forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 241

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 18:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by nagor

Jer kad netko kaže da je žnj azijatkinja isto ko i Ellen Ripley forumaši izgube krila.


Opet, smiri se. Mislim da u svijetu postoje puno gore stvari oko kojih se treba pjeniti.



Ja da se smirim? Never!







DISCLAIMER!

Budući da zadnji put nisi dobro shvatio gif foru, poručujem da je ovaj gif samo pokušaj nezrele forumske zajebancije s moje strane i da nije nikakva ozbiljna prijetnja oružjem.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 05/01/2019 : 18:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gleda koju epizodu druge sezone orvilla? Jeli na razini prve?


Pogledao obje do sada izašle. Meni i dalje ok, iako (za sada) nije na razini najboljih momenata prve sezone.



Orville je po meni zamišljen kao sprdačina na space opere tipa Star Trek i sličnih, neće to ići vječno i MacFarlane će potrošiti teme. Ali vidi se iz čeg vuće ideje i korijene - iz Farscapea.

A Farscape je ne bez veze kultan. Po meni za Amere i taj tip produkcije i humora i nedostižan.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 05/01/2019 18:46:39
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 18:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

DISCLAIMER!

Budući da zadnji put nisi dobro shvatio gif foru, poručujem da je ovaj gif samo pokušaj nezrele forumske zajebancije s moje strane i da nije nikakva ozbiljna prijetnja oružjem.



Ok, primljeno na znanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2019 : 19:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gleda koju epizodu druge sezone orvilla? Jeli na razini prve?


Pogledao obje do sada izašle. Meni i dalje ok, iako (za sada) nije na razini najboljih momenata prve sezone.



Orville je po meni zamišljen kao sprdačina na space opere tipa Star Trek i sličnih, neće to ići vječno i MacFarlane će potrošiti teme. Ali vidi se iz čeg vuće ideje i korijene - iz Farscapea.

A Farscape je ne bez veze kultan. Po meni za Amere i taj tip produkcije i humora i nedostižan.


Ne bih rekao da je sprdačina. Po meni je The Orville jedan jako vjeran hommage seriji Star Trek: The Next Generation, do te mjere da bi se Picard i ostala ekipa bez problema uklopili u samu seriju. Iako je MacFarlaneov humor prisutan, znatno mi je suzdržaniji u odnosu na njegove ostale radove, da ne kažem suptilan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/01/2019 : 21:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Orville je premlak, dosadan i ne zna što želi biti.

Nije full parodija i u tome je problem. Ako već želi parodirati i biti humorističan, onda nek ode u krajnost.
A ne da idu gledat lika kak jednom godišnje piša, al ostatak epizode bude moralna pouka o školskim lošim uzorima, s razrješenjem na razini one serije sa Steveom Urkleom; ili loš sitcom gdje lik špijunira žensku koja si je našla drugog, ali gore nego bilo koja prosječna epizoda Prijatelja ili kaj ja znam kaj.
Tu mi čak djeluje kao da je taj humor nasilu uguran da zadovolji koju glavešinu Foxa kojoj su prodali seriju kao komediju.

A gdje je ta famozna znanost u seriji?
Je li tu znanost upravo alien koji piša jednom godišnje?
Ali kako to onda funkcionira? Da li i pije jednom godišnje?
Kako onda dobiva dovoljnu razinu hidratacije?
No vidli smo ga u par epizoda da ipak pije, i već par čaša znači da je popio više nego što bi trebao u malom vremenskom periodu.
Da li onda svu tu tekućinu zadržava u tijelu? Gdje?
Molio bih da mi Neil DeGrasse Tyson to objasni.

S druge strane, ako serija želi biti hommage starom Star Treku, e pa onda želim i svemirske priče, međurasne odnose, pokoji rat, napete finale sezona i zadovoljavajuće razrješenje istih na početku druge sezone i slično.
To je Star Trek imao. Orville to nema. Orville ima one 'moralne' epizode kojima su se svi Star Trekovi dičili, ali lošije su i umjerenije od najlošijih epizoda bilo kojeg Star Treka.
Ne treba mi to.

Ne, serija nije ni do koljena jednom Discoveryju.
Nije Discovery savrše, ali je jako dobar, dinamičan, zabavan, tehnološki lijep, a i znanstvene stvari u njemu su zanimljivije od bilo čega što je Orville prikazao.

A što se tiče npr gay likova u Discoveryju i Orvilleu, ja doslovno ne vidim razliku kako je u jednoj seriji to nasilu ugurano, a u drugoj prirodno.

