forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 16/01/2018 : 11:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/01/2018 : 08:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Šesta sezona je jedna od boljih u serijalu. Šesta sezona je prva koju su snimali u Kaliforniji. Maglovite i tajnovite gradiće američkog sjeverozapada (snimano u Kanadi) je zamijenio sunčani jug SAD-a (snimano u Kaliforniji jer je Duchovny želio biti bliže obitelji). To je u tom trenutku bilo osvježenje. Ima šesta sezona odličnih epizoda - ona s Bryanom Cranstonom u kojoj brzina održava njegovu ženu na životu, Area 51 epizode, "beskrajni dan" epizoda, ona u kojoj se Mulder i Scully pretvaraju da su par u idiličnom susjedstvu... Ima tu dobrih epizoda.

Da, imaju i 8. i 9. sezona svojih trenutaka, ali bez Muldera to jednostavno nije to.

U svakom slučaju, X-Files je vrh, fenomen 90ih. Mulder i Scully su nešto najjače što je TV iznjedrio.



Au da, dobro da si me sjetio na tu epizodu s Cranstonom. Citao sam da se Gilligan sjetio Cranstona bas odande za Breaking Bad. Slazem se, Dosjei X su opcenito prekrojili televiziju devedesetih.

Jos malo o njima, ne znam jeste gledali spin-off The Lone Gunmen, o onoj trojici frikova - uglavnom, dosta lose, bezidejno, ali ono sto je fascinantno, to je pilot epizoda. Emitirana sest mjeseci prije Al Qaidina napada na Tornjeve Blizance prica u principu istu pricu.

Jos jedna serija Chrisa Cartera koja se odvija u istom svemiru kao i Dosjei X je Millennium, s pouzdanim veteranom Lanceom Henriksenom kao profajlerom koji vidi u umove kriminalaca, a istodobno se razvija i njegov odnos s tajnom grupom Millennium koja isto mulja nesto oko cjepiva i virusa. (Sad mi se cini da su antivakseri bas ta ekipa koja je odrasla na Dosjeima X i uzela ih zaozbiljno, hm hm.) Millennium varira kvalitetom, po meni jer nikad nije odlucila o cemu se radi, je li apokalipticna serija, je li proceduralna, ili nesto trece, a bila je papazjanija. Meni je najbolja epizoda Millenniuma vjerojatno ona u kojoj se opet pojavljuje onaj pisac Jose Chung iz jedne epizode Dosjea X.

Samo da se zna, obje serije su se zavrsile u epizodama Dosjea X.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/01/2018 : 12:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley




Vukli smo brodove po paškom kršu i kamenju da bi na kraju ispao Arktik.Start od 26.03.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 17/01/2018 : 13:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije kojih god dana odgledao x-files, bluray snimke, iz djetinjstva se nisam skoro nicega sjecao tako da mi je bilo kao da prvi put gledam i kad je krenulo brzo sam se zakacio i odgledao sve do odlaska muldera i odgledao sam skoro cijelu prvu epizodu bez njega al nije me vise zanimalo.
Uspoređivao sam widescreen i 4:3 dvd release i dosta je kropovano na blurayu ali uglavnom s dna tako da nije primjetno, kao na tv kad imate stare serije zumirane u widescreen pa se nikom ne vidi cijela glava, nije tako lose.
Kadar koji sam ja usporedjivao; kuca, staza, cesta i na dnu ceste glave specijalaca, na bluray izdanju se ta cesta uopce ne vidi.
Serija je meni koji nisam nimalo fan tematike, bila je jako zanimljiva i brzo sam sve odgledao.
Ove nove epizode me ne zanima, bilo bi mi depresivno gledat ih stare a i sumnjam u kvalitetu i koncept
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/01/2018 : 11:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Sad sam se sjetio kad raspravljamo o serijama devedesetih, jos jedna serija nase mladosti mogla bi dobiti revival, samo sto kazu da je Zivot na sjeveru jako tesko prodati.

