forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Tražim naslov filma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 28/05/2016 : 20:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Kako se zove film u kome Žarko Laušević glumi mladića koji odlučuje da se zamonaši u pravoslavnom manastiru?
Trebalo bi da je TV drama u pitanju, gledao sam samo jednom taj film još dok smo imali crno-beli televizor u kući,
osamdeset i neke... Na početku on i još jedan momak (Miha se zove taj drugi u filmu) dolaze u manastir, ali kasnije
majka dolazi da traži tog drugog i odvodi ga iz manastira. U manastiru je prisutan još jedan mlađi iskušenik i mislim
da se Žarko odupire iskušenju da se zaljubi u njega...Sećam se da je Žarko normalno komunicirao sa tim
drugim mladim iskušenikom, ali, kad bi ostao sam, govorio bi: "Mrzim te, mrzim te..."

Listao sam Žarkovu filmografiju na IMDB-u i nijedan se ne uklapa ili nema dovoljno podataka.
Da li je moguće da taj film nije naveden tamo? Možda je kasnije zabranjen?




to bi mogao biti ovaj http://www.imdb.com/title/tt0202528/?ref_=nm_flmg_act_25

pošto je Dušan Vasiljev napisao novelu,a po radnji odgovara
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 28/05/2016 : 22:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

to bi mogao biti ovaj http://www.imdb.com/title/tt0202528/?ref_=nm_flmg_act_25

pošto je Dušan Vasiljev napisao novelu,a po radnji odgovara


Hvala, moguće da je taj, ako je radnja u noveli na tu temu, kao što kažeš.
Problem je kada nisu navedena imena likova u drami,
a dodatno zbunjuje i to što Žarko Laušević nije među prvim navedenim glumcima,
iako je on glavni lik ovde, koliko se sećam (ili bar među prva 2-3 glavna lika).

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/10/2016 : 10:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Živili narode, jel' znate kak se zove film koji sam gleao kao klinac u kinu tam negdje '88?










Ok, sad ozbiljno:Film se dešava u nekakvoj džungli (mislim da je Južna Amerika u pitanju)gdje otac ide tražiti sina koji je nestao s tim nekim plemenom, a bitnu ulogu igra i orao koji valjda predstavlja nekakav simbol tog plemena. bio je čak taj film jednom spomenut na ovom pdfu negdje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 17/10/2016 : 18:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
A, to je onaj odličan film, svojevremeno kad je bio na Beograd-Festu (jel se tako zva) je privuka pažnju sviju. Veličali su ga kao ˝Ekološki Film˝. Sam san ga gleda više puta sa oduševljenjem zadnjih godina na ovim raznim satelit kanalima. Original naziv je ˝The Emerald Forest˝, a zanimljivo da glavnu ulogu ima Bormanov sin (nije baš puno nakon toga glumija ali odličan).
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 17/10/2016 : 19:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Inače uloge ˝staraca˝ igraju odlični a nikad do kraja kako treba cijenjen Powers Boothe (gleda san ga prvi put u ˝Južnjačka Utjeha˝, čini mi se u kinu ˝Balkan/Karaman˝, tek san iša u 1. srednje) i isto odlična Meg Foster. Sjajne scene na kraju kad mladi ljudi bježe iz ralja ˝civilizacije˝, i skidaju sa gađenjem robu sa sebe i idu goli u Đunglu! Iman i poster tog filma ali neman pojma kako da bilo šta od toga da stavin, da mi neko pokaže zna bi odma ali ovako neman volje ni počinjat.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/10/2016 : 19:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tooo!!! Bravo majstore!
jel' mi vjeruješ da se točno sjećam hrpe toga:taj dan je bio utorak i kupio sam na kiosku Smrtonosnu potragu. Onda sam krenuo u kino, 20 do 8 (film je bio u 8) i sjećam se da sam žicao mamu da mi da pare da odem drugi dan ponovo gledati ali je rekla da ne
Inače, film je iz 1985, a ak je Smrtonosna potraga izašla tam negde '88...Fakat smo kasnili sa tim filmovima
nego fakat, zakaj se uvijek kasnilo s prikazivanjem filmova? zato jer su bili jeftiniji nakon nekog vremena ili kaj? mislim, to je jedino logično objašnjenje koje mi pada na pamet

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/10/2016 : 19:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
jel znate kako se zove onaj western u kojemu nastupaju indijanci iz Plemena CRNE NOGE?

