forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/12/2018 : 20:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Imaš PM, a evo ti link na titlove:

https://www.prijevodi-online.org/serije/view/3495/das-boot-2018

Inače topla topla preporuka za knjigu ''Morski Psi i Male Ribe'', tematika identična, knjiga odlična

https://www.goodreads.com/book/show/411611.Sharks_and_Little_Fish?from_search=true


Da li je na toj stranici online?Ne smijem ništa skidati.
U vezi knjige ima li na Hr jeziku?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/12/2018 : 03:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Knjiga ima na hr, i fulao sam naslov: Morski psi i sitna riba je.
A titlove si samo skines sa one stranice, to je stranica sa titlovima za serije. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/12/2018 : 14:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
A na stranici koju si mi poslao na PM je online serija i tu ubacim titlove?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/12/2018 : 15:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Tako je.
EDIT:
Tj seriju moraš skinut prvo.
Sory tek sad skužio što si napisao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/12/2018 17:41:19
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/12/2018 : 07:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by fandango



Slasher s1 - Pogledao prvih par epizoda i reko ajde, pregrmit cu rupe u scenariju i rupe u logici, ima neki sarm niskobudzetnog horrora. I grmim ja tako do zadnje dvije epizode (od ukupno 8), i bas se u tim zadnjim epizodama sve raspadne po savovima. Jad i bijeda.



Longmire - Ovo sam pogledao u subu. Vise-manje procedural o samozatajnom sutljivom serifu u fiktivnom Absaroka Countyjy u Wyomingu, moderni vestern po romanima Craiga Johnsona, puno indijanske mistike. Glavne uloge tumace Robert Taylor i Lou Diamond Phillips. Serija mi je sjela ko budali samar. Kad serija predje na Netflix, postane tri koplja bolja od prve tri sezone. Nije tolko dobro ko Justified, ali je dobro.



Druga sezona Slashera je bolja, ali baš moraš bit fan ovog podžanra da bi to pasionirano gleda. Osobno željno iščekujem 3. sezonu koja vjerojatno kreće na ljetni solsticij.
Razlog zašto Longmire kreće još žešće od prelaska na Netflix je šta je na A&E-u bija uparen s The Glades, te su zajedno igrali na lagani proceduralni paket kojima su ciljna publika uglavnom kućanice. Već se i tada vidjelo kako je Longmire jebački kvalitetan uradak, te svoj potencijal doseže na platformi streaming diva. Šteta šta, zbog određenih distribucijskih komplikacija, domaća publika ne može gledati Longmire na Netflixu (kao ni Voltron, Arrested Development i neke Netflixove filmove). Zna se koje su onda alternative.



Hvala na infu i backgroundu za Longmirea. Mislim da na Netflixu koristi i ovih dodatnih 15-20 minuta po epizodi, da se razrade situacije i likovi - evo recimo ovo kako je lik Travisa evoluirao i dobio na dubini kad serija predje na Netflix mi je nesto izvanredno.

Sto se Slashera tice, mislim da cu na kraju ipak pogledati drugu sezonu Ne mogu si pomoci, kolko god da mi je prva bila losa. Dalje su mi osim nje na rasporedu za gledanje Babylon Berlin i The Haunting of Hill House.

Nego, vice, ajde da te zamolim, preporuci neku dobru azijsku seriju, zadnji put si izbacio Innocent Defendant, to mi je super sjelo. Signal mi je bio fantastican, Tunnel solidan. Ovako mi privlacno na prvi pogled djeluju Stranger, Missing Noir M i japanski Galileo.

I da li vrijedi cemu korejski Life on Mars? Originalni mi je zajedno s Ashes to Ashes bio super, americki sranje, spanjolski, ceski i ruski nisam nazalost nigdje nasao s razumljivim titlom.



Možeš sve te (čekiraj i Miss Sherlock, nije neko remekdjelo al ženski Sherlock na japanski način pogađa barem dio točaka ugode fanu krimi žanra i upbeat procedurala), ali Galilea preporučam na entu.

Nisan gleda korejski Life on Mars, jer nešto ni ne gotivim ovaj novi val korejskih rimejkova (poput Entouragea), a preporučam ti Black i Misaeng (oba, ka i Stranger, dostupna su na regionalnom Netflixu).

A meni za dušu baci pogled i na Tong Memories i Dokgo Rewind, čisto da te uvedem u svijet MeenBaekDoo svemira (pogledaj moj topic o webtoonovima za više infoa). Radi se o webserijama i korejskim verzijama delikventskih fajting mangi poput Crows, Worst i Out, a baziranim na popularnim webtoonovima. A kad smo kod toga, pročitaj i izuzetno brutalnu delikventsku, još uvijek ongoing mangu Out (Mizuta Makoto).