Vijest je stara nekih sest mjeseci: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/nothern-exposure-team-talks-revival-1011987

Medjutim, na fejsu imam produkcijsku kucu Darrena Burrowsa (glumio Eda Chigliaka) pa su nedavno stavili novost nesto u stilu da se revival ipak kotrlja, koliko sam shvatio imaju pitch i draft, jedino treba zainteresirati investitore, na cemu se intenzivno radi.

Koliko se sjecate dra. Fleischmana i Maggy? Hollinga i Shelly? Mauricea i Eda? Chrisa ujutro? I tu sam seriju opet odgledao prije nekoliko godina i dobro mi je ostarila, a mozda zato sto je bas jako bila djelovala na mene. Najvise pamtim i volim tu specificnu atmosferu i pomaknute likove.

Za sve fanove, u Njemackoj je nedavno objavljena citava serija na DVD-u i to s originalnom glazbom. Naime, uz seriju se veze blaga kontroverza jer je samo prva sezona na DVD-u izdana s originalnom glazbom, a sve ostale za zamjenskom. A glazba je zamijenjena zbog kompliciranih autorskih prava. Evo jedan video o tome s primjerom s Rickova sprovoda:

https://vimeo.com/89246120
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/01/2018 : 11:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
život na sjeveru i twin peaks su se pojavili gotovo istovremeno i to su dvije serije koje su promijenile stvari
nisam siguran da li je moguće nastaviti s životom na sjeveru, a da efekt bude barem malo usporediv s gledanjem originalne serije u devedesetima
najgore od svega bi bilo da nova serija doživi neuspjeh
možda je bolje da ne diraju ništa i ostave život na sjeveru kao kultnu seriju, koja je još uvijek jedna od najboljih ikada

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 18/01/2018 : 14:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ja sam odgledao sve epizode prosle godine, stvarno je jako dobra serija i ne znam koliko bi ju bilo tesko prodat to je u 90tima volio svatko od moje mame do mene klinca i jako je dobro serija ostarila, glumci su svi bili savrseni za uloge jedino mi je zao sto je dr Fleischman bio slabo u kasnijim epizodama jer je kao imao problem s ugovorom ili nesto, slicno kao mulder.
Pretpostavljam da je serija bila dosta popularnija u europi, amerikanci ipak imaju malo drukciji mentalitet
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2018 : 18:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Život na sjeveru, više nego bilo koja druga serija, sve ove godine svako toliko iskače u razgovoru s raznim ljudima. U sjećanju mi je kao jedna od najboljih ikad, morat ću ju ponoviti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 19/01/2018 : 07:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Problem Zivota na sjeveru je da je bio popularan, ali nikad toliko popularan. Mislim da je samo jednom usao na top 10 najgledanijih serija u SAD-u, a inace se stalno vrtio oko jedanaestog, dvanaestog mjesta. A nekako sumnjam da revivalu pomaze sto su vecina glumaca i ekipe republikanci, pogotovo ova Janine Turner koja se nazalost pretvorila u trumpolinu i cajanku. Ja iskreno mislim da od svega toga nece biti nista, sto je mozda i bolje.

Da se vratimo na Dosjee X, u trecoj epizodi Plus One osjecaju se umor i zamor, i scenarista i glumaca. Da je snimljena devedesetih, epizoda bi bila solidna, ovako je na korak do. Premisa nije losa, imamo jednu scenu koju je posebno Gillian Anderson odlicno odglumila, malo tipicnog humora, ali i ja kao gledatelj osjecam zamor. Rezirao Putnik 57, ako se jos netko sjeca tog filma.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2018 : 10:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jel ko gledao Dickove Electric dreams? Valja li to sto?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 22/01/2018 : 11:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gledao Dickove Electric dreams? Valja li to sto?