Početak filma je nekako nacrtan, ono nekakve slike dok idu napisi (ono starring imena i to...) ja sam ga gledao negdje krajem osamdesetih na tv, znači da je bio snimljen u sedamdesetima, osamdesetima,....zaboravio sam o čemu se radilo, znam samo da nastupaju indijanci iz plemena Crne Noge....koji je to film?
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 17/10/2016 : 20:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Tooo!!! Bravo majstore!
jel' mi vjeruješ da se točno sjećam hrpe toga:taj dan je bio utorak i kupio sam na kiosku Smrtonosnu potragu. Onda sam krenuo u kino, 20 do 8 (film je bio u 8) i sjećam se da sam žicao mamu da mi da pare da odem drugi dan ponovo gledati ali je rekla da ne
Inače, film je iz 1985, a ak je Smrtonosna potraga izašla tam negde '88...Fakat smo kasnili sa tim filmovima
nego fakat, zakaj se uvijek kasnilo s prikazivanjem filmova? zato jer su bili jeftiniji nakon nekog vremena ili kaj? mislim, to je jedino logično objašnjenje koje mi pada na pamet

Nebi baš gleda tako, naime filmovi sa zapada su kod nas poprilično brzo stizali, valjda jer smo ka Juga bili miljenici Amera. Dakle mi bi gledali ˝Nedjeljno Popodne˝ od Saše Zalepugina (tada top No1 TV face) i uz sve moguče stvari obrađivao se i film, odnosno najnoviji hitovi i filmovi za koje se vjeruje da će bit hitovi. I mi bi to gledajuči rekli odlično ovo ču gledat kad dođe za par miseci (i većinom je tako bilo). Najdalje se mislim čekalo jedna sezona, znači ako je film u svitu bija krajem 1976 na sedmu, kod nas bi doša krajem sedamdeset sedme na osmu. Dakle to je to, koliko se ja sičan nije bilo drugačije osim ako film baš nije bija nešto privlačan (nije bija pun zvijezda niti kino hit), pa se to baš nije žurilo uvozit jer kao ljudi neće ič to gledat, pa su se ti filmovi uzimali da popune program kad nema hitova (nešto kasnije). I mislin da je to bija problem sa tin filmom, hvaljen na Festivalu u BG a stiga tako kasno, a zaista je tada bio poseban.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/10/2016 : 20:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
da, ziher je onda to
thnx još jednom!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 13/05/2017 : 16:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

jel znate kako se zove onaj western u kojemu nastupaju indijanci iz Plemena CRNE NOGE?

Početak filma je nekako nacrtan, ono nekakve slike dok idu napisi (ono starring imena i to...) ja sam ga gledao negdje krajem osamdesetih na tv, znači da je bio snimljen u sedamdesetima, osamdesetima,....zaboravio sam o čemu se radilo, znam samo da nastupaju indijanci iz plemena Crne Noge....koji je to film?



Uf, nisam ulazio u ovaj topik odavno, pa tek sad vidim ovo pitanje...

Da nije u pitanju "Across the Wide Missouri" iz 1951. sa Klarkom Geblom?
Ne sećam se najbolje da li su išle neke slike na početku filma, ali se tu pojavljuju Crne Noge (Blackfoot)...





