forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/12/2017 : 15:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

the 100 još jedan vrlo vrlo dobar serijal...4 sezone odgledano


Serija za ubit vrijeme, puna nelogičnosti, glavni glumci nesavladivi, jači od bilo kakve smrti. Ali ako pustimo mozak na pašu i uživimo se bez velikih očekivanja može onda postati ugodna zabava.

2. sezona najbolja, pa onda prva. Treća dosta zamorna, da bi se u četvrtoj malo popravili. Vidjet ćemo da li scenaristi imaju motiva da održe nekakvu kvalitetu za 5. sezonu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/12/2017 : 15:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Probio se kroz Dark.
Presporo je to. 10 epizoda. Kraj sezone koji nam nije ništa razriješio. Samo neko usiljeno nabijanje jefitne obiteljske drame i nekih već viđenih time loop misterija. Likovi turobni i puni usiljene drame. Ne znam da li se itko nasmijao u tih deset epizoda, a svaka rečenica im je nabijena dramom ko da im je upravo ta rečenica zadnja u životu. Najveća zamjerka mi je previše tog praznog hoda. Da su to skratili na 5 epizoda bilo bi i gledljivo, ovako je to samo krađa vremena. Uglavnom dosadno i presporo, ne originalno za bilo koga tko je pogledao dva ili tri filma s tim time travel forama. Palac dolje. Bolje pogledati koju drugu seriju.

Edited by - nagor on 26/12/2017 15:29:04
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/12/2017 : 16:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu dati konačan zaključak jer sam tek na pola, ali zasad se uglavnom slažem. Nije mi najjasnije otkud toliko hvalospjeva, ali okej, gledam dalje.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/12/2017 : 17:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Evo i moje prošlotjedne liste :D

The Sinner
http://www.imdb.com/title/tt6048596/

Odličan primjer kako loša režija može uništiti solidnu priču.
Sam "kostur" ima potencijala, ali previše je gluposti i loše odrađenih detalja da bi ova serija bila kvalitetna.

Može se pogledati, ali ima puno kvalitetnijih serija na koje se isplati potrošiti vrijeme.


Mindhunter
http://www.imdb.com/title/tt5290382/

Odlična serija. Prva sezona je gotovo bez greške, jedina malo lošija epizoda je ako se dobro sjećam osma, prekid veze... Sve ostalo je odrađeno jako dobro, od priče, režije, glazbe, atmosfere. Sama tema je dosta teška, što se odlično oslikava i na samim protagonistima. Nadam se da će druga sezona zadržati kvalitetu. Materijala za to imaju poprilično.

Preporuka za gledanje!


Dark
http://www.imdb.com/title/tt5753856/

Dark bi mogao biti stariji brat "Stranger Things" serije. Koliko god je ST namijenjen klincima tako je Dark ciljao na malo starije gledatelje. Serija nije remek-djelo, ali ima odličnu atmosferu, solidnu i vrlo kompleksnu priču, nisam siguran ni da se više sami autori snalaze u njoj, ali to će najbolje pokazati druga sezona. Glazba je također za pohvalu. Gluma i odabir glumaca je također odličan.

Isplati se pogledati.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/12/2017 : 22:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam ovo gledati i završio sam treću epizodu.
Oduševljen sam, baš se nekako " miriše " kultnost serije.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/12/2017 : 07:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Tonka, udaras na klasike na svim poljima

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by fandango

@ vice, ne gledam korejske serije uopce, ali nakon ove, definitivno hocu i zato hvala na preporukama za ostale. Cesce znam pogledati azijske filmove, prvenstveno korejske i japanske, pa sam tako trazio korejski film Tunnel i onda mi je iskocila istoimena serija pa sam pogledao prve dvije-tri, bilo mi je dobro i htio sam nastaviti pa sam isao citati malo o seriji i nasao da je na tom kanalu bila zamijenila Signal i onda sam pogledao i nju i definitivno se zakacio. Slucajno, kazem, da nisam trazio film, ne bih nasao ni seriju/e.



Nema frke, eto od svih gore navedenih najbolja je Defendant, možeš s njom krenuti. ;)



Evo konacno da se nadovezem na vicin savjet od prije mjesec dana pa da krenem gledati korejsku seriju Defendant http://www.imdb.com/title/tt6256692/ i sto reci, vice nije falio

Znaci, da razvijemo i predstavimo, dok se gradi sukob tuzitelja Parka i njegove nemeze Chaa Min-hoa (koji odmah na pocetku ubije svojeg brata blizanca i zauzme njegovo mjesto na celu obiteljske korporacije), tuzitelj se izgubljenog pamcenja probudi u zatvoru kao osudjenik na smrt zbog ubojstva svoje zene i kcerke. I sad treba sloziti slagalicu i sjetiti se svega, uz pomalo neocekivanu pomoc.

