forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/11/2018 : 13:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
prije nekoliko dana završila je i hvaljena serija House of Cards
u svojoj zadnjoj sezoni ipak nisu na razini ostatka serije zbog izostanka Spaceya koji je bio nositelj radnje, iako Claire stupa kao dostojna zamjena za Francisa cijelo okruženje i setting odaje dojam kao da su održali obljetnicu mature bez glavnog u razredu
novi likovi naprosto loši, zapleti preishitreni i ne razumijem potrebu za skraćivanjem formata na 8 epizoda jer ništa nisu uspjeli kvalitetno razraditi
prema kraju čak postane dobro i završetak je donekle vratio obraz seriji, ali šteta da se nije završilo na bolji način

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/11/2018 : 22:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Windwalker

Da, odličan je Expanse.

A jesi gledao Battlestar Galactica?


Je li to ona serija od prije 10-15 godina? Čini mi se da je bila na HRT-u, nije se činila loša, ali nisam je imao vremena pratiti. Kakav je tvoj sud? Ako nije loša možda je opet probam pogledati.



Da, ta.
Serija je odlična, mnogima top SF-a.
Više je, ajmo reći realističnija po načinu glume, ljudskim postupcima i slično, nego Star Trek i ostali space SF.
Epizode su povezane, sve je jedna priča, dosta je uzbudljiva, brza i jedva čekaš pokrenuti svaku novu epizodu, barem u početku.

Prve dvije i pol sezone su baš vrhunske s hrpom preokreta, zanimljivih likova, akcije i dobre priče i worldbuildinga.
Nažalost, kasnije se malo izokrene, dogodi se koji preokret previše, nastupi par dosadnijih case-of-the-week epizoda.
Onda u drugoj polovici četvrte sezone opet postane bolje, osim finala koje malo razočara i ne objasni baš sve.

Ali definitivno se isplati pogledati.

Ako odlučiš, imaš 4 sezone od po dvadesetak epizoda, par tv filmova, i jednu kratku web seriju između sezona.
No najvažnije od svega, serija počne miniserijom od par epizoda po sat i pol, a tek onda krene prva sezona.
Tako da pogledaj na internetu točan redoslijed gledanja svega.

I začuđujuće, serija je prekvalitetna za SyFy program, gdje je originalno krenula.
Više djeluje kao nešto s Netflixa, ili čak HBO-a.


Hvala na preporuci Windwalker, definitivno odlična serija, punokrvni SF. Pri kraju sam 2. sezone, veselim se sljedećim epizodama.



ne samo da je to najbolja sf serija
nego je meni jedna od najboljih uopće

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/11/2018 : 00:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
BG je odlična serija.
Bilo bi fora da se negdje sretnu Picard i Adama
Obadvojica igraju legendarne uloge (s tim da je naravno Picard za 67 klasa bolji:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/11/2018 : 22:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Radujte se narodi.

https://deadline.com/2018/11/northern-exposure-revival-srob-morrow-cbs-original-series-creators-cast-development-1202505531/


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 21/11/2018 : 00:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Gledam Narcos Mexico polako, i moram reći da me peta epizoda posebno oduševila, a fanovi će znati zašto.
Hippos...

Edited by - Windwalker on 21/11/2018 00:45:37
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/11/2018 : 11:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Radujte se narodi.

https://deadline.com/2018/11/northern-exposure-revival-srob-morrow-cbs-original-series-creators-cast-development-1202505531/





Super vijest! Fakat se radujem ovome, to mi je jedna od omiljenih serija. Nema dugo da je izasla na BluRayu i to s originalnom muzikom. Pisao sam vec o tome da su na DVD-izdanjima mijenjali muziku zbog nesuglasica oko autorskih prava.

Jedino sto me malo brine je da su likovi u seriji propagirali nekakvo klasicno republikanstvo koje je danas nazalost mutiralo u pizdariju pa se nadam da nece krenuti tim putem i u novim scenarijima.

