forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2018 : 05:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ubija me Dark a i Fortitude druga sezona.
Ne da mi se gledati bas toliko isforsirane zaplete u stilu da se svi likovi ponasaju cudno i nelogicno a i zvucna pozadina je prenapadna.
Stranger things je barem bija zabavniji koliko god glupav bija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/01/2018 : 22:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Obi, ako još nisi:

Better Call Saul



Pogledao prvu sezonu vrlo brzo. Čuo sam za ovu seriju i očekivao sam neki spinoff dobar ali inferioran Breaking Bad-u.
Za mene je ovo samostalna serija i to odlična. Apsolutno sam oduševljen. Mislim da mi se sviđa čak i više nego Breaking bad.
Tako da hvala što si mi usmjerio pažnju u pravom smjeru. Mogao sam gledati Legends of tomorrow trenutno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/01/2018 : 17:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Odgledao cijelu sezonu u registraturi.
Jedna od najboljih serija koje sam gledao,iako je doba radnje stvarno u nekim drugim i dalekim vremenima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/01/2018 : 17:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by nagor

Obi, ako još nisi:

Better Call Saul



Pogledao prvu sezonu vrlo brzo. Čuo sam za ovu seriju i očekivao sam neki spinoff dobar ali inferioran Breaking Bad-u.
Za mene je ovo samostalna serija i to odlična. Apsolutno sam oduševljen. Mislim da mi se sviđa čak i više nego Breaking bad.
Tako da hvala što si mi usmjerio pažnju u pravom smjeru. Mogao sam gledati Legends of tomorrow trenutno.




Znao sam da će ti se svidjeti. Dobar je Saul. BB je ipak jači ali Saul ima tu istu vibru ali malo više prizemljeniju.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/01/2018 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Better Call Saul je jedna od najboljih aktuelnih serija. Dragulj koji se ne prati koliko zaslužuje.

Gilligan, po običaju, posvećuje pažnju svakom detalju, priča se polako razvija (možda i previše polako za ove 3 sezone ), uvode se već poznati likovi i pravi veza sa početkom Breaking Bad. Pametno, odmjereno, interesantno, očekivano vrhunski snimljeno, pa i poetično djelo. Koliko sam shvatio, biće još dvije sezone, isto kao i kod BB.

Svaka preporuka za Saula

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/01/2018 : 15:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, sporo i pedantno ali ujedno i jako zanimljivo. Serija koja ne vrijedja inteligenciju gledatelja.

Uostalom, takav je bio i BB, iako "brža" serija, na svaki detalj se pazilo da bude uvjerljivo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/01/2018 : 00:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Jean-Claude Van Johnson. Zabavno i humoristično, lijepa posveta starim akcijskim filmovima, svjesna koliko su (uglavnom) bili loši. Preporuka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 11/01/2018 : 18:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
http://inverzija.net/najiscekivanije-zanrovske-serije-2018-godine/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/01/2018 : 22:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Upravo pogledao THE TERROR AMC Official Trailer.
Oduševljen sam.
Stavit ću par slika a ispod njih moj facebook profil pa tko me ima za frenda može pogledati trailer ili neka me doda slobodno.
Video nigdje nisam mogao naći a objavljen je u grupi koja je rađena samo za one koji su bili statisti.
Ako se nekome da kopati pa pronađe, neka stavi.




https://www.facebook.com/dadoxzd/videos/10214411797599019/?id=100013178260383

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/01/2018 : 11:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Terroru se veselim, nadam se da ce bit dobar. Julije Cezar - Mance Rayder u glavnoj ulozi, i jos po romanu Dana Simmonsa, ne bi smjelo omanut.

A dobro, jel ima tu jos koji mazohist osim mene da gleda novu sezonu Dosjea X? Prva epizoda My Struggle III teski lom i krs. Vec dugo nisam gledao nesto tako tragicno lose. Tu je sva esencija Chrisa Cartera kao scenarista - Scully pola epizode u bolnickom krevetu, a kad nije, u duetu s Mulderom vice na Skinnera "Whose side are you on?" I onda jos Pusac u uvodu reciklira antologijsku epizodu "Musings of a Cigarette Smoking Man". Potjera autima. Rezija ajme majko mila. Sramota, ali tutto completto. Odgledati ipak ne mogu.

Al dobro, druga epizoda naslova This je nesto bolja. Nesto bolja. Darin Morgan je ipak bolji scenarist. Ali i ta je epizoda reciklaza vec vidjenih stvari. Eh te devedesete, onda je bas popularno bilo transferirati svijest u masine.

Vidjet cemo kakve ce biti iduce epizode. Glasine kazu sve bolje. Navodno bi cetvrta trebala biti dobra, komicna, te sedma, u kojoj je dijalog sveden na minimum minimuma. Ovo bi takodjer trebala biti i zadnja sezona jer se Gillian Anderson vise ne da glumiti Scully. Pametno. Ne znam sto je s glasinama da bi se Dosjei X trebali nastaviti s agentima Millerom i Einstein, izgleda da se od toga odustalo. Steta.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2018 : 11:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za prve dvije epizode.
Prva užas, druga kolko, tolko gledljiva.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 15/01/2018 : 13:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Carter reče da ništa od nastavka, ako Gillian ode (ali tko tome može vjerovati .. a i ona valjda peca veći honorar).