Hvala, majstore! Ide Galileo odmah na listu gledanja zajedno s ostalim serijama. Moze, bacit cu pogled i na jos ove dvije serije sto si takodjer preporucio, samo sto kod mene gledanje ide jako, jako sporo.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/12/2018 : 22:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Tako je.
EDIT:
Tj seriju moraš skinut prvo.
Sory tek sad skužio što si napisao.


Nema potrebe, evo došla i ovdje zadnja epizoda i prijevod:
https://filmovi24h.com/seasons/das-boot-sezona-1/

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2018 : 00:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Je li tko gledao ovo? Izgleda zanimljivo. ;)

https://www.imdb.com/title/tt4975856/


Jesam.
Blesavo zanimljivo ali me pred kraj malo umorilo.
Gledat ću i drugu sezonu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2018 : 00:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
iako mi nisu omiljene ima par izgleda dobrih domačica:
https://www.youtube.com/watch?v=9cF9_U_PJ6w

https://www.youtube.com/watch?v=Pa1ppvd1aSw

https://www.youtube.com/watch?v=Yr-cnSQDhVQ

a i nove strane uskoro:
https://www.youtube.com/watch?v=j_V5jQgdS9U

https://www.youtube.com/watch?v=6FlNemUn78U

https://www.youtube.com/watch?v=sqqiyrmauG4

ova je svaka epizoda druga priča:
https://www.youtube.com/results?search_query=into+the+dark+trailer

https://www.youtube.com/watch?v=eTv-s_rOFcQ&t=70s




Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/12/2018 : 02:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Deadly Class je vani (i na HBO GO-u), barem 1. epizoda, ka i Black Monday.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2019 : 17:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zbogom Doc,poručnice Warren,Murphy,10 K,Građanin Z i ostali moji dragi.
Iako je zadnja sezona dosadna do boli u prve 4 sam uživao
https://en.wikipedia.org/wiki/Z_Nation

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2019 : 17:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Titans-za sve ljubitelje superheroja
Daredevil treća sezona-jedina Marvelova/Netflix serija koji mi se nije činila preduga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 11:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jel ko gleda koju epizodu druge sezone orvilla? Jeli na razini prve?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/01/2019 : 12:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pogledao prvu epizodu i svako malo sam se pitao zašto to još gledam.
Kad se samo sjetim da neki pričaju kako je bolji od Discoveryja, zlo mi dođe.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 12:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Uzmi tabelte protiv povracanja, meni je bolji. Bar prva sezona.
No dobro usporedbe su neizbjezne posto je jedno parodija drugoga, ali su u sustini idiotske jer su u pitanju potpuno razliciti zanrovi. Sve se svodi na to koliko kome lezi macfarlaneov humor...a meni je covjek izvanredan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/01/2019 : 14:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gleda koju epizodu druge sezone orvilla? Jeli na razini prve?



Pogledao obje do sada izašle. Meni i dalje ok, iako (za sada) nije na razini najboljih momenata prve sezone.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/01/2019 : 16:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pogledao prvu sezonu Big Little Lies. Bolja polovina me vec neko vrijeme nervirala da joj skinem ovo, pa rekoh ajde da probamo.
Prvih 10-15 minuta sam mislio vec odustati. Ono, razmazene kucke i glupo ponasanje, no onda ipak stvari polako padnu na svoje mjesto. Odgovorni urednik HBO-a za istocnu Europu je seriju okarakterizirao kao krimic, dramu i crnu komediju. Sad, krimic bas i nije, tek kasnije malcice, ali ostalo stoji. Moze se gledati, i neki likovi su posebni (heh, ona mala od Reese je opasna jezicina ).
Sad, ne djeluje mi toliko realno, ali koga boli za to, eh? Pa ni Sopranovi nisu nesto vise realni.
Pogledat cu i drugu sezonu, no nije me izulo. Ipak mi vise pasu britanske serije tipa The Fall. Pa cak i True Detective.

Trenutno sve vise razmisljam da skinem Sollimove Gomorra i Romanzo criminale.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/01/2019 : 16:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pogledao prvu sezonu Big Little Lies. Bolja polovina me vec neko vrijeme nervirala da joj skinem ovo, pa rekoh ajde da probamo.
Prvih 10-15 minuta sam mislio vec odustati. Ono, razmazene kucke i glupo ponasanje, no onda ipak stvari polako padnu na svoje mjesto. Odgovorni urednik HBO-a za istocnu Europu je seriju okarakterizirao kao krimic, dramu i crnu komediju. Sad, krimic bas i nije, tek kasnije malcice, ali ostalo stoji. Moze se gledati, i neki likovi su posebni (heh, ona mala od Reese je opasna jezicina ).
Sad, ne djeluje mi toliko realno, ali koga boli za to, eh? Pa ni Sopranovi nisu nesto vise realni.
Pogledat cu i drugu sezonu, no nije me izulo. Ipak mi vise pasu britanske serije tipa The Fall. Pa cak i True Detective.