Na usporedbu sa Farscapeom mi je samo još više mučno u trbuhu.
Farscape je remek djelo naspram Orvillea, tamo je humor imao smisla i reference na pop kulturu su imali smisla, i serija je izgradila odličan svemir i priču, likove, negativce, a ne samo besciljno lutala.

Ništa, čini se da mi one tablete neće pomoći, pa bježim na jedno mjesto.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2019 : 22:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne slažem se uopće. Najlakše je ići u krajnosti, puno je teže biti umjeren i efektan u isto vrijeme. Još jednom, usporedbe s discoveryem su za mene osobno potpuno promašene. Krivo sam napisao, Orville nije parodija, orville je točno to što bushido kaže - hommage... i točno kakav treba biti s jasnim i vidljivim potpisom autora... i ne, ne želim ni međurasne odnose ni beskrajne priče i ratove ni napeta finala, to je rezervirano za epiku, to je ona potrebna i dobro pogođena razlika.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/01/2019 : 23:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Windwalker - to s vodom i alienom se može objasnit većom mjerom evaporacije mjesto mokrenja, kao načina izbacivanja tekućine iz tijela. Nisan gleda Orville, samo se ubacujem da ukažem na (pseudo)znanstveni način objašnjenja mikcije jednom godišnje uz normalnu hidrataciju.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/01/2019 : 00:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Pa šta čekaš? Drugi put već to spominješ, ako ti tribaju riči ohrabrenja, evo ih: "skini, brale, skini".

Osobno to (još) nisan gleda, al čujen sve najbolje!

Treba ohrabrenje u smislu viska vremena, to jest, kad pomislim koliko je toga za pogledati, sve me prođe. Da, ohrabrenje je potrebno!

Ali mozda me to onda prisjeti pa ipak odlucim da skinem i pogledam. Ponekad je tako jos duuuuugo razdoblje između d/l i gledanja.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/01/2019 : 00:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by vice

Pa šta čekaš? Drugi put već to spominješ, ako ti tribaju riči ohrabrenja, evo ih: "skini, brale, skini".

Osobno to (još) nisan gleda, al čujen sve najbolje!

Treba ohrabrenje u smislu viska vremena, to jest, kad pomislim koliko je toga za pogledati, sve me prođe. Da, ohrabrenje je potrebno!

Ali mozda me to onda prisjeti pa ipak odlucim da skinem i pogledam. Ponekad je tako jos duuuuugo razdoblje između d/l i gledanja.







Tako je i meni, a virujen i većini ljudi s obvezama.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 06/01/2019 : 00:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Aaaaaa.... maaaa... možda nas ima koji i jesmo prekritični prema Orvilleu, i imali smo od njega i očekivanja kad ono ...
Gledajući ga i dalje ne mogu pobjeći od osječaja da je promašio potku ili zasrao motku, šta li već ...

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/01/2019 : 02:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ako niste znali, peta sezona Luthera je vani.
Odlično i brutalno kao i uvijek.
Jedino mi se sam kraj čini malo zbrzan i možda su to mogli malo duže razraditi.
Sad je samo pitanje koliko ćemo godina morati čekati na nekakav nastavak.

Edited by - Windwalker on 06/01/2019 02:58:48
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/01/2019 : 02:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@Windwalker - to s vodom i alienom se može objasnit većom mjerom evaporacije mjesto mokrenja, kao načina izbacivanja tekućine iz tijela. Nisan gleda Orville, samo se ubacujem da ukažem na (pseudo)znanstveni način objašnjenja mikcije jednom godišnje uz normalnu hidrataciju.


Ok, ima smisla, ali nigdje nije prikazano da se lik znoji i slično.

Ma htjeli su malo parodirati vulkanski pon farr, al su to vrlo površno, gotovo nikako odradili.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/01/2019 : 03:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ako niste znali, peta sezona Luthera je vani.
Odlično i brutalno kao i uvijek.
Jedino mi se sam kraj čini malo zbrzan i možda su to mogli malo duže razraditi.
Sad je samo pitanje koliko ćemo godina morati čekati na nekakav nastavak.



Odgledano. Prikladan kraj za Alice, ali mi je šteta kako je slabo dovršen subplot sa serijskim ubojicom. Po zadnjim novostima, planiraju tv film.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/01/2019 : 12:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni bi bilo draže da su to s Alice malo produžili, možda posvetili tome cijelu epizodu ili taj film.
Ovak mi je nekak malo prebrzo bilo.