Evo još nekih westerna u kojima se pojavljuju Crne Noge:
http://www.imdb.com/search/keyword?keywords=blackfoot-indian&sort=release_date,asc&mode=detail&page=1&genres=Western&ref_=kw_ref_gnr

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

zarko
Starting Member

Serbia
34 Posts

Member since 16/09/2004

Posted - 25/05/2017 : 20:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zarko a Private Message  Reply with Quote
Treba mi pomoc oko filma koji se emitovao na Trecem kanalu negde 1989,1990,1991? Kod nas je preveden kao Deca nasilja! Kombinovao sam reci violence force kids children, ali ga na imdb-u nema. Imao sam ga snimljenog, ali nigde ne mogu da nadjem kasetu. Koliko se secam to je TV film, a radi se o grupi dece koja naprave neko sranje (pocine neki zlocin) i onda se zatvore u kucu i pregovaraju sa pandurima. Na kraju neke hapse, a neke pustaju? Film ko film nije nesto, ali je na kraju isla neka pesma koja mi se mnogo svidjala! Hvala unapred!

https://www.facebook.com/jedanjezagor
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 25/05/2017 : 20:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Da nije možda ovo?
http://www.imdb.com/title/tt0103267/

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

zarko
Starting Member

Serbia
34 Posts

Member since 16/09/2004

Posted - 27/05/2017 : 12:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zarko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Da nije možda ovo?
http://www.imdb.com/title/tt0103267/



Jeste...to je taj! Svaka ti dala! Posle 27 godina jedva sam prepoznao film, samo neke delove! A i muzika mi vise nije nesto!

https://www.facebook.com/jedanjezagor
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 02/06/2017 : 20:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ajde i ja bih htjela znat ime filma koji sam gledala u djetinjstvu.(80ete)

film mi je bio odličan, jako zanimljiv i nadasve napet. radi se o nekom srednješkolskom klincu koji je zaljubljen u svoju susjedu tinejdžerku, ali ona u njega nije već ga niti ne poziva na svoj garden party. zatim se oni nekako (ne sječam se kako) nađu usred nekakve real life videoigre koja djeluje apsolutno stvarno, ima tučnjave, krvi, mrtvih itd.itd. i na kraju taj tip nekog pobijedi i spasi tu djevu (naravno!) i onda u pravom životu prepun nakupljenog testosterona on joj upadne na party i tamo ju štaliveć zavede, zažvali ne sjećam se više.

hm, ko zna šta bi danas mislila o tom filmu.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 02/06/2017 : 22:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

ajde i ja bih htjela znat ime filma koji sam gledala u djetinjstvu.(80ete)

film mi je bio odličan, jako zanimljiv i nadasve napet. radi se o nekom srednješkolskom klincu koji je zaljubljen u svoju susjedu tinejdžerku, ali ona u njega nije već ga niti ne poziva na svoj garden party. zatim se oni nekako (ne sječam se kako) nađu usred nekakve real life videoigre koja djeluje apsolutno stvarno, ima tučnjave, krvi, mrtvih itd.itd. i na kraju taj tip nekog pobijedi i spasi tu djevu (naravno!) i onda u pravom životu prepun nakupljenog testosterona on joj upadne na party i tamo ju štaliveć zavede, zažvali ne sjećam se više.

hm, ko zna šta bi danas mislila o tom filmu.



vuče mi na ovaj http://www.imdb.com/title/tt0087197/
samo se ne sjećam da ima baš nasilja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/06/2017 : 00:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma nije Electric dreams, to je o Edgaru, zaljubljenom kompjuteru.

Nego sad si me sjetio, idem pustit naslovnu stvar

We'l always be together/Together in electric dreams

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/06/2017 : 05:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

ajde i ja bih htjela znat ime filma koji sam gledala u djetinjstvu.(80ete)

film mi je bio odličan, jako zanimljiv i nadasve napet. radi se o nekom srednješkolskom klincu koji je zaljubljen u svoju susjedu tinejdžerku, ali ona u njega nije već ga niti ne poziva na svoj garden party. zatim se oni nekako (ne sječam se kako) nađu usred nekakve real life videoigre koja djeluje apsolutno stvarno, ima tučnjave, krvi, mrtvih itd.itd. i na kraju taj tip nekog pobijedi i spasi tu djevu (naravno!) i onda u pravom životu prepun nakupljenog testosterona on joj upadne na party i tamo ju štaliveć zavede, zažvali ne sjećam se više.

hm, ko zna šta bi danas mislila o tom filmu.