Moram priznati da se slažem s dojmovima, nažalost.
Iako mi je X-Files naj-serija ikad (kombinacija raznih faktora i originalnog vremena prikazivanja), to naprosto više nije to ..
ako se za neku seriju moglo reći da joj je vrijeme prošlo,
to bi bilo ovo.
Druga epizoda je djelovala kao da nema scenarija, nego je sve improvizirano na licu mjesta. Dinamika M-S odnosa je nepovratno narušena,
a sve skupa je Skinner lijepo opisao dolje u garaži,
kad je nabrajao agencije.


Usput:
iznimno ugodno iznenađenje mi je Brooklyn 9-9, otkrio ju tek krajem prošle godine (zašto nisam prije gledao .. pojma nemam).
Neobavezna komedija koja s vremenom postaje sve bolja (znam točan trenutak kad mi je baš sjelo: peta epizoda prve sezone),
sjajni likovi i poprilično blesavi zapleti - srdačne preporuke
Probajte, možda vam se svidi.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 15/01/2018 13:27:14
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2018 : 14:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
I prošla sezona X-Filesa je bila loša, pa je bilo za očekivati da će i ova.
Ali stvarno ne kužim zašto je sve tako površno, traljavo i amaterski napravljeno.
A oni pokušaji humora su doslovno na nekoj fart humor razini.
Gledat ću do kraja sezonu, gledat ću i još koju ako bude, ali je žalosno na što je spala.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/01/2018 : 15:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
B99 je najbolja humoristična serija u zadnjih 5 godina!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 15/01/2018 : 16:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Gledam i ja X Files novu sezonu ali ta serija je veoma precijenjena. Prve 2-3 sezone su vrh, a ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/01/2018 : 17:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Terroru se veselim, nadam se da ce bit dobar. Julije Cezar - Mance Rayder u glavnoj ulozi, i jos po romanu Dana Simmonsa, ne bi smjelo omanut.

A dobro, jel ima tu jos koji mazohist osim mene da gleda novu sezonu Dosjea X? Prva epizoda My Struggle III teski lom i krs. Vec dugo nisam gledao nesto tako tragicno lose. Tu je sva esencija Chrisa Cartera kao scenarista - Scully pola epizode u bolnickom krevetu, a kad nije, u duetu s Mulderom vice na Skinnera "Whose side are you on?" I onda jos Pusac u uvodu reciklira antologijsku epizodu "Musings of a Cigarette Smoking Man". Potjera autima. Rezija ajme majko mila. Sramota, ali tutto completto. Odgledati ipak ne mogu.

Al dobro, druga epizoda naslova This je nesto bolja. Nesto bolja. Darin Morgan je ipak bolji scenarist. Ali i ta je epizoda reciklaza vec vidjenih stvari. Eh te devedesete, onda je bas popularno bilo transferirati svijest u masine.

Vidjet cemo kakve ce biti iduce epizode. Glasine kazu sve bolje. Navodno bi cetvrta trebala biti dobra, komicna, te sedma, u kojoj je dijalog sveden na minimum minimuma. Ovo bi takodjer trebala biti i zadnja sezona jer se Gillian Anderson vise ne da glumiti Scully. Pametno. Ne znam sto je s glasinama da bi se Dosjei X trebali nastaviti s agentima Millerom i Einstein, izgleda da se od toga odustalo. Steta.


Planirao sam poskidati dosje x.
Ali od starih epizoda prema novima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2018 : 17:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Gledam i ja X Files novu sezonu ali ta serija je veoma precijenjena. Prve 2-3 sezone su vrh, a ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.


Mene vjerojatno više nostalgija ždere nego što je serija bila dobra.
Gledao sam je kao klinac pa mi je oduvijek u lijepom sjećanju, a kasnije nisam ponavljao.
I onda dođu ove nove epizode i loše su mi, jer me današnja, većinom kvalitetna televizija razmazila.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/01/2018 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Slažem se za prve dvije epizode.
Prva užas, druga kolko, tolko gledljiva.



Potpisujem. Nadam se da su te glasine o boljim epizodama koje slijede točne. Treća epizoda prošle sezone mi je bila odlična, ako bude jedna takva i ove, ja zadovoljan.


quote:
Originally posted by vice

B99 je najbolja humoristična serija u zadnjih 5 godina!



Brooklyn Nine-Nine je stvarno jako zabavan. Nije to ništa previše pametno, ali ima stvarno urnebesnih epizoda.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/01/2018 : 19:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


quote:
Originally posted by vice

B99 je najbolja humoristična serija u zadnjih 5 godina!



Brooklyn Nine-Nine je stvarno jako zabavan. Nije to ništa previše pametno, ali ima stvarno urnebesnih epizoda.





