? Jedan debeli razbijacc, jedan mali hedonist i jedan veliki kuler, i onda sranja i shock value. Odliccno crtano, a scenaristiccki mi Yann malo ide na zzivce iako nije losse. To je poccetna faza karikaturalnih stripova koji se bave ozbiljnijim i nedjeccjim temama. To jest, seksom i nasiljem, ne neccim jako ozbiljnim.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 04/02/2009 : 08:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by nika331

@jaki daj reci o čemu se točno radi u mureni....baš me zanima.


Rim 54 g.N.E,Car Klaudije je oženio Agripinu i njenog sina(Nerona) postavio za nasljednika R.carstva nauštrb svoga vlastitog.A tu je još i njegova ljubavnica sa njezinim sinom..Tokom stripa Klaudije mjenja mišljene i namjerava za nasljednika imenovati svog pravog sina ali Agripina saznaje i otruje ga a potkupljeni Senat i pretorijanci izglasaju Nerona za Cara.
Slijedi nastavak..
Crtež je vrlo dobar(baca mi na John Byrna).
Ko voli povijesne stripove svakako uzeti.


ili pročitati roberta gravesa I Claudius (i pogledati istoimenu seriju) - daleko bolji izbor
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/02/2009 : 09:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by nika331

@jaki daj reci o čemu se točno radi u mureni....baš me zanima.


Rim 54 g.N.E,Car Klaudije je oženio Agripinu i njenog sina(Nerona) postavio za nasljednika R.carstva nauštrb svoga vlastitog.A tu je još i njegova ljubavnica sa njezinim sinom..Tokom stripa Klaudije mjenja mišljene i namjerava za nasljednika imenovati svog pravog sina ali Agripina saznaje i otruje ga a potkupljeni Senat i pretorijanci izglasaju Nerona za Cara.
Slijedi nastavak..
Crtež je vrlo dobar(baca mi na John Byrna).
Ko voli povijesne stripove svakako uzeti.


ili pročitati roberta gravesa I Claudius (i pogledati istoimenu seriju) - daleko bolji izbor



Ja sam mislio savjetovati slijedeće:
prvo pogledati HBO-ov "Rome", onda BBC-jev "I, Claudius", zatim početi čitati Murenu, jer tako stvari idu kronološki, ali na kraju onda pati strip, jer iako je solidan, daleko je inferiorniji tim TV serijama.


www.stripgen.com
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 04/02/2009 : 09:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Smiješno, porediš strip od 44 (48) stranica sa serijama od 10 i više epizoda. Pa, normalno da je serija superiornija. Evo i u 21. stoljeću se može otkriti topla voda.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/02/2009 : 09:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Smiješno, porediš strip od 44 (48) stranica sa serijama od 10 i više epizoda. Pa, normalno da je serija superiornija. Evo i u 21. stoljeću se može otkriti topla voda.



http://www.bedetheque.com/serie-402-BD-Murena.html

6 epizoda.

Može i ovako: 2.5 epizoda Murene protiv jedne Rima ili Klaudija:)

ili XIII - prvih 6 albuma vs. nove TV mini serije XIII (2 x 2 sata)

Thirteenth!


www.stripgen.com
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/02/2009 : 11:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Adler - nisam prije čitao, tako da su mi friški utisci. Totalno u tradiciji Tintina, Blake & Mortimera i avijatičarskih avanturističkih stripova zlatnog doba američkog novinskog stripa, ne samo zbog čiste linije. Problem je šta je Adler jedan baštard između te tradicije i naivnosti tog vremena i realističnijih očekivanja današnjih čitalaca. Crtež je baštard stilizacije likova koja se vjerojatno ne sviđa gomili čitalaca naviknutih na drugačiji crtež i, na drugoj strani, detaljnih, realističnih i prekrasnih pozadina i egzotičnih pejzaža. Priča je isto tako vođena retro tehnikama, prepuna koincidencija, i pitanje je da li se tu radi o autorovom izboru ili jednostavno pripovjedačkoj nespretnosti. Sve u svemu, Adler je svugdje između, ima šarma, ali nije za svakoga.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

krsta misic
Starting Member



Serbia
90 Posts

Member since 25/07/2007

Posted - 04/02/2009 : 12:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send krsta misic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Adler - nisam prije čitao, tako da su mi friški utisci. Totalno u tradiciji Tintina, Blake & Mortimera i avijatičarskih avanturističkih stripova zlatnog doba američkog novinskog stripa, ne samo zbog čiste linije. Problem je šta je Adler jedan baštard između te tradicije i naivnosti tog vremena i realističnijih očekivanja današnjih čitalaca. Crtež je baštard stilizacije likova koja se vjerojatno ne sviđa gomili čitalaca naviknutih na drugačiji crtež i, na drugoj strani, detaljnih, realističnih i prekrasnih pozadina i egzotičnih pejzaža. Priča je isto tako vođena retro tehnikama, prepuna koincidencija, i pitanje je da li se tu radi o autorovom izboru ili jednostavno pripovjedačkoj nespretnosti. Sve u svemu, Adler je svugdje između, ima šarma, ali nije za svakoga.



Crtez postaje mnogo bolji vec u 2. albumu a konacan izgled dobija u 3. i taj nivo ostaje sve do kraja serijala. Objektivno, 1. album je verovatno i najslabiji od svih 10, tako da one prave stvari tek dolaze. Posebno br 4. ''Derniere Mission'' koji je mozda i jedna od najboljih strip-prica uopste..

Mikula, cim Limar dovede one iz pekare, neka dodje ovamo...

Edited by - krsta misic on 04/02/2009 12:22:49
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 04/02/2009 : 13:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Hm. Taj Adler me kopka, ali onaj privju na sajtu me nije bash osvojio.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 04/02/2009 : 15:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Kupujem PZ, pa sam tako bio u prilici pročitati svih 10 epizoda Adlera. Meni je strip sasvim OK i drago mi je da se objavljuje u albumima.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 04/02/2009 : 16:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by nika331

@jaki daj reci o čemu se točno radi u mureni....baš me zanima.


Rim 54 g.N.E,Car Klaudije je oženio Agripinu i njenog sina(Nerona) postavio za nasljednika R.carstva nauštrb svoga vlastitog.A tu je još i njegova ljubavnica sa njezinim sinom..Tokom stripa Klaudije mjenja mišljene i namjerava za nasljednika imenovati svog pravog sina ali Agripina saznaje i otruje ga a potkupljeni Senat i pretorijanci izglasaju Nerona za Cara.
Slijedi nastavak..
Crtež je vrlo dobar(baca mi na John Byrna).
Ko voli povijesne stripove svakako uzeti.


ili pročitati roberta gravesa I Claudius (i pogledati istoimenu seriju) - daleko bolji izbor


Ja sam mislio savjetovati slijedeće:
prvo pogledati HBO-ov "Rome", onda BBC-jev "I, Claudius", zatim početi čitati Murenu, jer tako stvari idu kronološki, ali na kraju onda pati strip, jer iako je solidan, daleko je inferiorniji tim TV serijama.



hvala jaki.
što se tiče serije Rim stvarno je genijalna, pogledala sam i 1. i 2. sezonu....skidajte i gledajte ako još niste!
I ta knjiga od Gravesa mi je već dugo na popisu želja, pa još uvijek nikako da je se dohvatim...a za BBCjevu seriju nisam znala.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000