forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 30 godina enigme ili u susret odabranim pričama 3
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 14/02/2009 : 19:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Želeo bih da podelim sa vama priču oko ove trilogije i da vam postavim par pitanja vezana za ovaj specifičan strip.
U pitanju je trilogija Teskoba-Zagor protiv Vampira-Tragična Zora
Interesuje me kakva su vaša iskustva sa ovim stripom?
U vreme posle objavljivanja druge priče sa Vampirom,a kasnije i albuma sa sličicama,među nama neimformisanim klincima kolekcionarima stalno su kružile priče o tom stripu,kada je izdan?Bilo je puno nagađanja ali niko u to vreme nije dao nijedan precizan odgovor,čak ni stariji a evidentno je bilo da se protivnici poznaju.
Taj strip je postao neka vrsta enigme i među Zagorovim fanovima bio je najčešća tema.
Tek kasnije 31 godinu doživeo je premijeru u Hrvatskoj.
Onda smo saznali da ga nije bilo iz religijskih razloga i ludačkog komunističkog shvatanja sveta.
Onda se pojavio i u piratskom izdanju''RARITET'',interesuje me da li neko od vas ima to izdanje?(u pitanju su numeracije od 1-100,moj primerak je 078,u stripu postoje tri samolepljive sličice naslovnica koje se lepe na odgovarajuća mesta,kao i nekoliko Zagor loga samolepljivih,takođe postoji i graničnik za strane sa naslovnicama)
Zanimljivo je da je Feriju to omiljeno delo koje je nacrtao i bio je jako oduševljen kada je ovaj primerak video i potpisivao mi.
Nedavno je i u Makedoniji doživeo premijeru.
19.02.2009. posle 37 godina od izlaska u Italiji ,izaći će u Srbiji u ediciji Odabrane priče 3.
Malo je zakasnio ali ako je neki strip za nas kolekcionare bio nedokučiv,onda je to sigurno prvi susret Zagora sa Vampirom,u tome se slažete svi verujem?

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/02/2009 : 19:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Topic o odabranim pričama već postoji, a o Zagoru ih ima nekih par stotina.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000