Evo za sve ljubitelje: https://www.kbhr570.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/11/2018 : 11:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da bila je hit u vrijeme masturbatorskih dana.. ovo i dokazi :D
imao sam samo hrt 1 :D nista drugo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/11/2018 : 16:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Bravo Zeljo, znao sam ja da nas ima barem dvojica kojima se svidja(la) Maggie!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/11/2018 : 21:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Shaner

Radujte se narodi.

https://deadline.com/2018/11/northern-exposure-revival-srob-morrow-cbs-original-series-creators-cast-development-1202505531/





Super vijest! Fakat se radujem ovome, to mi je jedna od omiljenih serija. Nema dugo da je izasla na BluRayu i to s originalnom muzikom. Pisao sam vec o tome da su na DVD-izdanjima mijenjali muziku zbog nesuglasica oko autorskih prava.

Jedino sto me malo brine je da su likovi u seriji propagirali nekakvo klasicno republikanstvo koje je danas nazalost mutiralo u pizdariju pa se nadam da nece krenuti tim putem i u novim scenarijima.

Evo za sve ljubitelje: https://www.kbhr570.com/



pa bilo bi čudno da su likovi u seriji koja se događa na aljasci (neki, ne svi) propagirali liberalno lijeve ideje
naravno, serija je postmodernističko remek djelo i bilo je svega tamo, a ako budu seriju radili u današnjem vremenu, sasvim je sigurno da će neki likovi biti desniji nego što su bili devedesetih
ne bi bilo dobro da je drugačije
i to nije propaganda, nego realnost

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/11/2018 : 21:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Radujem se ovome, prava feel good serija, ka mali san je redovito pratija.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 01/12/2018 : 09:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Shaner

Radujte se narodi.

https://deadline.com/2018/11/northern-exposure-revival-srob-morrow-cbs-original-series-creators-cast-development-1202505531/





Super vijest! Fakat se radujem ovome, to mi je jedna od omiljenih serija. Nema dugo da je izasla na BluRayu i to s originalnom muzikom. Pisao sam vec o tome da su na DVD-izdanjima mijenjali muziku zbog nesuglasica oko autorskih prava.

Jedino sto me malo brine je da su likovi u seriji propagirali nekakvo klasicno republikanstvo koje je danas nazalost mutiralo u pizdariju pa se nadam da nece krenuti tim putem i u novim scenarijima.

Evo za sve ljubitelje: https://www.kbhr570.com/



pa bilo bi čudno da su likovi u seriji koja se događa na aljasci (neki, ne svi) propagirali liberalno lijeve ideje
naravno, serija je postmodernističko remek djelo i bilo je svega tamo, a ako budu seriju radili u današnjem vremenu, sasvim je sigurno da će neki likovi biti desniji nego što su bili devedesetih
ne bi bilo dobro da je drugačije
i to nije propaganda, nego realnost



Tocno sto pises, bilo je svega, i da razjasnim, nemam nista protiv tog klasicnog republikanstva, sto je Ruth-Anne u jednoj epizodi definirala nesto u stilu zrele demokracije i prava nacije na samoodredjenje, odnosno u neovisnu republiku. A promovirala je serija puno toga sto bi se moglo shvatiti kao lijevo-liberalno: bio je onaj gay-par sto su stalno zajebavali Mauricea da slusa mjuzikle ko neki peder, pa onda i taj neklasicni ljubavni trokut Shelly-Holling-Maurice, pa Maggie kao nezavisna samosvjesna zena i jos k tome bush-pilot, pa Chris i Bernard kao polubraca, itd. A i Cicely su osnovale dvije lezbijske ljubavnice!

Tako da sazmem, meni je jedna od glavnih poruka serije bila da smo svi razliciti, ali da se te razlike moraju postovati. Bas zato ne bih volio da se ova nova inkarnacija pretvori u propagiranje cajanskih trumpovskih ideja, pa neka neki likovu budu desniji nego prije, bas kao sto ne bih volio ni da prodje kroz sito rabijatne politicke korektnosti, pa nek bude i lijevih likova. Tako nekako sam mislio :)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/12/2018 : 12:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Na kraju gledano Battlestar Galactica odlična serija. U sve 4 sezone serija drži visoku razinu kvalitete, možda samo druga polovica 3. sezone je bila u padu. Ali zadnja sezona je sve ispravila, zanimljiv obrat na kraju i sasvim zadovoljavajući završetak.