Edited by - Windwalker on 06/01/2019 12:22:40
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 06/01/2019 : 19:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Jel netko gledao Uspjeh?
Ja, evo na cetvrtoj epizodi
i moram reci da mi se strasno
svida. Bas me zanima kak ce
zaokruzit pricu.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/01/2019 : 18:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jel ko gleda koju epizodu druge sezone orvilla? Jeli na razini prve?



Evo gledam i ja Orville i meni je to unatoc svim svojim manama OK da mi prodje vrijeme, s tim da stoji vecina toga sto je receno, a najvise da se serija ne moze odlucit sto je, a nakraju nije nista. Orville gledam kad hocu mozak pustit na pasu.

Bilo je u prvoj sezoni par dobrih epizoda, ili barem ideja - ona kad je Kelly ispala bog na onom planetu sto nestane u drugoj dimenziji pa kad se pojavi prosla su stoljeca, pa onda ona kad su upali u drustvo nalik modernom, ali koncipiranom oko lajkova i dislajkova, a i ona kad su se u Krillove prerusili je bila zabavna. Nista originalno, ali dobro napravljeno, barem u te tri epizode. Druga sezona zasad, meh.

I Malloy mi je uzasno iritantan. Sto ga manje ima, to bolje. Zadnji puta kad mi je Scott Grimes bio super bilo je u Monstrumima cupavcima. Kad ce Critterse uskrsnut?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/01/2019 : 18:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Jel netko gledao Uspjeh?
Ja, evo na cetvrtoj epizodi
i moram reci da mi se strasno
svida. Bas me zanima kak ce
zaokruzit pricu.



Gledam ovih dana.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/01/2019 : 19:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Iznenadio sam se sinoć ugledavši Novine na Netflixu
Zadnji put sam ga upalio prije par dana, i nije ih bilo.

Uglavnom, obje sezone su dostupne;
prvu sam gledao, ali drugu nisam.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/01/2019 : 19:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Iznenadio sam se sinoć ugledavši Novine na Netflixu
Zadnji put sam ga upalio prije par dana, i nije ih bilo.

Uglavnom, obje sezone su dostupne;
prvu sam gledao, ali drugu nisam.



Prva sezona je dostupna na Netflixu već nekoliko mjeseci.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 07/01/2019 19:29:55
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 19:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Santa Clarita diet S01

Odlično! Koja dobra zajebancija!
Ako niste - obavezno pogledajte
Ima već gotova i druga sezona, a i treća je počela

https://www.imdb.com/title/tt5580540/?ref_=ttep_ep_tt

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/01/2019 : 19:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Santa Clarita diet S01

Odlično! Koja dobra zajebancija!
Ako niste - obavezno pogledajte
Ima već gotova i druga sezona, a i treća je počela

https://www.imdb.com/title/tt5580540/?ref_=ttep_ep_tt



Mislin da nema treće već će sve epizode bit dostupne kad bude premijera (Netflixova serija).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2019 : 19:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ah da, sad sam vidio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/01/2019 : 19:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Prva sezona je dostupna na Netflixu već nekoliko mjeseci.



Ozbiljno?
Svašta, pojma nisam imao

Skroz mi promaklo, jučer listam i naletim
pa sam mislio da je novo.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 08/01/2019 : 10:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Santa Clarita diet S01

Odlično! Koja dobra zajebancija!
Ako niste - obavezno pogledajte
Ima već gotova i druga sezona, a i treća je počela

https://www.imdb.com/title/tt5580540/?ref_=ttep_ep_tt



Bravo, mladjo, meni je serija isto dobra, samo se forum nije slozio kad sam to prije par mjeseci podijelio na onom horor-topiku Scene kad traze i nabavljaju srpsku rigotinu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/01/2019 : 14:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by mladjo

Santa Clarita diet S01

Odlično! Koja dobra zajebancija!
Ako niste - obavezno pogledajte
Ima već gotova i druga sezona, a i treća je počela

https://www.imdb.com/title/tt5580540/?ref_=ttep_ep_tt



Bravo, mladjo, meni je serija isto dobra, samo se forum nije slozio kad sam to prije par mjeseci podijelio na onom horor-topiku Scene kad traze i nabavljaju srpsku rigotinu



Ma tko se nije složio, sve ću ih udaljiti
Da, scena sa srpskom bakicom je zakon

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 241 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000