Pogledao sam otprilike trecinu, na pocetku bas i nisam bio nesto impresioniran jer sam ocekivao jos jedan Signal, ali ovo je ipak druga i drugacija serija. Sad kad se radnja zahuktava, mogu reci da ce i ovo biti jos jedna izvrsna serija - izvrstan zaplet, jako dobri glumci, balans trilera, akcije i humora. Zakacio sam se.

Hvala, vice, na preporuci!

Evo i slicka:

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/12/2017 : 16:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu. :)

Širimo korejofiliju. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2017 : 12:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledah i ovu posljednju sezonu The Fall i moram reci da sam se bzvz nervirao kako (mozda) nece biti na nivoju prve dve. Jeste da krene polako, nema nekih brzih rjesenja i toliko preokreta, ali sve to kulminira kao zatise pred burom do posljednje epizode, koja rusi sve pred sobom. Kraj jeste mracan i tezak, i pustio me u nelagodi. Naslov serije je The Fall, pad... ima smisla. Nekako bi uz svaku epizodu (ili Spectrovu mladost) isle slike Pietera Bruegela.

Uzivao sam i u toj engleskoj hladnoj pedantnosti, preciznosti. Recimo prva epizoda (iz ove 3. sezone) me totalno uvjerila da bi tako izgledao dolazak na ER i samo predpripreme na operaciju - ima li doktora sa urgence ovdje da prokomentira?


Svakako preporuke za ovu seriju! Pogotovo ako vam ne leze one trivijalne h'woodske laganice.

Sad sta bi moglo biti u 4. sezoni, ako stvarno nekada dođe do nje (nesto se ipak prica)... mozda Stellina mladost odnosno neki primjer iz kojeg bi vise doznali o njezinoj tami? Ali i ovako je dobro zakljucena serija.
Ah da (SPOILER), jedino ostaje pitanje da li je Paul stvarno blefirao sa amnezijom. I da li je stvarno razmisljao o ljecenju kada je pitanje dr. Larsona bi li ga ljecio, a odgovor dr. na pitanje da li bi ga mogao i izlijeciti, "da je to vec nesto drugo" ono sto ga je navelo na kraj?

Zanimljive su i "trivije" oko serije na IMDB.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 31/12/2017 : 15:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pogledah i ovu posljednju sezonu The Fall i moram reci da sam se bzvz nervirao kako (mozda) nece biti na nivoju prve dve...



Meni je to jedna od lošijih serija koju sam pogledao ove godine. Prva sezona je solidna, ima potencijala, ali u drugoj je sve krenulo nizbrdo. Neustrašiva liberalna policajka odjednom postaje uplašena plačkavica... općenito gluma koja je u prvoj sezoni ok u drugoj postaje jako loša. Treću sezonu nisam pogledao, nakon prve dvije mi se to čini kao gubitak vremena.

Nešto slično je bilo i sa serijom Broadchurch, gdje je prva sezona jako dobra, bolja od prve sezone The Fall, ali je druga sezona jako loša i nepotrebna, a sada vidim da je krenula i treća sezona.

Trenutno sam na Mr. Mercedes, odgledao tri epizode i za sada je solidno, ima potencijala. Serija je napravljena prema romanu Stephen Kinga, a koliko vidim on je i producent. Glavni pozitivac je dobro odabran glumac, glavni negativac mi nije baš uvjerljiv, ali još je rano za ozbiljnu ocjenu. Jedino me živcira to pretjerivanje kad se prikazuju "hakeri", uvijek mora biti 20 monitora oko njih i silna tehnika, pitam se je li itko od tih režisera ikada vidio hakera.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/12/2017 : 19:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da je ipak bolje prvo do kraja pogledati trecu sezonu, mozda ce se sve kockice ipak sloziti. ;) Ne bih sa spojlam, ali ima policajka svoje strahove iz proslosti, a da o Paulu ne pricamo.

Meni svakako jedna od boljih serija uopce. Ali dobro, ja ti tesko svarujem gluposti poput Blacklista i slicnoga (ni sam ne znam kako sam uspio do kraja pogledati prvu sezonu), a nekima je bas takav tip serija fora.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/01/2018 : 02:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@fandango
A slušaj netko dođe prije pameti netko kasnije,tako ja sada u ranim tridesetima radim nadoknadu

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/01/2018 : 12:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jel znate da je krenuo Black Mirror, tj. 4. sezona je vani.
Pogledao dvije epizode, odlično i kvalitetno kao i uvijek, prva epizoda mi se posebno svidjela.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/01/2018 : 14:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I, kakve su te prve dvije, ponovno crno, mracno, tesko, kao vecina 3. sezone ili...? U kvalitet sigurno ne sumnjam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/01/2018 : 15:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pa da, kao u cijeloj seriji zapravo.
Jedino San Junipero iz prošle sezone se izdvaja po optimističnosti.