The Man in the High Castle (2 sezona) - jedna od serija koju rado preporučam svima. Usudio bih se reći za razinu više od 1. sezone. Zanimljiv prikaz Amerike 60-ih iz paralelne dimenzije pod nacističkoj vlasti kao i elementi vremenskog putovanja koji su izraženiji u ovoj sezoni. Vrijedi istaći glumu Rufusa Sewella kao Johna Smitha, Amerikanca u službi nacističke vlasti i Himmlera i njegova unutarnja borba da održi sebe i svoju obitelj u nemogućoj situaciji koju je stvorila nacistička vlast u Americi.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 05/12/2018 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Na kraju gledano Battlestar Galactica odlična serija. U sve 4 sezone serija drži visoku razinu kvalitete, možda samo druga polovica 3. sezone je bila u padu. Ali zadnja sezona je sve ispravila, zanimljiv obrat na kraju i sasvim zadovoljavajući završetak.





Zanimljivo mišljenje, pogotovo uzevši u obzir
da su svojedobno, dok je serija još išla,
fanovi zbog kraja masovno htjeli autora skratiti za glavu

Ja sam ju također gledao dosta nakon prikazivanja, i onako,
serija u globalu izvrsna no kraj mi je pomalo ..
pa, ne bih rekao loš, ali nekako nije ni zadovoljavajući.
Popriličan antiklimaks.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/12/2018 : 22:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
SPOILER: Ne znam što se to fanovima serije najmanje svidjelo, možda su očekivali da se Galactica vremenski susretne s našom modernom civilizacijom.
Meni je recimo zgodan tvist bio sa Zemljom da je u stvari ime ovog planeta nastalo od njihove radioaktivne Zemlje. A i pretpostavio sam da bi mogli staviti da je vremenski serija smještene puno godina prije naše civilizacije.

Jedino mi se nikako ne sviđa kako su zamislili sudbinu glavne frajerice u seriji, Starbuckice, to mi je bilo baš neuvjerljivo.


EDIT: Evo stavio sam na bež na zahtjev kolega. Kao što rekoše tko zna koliko će ih se još uhvatiti na ovaj već kultni SF klasik.

Edited by - Jerry Krause on 07/12/2018 15:55:05
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/12/2018 : 23:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je kraj baš odličan

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/12/2018 : 23:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jerry, možda da ne spoilaš toliko
Možda bi još neki kao ti gledali seriju i onda ulete na tvoj komentar...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/12/2018 : 23:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma ajde stara je već serija. Tko je mislio gledati gledao je. Osim mene naravno. Ja sam sve živo propustio zadnjih desetak godina, tek zadnjih par godina počinjem hvatati ono što me zanima.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/12/2018 : 23:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
BG je odlična serija.
I meni je najlošiji taj dio sa Starbuck, a kraj je sasvim dobro zaokružio priču. Kakvi krajevi znaju da se dese, ovaj je odličan.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/12/2018 : 00:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ma ajde stara je već serija. Tko je mislio gledati gledao je. Osim mene naravno. Ja sam sve živo propustio zadnjih desetak godina, tek zadnjih par godina počinjem hvatati ono što me zanima.