Hm, da nije možda riječ o ovom filmu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Brainscan

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/06/2017 : 08:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
taj je baš horor,i kod nas je stigao sredinom 90-ih i nema u njemu zaljubljenih tinejđera
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 03/06/2017 : 13:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
daaaa, čini mi se da je baš taj - Brainscan!!!

ali zar nema u njemu neke trebe koja mu je baš susjeda i onda u zadnjoj sceni filma on ode kod nje na taj party - tog se baš jasno sjećam!!! i neki tip kojeg nije podnosio i na kojeg se trebao ljutit zbog nečeg, na kraju mu sve oprašta i postaju buddyiji ?

koliko me pamćenje zeza, nevjerojatno ....
a propo pamćenja uopće se ne sjećam ovog lika koji ga nagovara da počini ubojstva, nevjerojatno eto.

hvalaaaaa ivan_micic i Mr. Bushido!!!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 07/06/2017 : 02:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Trenutno ima još nekih filmova iz kojih su mi ostale neke scene u sećanju, a ne mogu da ih pronađem...

1) Ratna drama je u pitanju, ili se dešava neposredno nakon rata, u kojoj pri kraju filma streljaju ženu,
a ona sa podignutim rukama u stilu Stjepana Filipovića u tom trenutku uzvikuje: "Moja djeca!"
Film je valjda poljski, čehoslovački ili mađarski... Evo, možda je ovaj:
http://www.imdb.com/title/tt0070847/ ali nisam siguran, ako može neko da mi potvrdi?

2) Epska fantastika u kojoj se pojavljuju jedan džin i jedan patuljak, obojica sa čiroki frizurama,
odeveni slično kao tatari, dok su neki protagonisti u nošnjama u stilu britanskih vitezova.
Glavni junak je sa plavom, talasastom kosom, čini mi se. Vode se borbe i u nekim pećinama,
mačevi, strele, džin kasnije dobije strelu u leđa tokom masovne borbe.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/06/2017 : 07:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

koliko me pamćenje zeza, nevjerojatno ....



Točno tako. Kažeš da si gledala taj film u '80, a u profilu ti stoji da si stara 25 godina...


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 07/06/2017 07:05:37
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/06/2017 : 12:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

daaaa, čini mi se da je baš taj - Brainscan!!!

ali zar nema u njemu neke trebe koja mu je baš susjeda i onda u zadnjoj sceni filma on ode kod nje na taj party - tog se baš jasno sjećam!!! i neki tip kojeg nije podnosio i na kojeg se trebao ljutit zbog nečeg, na kraju mu sve oprašta i postaju buddyiji ?

koliko me pamćenje zeza, nevjerojatno ....
a propo pamćenja uopće se ne sjećam ovog lika koji ga nagovara da počini ubojstva, nevjerojatno eto.

hvalaaaaa ivan_micic i Mr. Bushido!!!



Imas kompletni film na youtubeu pa provjeri:


Ja sam ga isto davno gledao, ali nisam bas siguran da je to taj film sa tulumom. Mislim da bi se sjecala ovog lika koji izadje iz igrice?

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 07/06/2017 : 13:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
da, to je to, i ode on na tulum na 1:28 i stvarno nevjerojatno al se ne sjećam ovog lika iz videoigrice

panzer a eto kaj da ti velim
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 07/06/2017 : 13:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
hvala dante
Go to Top of Page

DollarBill
Starting Member

91 Posts

Member since 18/05/2016

Posted - 09/06/2017 : 18:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DollarBill a Private Message  Reply with Quote
Vec danima pokusavam da iskopam naslov jednog filma koji sam gledao davno davno.Film je iz sedamdesetih ili ranih osamdesetih.Radnja je pljacka banke kroz kanalizaciju lopovi kopaju tunel ceo vikend dok banka ne radi i najvise mi se urezala scena sa kraja kad sluzbenici banke ulaze u zakljucani trezor a unutra nalaze svinjac koji je ostao iza lopova:kore od banane,prljave tanjire i naravno razvaljene sefove.
Mislim da se radnja dogadja u evropi,film verovatno americki.
Mislim i da glavni lik na kraju bezi na motoru.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.74 seconds. Snitz Forums 2000