odudaraju od originalnih priča,neke gledljive neke manje, sve u svemu meni 4/10 su bile OK, ove ostale uff
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2018 : 23:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam gladati Black sail. Prva epizoda pristojna i djeluje kao dobar uvod. Više od početka ne mogu tražiti pa ću nastaviti sa gledanjem, nadam se da je serija kvalitetna...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/01/2018 : 23:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Drug mi je preporucio tu seriju, nahvalivsi je samo tako. Njemu definitvno jedna od najboljih... ja sam uspeo da pogledam do pocetka druge sezone (dalje nisam mogao, nikako, ne drzi mi paznu), a smor mi je bila vec posle prve dve-tri... sta znam, razliciti ukusi...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/01/2018 : 23:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Mene nalozila u startu, pa sam se ohladio kako sam isao dalje.
Trecu sezonu sam jedva izgurao, cetvrtu nisam ni pogledao.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2018 : 23:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gledao Dickove Electric dreams? Valja li to sto?


odudaraju od originalnih priča,neke gledljive neke manje, sve u svemu meni 4/10 su bile OK, ove ostale uff



Ja sam pogledao prve dvije i nisam bas odusevljen, no imaju mi neki niskobudzetni sarm. Vidjet cemo kakve ce biti ostale.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/01/2018 : 15:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Na Walter Presents nedavno sam odgledao belgijsku seriju na flamanskom, 13 Commandments. Priča o serijskom mutilatoru koji kažnjava one koji su ozbiljno prekršili 10 Zapovijedi upotpunjena je izvrsnom glumom, noir štihom i zadovoljavajućim preokretima. Apsolutna preporuka!

Fun fact - na Walter Presents dostupna je i naša serija Počivali u miru, prevedena kao Rest in Peace. ;)




And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/01/2018 : 19:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Zvuci interesantno ova serija, vice, hvala na preporuci. Ja pak nadoknadjujem neke zaostatke pa da krenemo.

Svedsko-francuska serija Ponocno sunce (Midnattssol/Jour polaire) http://www.imdb.com/title/tt4836846/ pokusaj je emulacije uspjeha izvanrednog Mosta (cija posljednja sezona ujedno tece na maticnim televizijama - vise o tome kada se zavrsi, ali za sada je meni najbolja sezona od svih ako ne useru previse). Autori serije su dvojac Mårlind i Stein, koji su takodjer imali prste i u Mostu, a glavne uloge tumace Leïla Bekhti i Gustaf Hammarsten.

Dakle, serija se odvija u Kiruni, najvecem svedskom gradu iznad polarnog kruga, a pocinje vrlo efektnim ubojstvom jednog Francuza, sto je i razlog da francuska policija na sjever Svedske salje parisku inspektoricu Kahidu Zadi. Naravno, nju progone vlastiti demoni, od konstantnog sunca ne moze spavati, a recimo ni da razina kompetentnosti lokalne policije nije bas nesto pretjerano visoka.

Sto mi se u seriji svidjelo? Najvise glavna glumica, izvrsno je odglumila svoju ulogu. Zatim, sto u seriji figuriraju Sami, odnosno Laponci, sto vise nije politicki korektno reci, te sto se na taj nacin naglasava kultura ovog domorodackog skandinavskog naroda. (Osim Sama, neki likovi takodjer pripadaju manjini Kvena.) Takodjer, produkcija je standardno visoka, a glumi i Peter Stormare.

Sto mi se u seriji nije svidjelo? Osjecaj da sam sve to vec ranije negdje vidio - (ne)svjesno sam seriju stalno usporedjivao s norveskim filmom Insomnia (nemojte gledati americki remake), na stetu serije. Takodjer, radnja je pomalo razvucena i repetitivna, znaci bilo bi dobro da je malo kraca.