Pa ne bih se složija. Toliko je serija da sigurno svatko ima barem 10 klasika il onih šta frikovi vole označit kao serijama koje ukoliko nisi gleda "nisi pravi fan" koje nisu gledali. Uz to, nešto šta ne misliš gledat sad (jer se interesi mijenjaju) možda oćeš za nekoliko miseci/godina.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 07/12/2018 00:17:19
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 07/12/2018 : 17:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Moze mala pomoc?
Da li Narkos Mehiko moze da se gleda zasebno, bez prethodnog gledanja trece sezone ili su te dve povezane?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Alan Shore
Starting Member

25 Posts

Member since 09/11/2014

Posted - 07/12/2018 : 21:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Alan Shore a Private Message  Reply with Quote
Može.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 07/12/2018 : 22:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Odlicno. Hvala.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/12/2018 : 08:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Na kraju gledano Battlestar Galactica odlična serija. U sve 4 sezone serija drži visoku razinu kvalitete, možda samo druga polovica 3. sezone je bila u padu. Ali zadnja sezona je sve ispravila, zanimljiv obrat na kraju i sasvim zadovoljavajući završetak.

The Man in the High Castle (2 sezona) - jedna od serija koju rado preporučam svima. Usudio bih se reći za razinu više od 1. sezone. Zanimljiv prikaz Amerike 60-ih iz paralelne dimenzije pod nacističkoj vlasti kao i elementi vremenskog putovanja koji su izraženiji u ovoj sezoni. Vrijedi istaći glumu Rufusa Sewella kao Johna Smitha, Amerikanca u službi nacističke vlasti i Himmlera i njegova unutarnja borba da održi sebe i svoju obitelj u nemogućoj situaciji koju je stvorila nacistička vlast u Americi.



Sad fino navali i na treću sezonu ''Dvorca'', serija je odlična i sve je bolja i bolja i napetija. Meni je jedini problem što navečer uspijem pogledat valjda 15-20min neke serije ili filma prije nego se ugasim Imam knjigu, ali nikako da je se dohvatim i pročitam, obično u ovakvim slučajevima prvo pročitam knjigu/strip, a tek onda gledam seriju/film, ali eto...neda mi se

A sad sa dragom gledam Preacher-a drugu sezonu nakon što sam pročitao stripove i serija mi je baš dobra, premda je izmjenjena u odnosu na strip. A sam sam se opet vratio i Gothamu, gdje sam evo skoro dovršio 4-u sezonu, ta serija me malo uzme, pa mi malo dosadi. Najavili su 5-u sezonu kao zadnju, premda su to već trebali rezat po meni.

I jučer skinuo talijansku seriju u produkciji HBO-a, L'amica Geniale (My Brilliant Friend je ime pod kojim ćete ju naći, ali je dub talijanski sa jakim južnjačkim naglaskom, a ima HR titlova za skinut) koja je dosta hvaljena. Napravljena po istoimenim knjigama (kažu da je bestseller). Žena se prisjeća svoga djetinjstva u Napulju tijekom 50-ih... To će na gledanje kad zdrobimo Preacher-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/12/2018 08:06:51
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/12/2018 : 17:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I ja s curom pratim Genijalnu prijateljicu, na HBO GO/HBO OD (pa tko ima account, ne treba skidati).

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 23/12/2018 17:27:47
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/12/2018 : 19:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Jerry Krause

The Man in the High Castle (2 sezona) - jedna od serija koju rado preporučam svima. Usudio bih se reći za razinu više od 1. sezone. Zanimljiv prikaz Amerike 60-ih iz paralelne dimenzije pod nacističkoj vlasti kao i elementi vremenskog putovanja koji su izraženiji u ovoj sezoni. Vrijedi istaći glumu Rufusa Sewella kao Johna Smitha, Amerikanca u službi nacističke vlasti i Himmlera i njegova unutarnja borba da održi sebe i svoju obitelj u nemogućoj situaciji koju je stvorila nacistička vlast u Americi.



Sad fino navali i na treću sezonu ''Dvorca'', serija je odlična i sve je bolja i bolja i napetija. Meni je jedini problem što navečer uspijem pogledat valjda 15-20min neke serije ili filma prije nego se ugasim Imam knjigu, ali nikako da je se dohvatim i pročitam, obično u ovakvim slučajevima prvo pročitam knjigu/strip, a tek onda gledam seriju/film, ali eto...neda mi se


Lapsus u pisanju sam napravio, i mislio sam na 3. sezonu opisujući je, a ne drugu kako je napisano.
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.56 seconds. Snitz Forums 2000