Kako i triba bit! Zapravo mi je pun k ovog vala "inteligentnih" komedija usmjerenih na specifičnu grupicu neoliberalnih, kvazimoralističnih intelektualaca. Poserem se na to, a i na njih.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/01/2018 : 20:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Haha bravo Vice, tako se govori
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/01/2018 : 20:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nije x files loš toliko nego je vrijeme pregazilo taj koncept i tematiku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 15/01/2018 : 21:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nije vrijeme ništa pogazilo, nego je scenarij baš loš.
Od X-Filesa se očekuje misterija, horror, teorije zavjere,...
Toga svega ima i u nekim drugim serijama, ali tamo je jednostavno bolje.
Primjer je Fringe, koji je počeo kao neka vrsta kopije X-Filesa i izrastao u nešto svoje, odlično i meni vrlo drago.
A čak su i početne epizode Fringea, kad još nije imao svoj pravi identitet, bolje od ovih novih epizoda X-Filesa.
A tu je i kvalitetni Black Mirror. Drugačiji koncept od X-Filesa, ali neke epizode imaju vrlo sličnu tematiku i u Black Mirroru su odrađene znatno bolje i kvalitetnije.
Mogao bi i novi X-Files biti kvalitetan i odličan, samo kao da ne želi, lijen je, misli da se ne mora dokazivati i živi na staroj slavi.
I to će i uspijeti. Problem su ljudi kao ja, oni koji znaju da je loš, ali ga svejedno gledaju i osiguravaju mu dobru gledanost, dok se neke nove serije moraju puno više dokazivati, i često imaju lošu gledanost, iako su dosta dobre.

Edited by - Windwalker on 15/01/2018 21:18:36
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/01/2018 : 07:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24






Tek sad sam skuzio: Cezar, a iza njega Brut
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/01/2018 : 07:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Kaj se Dosjea X tice, za mene oni isto imaju nekakvu sentimentalnu vrijednost, jos dok je ekipa koja je kolko tolko normalno lovila POP TV naredni dan u skoli prepricavala epizode. Tada sam gledao vecinu, ali nicega se nisam sjecao.

Onda sam prije par godina pogledao opet sve, taman dovrsio kad je pocinjala deseta sezona. U prvoj sezoni je jos puno trazenja i nelogicnosti, sto je sasvim normalno na pocetku - recimo, u jednoj epizodi Mulder se panicno boji vatre, sto se poslije vise nikad ne spominje. Druga i treca sezona super, to je antologija. Nije ni cetvrta za baciti, recimo ona epizoda s bracom Peacock kad mamu nadju pod krevetom. Peta sezona je solidna, ali rastegnuta jer je nakon nje isao film, koji je krs. Sesta i sedma sezona su mi bas lose. Ali zato osma i deveta su barem meni nekako podcijenjene, nakon sto su Muldera i Scully zamijenili Reyes i Terminator. Ima tu sasvim solidnih epizoda i nesto jako dobrih, recimo epizode na tragu Zone sumraka. Ni drugi film nije bas tolko los.

Sto se prosle sezone tice, slazem se sa Shanerom, i meni je najbolja bila treca epizoda. Meni ima epizoda i vrijednost zato sto je progresija u odnosu na klasicne monster-of-the-week epizode, dok nazalost ove mitoloske tapkaju u mjestu. U prvim sezonama Mulder i Scully istrazuju cudovista koja zive medju nama, Toomsa pa onoga lika koji jede salo debelim curama ili onoga covjeka-metilja pa tipa koji jede rak. E onda polako kako sezone proticu mijenja se i teziste tim epizodama, ima ona jedna epizoda u potpunosti snimljena iz perspektive "cudovista", da bi ta treca epizoda prosle sezone dala pouku da su prava cudovista u biti ljudi. Barem meni to predstavlja nekakav razvoj i "mutaciju" ideje, za razliku od ovih mitoloskih koje su sve na isti kalup, zavjere, izvanzemaljci, Scully ima rak pa nema pa ima ovo pa boluje od onog pa ide invazija pa nejde. Ajde mars da ne velim di.

No, tekuca sezona. U iducoj epizodi doppelgangeri, nakon toga Mandellin efekt u komicnoj izvedbi. Gledat cemo, vidjet cemo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2018 : 11:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Šesta sezona je jedna od boljih u serijalu. Šesta sezona je prva koju su snimali u Kaliforniji. Maglovite i tajnovite gradiće američkog sjeverozapada (snimano u Kanadi) je zamijenio sunčani jug SAD-a (snimano u Kaliforniji jer je Duchovny želio biti bliže obitelji). To je u tom trenutku bilo osvježenje. Ima šesta sezona odličnih epizoda - ona s Bryanom Cranstonom u kojoj brzina održava njegovu ženu na životu, Area 51 epizode, "beskrajni dan" epizoda, ona u kojoj se Mulder i Scully pretvaraju da su par u idiličnom susjedstvu... Ima tu dobrih epizoda.

Da, imaju i 8. i 9. sezona svojih trenutaka, ali bez Muldera to jednostavno nije to.

U svakom slučaju, X-Files je vrh, fenomen 90ih. Mulder i Scully su nešto najjače što je TV iznjedrio.
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000