Trenutno sve vise razmisljam da skinem Sollimove Gomorra i Romanzo criminale.






Pa šta čekaš? Drugi put već to spominješ, ako ti tribaju riči ohrabrenja, evo ih: "skini, brale, skini".

Osobno to (još) nisan gleda, al čujen sve najbolje!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 17:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Uzmi tabelte protiv povracanja, meni je bolji. Bar prva sezona.
No dobro usporedbe su neizbjezne posto je jedno parodija drugoga, ali su u sustini idiotske jer su u pitanju potpuno razliciti zanrovi. Sve se svodi na to koliko kome lezi macfarlaneov humor...a meni je covjek izvanredan.



Neka radije uzme 10 tableta. Orville je bolji. :)

Parodija ST-a? Prije bih rekao da je to humorni Star Trek. Nije sve toliko neozbiljno koliko se čini. Seth MacFarlane je veliki ST fan i epizode imaju taj retro ST feeling i dosta ozbiljnih stvari zamotanih u humor. To je serijal na kojem je jedan Neil DeGrasse Tyson savjetnik za znanost. Kod Orvilla se osjeti ta geekovska ljubav do ST-a. Kod Disca se osjeti jedino LGTQIPQZYTRANSFEMXX teorija. Michael je kao dobar Star Trek? Yeah right...

Edited by - nagor on 05/01/2019 17:19:22
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 17:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Kod Disca se osjeti jedino LGTQIPQZYTRANSFEMXX teorija. Michael je kao dobar Star Trek? Yeah right...


Dobro je čovječe, smiri se. Nije kraj svijeta ako se dva muškarca poljube, niti to što je glavni lik tamnoputa žena.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 17:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Žalosno je što misliš da je mi je to glavni problem... Stvar je u "in your face" prezentaciji tih stvari. Jesi gledao Orville. Jedna od najboljih epizoda je upravo jedna koja se bavi rodnom ideologijom u kojoj su centralni likovi crni homoseksualci (doduše alieni, ali svejedno...). Nepretenciozno, humorno ali ujedno i ozbiljno i s porukom. Tako se to radi.

Edited by - nagor on 05/01/2019 17:55:22
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 17:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Žalosno je što misliš da je mi je to glavni problem...


Jedino si taj argument naveo. Što da zaključim na temelju toga?

Uostalom, dobro se sjećam naše rasprave vezane uz The Last Jedi, gdje su ti sve zamjerke bile temeljene na istim argumentima.

quote:
Originally posted by nagor

Stvar je u "in your face" prezentaciji tih stvari.


Ne znam, očito nismo gledali istu seriju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 18:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Uostalom, dobro se sjećam naše rasprave vezane uz The Last Jedi, gdje su ti sve zamjerke bile temeljene na istim argumentima.



Da, "debata" u kojoj sam ti skoro doslovno nacrtao u čemu je problem one nepotrebne Azijatkinje i debata koja se završila tvojim slavodobitnim zaključkom da je ta what's her face Azijatkinja na istoj razini ko i jedna kultna Ellen Ripley. Joj, zašto otvaraš te stare rane. Pokušavamo zaboraviti da si to rekao.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 18:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Uostalom, dobro se sjećam naše rasprave vezane uz The Last Jedi, gdje su ti sve zamjerke bile temeljene na istim argumentima.



Da, "debata" u kojoj sam ti skoro doslovno nacrtao u čemu je problem one nepotrebne Azijatkinje i debata koja se završila tvojim slavodobitnim zaključkom da je ta what's her face Azijatkinja na istoj razini ko i jedna kultna Ellen Ripley. Joj, zašto otvaraš te stare rane. Pokušavamo zaboraviti da si to rekao.


Osobni stavovi nisu nepobitne činjenice.

Ti si meni onom raspravom uspio dokazati štošta, ali ništa od toga nije imalo veze s kvalitetom samog filma.

I zašto o sebi govoriš u množini?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 18:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jer kad netko kaže da je žnj azijatkinja isto ko i Ellen Ripley forumaši izgube krila.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 18:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jer kad netko kaže da je žnj azijatkinja isto ko i Ellen Ripley forumaši izgube krila.


Opet, smiri se. Mislim da u svijetu postoje puno gore stvari oko kojih se treba pjeniti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000