Medjutim, nije rijec o losoj seriji, ali nije ni medju vrhunskima. No, dovoljno je interesantna da odrzi zanimanje gledatelja, a preporucam je posebno ljubiteljima skandinavskog noira. Ipak, cini se da drugu sezonu ipak necemo gledati.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/01/2018 : 19:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Euro Krimi Noir je u punom zamahu u tv svijetu. Može ih se lopatom izbacivati koliko ih već ima. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 25/01/2018 : 19:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Gledam X-files, baš mi je bez veze, ali gledam i dalje jer mi je to nekad bila najbolja serija.
To ću sad morati napraviti i sa Prison breakom. A već znam da i to bude glupo.
Tako su i Heroes Reborn bili za kura*.
U biti ti svi revivali su teško sranje ali to gledaju glupani poput mene koji su to voljeli gledati. :)
Još samo da naprave novu sezonu Lost-a.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/01/2018 : 23:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pa Twin Peaks je po mnogima uspio.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 26/01/2018 : 02:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Upravo pogledao novu epizodu X-Filesa i nevjerojatno mi je kako je serija parodija same sebe i to daje glasno na znanje.


SPOILERI
Kao, nova su vremena, ljude više ne zanimaju starije teorije zavjere i slično, pa ajmo se glupirat i napraviti niskobudžetne epizode zasnovane na internet meme-ima.
I onda ova epizoda, tako žalosna za gledanje u tim bijednim pokušajima da bude smiješna i meta, da zadnju Scullynu rečenicu, koja jedina djeluje pametno i istinito - sjećajmo se nečega kakvo je bilo i ne pokušavajmo to ponoviti jer ćemo se samo razočarati.
Pa zašto to onda radite? Zašto tako bijedno oživljujete taj serijal, koji je iskreno propao i puno ranije, al bili smo mlađi i nismo toliko marili?
Zašto niste ostavili ta izgubljena, sretna sjećanja na 'najbolju' seriju upravo - sjećanjima?
I ja tukac koji gledam...

...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 26/01/2018 : 10:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Gledam kinesku Three Kingdoms iz 2010, dogurao sam do 25. epizode (oko 40 minuta jedna). Po Romance of Three Kingdoms, istorijski klasici, mješavina istorije i melodrame.



Samo bih želio scenaristima iz Game of Thrones, da pogledaju Three Kingdoms i nauče kako se napiše karakterizacija i motivacija lika.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 26/01/2018 10:09:34
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 26/01/2018 : 19:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Upravo pogledao novu epizodu X-Filesa i nevjerojatno mi je kako je serija parodija same sebe i to daje glasno na znanje.


SPOILERI
Kao, nova su vremena, ljude više ne zanimaju starije teorije zavjere i slično, pa ajmo se glupirat i napraviti niskobudžetne epizode zasnovane na internet meme-ima.
I onda ova epizoda, tako žalosna za gledanje u tim bijednim pokušajima da bude smiješna i meta, da zadnju Scullynu rečenicu, koja jedina djeluje pametno i istinito - sjećajmo se nečega kakvo je bilo i ne pokušavajmo to ponoviti jer ćemo se samo razočarati.
Pa zašto to onda radite? Zašto tako bijedno oživljujete taj serijal, koji je iskreno propao i puno ranije, al bili smo mlađi i nismo toliko marili?
Zašto niste ostavili ta izgubljena, sretna sjećanja na 'najbolju' seriju upravo - sjećanjima?
I ja tukac koji gledam...

...


I ja pogledao. Katastrofa.
Ali ću pogledati i slijedeću, možda bude bolja.
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 26/01/2018 : 20:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
i roseanne i murphy brown ce navodno rimejkat, a i dosta drugih serija su to vec radili i hoce, puna kuca i sta ja znam, navodno i bundyje, nemaju ljudi ideja, sta reci
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/01/2018 : 21:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

i roseanne i murphy brown ce navodno rimejkat, a i dosta drugih serija su to vec radili i hoce, puna kuca i sta ja znam, navodno i bundyje, nemaju ljudi ideja, sta reci


Remake je nešto drugo. Ovo što ti navodiš su revivali. Koriste se isti glumci i radnja se nastavlja na originalne serije.

Primjeri remakeova bile bi nove inačice serija Hawaii Five-0 i Voltron.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.54 seconds. Snitz Forums 2000