Ali prva epizoda nove sezone je zabavna, iako je premisa crna i teško.
No čujem da je i jedna epizoda ove sezone malo svjetlija, ali do te još nisam došao.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/01/2018 : 16:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam ja cijelu novu sezonu Black Mirrora. Sve u svemu, prošla mi je bolja, ovdje mi fali jedna da se baš zasereš koliko je dobra, ali svejedno, još uvijek je to "onaj" Black Mirror. Svaka čast Charlieju Brookeru i njegovim idejama, pravi Twilight Zone za moderna vremena.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/01/2018 : 17:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Hang the DJ je izvrsna epizoda! Izvrstan twist na tinder, badue i ostale p**** m*******.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/01/2018 : 09:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sinoc sam pogledao prvu eipzodu 4-e sezone i odlicna je, kao i uvijek.
Za usporedbu mogu reci da su mi Elektricni snovi dosta slabiji, pogledao sam svih 6 dosada izaslih eipzoda, a i procitao sam knjigu.
Usporedjujem ih jer je koncept dosta slican.
Da se razumijemo, serija je jako dobra, ali je Black Mirror bolji :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/01/2018 : 10:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da ne čitam cijeli topic, dajte neke preporuke za neku trenutno popularnu dobru seriju. Završavam Punisher sezonu 1 pa ne znam što ću sljedeće... Ustvari planiram Legends of Tomorrow, ali bojim se da je to prenaivno i da neću moći uživati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/01/2018 : 10:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Obi, ako još nisi:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47676

Tu su još Narcos, Better Call Saul, Fargo itd.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 02/01/2018 : 10:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Da ne čitam cijeli topic, dajte neke preporuke za neku trenutno popularnu dobru seriju. Završavam Punisher sezonu 1 pa ne znam što ću sljedeće... Ustvari planiram Legends of Tomorrow, ali bojim se da je to prenaivno i da neću moći uživati.



Spomenuti Black Mirror, Peaky Blinders ako nisi...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/01/2018 : 21:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čuo za njih, ali nisam još ništa gledao... Hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16189 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/01/2018 : 21:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ozark - poslednje sto sam pogledao od serija. Zanimljivo, male slicnosti sa Breaking Bad, drzi paznju, Peter Mullan kida (sjajno mu leze ovakve uloge - ko je gledao Quarry, setice se).

Preporuka i za Quarry.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 02/01/2018 21:53:02
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/01/2018 : 19:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
La Mante - izvrsna fransuska krimi drama/triler. Ima par jebenih scena, pristojno odrađen element gorea i jeze iza psihe serijskih ubojstava. Ljubiteljima krimića ništa posebno novo, ali odličan fiks.

Dostupna na Netflixu, uz pregršt ostalih euro krimija i noira - Break, Bordertown, Frozen Ground, Trapped, Hotel Beau Sojeur...

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 03/01/2018 19:57:38
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/01/2018 : 23:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam gledati "Legends of tomorrow". Preporuka prijatelja, a i hvale na netu kao zabavnu i jednu od najboljih superheroj serija.
Pogleda prvu epizodi i pola druge i ... nisam više mogao. Valjda nešto nije u redu sa mnom. Čini mi se da likovi trtljaju svoje tekstove brzinom svjetlosti bez trunke glume ili emocija, priča naivna, karakterizacija nikakva, akcija po brojevima, negativac viđen milion puta. Nije to za mene.

Pogledao "Better call Saul" prve dvije epizode i oduševio se naravno. Bolje da gledam nešto što me ispunjava nego se mučiti sa nečim što su drugi rekli da valja, a meni je jadno...
Dakle, idemo na "Better call Saul", to je serija po mojem ukusu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 04/01/2018 23:57:30
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/01/2018 : 04:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Počeo sam gledati "Legends of tomorrow". Preporuka prijatelja, a i hvale na netu kao zabavnu i jednu od najboljih superheroj serija.
Pogleda prvu epizodi i pola druge i ... nisam više mogao. Valjda nešto nije u redu sa mnom. Čini mi se da likovi trtljaju svoje tekstove brzinom svjetlosti bez trunke glume ili emocija, priča naivna, karakterizacija nikakva, akcija po brojevima, negativac viđen milion puta. Nije to za mene.

Pogledao "Better call Saul" prve dvije epizode i oduševio se naravno. Bolje da gledam nešto što me ispunjava nego se mučiti sa nečim što su drugi rekli da valja, a meni je jadno...
Dakle, idemo na "Better call Saul", to je serija po mojem ukusu...



Iskreno, nit je to jedna od najboljih superherojskih serija nit ti je prijateljev ukus baš po mjeri (ni tvojoj ni mojoj), tako da je sve u redu s tobom. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000